Gaggia Baby Dose — pytania, problemy

Awatar użytkownika
Kekacz
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » ndz 13 lut 2011, 11:48

Bodaj 58,5 mm. Sam używam tampera z wypukłą stopą o wymiarze 58 i jest ok.
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

honer
zagląda od święta

Re: Gaggia Baby Dose

Postautor: honer » wt 01 mar 2011, 23:56

Witam

Czy można zamienić dyszę do spieniani mleka z jakiegoś innego ekspresu tak aby była dłuższa?
W Gaggi Classic pasuje bodajże od Rancilio. A jak to jest w Baby Dose?

Czy ktoś próbował takiej zmiany? Trudna jest takowa?
Czy efekty są warte zachodu?

Pozdr.

lobelia
zagląda od święta

Postautor: lobelia » sob 02 lip 2011, 20:26

Szanowni Państwo,
Chciałam zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej wyboru odkamieniacza do Gaggia New Baby Dose. Jak zapewne większość z Państwa wie- ta Gaggia ma bojler aluminiowy. Przeglądnęłam posty w tej sprawie (za pomocą wyszukiwarki) i szczerze mówiąc nie znalazłam odpowiedzi w tym zakresie. Czy obecna wiedza praktyków tego forum jest może pełniejsza? Jak do tej pory nie znalazłam odkamieniacza( w tym Saeco) nie zawierającego takiego czy innego kwasu w swoim składzie.
Jak zatem profesjonaliści postępują w tym przypadku?
Pozdrawiam :kwiat:
lobelia

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 05 lip 2011, 8:34

Profesjonaliści w takim przypadku wpisują w wyszukiwarce: odkamienianie, Gaggia. Gotowe! :dymek:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

lobelia
zagląda od święta

Postautor: lobelia » wt 05 lip 2011, 21:58

Przeszukałam (zresztą nie tylko niniejsze forum), nim sformułowałam problem i znalazłam m. in. dyskusję Odkamienianie kwaskiem cytrynowym...? Czy można?, a w tym takie (wybrane) wypowiedzi:

Salon Saeco w Kielcach (Nie 02 Kwi 2006, 19:43) napisał:
„Polecam środek do odkamieniania Saeco Entkalker.[...]”
Ninaceg (Pon 03 Kwi 2006, 21:58) napisała zaś:
„[...]Odkryłam, że w składzie Entkalkera i innych wynalazków ZAWSZE jest spożywczy, bezwonny i łatwy do wypłukania kwasek cytrynowy!!![...]”

Jogi (Czw 13 Wrz 2007, 5:38):
cytuje wypowiedź prof. Iwony Wawer z Zakładu Chemii Fizycznej AM w Warszawie o szkodliwości cytrynianu glinu.

Dyskusja jest z 2006 i 7 r. M in. Anik pisze 12 września 2007 r: „[...]W instrukcji do mojej Gaggi Baby Twin, jest wyraźnie napisane że powinnam odkamieniać odkamieniaczem firmy Gaggia, inaczej producent nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia. Niestety nie znalazłam takiego[...]”

W instrukcji obsługi mojej Gaggia New Baby Dose kupionej 3 i pół roku później (w grudniu 2010 r.) jak wół stoi: „Kupujący jest zobowiązany stosować się do zaleceń dotyczących czyszczenia i konserwacji urządzenia” i dalej: „[...]powinno stosować się preparaty oferowane przez firmę Gaggia” i nie ma tam mowy o produktach oferowanych przez Saeco. Telefony do kilku serwisów, wskazanych w książeczce gwarancyjnej: nikt nie spotkał się z preparatami „oferowanymi przez firmę Gaggia”, są zaś w użyciu produkty Saeco. Kolejne telefony do sprzedawcy i gwarantów (teraz jest nim Philips) skończyły się ostatecznie propozycją skierowania zapytania w formie pisemnej, zatem problem stosowania preparatów „oferowanych przez firmę Gaggia” nie wygląda na zupełnie błahy.

Zadając pytanie napisałam jasno, że wyszukiwarkę przeglądnęłam – od lat istnieje powyższy problem z czyszczeniem Gaggii, ale gdzie jest rozwiązanie? Szanowny Jogi – po Twojej odpowiedzi nalegam jednak na (profesjonalne) wskazanie, czy i gdzie problem został rozstrzygnięty z uwzględnieniem aluminiowego bojlera Gaggi i dopełnienia warunków gwarancji zakupionego ekspresu.
pozdrawiam
lobelia :kwiat:

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » wt 05 lip 2011, 22:38

To było mocne :-)
Osobiście mam Gaggię z aluminiowym boilerem, używam przytoczonego odkamieniacza Gaggia/Saeco i po prostu dbam o to, by po każdym odkamienianiu dobrze przepłukać układ przepuszczając czystą wodą. Nie ma raczej co dzielić włosa na czworo - herbatę z cytryną w górach też się piło z aluminiowego kubka :)
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 06 lip 2011, 8:52

