Gaggia Classic, Baby Dose, czy Selecta Deluxe?

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Re: Gaggia Espresso Dose czy inne?

Postautor: dopeman » wt 18 lis 2008, 23:06

niechciałbym wydać więcej niż 900zł
Zdecydowanie Dalla Corte Mini:)
:roll:
Obrazek
doppio napoletano lungo?

konradbarista
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: La Marzocco Linea, Dalla Corte Mini,
Kontaktowanie:

Re: Gaggia Espresso Dose czy inne?

Postautor: konradbarista » wt 18 lis 2008, 23:09

niechciałbym wydać więcej niż 900zł
Zdecydowanie Dalla Corte Mini:)
:roll:

Przepraszam ,przeoczylem :oops:

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » wt 18 lis 2008, 23:45

Ale po co komu niezawodność gastronomiczna w domu :?: .
Classic potrafi działać 10 lat bez awarii. I jest pięciokrotnie tańszy od DC.
Oczywiście polecam również i DC i GS/3.
np. po to by nie miec wahan temperarury wody...
Ale mówiliśmy o niezawodności a nie kontroli parametrów :wink: .
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » śr 19 lis 2008, 19:07

:D

Poczytałem na niemieckich i angielskich stronach o GED. cieszy się pozytywną opinią ,bezawaryjnością, dobrymi parametrami i wykonaniem oraz porządnym parzeniem kawy.... nono. :P
"Ranek... Błyszczy rosa na liściach. Przemijamy srebrzyście nierealni jak sen..."

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » śr 19 lis 2008, 20:13

A ja odkryłam, że jest też w wersji Color i Pure, które są tańsze od Dose.
Niestety nie udało mi się dowiedzieć czym się róznią, na oko tylko kolorem, zatem skąd róznica w cenie? Temat mnie mocno męczy, ekspresy po nocach snią, wiec wysłałam pytanie do Gaggi o wyjasnienie różnicy, jak odpisza to się podzielę.

Przyszła mi do głowy taka ciekawa refleksja: nasze rodzime sklepy internetowe są strasznie niespójne w opisach swoich produktów. Kupując w niektórych można otrzymać towar zupełnie niezgodny z opisem, ciekawe :wink:

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » śr 19 lis 2008, 21:22

W przypadku sprzedaży wysyłkowej, zawsze można - zgodnie z prawem - zwrócić towar, motywując zwrot brakiem możliwości obejrzenia towaru przed wysyłką.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » śr 19 lis 2008, 22:13

ściągnałem i przeczytałem instrukcję do Gaggi. jest ok, ale nie ma w niej jakichś konkretnych informacji. Aha- wyczytałem, że ktoś rozkręcił espresso dose i w środku nie różni się od classica. solidny bojler itp. tylko zdjęcia by się przydały :!:
no i ma elektronikę i 'pamięć' ilości wody .

Jaga-wiesz że obudowa jest z plastiku, tak? Tylko czemu między czerwonym a grafitowym ekspresem jest 100zł różnicy ?!
"Ranek... Błyszczy rosa na liściach. Przemijamy srebrzyście nierealni jak sen..."

Awatar użytkownika
papraczek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: papraczek » śr 19 lis 2008, 22:51

Moze cena wynika wlasnie ze wzgledu na uzyty barwnik. Jesli chodzi o tkaniny czy dzianiny to wlasnie kolor ma decydujace znaczenie ze wzgledu na zastosowane barwniki. Moze analogicznie i w ekspresach placimy za kolor (patrz. barwnik) :lol:

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 20 lis 2008, 12:22

Różowy młynek I-2 też jest sporo tańszy od antracytowego a ten z kolei od polerowanej stali ;)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » czw 20 lis 2008, 21:15

W przypadku sprzedaży wysyłkowej, zawsze można - zgodnie z prawem - zwrócić towar, motywując zwrot brakiem możliwości obejrzenia towaru przed wysyłką.
W sumie tak, więc chyba muszę się zdecydować i zamówić, a wtedy wszystko będzie jasne.
Kolory też się wyklarują. Odkryłam, że zdjęcia, które są najczęściej umieszczane w sklepach (dot. Espresso Dose) chyba są nieprawdziwe. Znalazłam takie, które wydaje mi się, że mogą być zrobione z realu i przestraszyłam się wersji color za to wersja dose wydaje się ładniejsza :D

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » pt 21 lis 2008, 15:57

znalazłem zdjęcia robione na żywo ;)

http://img217.imageshack.us/my.php?imag ... 000mt0.jpg
http://img217.imageshack.us/my.php?imag ... 001oe7.jpg
http://img222.imageshack.us/my.php?imag ... 002qc0.jpg
http://img227.imageshack.us/my.php?imag ... 004zo2.jpg

Jaga zamówiłaś już ekspres? U mnie w środę otwierają nową galerię handlową, więc MOŻE w AGD będzie jakiś ekspres gaggi, choć wątpię. Bo w tym wygnajewie to się nawet krzywo patrzą jak człowiek chce kupić suszarkę do ciuchów albo ekspres ciśnieniowy jakikolwiek... o zmywarce nie wspominając :?
no, bo przeciez można suszyć na lince, pić 'rozpustną//rozpuszczalnikową' lub myć ręcznie... Ah.... :roll: :shock:

Jaga
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Jaga » pt 21 lis 2008, 18:28

Dzięki za zdjęcia, potwierdziły moją teorię.
Jeszcze nie zamówiłam, ale pewnie to zrobię w ten weekend (bo już mi się śni po nocach i ciągle o tym myślę :D)
Chyba zamówię w Caffemania (839zł), wydaje mi się, że cena dobra.

A propos AGD, to byłam ostatnio świadkiem kompetencji personelu w Warszawie. Pewna para chciała kupić ekspres, gdy zapytali sprzedawcę o parametry to zaprowadził ich do komp. włączył stronę www sklepu, znalazł produkt i kazał czytać!!! O zgrozo pomyślałam. Na koniec na pytanie co Pan poleca, podał ekspres, który się najlepiej sprzedaje. Może jak kupują to się znają?! :D
Ostatnio zmieniony pt 21 lis 2008, 19:16 przez Jaga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maciek173
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: maciek173 » pt 21 lis 2008, 18:35

na pytanie co Pan poleca, podał ekspres, który się najlepiej sprzedaje. Może jak kupują to się znają?! :D
To jeszcze pół biedy, gorzej jeśli sprzedawca chce upchnąć to, co się nie sprzedaje.
Gaggia Baby Twin, Ascaso I-mini

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ekspres

Postautor: blackcoffeeroasters » pt 21 lis 2008, 19:49

Jeśli pamiętacie, były kiedyś artykuły w prasie o MM, produkty miały małe czerwone karteczki przy cenach. To była wskazówka dla sprzedawców co mają polecać.

Awatar użytkownika
orchid11
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: orchid11 » pt 21 lis 2008, 22:20

Jaga, cieszę się że mogłem pomóc. Oraz, że w przyszłości, jako nowicjusze, będziemy szaleć z naszymi machinami. ;)

A ja dzisiaj dostałem młynek Gaggi, i podstawkę łączącą ekspres z młynkiem. Muszę się jeszcze zaopatrzyć w dzbanek do mleka, środki czyszczące, porządny tamper, odbijak, grube ffiliżanki.

Swoją drogą.... wypróbowałem młynek. Mieli świetnie, acz nie jest bezgłośny. Jakoś i grubość mielenia zależy też od kawy, a mełłem segafredo, niebieską lavazzę i illy. Zobaczymy jak będzie z ekspresem.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”