Ascaso Dream — pytania, problemy

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Re: Ascaso Dream — pytania, problemy

Postautor: jtk » wt 21 paź 2014, 0:48

OK jest to trochę śmieszne rzeczywiście ale ostatecznie klient wie że kiedyś był bojler taraz jest termoblok í ostatecznie może sobie kupić np Silivie jak mu nie pasuje Dream.
Jasne, tyle że targetem Dreama nie jest osoba, która zastanawia się nad tym co jest lub było w środku. To ekspres, który przede wszystkim ma się podobać.
Ale wracając do mojego tematu zainteresowałem się tym bo mój dream zachorował na dziwne pryszcze na lakierze w okolicach grupy , rzecz o tyle dziwna że niby nieśmiertelne aluminium nigdy się nie podda korozji.
Wystarczy, że powierzchnia była przed lakierowaniem niedokładnie oczyszczona. W odpowiednich warunkach wszystko koroduje.
Ponieważ sprzęt był kupiony na amazonie więc zadzwoniłem í powiedziałem co I jak. Zaproponowali zwrot kosztów lub wymiane na nowy.
No i to jest customer service z prawdziwego zdarzenia. Gdybyś ekspres kupił u Janusza, dowiedziałbyś się pewnie, że "pryszcze" wzięły się ze zbyt twardej wody lub bryzgającego mleka. Już Janusz by coś wymyślił.
Gorzej z mlecznymi napojami bo spienianie trwa wieki całe ale jak to Janusz mówi w tej klasie jest OK.
Jest OK, ale w klasie plastikowych jednorazówek z supermarketu. Od ekspresu za dwa tysiące można, a wręcz należy wymagać więcej. Silvia czy nawet Steel spieniają mleko znacznie lepiej a mają podobne ceny.
Jeśli precyzyjnie przypilnujesz przemiału, dozy , dystrybucji í tampera to zrobisz kawę.
Kawę zrobisz. Tylko jaką? Pogadamy jak już kupisz tego HX-a :)

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ECM barista & fracino tranquillo & gene

Postautor: north » wt 21 paź 2014, 14:33

Wygląda na to, że nie jesteś w fanklubie ascaso pl. Ja natomiast nie mam pozytywnych wrażeń po sposobie w jaki potraktował mnie ascaso uk. Do nich zwróciłem się w pierwszej kolejności. Nawet nie odpisali. Olali mnie kompletnie.
Ale cóż nie jest to ballada o Januszu ani o innych serwisach tylko o dreamie.
Czy kawa z dreama jest gorsza od kawy z HXa? Byłem na demonstracji w skepie w ktorym zamierzam kupić sprzęt, wypiłem parę kaw z HXa (ECM)potem kilka z dualbojlera (quickmill) í nie potrafię jednoznacznie ocenić czy są jakieś dramatyczne rożnice w smaku. Zeby porównać to rzetelnie muszę przeprowadzić eksperyment. Ponieważ zdecydowałem już że kupię ECM Barista za parę dni maszyna będzie w mojej kuchni í zanim odeśle zardzewiałego dreama do amazona zaproszę znajomych í na tej samej kawie, młynku í wodzie zrobimy ślepy test. Mam nadzieję że dowiem się jak to wygląda naprawdę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » wt 21 paź 2014, 15:23

Nie będzie różnicy :-)
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » wt 21 paź 2014, 16:45

U mnie przepaść była po zmianie młyna. Najpierw szok po przesiadce ze zmielonej w sklepie na i-mini, kilka lat później już mniejsza różnica po zmianie na mazzera. Jak będzie po zmianie ekspresu powiem mam nadzieję wkrótce.

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: north » wt 21 paź 2014, 17:16

Stawiam na dreama. :roll: 30
Nie, nie mogę niestety bo mam być sędzią í pilnować źeby nie było przekrętów. Chociaz będzie ciężko bo goście są z Hiszpanii więc będą pewnie chcieli udowodonić wyzszość hipszanskiej manufaktury nad niemiecką. Albo odwrotnie bo ascaso jest z Katalonii. Hm.

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: north » wt 21 paź 2014, 17:20

U mnie przepaść była po zakupie palarki Gene. Palisz sobie dokładnie tak jak ty lubisz a nie palarnia. I masz gwarancje świerzości.

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: north » wt 21 paź 2014, 17:23

Albo świeżości

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » czw 23 paź 2014, 17:11

Schowaj oba ekspresy w kuchni i nie wpuszczaj tam gości do zakończenia testu ;)

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: north » pn 03 lis 2014, 21:06

Kanałowanie w ECM narazie uniemożliwia przeprowadzenie sesnsownego porównania. Tak na marginesie w dreamie nigdy nie miałem problemów z kanałami. Czy któryś z szanownych forumowiczów użytkujący ascaso miał do czynienia z uciążliwym kanałowaniem?

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » pn 03 lis 2014, 23:28

Ekspres ma niewielki wpływ na kanałowanie. Nawet jeśli, to bardziej prawdopodobne jest kanałowanie w Dreamie (wysokie ciśnienie, brak OPV).

Awatar użytkownika
Blondas
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » wt 04 lis 2014, 7:30

Kanały a i owszem się zdarzały. U mnie bardzo to zależy od kawy. Teraz mam Rwandę i Ariadnę od Antonia i jest dobrze. Wcześniejsze afrykańskie sprawiały większy problem, podobnie jak niektóre kawy od Gorana.
Pozdrawiam
Piotrek

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: north » wt 04 lis 2014, 21:24

Czytając wątek o kanałowaniu można dojść do wniosku że raczej jest to większy problem w maszynach e 61 niż w małych ekspresach co by się właściwie zgadzało w moim przypadku. Ta sama kawa ten sam młynek - w ecm kanały a dreamie ekstrakcja bez problemów. Wlaśnie zaczynam podejrzewać za wysokie ciśnienie w ecm - ustawione fabrycznie na 10.5. W dreamie nie wiem jakie jest bo nie ma manometru ale akurat w tej wersji jest OPV.

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » pt 07 lis 2014, 22:28

10,5 to nie jest dużo. Na grupie możesz mieć akurat w okolicy 9.
Pytanie jak ten OPV w Ascaso jest ustawiony. Pewnie śruba jest wkręcona do samego końca, czyli na 15 barów.

north
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: north » pn 10 lis 2014, 1:27

Nie mam pojęcia jak ustawia OPV fabrycznie ascaso. Teraz montują termometr zamiast barometru ì musisz mieć kolbę z manometrem żeby ustalić jakie masz cisnienie na grupie. Trochę to bez sensu bo temperatury I tak nie zmienisz a ciśnienie ewentualnie możesz. W każdym razie ja zapakowałem już mojego dreama do pudełka, odesłałem do amazona I pożegnałem się z nim raczej na zawsze. Różnice w ustwieniach młynka í problemy z kanałowaniem w ecm uniemożliwiły przerowadzenie testu więc się poddałem.
Pozdrawiam użytkowników ascaso dream, życzę sukcesów í bezawaryjnego wyciskania espresso.

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Postautor: RAF77 » pn 10 lis 2014, 1:42

To zadowolony jesteś z tego ECM czy nie?
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”