Gaggia Baby Dose — pytania, problemy

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 06 mar 2009, 14:10

Ważny jest przede wszystkim typ żaren. Tutaj znajdziesz parę informacji na temat rodzajów żaren w młynkach. Jest tam też odnośnik do strony ze zdjęciami żaren, więc można sobie zobaczyć, czy ma się u siebie podobne. Jeżeli masz dobry młynek, ale np. używany, to może już żarna się stępiły. Nie jest ważne jaka to firma, ale niestety koszt nowego młynka odpowiedniego do espresso zaczyna się powyżej 600 zł.
To jest powtarzane na forum (nie tylko naszym) jak mantra: bez bardzo dobrego młynka nie ma espresso.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

RAF77

Postautor: RAF77 » pt 06 mar 2009, 18:45

przejdz na manualne dozowanie wody i po problemie, przeciez i tak stoisz przy ekspresie...
(w palarni napewno nie uzyli masymalnych mozliwosci mlynka ;-) )
Ostatnio zmieniony śr 18 mar 2009, 20:56 przez RAF77, łącznie zmieniany 1 raz.

Khan
zagląda od święta

Postautor: Khan » pt 06 mar 2009, 19:01

Widze, ze juz dluzej nie jestem w stanie sobie wmawiac, ze moj mlynek jest ok:)) .... Zostałem przez was:) zmuszony:) ->> bede szukal demoke albo jakis innny polecany tutaj mlynek. Prawde mowiac, myslalem czytajac to forum (raczej wiekszosc ma problemy ze zbyt grubo zmielona kawa) ze jak moj mlynek mieli dosc "mialko" to jest ok... widze jednak, ze mimo to, ze miele grubiej diodka ktora uruchamiam moj ekspres miga, czyli ze ekspres sygnalizuje mi to, ze jest zbyt drobno zmielona kawa (instrukcja). Czyli masz racje "Jogi" ze chyba to wina mlynka.. kawa nie jest jednorodnie zmielona i wsrod sporych drobin jast pył kawowy. Ech kolejne 800zl.... zona mnie z domu wywali :))

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 06 mar 2009, 20:58

Jakiś czas możesz jeszcze poeksperymentować z tym, co masz albo pić kawę z mlekiem. Ale dążenie do doskonałości kosztuje. :wink:
?

Khan
zagląda od święta

Postautor: Khan » sob 07 mar 2009, 8:44

Z zakupem mlynka juz postanowione, ale wracam do jednego nurtujacego mnie szczegółu a mianowicie migajaca diodka uzytego przycisku. Zgodnie z instrukcja obslugi w tabeli "Postepowanie w razie zakłócen pracy urzadzenia" jest napisane ze sygnalem alarmowym jest wlasnie pulsująca kontrolka uzytego przycisku. Myslalem ze to rzeczywicie wskazanie zbyt mialko zmielonej kawy.. Uzylem wiec mlynka recznego w ktorym nastawilem na bardzo grube mielenie (nie ma zadnego "pylu" kawowego) lekko ubiłem kawe temperem i efekt ten sam. Po wlaczeniu ekstrakcji kawy przyciskiem 2 lub 3 (instrukcja) ten przycisk/kontrolka zaczyna migac... Czy moze się wypowiedziec jakikolwiek uzytkownik tego ekspresu???

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » sob 07 mar 2009, 11:51

Ja instrukcję czytałam na początku pobieżnie, bo zależało mi na jak najszybszym eksperymentowaniu z ekspresem, więc nie pamiętam co jest w instrukcji....
ale u mnie też miga, nawet jeśli nie ma kawy w PF, zawsze migało, więc może tak ma być, albo ja muszę biec do serwisu :(
wcześniej Gaggia Baby Dose+ I-mini, teraz szukam ;)

RAF77

Postautor: RAF77 » sob 07 mar 2009, 18:14

wiecej elektroniki, wiecej problemow....

Awatar użytkownika
Kekacz
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » sob 07 mar 2009, 19:34

ma migać, w ten sposób jest wyróżniony wciśnięty przycisk, u mnie jest to samo, tylko model inny, ale też gaggia
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

Khan
zagląda od święta

Postautor: Khan » sob 07 mar 2009, 19:54

hmmm dwie osoby sa za miganiem/pulsowaniem ;p.. tylko po co takie rzeczy wypisuja w instrukcji??? gdyz widze tu solidna niezgodnosc..

Specjalnie poszedlem do znajopmych po kawe mielonke kupna i sprobowalem ...-->> i... tez miga...

pojacho

Czym się różni Gaggia baby od serii new baby?

