Ekspres ciśnieniowy z Lidla/Biedronki

Awatar użytkownika
ziarenko
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ziarenko » śr 22 gru 2010, 13:48

Włącz pompę i odkręć parę-z dyszy do spieniania powinna lecieć woda. Następnie zakręć pokrętło pary i może wtedy poleci przez PF. A to by oznaczało że wszystko jest ok, tyle że się zapowietrzył :roll:
Bialetti Mukka Express, DeLonghi Caffe Treviso, AeroPress, i-2 mini, drip Tiamo, Tiamo Slim, Coffee Press Tiamo

biomj
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: biomj » śr 22 gru 2010, 13:52

To może być rzeczywiście jakaś duperela (gdzies jakis wężyk nieszczelny-to tylko taki przykład, nie wiem, nie znam się na ekspresach), ale jak się na tym nie znasz to nie dojdziesz. Albo popsujesz coś bardziej.
A jeśli zgłaszasz reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową, to w ustawie wcale nie jest napisane, ze 14 dni roboczych. 14 DNI i koniec (konsultowałam to z rzecznikiem konsumenta). Możesz więc spokojnie 15 dnia pójść do sklepu po odbiór. Jak nie będzie "Twojego" muszą dać Ci inny lub odstępujesz od umowy i dostajesz zwrot pieniędzy.
Tylko pilnuj, żeby było napisane na zgłoszeniu, że z tytułu niezgodności towaru z umową (NIE z tytułu GWARANCJI)-albo najlepiej sam takie pismo napisz, niech dołączą albo poświadczą.
Ostatnio zmieniony śr 22 gru 2010, 14:05 przez biomj, łącznie zmieniany 1 raz.

antek
zagląda od święta

Postautor: antek » śr 22 gru 2010, 14:03

Włącz pompę i odkręć parę-z dyszy do spieniania powinna lecieć woda. Następnie zakręć pokrętło pary i może wtedy poleci przez PF. A to by oznaczało że wszystko jest ok, tyle że się zapowietrzył :roll:
Dzięki!
Tak jak napisałeś - próbowałem w poniedziałek, bo tak polecił Pan z serwisu (pod numerem dostępnym w instrukcji).
I zawisło z sitka kilka kropelek, a następnie wszystko wróciło do sytuacji takiej, że nic nie leci.
W międzyczasie jeszcze kombinowałem, że może mam aż tak twardą wodę i (zgodnie z instrukcją) próbowałem "odkamienić" kwaskiem cytrynowym (ze zdziwieniem wprawdzie o tym zastosowaniu kwasku się dowiedziałem). Niestety też nie pomogło.
anthony

biomj
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: biomj » śr 22 gru 2010, 14:08

No nie, po zrobieniu kilku kaw to raczej się ekspres nie zakamieni tak, żeby go trzeba było odkamieniać. Takiej wody to chyba nie ma.
Ponieważ już mogę tu nie być na forum skopiuję Ci na wszelki wypadek początek pisma, które można złożyć zgłaszając reklamacje.

Niniejszym, na podstawie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 roku (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z poźn. zm.) , zawiadamiam, iż zakupiony przeze mnie w dniu ......... towar – ekspres ..........jest niezgodny z umową.
Niezgodność polega na:

antek
zagląda od święta

Postautor: antek » śr 22 gru 2010, 14:13

No nie, po zrobieniu kilku kaw to raczej się ekspres nie zakamieni tak, żeby go trzeba było odkamieniać. Takiej wody to chyba nie ma.
Ponieważ już mogę tu nie być na forum skopiuję Ci na wszelki wypadek początek pisma, które można złożyć zgłaszając reklamacje.

Niniejszym, na podstawie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 roku (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z poźn. zm.) , zawiadamiam, iż zakupiony przeze mnie w dniu ......... towar – ekspres ..........jest niezgodny z umową.
Niezgodność polega na:
Dzięki wielkie biomj!
Natomiast w mojej okolicy woda jest jednak twarda, choć też byłoby to dziwne, żeby aż tak szybko się zakamienił. Woda była przefiltrowana w "bricie", więc zapchać się "mechanicznie" też nie powinien.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!
Ostatnio zmieniony śr 22 gru 2010, 14:18 przez antek, łącznie zmieniany 1 raz.
anthony

Awatar użytkownika
WEGier
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: WEGier » śr 22 gru 2010, 14:14

Mk caffe - nie jest drobno mielona, nie jest nawet średnio drobno mielona. Jest to zwykła kawa mielona do zaparzania tradycyjnego lub przelewowego, chcecie zobaczyć drobno mieloną kawę dostępną w sprzedaży? Wystarczy kupić Lavazza Qualita Rossa albo lepiej Crema e Gusto i tam zobaczycie drobno mieloną kawę, która nadaję się najwyżej do moki. Tyle na temat kaw mielonek sklepowych
>biomj - bardzo bym chciał żeby było jak piszesz ale niestety nasze prawo konsumenta wcale nie jest takie łatwe i szczerze powiedziawszy jest pełne niedopowiedzianych / niedopisanych przepisów, które sprzedawcy i serwisy wykorzystują na swoją stronę a ty możesz co najwyżej się sądzić - dla przykładu podam : towar niezgodny z opisem - znaczy nic i wiele. Sam jestem po przejściach z serwisem krupsa i doradzę Antkowi, niech oddaje do serwisu osobiście jeżeli jest to możliwe - i tylko kulturalnie, acz stanowczo i cierpliwie dochodzić reklamacji - ja dzięki temu mam praktycznie cały nowy ekspres (wymienili wszystkie możliwe elementy jak uszczelki i rurki i dodatkowo obudową wraz z elementem grupy)
Antek - sprawdz najpierw sposób ziarenka - rzeczywiście może być zapowietrzony i jeszcze cię obciążą kosztami

biomj
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: biomj » śr 22 gru 2010, 14:19

