Ascaso Dream — pytania, problemy

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Re: Ascaso Dream

Postautor: Remogiusz » pn 14 maja 2012, 12:55

Zapewne jakbyś poprosił albo wiedział, że Janusz je wymienia- dostałbyś gratis :)

Bartomiszcz- wykręć sitko prysznica i dokładnie je oczyść. Pewnie zamulone jest nieco, w końcu masz trójdrożny. To 3 min pracy, tylko musisz jakiś krótki śrubokrę znaleść.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pn 14 maja 2012, 17:05

Dokładnie - daję zawory pary gratis. Przynajmniej do ekspresów na gwarancji. :wink:
Ale trzeba to zamówić. Nie mogę przewidywać co kto potrzebuje.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » wt 15 maja 2012, 1:01

Pattaya Ty żyjesz ! :D
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » wt 15 maja 2012, 2:08

Czyta, czyta i myśli w którym momencie będzie najłatwiej komuś surowo dopiec :)
Pattaya to legenda, a legendy nie umierają ;)

Janusz- czasami żałuję, że nie kupiłem ASCASO- takiego supportu jaki Ty gwarantujesz to nawet Apple nie daje ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 15 maja 2012, 11:33

Apple to jest pikuś :szampan:

Awatar użytkownika
kuglarz
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Dream

Postautor: kuglarz » sob 16 cze 2012, 2:07

Nigdy nie korzystałem z serwisu Apple aczkolwiek używam sprzętu ich produkcji od 1986 roku. Teraz rozstaję się z Apple ponieważ przestali supportować komputery z procesorami których akurat używam (PPC). Nigdy więcej Apple! Dziadostwo!

Ale do rzeczy... przestał grzać mój ulubiony Ascaso Dream. Maszyna leciwa lecz oszczędnie eksploatowana. Po rozkręceniu okazało się że grzałka ma jakby drobną skazę. Omomierz nic nie wykazał. Wnoszę z tego że należy udać się do serwisu w celu zakupu nowej grzałki. Zanim zacznę rozkręcać grupę i przebije się przez korki na ulicach nie zaszkodzi zapytać mądrzejszych od siebie:

- czy element grzejny jest częścią grupy, czy trzeba wymienić (kupić) całą grupę?
- czy przyczyną uszkodzenia grzałki może być wcześniejsze uszkodzenie np. któregoś z teromostatów?
- ile kosztuje grzałka razem z tym co wypada wymienić... może taniej wyjdzie zakup nowego ekspresu?

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » sob 16 cze 2012, 10:46

Skoro omomierz nic nie wykazał to grzałka jest do wymiany. Wymienia się bojler wraz z grzałką. Koszt ok. 180,00 zł plus uszczelki i robocizna. Nie jest to część grupy. Grupa przy wymianie zostaje ta sama. Ale jak już będzie ta zabawa to na pewno warto by wymienić także uszczelki w grupie. Więcej na temat kosztów na priv lub e-mail. Nie sądzę aby przyczyną było uszkodzenie termostatu. Oprócz termostatu DREAM ma jeszcze bezpiecznik termiczny. Grzałka miała już swoje lata i "padła" nie wiadomo z jakiego powodu. Może ze starości. :wink:

Awatar użytkownika
kuglarz
zagląda od święta

Postautor: kuglarz » sob 16 cze 2012, 11:45

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź! Teraz nie mam wątpliwości więc rozejrzę się za właściwą częścią zamienną. Gdybym nie znalazł w pobliżu mojej wsi zapewne odezwę się i poproszę o przysłanie. Sądzę że poradzę sobie z wymianą bojera z grzałką. Póki co rozkręciłem i wypolerowałem dolną część grupy. Uszczelki są w wyśmienitym stanie aczkolwiek podzielam opinię że nie zaszkodzi wymienić na nowe.

Mój ekspres ma ze 4 lata i średnio "produkuje" 10-20 filiżanek kawy na tydzień. Mam wrażenie że grzałka spaliła się przedwcześnie raczej z powodu nieodpowiedniej jakości stopu użytego do elementu grzejnego niż ze starości.

Live is is brutal of full of zasadzkas...

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » sob 16 cze 2012, 11:52

Jakość stopu jest taka sama we wszystkich grzałkach (produkcja seryjna i to w dużych ilościach) a tylko niektóre padają po 4 latach. Ciekawe gdzie w tej wsi znajdziesz bojler z grzałką ?

