Prośba o weryfikacje sprawności Ascaso Basic

stasiakov
Sprzęt: nie mam

Prośba o weryfikacje sprawności Ascaso Basic

Postautor: stasiakov » wt 11 sie 2015, 22:05

Witam,

Z racji tego, że jestem kompletnym laikiem i nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z ekspresem kolbowym, chciałem prosić Was o pomoc.
Nagrałem film (troche przydługi ale mam nadzieję, że dotrwacie do końca), na którym pokazue krok o kroku co i jak robię.

Oólnie problem polega na tym, że kawa w ogóle nie leci i chyba wszystko co możliwe przecieka.
Dajcie znać czy problem leży po mojej stronie, czy to jednak wadliwy sprzęt.

https://youtu.be/j3Ly3y8aOCs
Ostatnio zmieniony śr 12 sie 2015, 9:03 przez stasiakov, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Prośba o weryfikacje sprawności Ascaso Basic

Postautor: ded » wt 11 sie 2015, 23:15

Popsuty ekspres. Może tylko uszczelki do wymiany, jak jesteś laikiem to wyślij do Janusza i on Ci to opanuje. W ekspresach tej klasy ma prawo coś tam kapnąć z dyszy ale dosłownie kilka kropli. Zakładam, że para jest zakręcona, bo mleka nie spieniałeś na filmiku.

stasiakov
Sprzęt: nie mam

Postautor: stasiakov » śr 12 sie 2015, 9:05

Oczywiście wszystko jest dokręcone do granicy wytrzymałości, także tego typu rzeczy nie wchodzą w grę.
Jest to moje pierwsze uruchomienie ekspresu po rozpakowaniu. Na razie nie będę go nigdzie wysyłał, mam nadzieję, że sprzedający poczuje się do odpowiedzialności i sprzedaży uszkodzonego sprzętu i że przyjmie "reklamacje".

Awatar użytkownika
Blondas
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » śr 12 sie 2015, 23:26

Walnięta jest uszczelka zaworu pary, mam to opisane w dziale Dream. Odkręć zawór i sprawdź. Druga rzecz, to czy przypadkiem nie jest za drobno zmielona kawa, to by tłumaczyło, dlaczego nie leci nic przez PF.
Pozdrawiam
Piotrek

maxwell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Isomac Amica + Astoria Beretta (był Ascaso Basic)

Postautor: maxwell » pt 21 sie 2015, 18:32

Za dużo kawy - prysznic opiera się ocistko kawowe. Widać, że cieknie spod uszczelki grupy ponieważ kolba nie jest odpowednio dokrecona.Sypnij trochę mniej. Jeśli dalej będzie słabo lecialo -zmiel grubiej. Stanowczo za dużo w tej kolbie kawy.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pt 21 sie 2015, 21:21

problem polega na tym, że kawa w ogóle nie leci i chyba wszystko co możliwe przecieka.
takie są uroki kupowania zużytych urządzeń z niepewnego źródła... może uszczelka, a może się zakamienił i gdzieś coś uszkodzone. Normalnie nie powinno NIC kapać, nawet jak ekspres nie daje rady przepchać wody przez kawę.

godojoshi
zagląda od święta

Postautor: godojoshi » czw 26 lis 2015, 23:01

Trochę stary ten wątek, ale może dla innych będzie także przydatny. Mój Basic lada dzień idzie właśnie na serwis z wizualnie podobnego powodu, którym prawdopodobnie jest walnięty zawór pary - przynajmniej w starszych modelach był taki, który miał, jak kiedyś czytałem, tendencję do wyrabiania się, co skutkowało cieknięciem wody z dyszy pary. U mnie doszło praktycznie do tego, że woda z dyszy podczas ekstrakcji kawy leci ciągłym strumieniem. Z tego co pamiętam w nowym ekspresie to było dosłownie kilka kropelek, nawet gdy przesadziłem ze zmieleniem i ilością kawy. Nic nadzwyczajnego - najprawdopodobniej zawór pary do wymiany - rozmawiałem z Januszem i koszt nie jest kosmiczny.
adagio -> adagio + i-mini -> ascaso basic + i-mini

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » pt 27 lis 2015, 8:28

Taa... A nowe się nie wyrabiają, za to walata z nich uszczelka - skutek ten sam.

godojoshi
zagląda od święta

Postautor: godojoshi » sob 05 gru 2015, 15:19

Ekspres po upgradzie przyszedł. Nic nie cieknie, ani kropelka - pięknie. Zawór pracuje inaczej i czuć, że fajnie...ile przeżyje tego póki co się jeszcze nie dowiem, bo po pierwszej pysznej kawie, przy przygotowaniu do drugiej - wysadziło korki w mieszkaniu, a ekspres się zlał i zaparował...skąd to nie leciało;) ...i po kawie
adagio -> adagio + i-mini -> ascaso basic + i-mini

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”