Gaggia Classic — pytania, problemy

jarecky9
zagląda od święta
Sprzęt: Rancilio Silvia
Gaggia MDF Makio Hasuike Pavoni
Moka Brasil

Re: Gaggia Classic — pytania, problemy

Postautor: jarecky9 » pn 15 maja 2017, 22:38

Właśnie mam te same objawy co Passo.
Jeszcze raz wszystko wyczyściłem,rowek pod uszczelką też, pierwszy shot po czyszczeniu kolba zamknięta na na 6-tą, jak pisał Passo pojawia się wyciek z nad kolby.
kolejny shot kolba zamyka się na 7-mą, kolejne shoty na 8-mą i problem z domknięciem kolby, brak wycieku.

Passo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic, młynek Zelmer rocznik 77:)

Postautor: Passo » czw 22 cze 2017, 15:22

No i jak udało Ci się rozwiązać temat ?
Ja przez jakiś czas musiałem odpuścić sprawę, ale teraz chcę to zrobić w końcu.

jarecky9
zagląda od święta
Moka Brasil

Postautor: jarecky9 » czw 22 cze 2017, 17:28

No i jak udało Ci się rozwiązać temat ?
Ja przez jakiś czas musiałem odpuścić sprawę, ale teraz chcę to zrobić w końcu.
Udało się, po wymianie kolejnych trzech uszczelek, z podkładką papierową i bez podkładki

Suma summarum uszczelka kupiona w serwisie Saeco, wywalona podkładka papierowa, po dokładnym wyczyszczeniu dysku mocującego prysznic,

Gaggina wreszcie działa.

Kolega jareczek36 miał rację .... :oops:

Passo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic, młynek Zelmer rocznik 77:)

Postautor: Passo » sob 24 cze 2017, 10:29

To super, a gdzie dokładnie kupiłeś tą uszczelkę, to był serwis Saeco stajonarny czy w necie ?

I mógłbyś podać, która to jest dokładnie część ?

Wielkie dzięki.

jarecky9
zagląda od święta
Moka Brasil

Postautor: jarecky9 » sob 24 cze 2017, 12:34

To super, a gdzie dokładnie kupiłeś tą uszczelkę, to był serwis Saeco stajonarny czy w necie ?

I mógłbyś podać, która to jest dokładnie część ?

Wielkie dzięki.
To uszczelka grupy/kolby wymiar 72x57x8,5mm- jak się nie mylę,

bo jedne uszczelki miałem cieńsze z podkładką papierową-bo tak mi polecili,

potem bez podkładki, ale ta za cienka była i dopiero ta ostatnia z serwisu w Siemianowicach Śl. klapła i działa.

powodzenia

cup
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: cup » pn 03 lip 2017, 9:48

Moja 5-letnia Gaggia ostatnio miewa się coraz gorzej. W czasie rozgrzewania ekspresu cieknie woda z dyszy do spieniania mleka, najpierw było to kapanie po kropli, teraz był to już regularny strumień wody, musiałam podstawić spodeczek, albo miskę, czasem w czasie całego cyklu parzenie+spienianie czasem musiałam ten spodek opróżniać, bo tyle ta było wody. Potem zaczęło kapać z ...kolby pomiędzy wylewkami - czyli do filiżanek lała się kawa, a pomiędzy filiżanki lała się woda...! Ekspres trafił do serwisu, dziś dostałam kosztorys - 500zł - do wymiany pompa wody, zawór i .... coś jeszcze chyba uszczelki. Teraz pytanie - a właściwie dwa. Pierwsze czy te objawy powyżej wskazują Wam na uszkodzenie pompy??? Chyba owa pompa jest w tym wszystkim najdroższa? Pytanie drugie - opłaca się w takiej cenie ten ekspres naprawiać? czy dołożyć i kupić coś nowego? Co? Generalnie jest to moja trzecia Gaggia (pierwsza była wymieniona, bo od nowości nie działała dobrze!), byłam z classica bardziej zadowolona niż z poprzedniego model, może tez dlatego, że kupiłam ją na brytyjskim amazonie? Nie wiem. Jednak prawdę mówiąc idealna maszyna to nie była. W pracy parze kawę na jakimś leciwym DeLonghi i prawdę powiedziawszy działa ta maszyna lepiej. Mam dylemat - nie wiem czy serwis prawidłowo wyszacował naprawę (prawidłowo zdiagnozował?), skłaniam się do rezygnacji z naprawy - wtedy .... nie wiem co kupić w zamian?

