Ascaso Dream — pytania, problemy

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Re: Ascaso Dream — pytania, problemy

Postautor: Metiu » pn 19 maja 2014, 13:18

Janusz nie przesadzaj. Enzo83 nie działa na szkodę polskiego dystrybutora - czyli Ciebie. Po prostu spytał dlaczego wymieniony w temacie ekspres jest w takiej cenie w Anglii, zastanawiając się dlaczego tak jest. :wink:
Nie napisał, że taki sam ekspres jest tańszy w Anglii niż w Polsce - napisał tylko, że to model "Dream", nie wiedząc, że występuje w różnych wariantach.
Nie sugerował, żeby kupować ten w Anglii, nie nakłaniał do niekupowania u Ciebie, nie robił Ci antyreklamy ani nie poddawał wątpliwości jakości Twoich usług.
Zastanawianie - słuszne zresztą - nie jest działaniem na Twoją szkodę, bo jako potencjalni konsumenci zarówno forumowicze jak i osoby postronne mogą analizować sobie oferty z całego świata, zwłaszcza, że jest to dział ASCASO DREAM - nigdzie nie jest napisane, że to dział POLSKIEGO DYSTRYBUTORA ASCASO.
Tobie pozostaje tylko rzetelnie odpowiadać na pytania forumowiczów (jeśli oczywiście chcesz) i wyprowadzać z błędu, gdy taki się pojawi.
Oskarżenia - zwłaszcza w takim tonie ( dodatkowo wypowiedź zakończona 'złą" emotikoną) mówiące, że takie linkowanie źle wpływa na Twój wizerunek jest nie na miejscu zwłaszcza, że czytają twoje posty potencjalni klienci. :)
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pn 19 maja 2014, 13:43

Metiu, tym razem to Ty przesadzasz.
Pozwolę sobie mieć na ten temat odrębne zdanie. Chyba mi wolno ? Żadnych oskarżeń w moim poscie nie było a zakończony był nie złą emotikoną a tą z kwiatuszkiem.
Jakie skutki wywołują tego typu posty to najlepiej wiedzą ci których one dotyczą. Tym razem nie dotyczył on Ciebie.
Przeprosiny Enzo83 przyjęte i dziękuję za nie.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
sieyo
zagląda od święta
Sprzęt: Ascaso Dream Orange; I-2-mini

Postautor: sieyo » pn 19 maja 2014, 22:41

Mogę, ale wolałbym najpierw usłyszeć jak to robił Jackdent.
To może chociaż na priv? :idea:

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pn 19 maja 2014, 23:16

Oczywiście. Już się robi.

Awatar użytkownika
jackdent
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Dream - Ascaso I-2 - black

Postautor: jackdent » śr 21 maja 2014, 21:14

Mogę, ale wolałbym najpierw usłyszeć jak to robił Jackdent.
Przepraszam to jakieś testowanie klienta ?
Zrobione według instrukcji i preparatem Ascaso.
Ekspres odkamieniony, zawór czysty, potencjometr na max. Jest lepiej czyli nastąpił powrót do stanu fabrycznego.
Dalej twierdzę, że ten ekspres w kwestii spieniania mistrzem nie jest , ale da się żyć.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » śr 21 maja 2014, 21:39

Znam ekspresy z mocniejszą parą. Na przykład STEEL UNO PROF. Ekspres z termoblokiem zawsze będzie inaczej spieniał niż ekspres z bojlerem. Tym bardziej tej wielkości bojlerem co w ekspresie STEEL. Nie mówiąc już o klasie small professional. Niemniej na tym termobloku piękne latte art wychodzi za każdym razem. Oczywiście jak się tego ktoś nauczy. I moim zdaniem jest może nie mistrzem ale bardzo dobrze spieniającym ekspresem ... w swojej klasie. A jakby ktoś chciał popatrzeć jak to się robi to zapraszam na Festiwal Kawy do Łodzi w czerwcu. Chyba że chciałby odwiedzić nas wcześniej w biurze w Łodzi. Ci co dokonywali u nas odbioru sprzętu przechodząc małe przeszkolenie sami się o tym przekonali. Pozostałym pozostaje samodzielny trening, porady i filmiki.

cwpisz
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Solis Scala
Ascaso Dream
Bialetti Mukka
"wietnamska blaszka"