Węgier-a ja jestem po "przejściach" -jak piszesz- z ekspresem Saeco, a własciwie ze sklepem nie dla I...... I mam całą kasę z powrotem w kieszeni. Inna sprawa, ze otarło się o rzecznika i trwało pół roku. Ale jak reklamowałam pierwszy egzemplarz. to gdy go nie naprawili po 14 dniach , to 15-go dnia pojechałam i dostałam drugi (choć i tak, mimo, że fabrycznie zapakowana nówka, też był niesprawny)
Ostatnio zmieniony śr 22 gru 2010, 14:21 przez biomj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 22 gru 2010, 14:20

Wygląda na to, że wybiło OPV i woda wraca do zbiornika. Bo jeżeli pompa pracuje to woda musi gdzieś wylatywać. Ale jeżeli leciała z dyszy, a nie leci z prysznica, to już sam nie wiem.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

biomj
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: biomj » śr 22 gru 2010, 14:24

Niestety w dochodzeniu "konsumenckich" praw trzeba mieć dużo cierpliwości. Ale nie można mówić , że to jest niemożliwe.

antek
zagląda od święta

Postautor: antek » śr 22 gru 2010, 14:27

Mk caffe - nie jest drobno mielona(...)
Antek - sprawdz najpierw sposób ziarenka - rzeczywiście może być zapowietrzony i jeszcze cię obciążą kosztami
WEGier
próbowałem niestety w poniedziałek i ponownie wczoraj tak ze dwa, trzy razy.
I o ile w poniedziałek (chyba przy pierwszej tak przeprowadzonej próbie) trochę kropelek "zawisło" (dosłownie) na sitku, z którego woda wpada do kolby, to już wczoraj sitko było suche jak pieprz.

Miałbym jeszcze jedno pytanie.
Czy włączając ekspres w takiej sytuacji, że nie leci woda mogę coś zepsuć?

Pozdrawiam![/b]
anthony

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 22 gru 2010, 14:33

Zajrzyj do zbiornika, czy w czasie pracy pompy woda tam wraca jakąś rurką/dziurką. Jeżeli tak, to znaczy, że przepływa przez pompę i ją chłodzi. Jeżeli nie, to pompa pracuje na sucho i może się zatrzeć.
?

antek
zagląda od święta

Postautor: antek » śr 22 gru 2010, 14:38

Wygląda na to, że wybiło OPV i woda wraca do zbiornika. Bo jeżeli pompa pracuje to woda musi gdzieś wylatywać. Ale jeżeli leciała z dyszy, a nie leci z prysznica, to już sam nie wiem.
Jogi
właśnie tak jest, że z dyszy para leci dość obficie, nawet gdy przestawię przełącznik na "prysznic" i odkręcę gałkę (o czym wspomniał ziarenko)
Prośba - powiedz, czy w zbiorniku powinien być widoczny moment, gdy ekspres pobiera wodę, ale nie do funkcji spieniania, tylko "do kolby"?
Bo mimo, iż pompa "warczy" to w zbiorniku wcale jej nie ubywa.

o - widzę, że już wcześniej odpowiedziałeś, że jakiś ruch wody dałoby się w zbiorniku zauważyć:-)
Chyba u mnie niestety nie pobiera wody:-(
Dzięki
Pozdrawiam!
anthony

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 22 gru 2010, 14:44

Musimy tu odróżnić dwie rzeczy: woda i para. Pisałem o obiegu wody. Włączasz pompę i wtedy powinna woda wylatywać przez prysznic do kolby, a gdy w tym momencie odkręcisz zawór pary będzie leciała przez dyszę. Jeżeli nie leci nigdzie to jest prawdopodobnie obieg zamknięty i krąży w kółko. Powinno być widać delikatny wir wody wokół miejsca pobierania i powrotu.
?

antek
zagląda od święta

Postautor: antek » śr 22 gru 2010, 14:50

Powinno być widać delikatny wir wody wokół miejsca pobierania i powrotu.
Dzięki Jogi
Muszę w takim razie dokładnie się przyjrzeć - niestety będę mógł dopiero po powrocie z pracy:-(
anthony

antek
zagląda od święta

Postautor: antek » śr 22 gru 2010, 15:03

Myślę jednak, że tak jak radzicie - niestety lepiej będzie powalczyć z lidlem/serwisem, bo jednak sam nic więcej chyba nie wykombinuję:-(

Dzięki serdeczne!
anthony

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”