Gaggia Classic — gdzie kupić?

MonikaP

Gaggia Classic — gdzie kupić?

Postautor: MonikaP » śr 15 lis 2006, 18:30

Witam Forumowiczów

Od dłuższego czasu czytuję wypowiedzi na forum, ponieważ zamierzam kupić ekspres. Nawet zdecydowałam już jaki - Gaggia Classic.
I dalej zaczynają się schody. Piszę i dzwonię do sklepów - tam, gdzie były najtańsze - już ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą. W MM i u importera cena jest wyższa o 250 PLN.
Może wiecie, gdzie kupić Gaggię Classic za mniej niż 1100 zł?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Przyszła Caffeholiczka :D

Awatar użytkownika
Lewy
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Lewy » śr 15 lis 2006, 18:38

Witam.
Też się przymierzam do zakupu Clasica. Podobno na http://www.blackvelvet.pl jest najtaniej. Niestety na chwilę obecną nie mają tego modelu na stanie. Pisałem już do nich maila kiedy i czy w ogóle będą go mieli spowrotem, narazie czekam na odpowiedź. Jeśli tylko odpiszą dam znać.
Pozdrawiam
Paweł

MonikaP

Postautor: MonikaP » śr 15 lis 2006, 18:49

Chyba się nie doczekasz.. Ja tez do nich pisałam, aż w końcu zadzwoniłam - nie mają i nie wiadomo kiedy bedą mieć.
To samo powiedzieli mi w www.flint.com.pl - raczej to kwestia miesięcy niż tygodni :(
Dlatego poruszyłam ten temat tutaj. Niestety gdzie indziej te ekspresy kosztują ponad 200 zł drożej

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » śr 15 lis 2006, 19:01

No to allegro, oferta salonu Saeco z Włocławka: http://www.allegro.pl/item142199154_gag ... iaka_.html

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » śr 15 lis 2006, 19:14

zamoy, chyba powinniśmy dostać jakąś prowizję od producenta :wink: , ja od jakiegoś czasu zaczynam polecać Saeco :)
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

Awatar użytkownika
zamek
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: espresso: Bezzera Mitica Top | Mazzer Super Jolly
drip: zbyt dużo by wymieniać

Postautor: zamek » śr 15 lis 2006, 19:20

zamoy, chyba powinniśmy dostać jakąś prowizję od producenta :wink: , ja od jakiegoś czasu zaczynam polecać Saeco :)
A które Saeco polecasz?

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » śr 15 lis 2006, 19:30

No jak to ? Nie wiesz ? Armonia :lol: .
Żartowałem, tego modelu nie znam i nic o nim nie słyszałem ale wiem, że wielu użytkowników Magica (starsze modele) było zadowolonych, Via Venezia, Gran Crema też chyba niezłe.

asieńka

Postautor: asieńka » śr 15 lis 2006, 20:05

ok, ok bo się okaże, że jestem taki złośliwy i w ogóle.
a może jednak? :roll:
może chcesz się zaznajomić, choć to chyba zbędne, bo Ty ( jak piszesz) z każdego ekspresu robisz świetną kawę :ok:

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » śr 15 lis 2006, 20:17

ok, ok bo się okaże, że jestem taki złośliwy i w ogóle.
a może jednak? :roll:
a może jednak nie :wink:; asieńko, "wyjaśnię jaśniej", chodziło mię tylko o to, że my od powiedzmy paru lat próbujemy testować różne ekspresy i nie mamy pewności a pojawia się ktoś kto w pierwszym poście pisze, że "jest zielony ale wie najlepiej", hmm ...
bo Ty ( jak piszesz) z każdego ekspresu robisz świetną kawę :ok:
nigdy tak nie napisałem i nie napisałbym, umiem obsługiwać tylko dwa ekspresy :wink: .