Postautor: pojacho » wt 17 mar 2009, 20:31

Jestem w trakcie zakupu ekspresu do kawy, po przeczytaniu forum w pierwszej kolejności kupiłem młynek demoka m-207 a ekspres to popularna Gaggia Baby Twin. Niestety ten model nie jest dostępny od około miesiąca a wszystkie sklepy do których dzwoniłem twierdzą ,że nie znają terminu dostawy lub będzie za miesiąc. Czekam już od początku lutego a młynek stoi nie ruszany a ja chciałbym w końcu napić się dobrej- o ile taka mi wyjdzię-kawki.W ten sposób zieniłem swoje preferencje i zastanawiam się nad modelami baby dose, baby class D lub serią new baby dose i class D i nie wiem który z tych ekspresów wybrać.Nie wiem czym różnią się te serie,domyślam się ,że seria new jest nowsza ale czy to tylko new w nazwie dla potrzeb marketingowych czy też rzeczywiście jest poprawioną w stosunku do starszej serii? Może macie jakieś sugestie co do tych modeli , mile widziane odpowiedzi i ewentualne podpowiedzi co do zakupu .Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 18 mar 2009, 8:01

Jak przeczytasz sobie opisy tych ekspresów np. na stronie producenta czy w jakimś sklepie internetowym zobaczysz, że różnią się tylko drobnymi szczegółami i obudową. Jedne mają przyciski na mikrostykach czy nawet sensorach, a inne zwykłe pstryczki. Do innych dołożono programowany przycisk czasu zaparzania. Twin wyróżnia się wśród nich dodatkową grzałką pary, ale wszystkie są zbudowane na tym samym wnętrzu.
?

cup

Postautor: cup » śr 25 mar 2009, 23:27

Sytuacja bardzo, ale to bardzo mnie sprowokowała. Pewnie nie ten dział, pewnie OT - więc z góry zaznaczam -
LJ - przenoś gdzie ...Ci tylko się spodoba, byle zostało dla potomnych...

Otóż - zawsze miałam poczucie, że pech, to mój życiowy atrybut, więc już się ze sobą zżyliśmy i myślałam, że...mnie już nie zaskoczy - w sensie swojego istnienia tuż przy mnie. A jednak!

Krótka relacja:
Od zakupu minęło... ponad dwa miesiące - więc ekspres ledwo dotarty...

wspomniane wcześniej w wątku cieknięcie nie dawało mi spokoju... zatem
raz odbyłam wycieczkę do serwisu... pan rozkręcił, pomacał, pooglądał, i nic mu nie ciekło... (tak mówił) wróciłam do domu. Odpaliłam, jedna kawa, druga, sucho... ale przy czwartej i następnych... już jak dawniej.... stwierdziłam, że olewam to... Kuchni nie zalewało, tylko maleńka wilgoć....
Kawa pychota, spienianie opanowałam do perfekcji. Ta radocha nie mogła trwać wiecznie....
12 marca... z rana...pompa w ogóle się nie odezwała - przez dyszę wodę pompowała, a przez grupę ani..kropli! Dźwięk przymulony, pompa zdychała!
Kilka prób - w końcu zaskoczyła. Popołudniu, znowu ... kilka manewrów, sporo stresu, zaskoczyła! - 3 kawy pod rząd, potem kilka razy spuszczanie wody przez grupę - pompa miała ochotę działać:)
13-tego rano... gaggia już niestety nie była w stanie odpalić... Głuchy odgłos zamiast normalnie pracującej pompy.... i po chwili wszystkie kontrolki migają w rytm...czy ja wiem.... szybkiego marsza żałobnego...
Przez dyszę śmigała - tylko co z tego??? Z tym, że nawet przez dyszę jakoś dzwięk mi się inny wydawał, ale może to sugestia?

Mąż chwycił narzędzia (mocno wkurzony...) odkręcił, sitko, potem dalej, potem telefon do serwisanta, ten coś na odległość tłumaczył.... gała zdjęta, śruba odkręcona, jedna, druga, kolejna..., no niestety nie udało się.
Gaggia do pudła i ...do serwisu.
Pan ją podłączył, odpalił, ...zdechła
Upierałam się, że oprócz zdechłej pompy, woda jednak mi się pojawia, że blatu nie zalewa ale chyba coś jednak jest na rzeczy....
Dobra. Pan obiecał, że rozkręci ją od razu (bo ja mam skromne 50km do tego cholernego serwisu - w jedną stronę 50km!!).
OK. Pojechałam na zakupy, kawę (!) itp.
Po kilku godzinach telefon z serwisu, leży rozebrana, na razie zupełnie nie wiem co jest przyczyną... podejrzewam, że płytka elektroniczna może być do wymiany, ale pewny nie jestem...musi u nas zostać, chcę ją dobrze poobserwować, zwłaszcza, że Pani zgłasza powtórnie wycieki... jeśli to jakaś część, to ...trzeba będzie poczekac na sprowadzenie, bo na stanie nie mamy, bo...Gaggia się nie psuje!

