Ekspres kolbowy i młynek w granicach 6000 PLN

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Re: Ekspres+młynek do 6000 PLN

Postautor: kawcio » ndz 04 mar 2012, 17:51

Biorąc pod uwagę twoje wymagania, z tej grupy brałbym pod uwagę 3,4 oraz 6.. Dalej to już kwestia wyglądu czy weźmiesz Vibiemmki czy Musicę :wink: .

Chodziło ci o 6kę, czy 7kę?
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Quell
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » ndz 04 mar 2012, 18:47

W maszynach z tej tabeli jest bardzo duża rozbieżność cenowa, mianowicie od 600 do 1450 euro.
Wybierając tu ekspres plus dobry młynek trzeba wydać ok.9tys zł, lub w innym zestawieniu 3.5 tys zł :)

Monkin , musisz sprecyzować jakiej klasy chcesz młynek , wtedy będzie łatwiej dobrać ekspres.
Pisałeś wcześniej, że Ascaso Cię nie interesuje , a jednak jest w tabeli.......... nic nie rozumiem :wink:
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Postautor: Maciej1 » ndz 04 mar 2012, 19:51

Biorąc pod uwagę twoje wymagania, z tej grupy brałbym pod uwagę 3,4 oraz 6.. Dalej to już kwestia wyglądu czy weźmiesz Vibiemmki czy Musicę :wink: .

Chodziło ci o 6kę, czy 7kę?
Oczywiście 7,pomyłka :wink: :wink:
_, w kolejce _

Monkin
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Kawiarka od lat, Gaggia Accademia

Postautor: Monkin » ndz 04 mar 2012, 21:38

W maszynach z tej tabeli jest bardzo duża rozbieżność cenowa, mianowicie od 600 do 1450 euro.
Wybierając tu ekspres plus dobry młynek trzeba wydać ok.9tys zł, lub w innym zestawieniu 3.5 tys zł :)

Monkin , musisz sprecyzować jakiej klasy chcesz młynek , wtedy będzie łatwiej dobrać ekspres.
Pisałeś wcześniej, że Ascaso Cię nie interesuje , a jednak jest w tabeli.......... nic nie rozumiem :wink:
Wyjaśniałem już to wcześniej. I o młynku i o ekspresach spoza Italii, że być może popełniłem błąd, skreślając na początku ascaso , a jak doradzicie kupić zamiast zintegrowanego zestawu osobno ekspres, to dokupię odpowiedni młynek żarnowy. Przedział cenowy dotyczy tylko ekspresu.
Wyjaśniam jeszcze raz - główne kryterium oprócz oczywiście możliwości uzyskania dobrego naparu dziennie 2-4 cappucino i 2-4 espresso , raz na jakiś czas dla znajomych i rodzinki w miarę szybko 8-10 kawek, jest wymiar na głębokość .
Mam ten nieszczęsny blat o głębokości 40 cm i mebli nie zmienię. Jak doradzicie coś tańszego, sprawdzonego, dostosowanego według was do moich warunków będę się bardzo cieszył. Jak zasugerujecie coś droższego - też przemyślę i pogadam z żoną. Argumenty fachmanów w branży do niej trafiają. Wkurza się w kawiarniach, gdy zamiast obiecywanego bardzo dobrego cappucino dostaje dziwną płynną substancję smakową . A i mnie krew zalewa, jak zamiast zachwalanego espresso podają mi kwaśnego sikacza.

Wiem, że niektórzy stali bywalcy tego forum mają serdecznie dosyć pytań (podobnych do mnie) delikwentów "co kupić" - i doskonale ich rozumiem, ale po prostu chciałbym najrozsądniej wydać ciężko zarobione pieniądze.
Jak mi powiecie, nie trać chłopie 5-7 tysięcy na ekspres i młynek, jeśli nie jesteś pasjonatem i wysublimowanym smakoszem kawy, a wystarczy ci poprawne cappu/espresso - bierz tego XX za 3 koła. Jak powiecie - chcesz poczuć prawdziwą ambrozję na języku, zapłać za ten model i będziesz miał odlot w domu oraz zapomnisz o kawiarniach - też przemyślę.
P.S. A który z tych ekspresów kosztuje ponad 1,4 tys. euro? Bo jak szukałem na necie to zakres ustawiłem do 1250 euro po kursie 4,2PLN.
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar 2012, 22:04 przez Monkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 04 mar 2012, 22:02

Generalnie masz kilka dobrych typów, wybór z grupą E61 wydaje się być dość bezpieczny.
Co do ograniczenia na blacie to popatrz jeszcze na wersje z przyłączem. To jest wygodne i poza tym odchodzi w maszynie zbiornik na wodę, który jest na ogół z tyłu i maszyna przez to może być nie tak bardzo głęboka....

Monkin
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Monkin » ndz 04 mar 2012, 22:12

Generalnie masz kilka dobrych typów, wybór z grupą E61 wydaje się być dość bezpieczny.
Co do ograniczenia na blacie to popatrz jeszcze na wersje z przyłączem. To jest wygodne i poza tym odchodzi w maszynie zbiornik na wodę, który jest na ogół z tyłu i maszyna przez to może być nie tak bardzo głęboka....
Niestety w jedynym miejscu, w którym może stać ekspres, nie mam możliwości podłączenia do instalacji wodnej i zrzutu. Musiałbym wybebeszyć połowę ściany, skuć płytki, ciągnąć instalację i zmienić jeszcze układ mebli, a to nie wchodzi w rachubę.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » ndz 04 mar 2012, 22:20

Hmmm, a jak nawet o takim kuciu ściany ostatnio myślałem.... ;) No ale jeśli nie można, to masz opcję z głowy.