bartom78
Sprzęt: kawiarka + Severin KM3873

Postautor: bartom78 » śr 05 lip 2017, 14:14

Zamierzam się z zakupem ekspresu Gaggia Classic jako pierwszego profesjonalnego urządzenia do espresso. Przerzucam się z kawiarki.
Naczytałem się wiele o tym modelu i już sam nie wiem czy zbierać więcej kasy na coś droższego czy na początek wystarczy?
Powiedzcie co trzeba dokupić i przerobić w tym urządzeniu, aby cieszyć się dobrą kawą?

Na włoskim amazonie można kupić ten najnowszy model GC za 183€, czyli bardzo okazyjnie.

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Postautor: seba21 » wt 11 lip 2017, 3:52

Moja 5-letnia Gaggia ostatnio miewa się coraz gorzej. W czasie rozgrzewania ekspresu cieknie woda z dyszy do spieniania mleka, najpierw było to kapanie po kropli, teraz był to już regularny strumień wody, musiałam podstawić spodeczek, albo miskę, czasem w czasie całego cyklu parzenie+spienianie czasem musiałam ten spodek opróżniać, bo tyle ta było wody. Potem zaczęło kapać z ...kolby pomiędzy wylewkami - czyli do filiżanek lała się kawa, a pomiędzy filiżanki lała się woda...! Ekspres trafił do serwisu, dziś dostałam kosztorys - 500zł - do wymiany pompa wody, zawór i .... coś jeszcze chyba uszczelki. Teraz pytanie - a właściwie dwa. Pierwsze czy te objawy powyżej wskazują Wam na uszkodzenie pompy??? Chyba owa pompa jest w tym wszystkim najdroższa? Pytanie drugie - opłaca się w takiej cenie ten ekspres naprawiać? czy dołożyć i kupić coś nowego? Co? Generalnie jest to moja trzecia Gaggia (pierwsza była wymieniona, bo od nowości nie działała dobrze!), byłam z classica bardziej zadowolona niż z poprzedniego model, może tez dlatego, że kupiłam ją na brytyjskim amazonie? Nie wiem. Jednak prawdę mówiąc idealna maszyna to nie była. W pracy parze kawę na jakimś leciwym DeLonghi i prawdę powiedziawszy działa ta maszyna lepiej. Mam dylemat - nie wiem czy serwis prawidłowo wyszacował naprawę (prawidłowo zdiagnozował?), skłaniam się do rezygnacji z naprawy - wtedy .... nie wiem co kupić w zamian?
Do wymiany zawór pary (najwyżej, bo i tak po tych 5-ciu latach będzie wyrobiony) i uszczelka, która jest od razu przy zapiętej kolbie - moim zdaniem. Sprawa z pompą strasznie naciągana.

Ja bym zaryzykował wymianę w/w uszczelki oraz zaworu pary. Można się zamknąć spokojnie w 300zl jeśli zrobi się to samemu. Nic szczególnie trudnego, a filmiki instruktażowe są w internecie.
Zamierzam się z zakupem ekspresu Gaggia Classic jako pierwszego profesjonalnego urządzenia do espresso. Przerzucam się z kawiarki.
Naczytałem się wiele o tym modelu i już sam nie wiem czy zbierać więcej kasy na coś droższego czy na początek wystarczy?
Powiedzcie co trzeba dokupić i przerobić w tym urządzeniu, aby cieszyć się dobrą kawą?