Postautor: cwpisz » sob 14 cze 2014, 2:28

Jest to nie tylko wprowadzanie potencjalnych zainteresowanych tym modelem w błąd ale również działanie na szkodę polskiego dystrybutora. Gdybym się nie odezwał, nie zauważył tego postu to można sobie wyobrazić opinię o cenach ekspresów w Polsce... :evil:
Zanim się coś takiego umieści na Forum warto się zastanowić i przeanalizować taką ofertę. A jest to oferta z roku 2011, wykonanie versatile i do tego ze starej konstrukcji termoblokiem aluminiowym stosowanym zwykle do wersji wyłącznie na saszetki. Wersja economic. Coś kupionego na wyprzedaży w Anglii, kompletnie niechodliwego. Ja ekspresów w takim wykonaniu nie sprowadziłem ani jednego. Z szacunku dla znajomości rzeczy wśród naszych polskich forumowiczów. :kwiat:
Panie Januszu,
Jako, że zostałem wywołany do tablicy - założyłem cytowany przez enzo83 wątek z ofertą Dreamów z Anglii, więc to mi zarzucił Pan nieuczciwość - zmuszony jestem na te zarzuty odpowiedzieć. Z całym szacunkiem dla Pana i nie kwestionując Pana profesjonalizmu, cała Pańska wypowiedź, oprócz stwierdzenia, że jest to wersja Versatile, delikatnie mówiąc - mija się z prawdą. Ekspresy są wyprodukowane w tym (2014) roku, wyposażone są w termoblok w wersji Inox oraz zawór trójdrożny. Jeśli jest to wersja economic, jak Pan sugeruje, to co wchodzi do w wersji 'non-economic'?
Dziwi mnie jedynie fakt, że Pan, człowiek, który dał się poznać na forum z jak najlepszej strony, z taka stanowczością wypowiedział się, nie kontaktując ze sprzedającym (czyli ze mną), żeby choćby zapytać co o szczegóły. Jeśli ma się zamiar "przeanalizować taką ofertę", to może warto najpierw zasięgnąć informacji u sprzedającego?
Zrobił Pan to dopiero w tym tygodniu i tylko dlatego, że inny potencjalny kupiec zapytał Pana o zdanie (http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=13&t=14818). Zresztą jemu Pan również powtórzył wcześniej te same, nieprawdziwe - jak się okazało - informacje o roku produkcji 2011, że jest to zwykły termoblok i bez solenoidu, itd.
Powtórzę zatem jeszcze raz: ekspresy są fabrycznie nowe, przynajmniej tak twierdzi angielski sprzedający (kupowane bezpośrednio od Amazona), nie mam powodu, żeby Amazonowi nie wierzyć. Posiadam oryginalne dowody zakupu (faktury Amazona); Ascaso Factory potwierdziło, że ekspresy wyprodukowane są w roku 2014 (egzemplarz, o który pytałem - luty 2014) , wyposażone są w termoblok Inox oraz solenoid.

Co do niskiej ceny 'moich' ekspresów: nie jest moją intencją sugerowanie komukolwiek (poprzez niską - w porównaniu do 'Pańskiej' - cenę) nieuczciwych praktyk polskiego importera (bo nie uważam, żeby tak było). chcę jedynie sprzedać sprzęt, w który zainwestowałem pieniądze, choćby z minimalnym zyskiem. To rynek wymusza na mnie niski poziom cen (brak polskiej gwarancji jest dość dużą niedogodnością, wpływającą w sposób znaczny na cenę). Nie mam również pojęcia dlaczego Amazon w pewnym momencie miał takie ceny, jakie miał. Zanim kupiłem pierwszy egzemplarz (kupowałem dla siebie), przez kilka godzin szukałem haczyka w ofercie Amazonu, ale go nie znalazłem. Powiem więcej: najpierw poużywałem dość intensywnie, przez kilka, kilkanaście dni swój egzemplarz, zanim zamówiłem kolejne.

Przykro mi, że - być może, w jakimś niewielkim stopniu - psuję Panu rynek, ale - po pierwsze: nie mam tych ekspresów wiele; po drugie: jeśli cokolwiek będzie się z nimi działo - do kogo trafią do ODPŁATNEGO serwisu? Wszystkim kupującym mówię, że w razie problemów - wyślę ekspres do Łodzi, do Pana Janusza z Forum CaffePrego, który jest jedynym importerem Ascaso w Polsce i solidną reputacją, potwierdzoną przez wielu użytkowników, w tym również mnie. To samo, jeśli chodzi o przerobienie z wersji Versatile na Ground (każdy o to pyta) - odsyłam wszystkich do Pana.

