Rozterki - co na prezent dla żony?

New_Heaven

Rozterki - co na prezent dla żony?

Postautor: New_Heaven » śr 05 wrz 2007, 9:40

Chciałem kupić ekspres. Zacząłem od tego, ale trafiłem na tą notkę [Ekspres ciesnieniowy Clatronic ES 2968 15 - przyp. admin], więc nie. Zacząłem przeglądać forum. Przede wszystkim załamałem się usterkowością tańszego sprzętu i dość skomplikowanym dochodzeniem do pożądanych efektów w parzeniu kawy. To miał być prezent dla żony. Niestety, śmiem wątpić, by chciało jej się eksperymentować i w ogóle dotykać takiego urządzenia pod dużym ciśnieniem. Postawiłbym tezę, że to typowo męskie urządzenia. W zasadzie każdy tu poleca coś innego - czytając opinie, co rusz przełączałem się na allegro, szukając danej marki i modelu, wreszcie zgłupiałem. Gdy już myślałem, że Saeco to dobry wybór, gdzieś tam znów wyczytałem, że się psuje i znowu klops. Jeśli kupię i mi się zaraz popsuje, to wizja pakowania i wysyłania z reklamacją skutecznie mnie zniechęciła. Uszczelki, zaworki, dysze, przewody, hałas, pryskanie - jednym słowem mała kuchenna bomba ciśnieniowa. Wielki znak zapytania: zadziała czy nie zadziała, a jak zadziała, to ile podziała. Jestem wzrokowcem, bardzo podobają mi się ekspresy DeLonghi, no tak, ale te najładniejsze to 'niskociśnieniówki'. Taki BCO120 to poezja - taki kombajnik 2 w 1. Wciąż nie wiem, z czym się je te 3,5 bara. Skoro są odbiorcy takiego sprzętu, to pewnie kawa z tego jest trochę lepsza niż z przelewowego ekspresu - nie wiem. Mam mętlik w głowie i tym razem nie kupię jej chyba ekspresu, nie wiem czy w ogóle coś jej kupię - popadłem w przygnębienie ;)
nie pijam kawy ;)

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 05 wrz 2007, 10:07

A kup chociażby rowentę adaggio 170 czy 180... Aż tak awaryjne nie są, kawa z nich jest znośna. Tylko jeden warunek: młynek żarnowy. A wtedy nie zmieścisz się już z kwotą do 500 zł....
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 05 wrz 2007, 10:08

Kup jej jakąś kafetierkę. Oryginalną, najlepiej włoskiego producenta. W kieszeni zostanie jeszcze trochę grosza na zakup kawy.
Prostota obsługi gwarantowana, kawa sto razy lepsza niż z każdego przelewowego no i jeszcze jeden garnek w kuchni do kolekcji.
Prezent wymarzony dla kobiety. :wink:

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » śr 05 wrz 2007, 10:23

Jeśli do żoninej okazji "prezentowej" masz jeszcze trochę czasu, kup jej komplet tygielek + filiżanki do kawy po turecku. Można dostać zarówno bardziej rustykalne, jak i bardziej nowoczesne w stylu. Ja ostatnio kupiłem taki komplecik dla znajomej i jest zachwycona.

W tym pułapie cenowym z ekspresów naprawdę nic ciekawego nie wyhaczysz, a — jak napisał buki — sama maszyna bez młynka będzie tylko źródłem frustracji.

Bawiłem się kilkoma pomysłami typu "3,5 bara". Efekty jak z przelewowego, tylko zamiast patrzeć, ile wody przelewasz, możesz sobie pokręcić gałeczką. W sumie te wynalazki mają tyle wspólnego z ekspresem ciśnieniowym co węgiel kamienny z kamieniem węgielnym.
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

New_Heaven

Postautor: New_Heaven » śr 05 wrz 2007, 10:44

Imieniny już jutro, tkwię jakby w matni, wiem że za późno się do tego zabrałem, ale dopiero niedawno sobie przypomniałem, że kiedyś była mowa o ekspresie u nas w domu. Tak naprawdę to chciałem się zmieścić do 350 pln, a Adaggio to 530,-. Chyba polecę w tym roku jakimś standarcikiem w rodzaju... drobiazg ze złota. Kawy nie pijam, ale coś mi się zdaje, że mając fajny sprzęt w domu wszedłbym w temat ;) Dzięki za odzew - szybka reakcja mnie zaskoczyła.

edit: Pewnie posypią się gromy, ale właśnie piję Nescę 3 w 1 z kwadratowej filiżanki od Lavazzy. To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia z 'kawą' ;)
nie pijam kawy ;)

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » śr 05 wrz 2007, 11:20

Pewnie posypią się gromy, ale właśnie piję Nescę 3 w 1 z kwadratowej filiżanki od Lavazzy.
No, nie myliłbym gromów z kondolencjami :twisted:

Awatar użytkownika
robinx
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: robinx » śr 05 wrz 2007, 11:21

Oj mało czasu, zdecydowanie mało. Może tym razem zafunduj żonie kawkę w porządnej knajpce,(romantyczny wieczór we dwoje) a do następnej okazji odłożysz więcej kasy, poczytasz forum i z pewnością uda Ci się wybrać coś porządnego i trwałego. :D
Wąchacz spalin Obrazek
Gaggia Baby Class / Demoka M203

New_Heaven

Postautor: New_Heaven » śr 05 wrz 2007, 12:49

O, chopper, to lubie 8)
nie pijam kawy ;)

qwok

Postautor: qwok » pt 19 paź 2007, 13:37

a jak już kupisz ten ekspres, to ja polecam dokupić do niego oryginalny prezent na święta :D Ja właśnie przedwczoraj kupiłem przez ebaya szanownej małżonce francuski zestaw do kawy za 200 euro - taki o jakim zawsze marzyła i już mi 2 lata truła nad głową. Teraz czekam na paczkę i muszę gdzieś go do świąt w domu ukryć.

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 19 paź 2007, 13:41

... i trzymać kciuki, żeby małżonka z tej frustracji i trucia nie zakręciła się sama wokół takiego zakupu. Albo będziecie robić coffee parties ;-).

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”