Rancilio Silvia — pytania, problemy

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Re: RANCILIO SILVIA - pytania, problemy

Postautor: zbignes » śr 04 kwie 2012, 17:35

No to luknij w swoje Piano i wyobraż sobie, że w miejscu termobloku jest bojler Sylvii :kwiat:

mirap
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti Mukka, Gaggia Classic, Eureka Mignon

Postautor: mirap » śr 04 kwie 2012, 18:07

Nie wiem czy się rozumiemy.
Chyba się nie rozumiecie :D
Silvia nie ma funkcji "auto-refill", więc po spienieniu mleka konieczne jest ręczne uzupełnienie wody w bojlerze poprzez spuszczenie wody, co uruchomi pompę.
Drugi wąż nie służy do uzupełniania wody. OPV spuszcza nim do zbiornika nadmiar wody.

StaSZek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Rancilio Silvia V3 + Compak K6 Pro-Barista
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » śr 04 kwie 2012, 20:35

Czyli uzupełniamy wode tylko po przelaniu/puszczeniu pary z dyszy czy po espresso też? Pompa się włącza i sama dobija do pełnego bojlera, nie trzeba się zastanawiać czy bojler jest już pełny czy nie?

mirap
zagląda od święta
Sprzęt: Bialetti Mukka, Gaggia Classic, Eureka Mignon

Postautor: mirap » śr 04 kwie 2012, 22:17

Wodę trzeba uzupełnić tylko po spienianiu mleka.

StaSZek
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » śr 04 kwie 2012, 23:09

Dzięki :)

Awatar użytkownika
meganert
zagląda od święta
Sprzęt: Rancilio Silvia PID Nemox Milki Compak K3 Touch Behmor 1600

Postautor: meganert » pt 06 kwie 2012, 11:21

Może to Ci trochę pomoże w podjęciu decyzji. Kupowałem w coffeitalia parę miesięcy temu. Dogadaliśmy się na tamper zamiast kawy. Niestety, kiedy przyszła paczka, okazało się że wszystkie obiecane w ofercie akcesoria są, ale włącznie z kawą dokładnie tak jak na obrazku w ofercie sklepu. Oprócz tampera zabrakło również faktury ze sklepu a jak wiemy bez niej gwarancja nie jest ważna. Po kontakcie z Marco zostaje mi obiecany tamper i faktura. Czekam około 3 tygodni, po czym przychodzi sam tamper. Kolejny mail i dostaję fakturę przesłaną mailem, ale z Hiszpańskiego oddziału sklepu.Mimo tych komplikacji ogólnie jestem zadowolony z obsługi sklepu. Marco odpisuje szybko a przez ich błąd mam tamper i kawę, która nie okazała się najgorszą. Zamawiam więc ponownie w tym sklepie. Tym razem urządzenie Milki firmy Nemox do spieniania mleka, by móc robić kawę i spieniać mleko jednocześnie a zarazem pozbyć się wyżej wymienionego problemu uzupełniania wody. Wynegocjowałem też niezły upust na Milkiego tak więc zadowolony czekam już tylko na dostawę.Kiedy przychodzi paczka znów to samo. Jest gwarancja, ale faktury brak. Ogólnie mimo tych niedociągnieć nie mogę powiedzieć że jestem niezadowolony z zakupów w tym sklepie. Na maile odpowiadają szybko, są elastyczni w cenach i pakują towar bardzo, bardzo solidnie. Niemniej gdy różnica wynosi 200 zł zgadzam się z przedmówcami że lepiej wesprzeć rodzimego dystrybutora a gwarancja i wsparcie ze strony serwisu na miejscu nieocenione.

Awatar użytkownika
Darek Szubiński
Kontaktowanie:

Postautor: Darek Szubiński » pt 06 kwie 2012, 11:34

Trochę mnie nie było .. i nieco się uśmiechnąłem. Dwa węże .. zostało już wyjaśnione .. jeden zasysa wodę przez pompę, która tłoczy wodę do boliera; drugi odprowadza nadmiar z OPV .. Co do uzupełniania wody, przy spienianiu mleka to najwazniejsza czynność. Czyli spieniamy mleko a następnie uruchamiamy pompę środkowym przyciskiem odkręcając zawór pary .. czekajmy aż zacznie po prostu lecieć woda. Ja po tym momencie zakręcam zawór i wyłączam pompę. Ot cała filozofia.
Rancillo Silvia + PID, Macap M4

StaSZek
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » pt 06 kwie 2012, 12:01

Dzięki serdeczne meganert za relacje :) Możesz mi jeszcze powiedzieć jak wygląda u nich realizacja gwarancji? I na jaki jest okres?

