Saeco Nina - wszystkie modele - pytania, problemy

Awatar użytkownika
kuki23
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DeLonghi Nespresso EN 170 S PRODIGIO

Saeco Nina - wszystkie modele - pytania, problemy

Postautor: kuki23 » śr 02 sty 2008, 19:01

Jakieś opinie o tych ekspresach Saeco.

Awatar użytkownika
kuki23
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kuki23 » śr 02 sty 2008, 22:53

Są to nowe ekspresy, ale może ktoś z forumowiczów nabył już któryś model. Chciałbym poznać opinie o tych urządzeniach. Zwłaszcza jaką kawę parzą.
Pozdrawiam

Pasox
zagląda od święta

Postautor: Pasox » śr 06 lut 2008, 0:26

posiadałem(Nina Bar ) przez krótki czas wyżej wymieniony ekspers ale zawiodłem się na nim parzenie kawy i spienianie mleka to po prostu żal. żeby zrobić 2 kawy trzeba czekać ok5 min po zrobieniu pierwszej. Nie polecam. teraz zastanawiam się nad Gaggią duo dose...

leszeks

Postautor: leszeks » ndz 23 mar 2008, 0:24

Widocznie za krótko go posiadałeś. Zrobienie dwóch kaw, wliczając w to spienianie mleka, zajmuje mi na takiej maszynce w sumie koło pięciu minut (zakładając, że maszyna jest nagrzana). Każdy sprzęt trzeba wyczuć.

Awatar użytkownika
dankabo1

Postautor: dankabo1 » sob 29 mar 2008, 17:28

Witam wszystkich. Wczoraj sprawiłam sobie mój pierwszy ekspres ciśnieniowy Nina Bar :D Kawa espresso wychodzi super. Mniam. Ale muszę jeszcze poćwiczyć spienianie mleka, bo narazie pianka wychodzi ,,rzadka,,
Nie rozumię też czym się różni Cappuccinatore od Pannarello. Wygląda, że obie te funkcje mają identyczne działanie i służą do cappuccino. Czy ktoś mógły mi wyjaśnić różnice? Nie jest to dla mnie zbyt jasno opisane w instrukcji obsługi :(

Awatar użytkownika
dankabo1

Postautor: dankabo1 » czw 03 kwie 2008, 14:08

Chciałam napisać, że po 6 dniach korzystania z mojego ekspresu wychodzi mi super espresso i dzięki Cappuccinatore świetna pianka na cappuccino, lepsza niż z przystawki Pannarello. Kawka naprawde pycha :D A Pannarello będę jeszcze ćwiczyła, musi mi wkońcu wyjść porządna pianka.

Awatar użytkownika
kuki23
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: kuki23 » pt 04 kwie 2008, 23:49

Witaj Dankabo1 !
A zatem znalazłaś już odpowiedź na swoje pytanie czym różni się pannarello od cappucciantore :) Życzę pięknych chwil przy filiżance dobrego espresso lub cappuccino:)
Pozdrawiam

isiek80
zagląda od święta

Postautor: isiek80 » pn 07 kwie 2008, 11:50

Ja mam nine cappuccino i jestem zachwycona tym zestawem cappuccinatore.
najbardziej smakuje mi taka kawa: do kawy po zaparzeniu dodaje mleko, a potem przepuszczam calosc przez ta rurke- super cappuccino. A dzieci uwielbiaja kakao- gotowe kakao na mleku przepuszczone przez cappuccinatore- pyszna pianka. Polecam! Sprobujcie! :D

kama_5

Postautor: kama_5 » śr 17 wrz 2008, 12:18

Hey ja kupilam ostatnio ekspres Saeco Nina Cappucino. I troche nie rozumiem wyposazenia. Mam dwa filtry jeden jest do torebek a drugi normalnie do parzenia kawy. Jednakze na co jest ta gumowa wkladka w filtrze głownym?

Ogólnie w domu korzystam z innego ekspresu - Saeco deluxe cos tam i jest super :) Ekstra kawa mi wychodzi. OD espresso o miodowe cynamomnowe latte :) no i macchiato warstwowe :)
kama

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » śr 17 wrz 2008, 14:25

ciekawa ta numeracja w nickach
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

zajdlos1976

Postautor: zajdlos1976 » ndz 21 wrz 2008, 23:14

Zaworek ma postać gumowej wkładki z maleńkim otworem, podtrzymywanej przez grzybek plastikowy. .
:D :D

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ekspres

Postautor: blackcoffeeroasters » śr 24 wrz 2008, 23:21

ciekawa ta numeracja w nickach
:lol:

ale to ciekawa sprawa - na forum jest mniej więcej 3 razy więcej zarejestrowanych użytkowników z trzykrotnie mniejszą liczbą postów niż na TMC :wink:

karf

Saeco Nina

Postautor: karf » pt 31 paź 2008, 10:00

Sam osobiście użytkuje Saeco Nina od czterech miesięcy, musze powiedzieć że nie jestem zadowolony, bojler oraz kolba ruszają się podczas robienia kawy. Zrobienie kawy z E.S.E wiąże się z dość długim czekaniem na nagrzanie a samo robienie kawy pozostawia wiele do życzenia strumień wypływający a w zasadzie krople które lecą zastanawiają mnie nad prawidłowością jego działania. Macie tak samo przy robieniu kawy w saszetkach??????

Awatar użytkownika
...michal
zagląda od święta
Sprzęt: espresso-bary

Postautor: ...michal » wt 18 lis 2008, 21:52

Jednakze na co jest ta gumowa wkladka w filtrze głownym?
Ja tez mam pytanie do czego te "gumki" bo instrukcji nie mam. A forum już długo studiuje dłłłługo w poszukiwaniu wielu odpowiedzi.... :roll:

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » wt 18 lis 2008, 22:00

Jeżeli nie masz młynka/świeżej kawy to ta wkładka (położona na ubita kawę) wytworzy Ci sztuczną cremę, której przy grubo zmielonej/starej kawie być nie uzyskał. Po prostu kawa ładniej wygląda.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”