Na włoskim amazonie można kupić ten najnowszy model GC za 183€, czyli bardzo okazyjnie.
Jesli lubisz od czasu do czasu pomajsterkowac, to ok. Bo generalnie wszystko zbudowane jest dosyć prosto (i dobrze). ;)
Jednak szukałabym czegoś używanego ze starszych modeli. Ta najnowsza wersja nie cieszy się już taka dobra opinia i jakością co starsze.

marika89
Sprzęt: Nie mam

Postautor: marika89 » wt 18 lip 2017, 8:40

Dzień dobry!
Dziś dopiero zarejestrowałam się na forum, ale już chciałabym prosić doświadczonych użytkowników o pomoc. Uwielbiam kawę, ale póki co nie mam dobrego ekspresu. Ostatni, wieloletni towarzysz już zakończył żywot i nie wiem na jaki powinnam zdecydować się teraz. Tyle tych nowych modeli ekspresów teraz się pojawia, że zgłupiałam :|. Patrzyłam na ekspres Gaggia Classic na tym włoskim Amazonie, co przed kilkoma postami ktoś podpowiedział, ale mam trochę wątpliwości. Jak ten sprzęt się sprawdza?

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Postautor: seba21 » pt 21 lip 2017, 12:32

Wątek ma grubo ponad 60 stron. Jak przeczytasz chociaż kilka(naście) z nich, to z pewnością znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie. ;)
Przy stosunkowo niewielkim budżecie, śmiało mogę polecić. Jednak poszukaj jakiegoś używanego - starsze wersje są dużo lepsze od tej nowej.

Pozdrawiam

Mumi
zagląda od święta
Sprzęt: Był Torrido. Obecnie Gaggia Classic, GAT Carmen, V60, Wega 5.8 Instant.

Postautor: Mumi » pt 21 lip 2017, 21:54

Na nowy ludzie narzekali że nie to samo co stary, choćby dysza inna i już nie podejdzie ta od RS.
Testament... wszystkie marzenia - to wszystko, co miałem... oddaj je tym, którzy je kochali...
mówisz, że nie masz komu? nie przepraszaj... spal...

domins
Sprzęt: gaggia classic

Postautor: domins » ndz 23 lip 2017, 19:19

cześć wszystkim.
Mam problem ze swoją GC a mianowicie nie ma ciśnienia, a dokładniej nie leci ani kropelka wody, czy padła pompa ? jeśli tak to gdzie takie coś naprawiają, dajcie jakieś namiary

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » pn 24 lip 2017, 16:11

Jak ekspres był regularnie odwapniany,to mogła ulec uszkodzeniu cewka zaworu trójdrożnego.A jak nie był,to zatkany jest zawór trójdrożny.Jak leci woda z dyszy wody-pary,pompa jest dobra.Jak sprawdzić cewkę jest tu opisane.

Janisław
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic RI8161

Postautor: Janisław » śr 16 sie 2017, 9:13

Do wymiany zawór pary (najwyżej, bo i tak po tych 5-ciu latach będzie wyrobiony) i uszczelka, która jest od razu przy zapiętej kolbie - moim zdaniem. Sprawa z pompą strasznie naciągana.

Ja bym zaryzykował wymianę w/w uszczelki oraz zaworu pary. Można się zamknąć spokojnie w 300zl jeśli zrobi się to samemu. Nic szczególnie trudnego, a filmiki instruktażowe są w internecie.
Ja do swojej już trzeci zawór pary wstawiałem, a też ma 5 lat. Każda wymiana to chyba 150 zł o ile dobrze pamiętam, teraz myślę żeby zregenerować któryś ze starych na podmiankę wedle tego opisu:
http://gaggiaclassicmods.blogspot.com/2 ... -i_26.html

Uszczelka grupy poleciała po 2 latach. Z uszczelką udało mi się jeszcze powalczyć i na pół roku starczyło - po odwróceniu jej "do góry nogami" zaczęła ponownie spełniać swoje zadanie.

Teraz mam jednak jeszcze jeden objaw - zdarzy się temu Gaggiu czasem psiknąć / puścić parę z grupy podczas nagrzewania na spienianie.
Czyżby to objaw, że zawór trójdrożny kończy żywot? Jest jakaś opcja regeneracji, czy tylko nowy wchodzi w grę?

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » śr 16 sie 2017, 20:10

Modyfikacja czy naprawa zaworu pary,nic nie daje jedynie mamy zawór rozbieralny.Z zaworem trójdrożnym nic się nie zrobi.Albo zaakceptuje się jego kaprysy,albo nowy.Ja w ramach eksperymentu naprawiam takie zawory,ale jest to całkowita przeróbka.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”