Dostałem ofertę od Caffesite - 1997zł po powołaniu się ca Caffe Prego i dodatkowo płatne tamper i NPF 155zł za każdy podczas gdy Silvia + NPF bądź tamper na allegro sprzedają za 2085zł.... Czyli wręcz specjalna oferta dla Caffe Prego jest wyższa od oferty standardowej... Cały zestaw u nich wychodzi 500zł drożej niż na Caffeitalia... Już nie tak kolorowo. Napisałem kolejnego maila do Coffesite, zobaczymy czy są w stanie jakąś lepszą ofertę przedstawić.

Dzięki Darku :)

Pozdrawiam
StaSZek

Awatar użytkownika
meganert
zagląda od święta

Postautor: meganert » pt 06 kwie 2012, 12:42

Hej StaSZek
Moja gwarancja jest na 2 lata, ale ja kupiłem Silvię w ich irlandzkim oddziale. Serwis podobno mam w Dublinie. Na razie jeszcze nie korzystałem więc nie wiem jak to funkcjonuje. Na pocieszenie mogę powiedzieć że te ekspresy psują się naprawdę rzadko. Jak będziesz zamawiał pomyśl również o sitku synesso lub la marzocco do doppio, które mieszczą trochę więcej gramów kawy niż oryginalne Rancilio.
Mój zestaw, ekspres+spieniacz+NPF+tamper to koszt 600 euro. Za te pieniądze mam coś na wzór dwuboilerowej maszyny z niesamowicie wygodnym spienianem mleka wprost z kartonika. Założyłem też PIDA, ale nie jest on niezbędny jak to niektórzy piszą, ponieważ i bez niego kawa wychodziła super.

Pozdrawiam
meganert

StaSZek
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » sob 07 kwie 2012, 1:33

Dzięki :)

Dostałem odpowiedź od Caffeesite. W pierwszym mailu przeprosili za pomyłkę i poprosili o czas do wieczora, w celu przedyskutowania oferty jaką mogą przedstawić. W drugim oferta wygląda tak jak na allegro (2085zł z tamperem) plus NPF za 149zł (6zł taniej niż allegro) i do tego 8 tabletek caffizy i szczotka do grupy (o których pisałem w pierwszym mailu z pytaniem o oferte).

Państwo z Coffeesite powiedzieli, że zrównali ceny z espressocoffeeshop.com i nie są już w stanie obniżyć ceny. Zwrócili również uwagę, że gdybym się zdecydował do zakupu na coffeeitalia.de powinienem się upewnić czy sprzęt jest nowy, nie refurbished, nie przerobiony z wersji poprzednich (zmienione pokrętło i dysza pary) i za to należy się plus.

Wciąż wychodzi ok 400/450zł różnicy

Caffeeitalia - gwarancja 1 rok, naprawa w Polsce, sprzęt fabrycznie nowy

Awatar użytkownika
meganert
zagląda od święta

Postautor: meganert » sob 07 kwie 2012, 10:41

Kiedyś rozmawiałem z Marco na temat niższych cen na ich niemieckiej stronie. Powiedział, że nie wszystkie, ale niektóre z ich towarów mają specjalną cenę tylko na rynek niemiecki. Dobrze by było abyś się upewnił czy dostaniesz w tej cenie do Polski. Z tego co pamiętam ktoś z forumowiczów zamawiał w ich niemieckim oddziale i nie było problemu, a inną osobę odesłali do sklepu www.italiankitchenaids.com
gdzie ceny nie są już tak atrakcyjne.

StaSZek
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » sob 07 kwie 2012, 10:46

Nie sądzę, żeby były jakieś różnice cenowe, bo pytałem się o wysyłkę do Polski, podawałem link do sklepu z Silvią za 419 Euro i nic nie mówił o tym, że cena jest inna.

Awatar użytkownika
meganert
zagląda od święta

Postautor: meganert » sob 07 kwie 2012, 10:55

Różnice są. Wystarczy jeśli wpiszesz ten adres http://www.coffeeitalia.ie/
Jeśli nie robią problemu to nic tylko brać bo to najlepsza cena w sieci :D

StaSZek
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » sob 07 kwie 2012, 11:59

Tak, wiem że na różnych caffeeitalia ceny są różne. Chodziło mi o brak różnicy w cenie podczas zakupu do Polski z Niemiec.

Tak zrobie, tylko czekam jeszcze na odpowiedź w sprawie tampera zamiast kawy i kosztów przesyłki przy płatności za pobraniem.

StaSZek
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » śr 11 kwie 2012, 0:15

OK. Silvia zamówiona :D Ma do mnie dotrzeć w poniedziałek, kurier UPC, płatność przy odbiorze. Koszt całkowity 428 euro (muszę się pospieszyć z zakupem, bo dopiero co było 4.15 a teraz już 4.19). Niestety nie udało się zamienić kawy na tamper - po prostu ich nie mają (można sprawdzić na stronie). Cóż... będzie kawa do ustawienia młynka, latte art i jakichś testów :)

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”