Awatar użytkownika
kuglarz
zagląda od święta

Postautor: kuglarz » pt 22 cze 2012, 10:14

Nawet do zabitej dechami wsi dociera Consigliere. Zostaje tylko czekać aż poczta dostarczy zestaw części zamiennych do mojego ferrari. Dziękuję Januszu za szybką i kompetentną pomoc!

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pt 22 cze 2012, 11:06

To była sama przyjemność 8)
Choć nie jest to najdalej wysunięta "wieś". Wysyłałem już na Islandię :wink:

Awatar użytkownika
kuglarz
zagląda od święta

Postautor: kuglarz » pt 29 cze 2012, 16:32

Express już działa! Poczta dostarczyła grzałkę wczoraj. Podczas montażu odpadła rurka przelewowa. Bliższe oględziny wykazały korozję. Dzisiaj miejscowy kowal przy pomocy wiertła i gwintownika usunął resztki gwintu. Później dorobił nową rurkę przelewową. Tym razem ze stali nierdzewnej. Rozważaliśmy użycie brązu jednak stalowy pręt 6 mm już był, zostało tylko nawiercić i nagwintować.

Trudno zgadnąć przyczynę korozji. Prawdopodobnie wystąpiła nieznaczna różnica potencjałów między metalami rurki a chromem pokrywającym wnętrze komory grzejnej. Puściło najsłabsze miejsce, gwint na milimetrowej ściance rurki. Przypuszczam że stal nierdzewna zapobiegnie niespodzianką.

Po skręceniu śrubek nie została żadna część! Po przepłukaniu maszyny już pierwsza kawa miała piankę i była pyszna!

Jeszcze raz dziękuje zadowolony klient :)

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pt 29 cze 2012, 16:49

Gratuluję samodzielnej naprawy. Kandydat na naszego serwisanta w Szwecji 8)

jablonex33
zagląda od święta

Postautor: jablonex33 » ndz 22 lip 2012, 21:15

Witam.

Mam mały problem z moim starym Dreamem. Oprócz opisywanych już tu kłopotów z kapaniem i puszczaniem pary (przy włączonym Steam), zaczął przelewać się przez kawę w tempie nieludzkim. A tak dokładnie, przez dłuższy czas nie było żadnych problemów z parą (kapanie minimalne) i z grubsza prawidłowy czas ekstrakcji (różnych mieszanek, tanich i średnio świeżych Tchibo Sicilia, przez Manaresi Rosso i Gold, czy Marfisę), nie było też kłopotów z cremą. Po kilku próbach wychodziło OK (jak na moje skromne możliwości). Teraz para bucha, leje się solidnie, a do tego po 10 sekundach mam wiadro lury. Niezależnie od rodzaju kawy, jej zmielenia i ubicia... Po rozkręceniu i wyczyszczeniu bez zmian, a szczerze mówiąc nie widzę na uszczelce czy zaworku jakiegoś dramatu. Pytanie, czy to czas na wymianę uszczelki, zaworka? I dodatkowe, czy zawór powinien być sprężynką do góry, czy odwrotnie? Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam.

jackpe
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: I-mini2, Ascaso Basic, FP.
Kontaktowanie:

Postautor: jackpe » pn 23 lip 2012, 9:49

Masz do wymiany iglicę zawodu pary. Możesz tymczasowo rozebrać zawór pary, wyciągnąć ją i samą końcówkę wyczyścić pastą ścierną, pastą do zębów, ew drobnoziarnistym papierem ściernym. Chodzi o to aby usunąć wszelkie nierówności powstałe na końcówce iglicy. U Janusza możesz zamówić nowy zawór pary, którego konstrukcja całkowicie eliminuje kapanie. Natomiast silikonowy zawór na sprężynce wkładamy do grupy silikonem do góry. Silikon nie powinien posiadać żadnych uszkodzeń i najlepiej jezeli jest idealnie równy. Sama sprężynka powinna mieć ok. 18 mm długości. Prawdopodobnie po paru latach jej długość u Ciebie jest trochę mniejsza, więc możesz spokojnie ją rozciągnąć. Jednak jest to tymczasowe i w najbliższym czasie zamów zaworek, najlepiej z kompletem uszczelek. Jest to koszt parunastu złotych i spokój na następne kilka lat.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”