Andy

Postautor: Andy » śr 15 lis 2006, 20:30

Słusznie - ja mam trzeci - na pierwszym nie robiłem kawy wcale (bo to trudno określić kawą jak patrzę wstecz). Przy drugim było lepiej, ale to też nie było to - może dlatego że liznąłem wiedzy i wymagania wzrosły.
Teraz mam kawał niezłego sprzętu w domu i naprawdę dobrą kawę, ale jeszcze większe poczucie, że nie potrafię wyciągnąć z niego tego co dobry barista mógłby zrobić. I teraz powiedz Asieńko który ekspres Ci polecić, i czym się przy tym kierować?

asieńka

Postautor: asieńka » śr 15 lis 2006, 21:01

... a pojawia się ktoś kto w pierwszym poście pisze, że "jest zielony ale wie najlepiej", hmm ...
jak tylko chciałam się pochwalić, że w końcu dobrą kawę wypiłam w domku - a Wy, że reklama itp. :cry: jeszcze raz powtarzam: to były tylko moje subiektywne odczucia, nie neguję Waszych opinii, te moje pojawienie się na forum nie miało znaczyć, że jestem ekspertem, przecież to od Was dowiaduje się o dobrej kawie
nigdy tak nie napisałem i nie napisałbym, umiem obsługiwać tylko dwa ekspresy :wink: .
oj Ty byś z pewnością zrobił pyszną kawę... wyczytałam, że można zrobić nawet na tańszym ekspresie tylko trzeba wprawy no i dobrego młynka :D

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 16 lis 2006, 8:51

kiepski młynek też już coś daje. jeśli ktoś na początek może kupić tak jak juls rowente adagio za rekordową stawkę 120zł i do tego uda się komuś znależć np taki młynek krups GVX2 za powiedzmy 100-120 to brać i się nie zastanawiać - sporo się można nauczyć a koszt śmieszny. Później już świadomie można kupić coś półkę lub dwie wyżej.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
dsc
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

re

Postautor: dsc » ndz 19 lis 2006, 16:38

Witam

Ja to nawet w moim pobliskim MM (Trójmiasto) nie znalazłem Gaggi Classic, a chciałem ją sobie obejżeć przed zakupem. Większość ludzi tutaj poleca ten ekspres, więc pewnie od groma ludzi je kupiło i są problemy z towarem;)

Totalnym "wypasem" byloby obejżenie tego ekspresu i wypicie z niego kawy, ale z tego co widziałem jest to raczej mało prawdopodobne. W W-awie taka opcja chyba występuje w przypadku maszyn Lapavoni/Ascaso, ale też nie jestem pewien. Wiem, że ktoś z forum często zaprasza do siebie na kawkę i obejżenie ekspresów, ale zawsze zapominam kto to.

Pozdrawiam,
dsc.

Awatar użytkownika
Sławek DJP
Kontaktowanie:

Re: re

Postautor: Sławek DJP » wt 21 lis 2006, 1:28

W W-awie taka opcja chyba występuje w przypadku maszyn Lapavoni/Ascaso, ale też nie jestem pewien. Wiem, że ktoś z forum często zaprasza do siebie na kawkę i obejżenie ekspresów, ale zawsze zapominam kto to
Skoro zapomniałeś, to wypada mi przypomnieć, że to moja skromna osoba zawsze zaprasza na kawę i obejrzenie z bliska ekspresów, tylko muszę tutaj wprowadzić małe sprostowanie u mnie można obejrzeć i spróbować kawy z ekspresów La Pavoni i Quickmill, natomiast Ascaso to u Janusza w Łodzi.
Cellini - prawdziwy włoski smak, teraz także w Polsce!

Maszyny tylko włoskie La Pavoni i Quick Mill

Awatar użytkownika
dsc
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

re

Postautor: dsc » wt 21 lis 2006, 10:26

A no właśnie:) dzięki za przypomnienie. Następnym razem, gdy będę w W-wie postaram się wpaść, jeśli to nie będzie problem. No i w końcu napije się poprawnego espresso. Przy okazji obejże automaty Quickmill'a, które ponoć jako nieliczne w gronie auto robią dobrą kawę. Ascaso też bym chętnie obejżał z bliska, ale w Łodzi to nie mam nikogo u kogo mogę przenocować.

Sławek nad Tobą, albo pod Tobą (w sensie pomieszczeń/firmy) nie ma kogoś kto sprzedaje Gaggie? albo inne sprzęty? bo gdzieś na forum coś mi się obiło o uszy, że dwie firmy znajdują się jedna pod drugą.

Pozdrawiam,
dsc.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”