20 marca dostaję smsa z serwisu, że ekspres naprawiony i można odebrać. Jakaż była moja radość!!! Wymieniono...zawór elektromagnetyczny :)

Wróciłyśmy z babunią do domu, ...odpalam - działa. Nic nie cieknie. Raduje się moje serducho! Przyznam jednak, że po tej rozłące znowu trzeba było się dotrzeć... do wspólnego działania. Miałam wrażenie, że ... kawa sprawia maszynie większy kłopot... a kawa ta sama, tak samo zmielona...
Dotarcie zajęło mi ze 2 dni,
czwartego dnia (po powrocie z naprawy) zauważyłam...znajomą wilgoć w tym samym co poprzednio miejscu.... :evil:
Pewnie.... za jakies 2-3 tygodnie ekpres zdechnie ponownie???
Idę o zakład - jest chętny?

Dziś odwiedziłam Panią rzecznik praw konsumenta... dała mi specjalny druk gdybym zdecydowała się skorzystać z drogi reklamacyjnej na podstawie niezgodności towaru z umową....
Radziła dokładnie przeczytać druk gwarancji - czy przypadkiem producent nie podaje ilości napraw, po których wymienią maszynę na nową...? Producent nie podaje takiej liczby.
Czyli mam 24 miesiące wypełnione jazdą do serwisu 100km w obie strony, tak średnio ...raz na dwa tygodnie...
Czy ktoś inny na forum ma tak dokładnie zaplanowane najbliższe 22 miesiące życia???
A widzicie!
... Szczęściarz ze mnie :evil:
(nie lubiany na tym forum Krups ma taką liczbę i maszyny bez szemrania wymienia na nowe!)

Kawę robiła nieboszczka Gaggia pyszną ale zdecydowanie zbyt szybko szlag ją trafił...
Wszyscy kupujący, zżyci ze swoim ...osobistym Panem Pechem.... szukajcie sprzętu, który ma serwis ...za rogiem!

PS w bezpodstawnej nadziei, że żywot ekspresowi zostanie przywrócony na ...dłużej niż 4 dni, kupiłam za ostatni grosz młynek. Zupełnie nie potrafię się z tego zakupu cieszyć:(

PS nr 2 - może ktoś chce moją Gaggię kupić??? Całkiem być może, że w rękach domorosłej złotej rączki i jej zaangażowaniem w naprawę, gadzina odzyska wigor skuteczniej niż u Pana ...ignoranta :twisted:

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 26 mar 2009, 9:02

Dlaczego chcesz czekać 24 miesiące? Przecież z niezgodności towaru z umową możesz skorzystać już teraz.
?

cup

Postautor: cup » czw 26 mar 2009, 9:51

Źle mnie zrozumiałeś.
Nie będę czekać 2 lata, aby powołać się na zapisy ustawy konsumenckiej. Powołam się najprawdopodobniej już niedługo. Tyle, że niestety moje wcześniejsze doświadczenia nie pozwalają mi zakładać, że sprzęt mi wymienią na nowy :evil: a wtedy... pozostaje działanie w ramach gwarancji producenta - czyli naprawy bez końca, bo producent nie określa żadnego limitu napraw w okresie gwarancyjnym, który to limit miałby dać mi prawo wymiany sprzetu na nowy.
Stąd takie ...planowanie :cry:

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 26 mar 2009, 10:10

A, to już wszystko jasne. Użeranie się z niektórymi sprzedawcami jest rzeczywiście uciążliwe i w naszym dzikim kraju jest często skazane na niepowodzenie. Ale miejmy nadzieję, że chociaż na chwilę uda się to licho uśpić. :wink:
Ale to, że w gwarancji nie ma przewidzianej maksymalnej liczby napraw gwarancyjnych, to niezłe przecięcie. Typowe włoskie bezstresowe podejście do problemu. Tylko na pewno, gdyby się chciało wymienić ekspres już po pierwszej naprawie, zrobią to bez mrugnięcia okiem, a u nas trzeba przejść całą drogę przez mękę.
?

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”