Ekspres kolbowy w granicach 500 PLN

politolog16

Ekspres kolbowy w granicach 500 PLN

Postautor: politolog16 » pt 30 mar 2007, 14:47

Witam. Nie jestem niestety znawcą kawy i w tym problem, bo chciałbym sprezentować rodzicom ekspres ciśnieniowy, a nie mam rozeznania. Doczytałem się na forum, że oprócz ekspresu ważną rzeczą jest młynek i dobra kawa. Na "zestaw" mam do 500zł. Moglibyście doradzić jaki młynek i jaki ekspress kupić, aby zmieścić się w tej kwocie? I jaką kawę, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie? :D Rodzice nie są jakimiś smakoszami kawy, pewnie nie znają się też na tym specjalnie więc szukam czegoś, co zadowoli przeciętne podniebienie :D Mam nadzięję, że moge liczyć na Waszą pomoc. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pt 30 mar 2007, 14:54

Cieżka sprawa....trudno coś zaproponowaćw tej kwocie :? A może porządna kafetierka moka, prosty młynek żarnowy i jeszcze zostanie Ci na kawę prosto z palarni?

politolog16

Postautor: politolog16 » pt 30 mar 2007, 15:06

Może masz rację, ale z drugiej strony nawet gdybym kupił droższy ekspres to i tak pewnie jego możliwości nie zostałyby wykorzystane. Rodzice raczej potrzebują czegoś w czym możnaby zaparzyć kawę lepszą niż rozpuszcalna czy po prostym wlaniu wody do filiżanki, ale jednocześnie nie spodziewam się, aby inwestowali w najlepszej jakości kawę czy douczali się jak uzyskać najlepszą kawę. Raczej ten ekspress to ma być taki sprzęt AGD jak lodówka czy kuchenka, a nie hobby. A jeśli mimo to w tej cenie nic nie polecacie, to może rzeczywiście zdecyduje się na krok który proponujesz.

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » pt 30 mar 2007, 15:23

Wszystko będzie lepsze niż rozpuszczalna :D . Najważniejsze by mieć swieżo paloną kawę, która wcale nie jest taka droga.

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » pt 30 mar 2007, 20:39

Kup pożądną moke/zaparzacz i młynek.
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

politolog16

Postautor: politolog16 » czw 19 kwie 2007, 12:27

Cieżka sprawa....trudno coś zaproponowaćw tej kwocie :? A może porządna kafetierka moka, prosty młynek żarnowy i jeszcze zostanie Ci na kawę prosto z palarni?
Przemyślałem sprawę, ale jest jeden problem: mama ma zaparzaczkę, którą kiedyś dostała i jakoś jej nie używa :D Uzywa za to jakiegos starego ekspresu przelewowego rodem z PRL-u wiec kazdzy ekspress cisnieniowy bedzie postepem. Myślałem np. o:
http://www.allegro.pl/item185954591_now ... anio_.html
i takim młynku żarnowym:
http://www.allegro.pl/item186713206_mly ... p_820.html
Zostaloby mi jeszcze na kawe. No wlasnie - jaka kawa na poczatek?
Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

bietka
stale zagląda do filiżanki

Postautor: bietka » czw 19 kwie 2007, 13:12

Chyba każdy będzie lepszy od Zelmera

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 19 kwie 2007, 14:30

Najlepsza na prezent jest Mukka Bialetti
Świetnie wygląda, robi moke oraz latte i cappo, z zestawem "krowich" filiżanek to napewno ucieszy.
Młynek.. i tak i nie.. dla nie będących wielkimi smakoszami to tylko problem, a dobrych kaw zmielonych jest na allegro bardzo dużo.
Robiłem dwa takie prezenty w swojej karierze
1) Kafetiera na 4 filiżanki bialetti + młynek ręczny, dobry i regulowany + bardzo ładne filiżanki + Kawa w ziarnach Jolly:
nie chce się im mielić, otwarte opakowanie kawy Jolly leży ziarna schną, piją w biegu przed pracą rozpuszczalną :/

2) Mukka + kawa zmielona + posypka do czekolady + czekolada i wzorki:
Właściciele pieją z zachwytu jaką to teraz mają ekstra wykwintą kawę :D
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
Iadurobros
Consigliere
Consigliere

Postautor: Iadurobros » czw 19 kwie 2007, 22:15

Kup za 500 ekspres i nic więcej, no może paczkę kawy, i odkładaj na młynek w terminie poźniejszym.
c\_/ Marfisa
>>>> Baby Dose Red <<<<

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » czw 19 kwie 2007, 22:30

politolog, odradzamy Twoją propozycję.
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

gałgan

Ekspres do 500 zł

Postautor: gałgan » sob 16 cze 2007, 16:34

Czytając różne fora w większości są typy po kilka tysięcy zł. A może pomogą mi Państwo wybrać na początek jakiś przyzwoity ekspres do kwoty 500 zł. Przyczyna jest prosta-na dzień dzisiejszy nie stać mnie na droższy.
Mam nadzieję że za ok rok będę w stanie wymienić go na coś lepszego ale już chciałbym zacząć przygodę z kawą. Jak widzicie na innym forum -już straciłem 200 zł. mam nadzieję że choć część mi się zwróci jeśli postanowię go sprzedać. Znają się Państwo lepiej ode mnie więc proszę o jakieś typy z dolnej półki. Za pomoc bardzo dziękuję. :lol:

grzesiek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: grzesiek » sob 16 cze 2007, 16:38

Może młynek i kafetiera.

Awatar użytkownika
ginos
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ginos » ndz 17 cze 2007, 11:46

Ta na początek za taką kwotę to przyzwoity młynek np. solisa i do tego kafetiera np: bialetti. Młynek to podstawa więc zacznij od tego.

jm777

Postautor: jm777 » pn 18 cze 2007, 16:54

Generalnie zgadzam się z przedmówcami, ale jeśli już koniecznie ekspres to sugerowałbym rozważenie Rowenty Adagio ES 180. Ceny 500-600zł w zależności od sklepu i promocji :wink:
Obecnie w kubeczku Pellini Espresso Superiore

gałgan

Postautor: gałgan » wt 19 cze 2007, 10:59

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”