Profesjonalnie to ja nie potrafię, nie jestem serwisantem. :wink:
Było to co prawda 3 lata później niż cytowana tu przez Ciebie Ninaceg, ale właśnie w wątku dotyczącym odkamieniania doszliśmy do wniosku, że odkamieniacz Saeco/Gaggia ma oprócz kwasu cytrynowego również kwas mlekowy. Niewykluczone, że kwas mlekowy blokuje jakoś działanie cytrynowego na aluminium. Nie jestem pewien. Nie ma też pewności, że Saeco nie zmieniło od tamtej pory składu. Bo skoro zaleca stosowanie swojego środka, to sprawa jednoznacznie jest załatwiona, wydaje mi się? Lejesz i odkamieniasz.
Trudno też odkamienić ekspres bez użycia jakiegokolwiek kwasu. No chyba, że ultradźwiękami. Jeżeli nie mamy dostępu albo nie chcemy używać zalecanego odkamieniacza, w ww. wątku znajduję również informacje, że najlepszym środkiem do aluminium jest kwas octowy, jabłkowy lub popularny Kamix, zawierający kwas amidosulfonowy (chociaż ten nie jest podobno polecany przez Krupsa, ale na pewno nie spowoduje powstania cytrynianu glinu).
Wszystko już zostało dokładnie opisane na 5 stronach wątku o kwasku i paru innych, więc nie widziałem sensu powielania tego w innych wątkach. Ale jak widać, nigdy za wiele.
Czy na pewno w instrukcji jest napisane, że ta Gaggia ma bojler aluminiowy? Większość nowszych Gaggii miała już stalowy.
Jak można się łatwo zorientować nie istnieje odkamieniacz pod nazwą Gaggia, bo nawet w takim sklepie: http://www.sklep.gaggia.pl/produkty/gag ... kamieniacz dostępny jest tylko Saeco. A skoro jest jeden uniwersalny środek do wielu zastosowań (bojlery aluminiowe i stalowe) można się w ogóle zastanawiać, czy producent się w ogóle tym przejmował, że komuś przy okazji bojler sczernieje i osadzi się cytrynianem glinu? No bo skoro nawet producenci szczepionek się nie przejmują naszym zdrowiem ( :wink: ) to tym bardziej, dlaczego miałoby na tym zależeć firmie Saeco/Gaggia/Philips?
Dlatego myślę, że czasami nie ma sensu szukać dziury w całym, bo może się okazać, że to wyższa filozofia. Stosowanie byle jakiego odkamieniacza regularnie jest lepsze od niestosowania żadnego.
Wystarczająco profesjonalnie było?
?

Awatar użytkownika
maciek173
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: maciek173 » czw 07 lip 2011, 11:52

Osobiście używam odkamieniaczy w płynie, nie zwracam nawet uwagi na markę, może to błąd, ale nie miałem, jak na razie problemów.
Odradzam jednak wszelkie proszki.
Kiedyś pewien odkamieniacz w proszku, kupiony w jakimś Polo czy innym Lidlu, do czajnika, zostawił mi skazy (jakieś takie odbarwienia, czy wżery) na nierdzewnym kubku.
Gaggia Baby Twin, Ascaso I-mini

Awatar użytkownika
cafepre44
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: cafepre44 » czw 04 sie 2011, 12:10

Posiadam Gaggia New Baby Dose chciałem się upewnić czy bojler jest zrobiony ze stali nierdzewne i w tej sytuacji czy mógłbym używać zaprawki cytrynowej np http://www.rolnik.pl/start.php?NR=108&ONE=100
2.jpg
pierścień jest aluminiowy a wylot z nierdzewki
1.jpg
korpus jest aluminiowy

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 04 sie 2011, 12:27

Ta zaprawka to jest dodatek do potraw, a nie odkamieniacz do ekspresów i z takimi substancjami to trzeba się z daleka trzymać od ekspresu. No chyba, że chcesz mieć kawę cytrynową.
Korpus bojlera aluminiowy = bojler aluminiowy. Z kwaskiem cytrynowym zalecana jest ostrożność, chociaż głosy są podzielone.
?

Awatar użytkownika
kuki23
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DeLonghi Nespresso EN 170 S PRODIGIO

Postautor: kuki23 » wt 09 sie 2011, 23:53

Witam!
Mam problem z Gaggią Baby Dose Red. Nie podaje w ogóle wody. Próbowałem odkamieniania, odpowietrzyłem ekspres i nadal nic, przy czym dysza panarello działa bez zarzutu. W czym może tkwić problem?

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » śr 10 sie 2011, 0:30

Jak dysza panarello działa bez zarzutu ,to znaczy podaję wodę .
Zawór trójdrożny nie działa,usterka elektryczna,albo zatkany.
Rozregulowane ovp,lub mogło coś podejść pod zawór ovp.

Awatar użytkownika
kuki23
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kuki23 » śr 10 sie 2011, 1:14

jareczek36 i co z tym zrobić?

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » śr 10 sie 2011, 17:13

Może zaczniemy od początku ,trochę mało podałeś danych.
Czy kiedykolwiek przedtem odwapniałeś ekspres i czyściłeś grupę,to jest sitko prysznica i prysznic, klucz imbusowy 5 .
Po odkręceniu sitka powinna lecieć woda.

Awatar użytkownika
kuki23
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kuki23 » śr 10 sie 2011, 17:51

Tak ekspres był wcześniej odwapniany regularnie, sam prysznic i sitko również było czyszczone, ostatnio dwa dni temu

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”