Monkin
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Monkin » wt 06 mar 2012, 7:52

Sprawa się chyba wyklarowała. Pogadałem z żonką , pomierzyłem jeszcze raz dokładnie miejsce w kuchni i po uważnym przestudiowaniu waszych uwag, przeanalizowaniu naszych domowych potrzeb już na 90 proc. wiem, że kupimy latem Vibiemme Juniora Hx. Ma tylko 35 cm głębokości, więc zostanie mi jeszcze te kilka cm w zapasie na ustawienie. A co do młynka - skorzystam z waszych opisów pod avatarami. A potem trzeba będzie nauczyć się obsługi HX-a i mam nadzieję, że będziemy zadowoleni z nabytku.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » wt 06 mar 2012, 9:42

Banalnie proste. :) Trzeba tylko pamiętać, że gdy długo stoi na blacie włączony, trzeba dłuższego flusha zrobić, ot tyle. ;)

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » wt 06 mar 2012, 10:40

Waterdance rozstrzygający :wink:

wolowina

Postautor: wolowina » ndz 11 mar 2012, 17:02

Również zastanawiam się nad Juniorem HX, gdzie w Polsce można go kupić ? Póki co znalazłem jeden sklep delicarte.pl .
Mam dość ekhm... nieciekawe doświadczenia z zakupami za granicą, stąd myślę o Polsce.
La Pavoni

Roobs
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: ASCASCO Basic + i-2 mini Alu (Rowenta Adagio)

Zestaw Ekspres+ młynek

Postautor: Roobs » ndz 06 maja 2012, 11:06

Już byłem bliski zakupu DeLonghi 6700, wahałem się ponieważ zasadniczo nie popijam kombinacji mleczno kawowych( np. latte)a wydatek niemały.
Zajrzałem na forum za rodzajami kawy i poczytałem też o urządzeniach...i tu "oświecenie" :)
Od kilku lat używam w domu Rowenty Adagio, czuje że to już nie TO co mi odpowiada. Stąd chęć zmiany. Na szczęście odkryłem że ekspresy to nie tylko full automat.
Co mam na myśli kawa? Nie przepadam w domu za espresso ( po mojemu to mała porcja kawy) , raczej standardowa filiżanka kawy 4-8 x dziennie, mieszanka robusty i arabiki.
Myślę o wydaniu około 5-6 tyś za zestaw + niezbędne dodatki.
W oku znalazł się Ekspres Elektra Nivola( niekoniecznie) natomiast młynek dowolnej marki najchętniej z widoczną skalą stopniową zmielenia, aby dość szybko ustawiać w przypadku zmiany rodzaju zaparzanej kawy.

Będę wdzięczny za sugestie :)

Awatar użytkownika
SzaChowieC
Sprzęt: Kawiarka|AeroPress|Drip|
Tiamo| Ascaso I-2 mini|
EEA 110| Ascaso Basic|
Kontaktowanie:

Re: Zestaw Ekspres+ młynek

Postautor: SzaChowieC » ndz 06 maja 2012, 11:57

Witaj.
http://www.caffeprego.pl/phpBB3/viewtop ... =27&t=4305 - tu masz to samo zestaw do 6 tyś. - coś czuje w piętach, że jak przyjdzie mod to będzie zły. :smiech:
Polecam też przeczytać http://www.caffeprego.pl/phpBB3/viewforum.php?f=34 - o młynkach też jest - http://www.caffeprego.pl/phpBB3/viewtop ... f=12&t=492
raczej standardowa filiżanka kawy 4-8 x dziennie, mieszanka robusty i arabiki.
polecam: http://www.caffeprego.pl/phpBB3/viewtop ... f=5&t=7507

Na Forum mamy także przedstawicieli firm np. ASCASO - pan Janusz - http://www.caffeprego.pl/phpBB3/memberl ... ofile&u=36 - może Ci coś zaproponują.

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » ndz 06 maja 2012, 12:03

Hmm, nie przepadasz w domu za espresso, ale jak rozumiem kupując porządny sprzęt chcesz się do niego przekonać ?
Wiesz, że na takim sprzęcie robi się tylko espresso i napoje mleczne na jego bazie ?
Jeśli chcesz pić tylko "dużą" kawę to może cała ta inwestycja jest bezcelowa, bo wystarczy ci kawa przelewana przez filtr papierowy i do tego jakiś młynek ;)

Roobs
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: ASCASCO Basic + i-2 mini Alu (Rowenta Adagio)

Postautor: Roobs » ndz 06 maja 2012, 12:42

Dzięki SzaChowieC, link do "zestawu" idealny, zazwyczaj wyszukiwarki forumowe dobrze spełniają swoje zadanie i są "widoczne" :D
Gdybym nie znał się na żartach to filtrem z "przelewowca" zalecałbym podcieranie pu...y :)
W domu nie bo nie mam tarasu:D i za szybko mi czas leci aby delektować się łykiem kawy:D
"Duże" kawy też potrafią się różnić od siebie smakiem, poczułem i stąd chce zmiany:)
Nie muszę wydawać maks kwoty, po przeczytaniu najnowszych wiadomości o Ascaso Dream i wprowadzonych zmianach, możliwe że pójdę w tym kierunku:)
Ostatnio zmieniony ndz 06 maja 2012, 12:58 przez Roobs, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”