Przepraszam, za zbyt długi wywód, ale "Gdybym się nie odezwał, nie zauważył tego postu to można sobie wyobrazić opinię" innych użytkowników o mnie.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » sob 14 cze 2014, 9:17

Rozumiem problem ale moja odpowiedź odnosiła się nie do oferty umieszczonej na cp a do oferty wskazanej przez enzo83 a umieszczonej na Allegro - http://allegro.pl/ascaso-dream-mediterr ... 75459.html
W tej właśnie ofercie znalazłem informację o dacie produkcji (zdjęcie tabliczki - obecnie usunięte) a reszta informacji była już tylko tego konsekwencją.

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » sob 14 cze 2014, 10:02

ale się głaszczecie po główkach, raz se w ryj dać i spokój będzie :lol:
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

manfred
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Kawiarka plus bzyczek

Postautor: manfred » pn 16 cze 2014, 4:40

Powiem wprost że mnie tylko i wyłącznie od zakupu zniechecilo to że brak jest gwarancji w polandzie.

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » pn 16 cze 2014, 16:57

Tylko czy ta gwarancja jest warta ok. 800 złotych? Musiałbyś mieć wyjątkowego pecha, żeby w ciągu dwóch lat tyle się napsuło.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pn 16 cze 2014, 21:53

Moim skromnym zdaniem jest to jednak przejaw nieuczciwej konkurencji. Nie zauważyłem ani w aukcji na Allegro ani w ogłoszeniu na cp ani słowa o wystawianiu faktury lub paragonu. O ile więc kupno gdzieś jednej sztuki i jej sprzedaż nie jest godna uwagi to wystawianie do sprzedaży kilku sztuk sprowadzonych specjalnie do dalszej odsprzedaży (rozumiem, że po to aby zarobić) bez uwzględnienia opodatkowania jest już nieuczciwą konkurencją. Jeśli więc uczciwie doliczymy do tych 1100,00 zł podatek dochodowy i podatek VAT oraz dodamy brak gwarancji to cena przestałaby już być tak atrakcyjną. A że tego typu wprowadzanie ekspresów do obrotu znajduje swoich klientów to widać po powyższych postach kolegów. I w tym sensie jest to nieuczciwe. Niezależnie od tego czy te ekspresy kiedyś do mnie trafią czy też nie. Przepraszam, ale nie tędy droga.

kastor900
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: kastor900 » wt 17 cze 2014, 22:15

Zwracam ponadto uwagę że zainteresowany zakupem tego ekspresu na Allegro musi dokupić - jak pisze uczciwie sprzedający - zestaw Ascaso Kit 13 (o ile chce korzystać z kawy mielonej w domu). Mam wątpliwości czy można dokonać od ręki zakupu takiego zestawu...

Artur S.
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: nie mam

Postautor: Artur S. » śr 18 cze 2014, 0:18

Janusz. Myślę, że warto doprecyzować, ze podatek VAT i dochodowy nie wplywaja znacznie na cene ekspresu. Jesli kupujesz ekspres za 1000 PLN brutto (choć domyslam się, ze jako przedsiebiorca kupując w UE poza Polską płacisz cenę netto i potem się z VATu rozliczasz) i sprzedajesz za 1100 PLN brutto, VAT kosztuje Cie mniej niz 23 PLN, a podatek dochodowy mniej niż 19 PLN. Jesli marża jest bardzo wysoka, podatki też są duże, ale w tym wypadku chyba mamy do czynienia z małą marza i małym podatkiem. Czytajac Twoj post, osoba która nie wie jak liczy się podatki w UE mogłaby dojść do wniosku, że chodzi o istotne kwoty. Dodatkowo może napiszesz czym różni się wersja versatile od ground, żeby czytajacy przypadkiem nie pomyśleli, że prawie niczym, na przyklad sitkiem za 13 PLN?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » śr 18 cze 2014, 9:21

Handel przez Internet to ciężki kawałek chleba- wierz mi. Do tego prowadzenie firmy w tym kraju jest horrendalnie drogie i bardzo absorbujące.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”