Ascaso STEEL UNO PROF PID

patek
zagląda od święta
Sprzęt: steel uno prof PID

Re: Ascaso STEEL UNO PROF PID

Postautor: patek » śr 09 sty 2013, 18:24

Dzisiaj przyjechał do mnie mój steel uno. Pierwsze espresso wyszło bdb ( ocena subiektywna :) ). Wiem że pewnie da się zrobić jeszcze lepiej ale dopiero zaczynam przygodę z ekspresem kolbowym. Ciasteczko nie jest suche ale nie poddaję się i będę próbował to poprawić.

peteraq

opiłki w Ascaso

Postautor: peteraq » ndz 27 sty 2013, 14:22

Dzisiaj podczas przepłukiwania ekspresu Ascaso Steel Uno PM Prof po raz pierwszy zwróciłem uwagę, że coś połyskuje w wodzie. Przepuściłem jeszcze około 1,5 litra i oto co uzbierałem:
[załącznik został utracony]

To co widać na zdjęciu przyciąga magnes.
Ekspres zakupiłem w październiku 2011. Używam go prawie codziennie zużywając około 1 kg kawy na miesiąc. Używam wody przefiltrowanej przez Britę. Czy ktoś z Was miał taki problem ? Dodam że od marca 2012 zmagam się z atopowym zapaleniem skóry, z którym nie mogą sobie poradzić żadni lekarze i dlatego sprawa tak mnie niepokoi.

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Re: Odp: Ascaso STEEL UNO PROF PID

Postautor: RAF77 » ndz 27 sty 2013, 15:45

O kurcze.
Co na to Janusz?
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Postautor: Maciej1 » ndz 27 sty 2013, 17:41

Powinieneś to jak najszybciej zgłosić sprzedawcy. Przecież to są ewidentnie jakieś cząstki metalu najprawdopodobniej z bojlera! Jeżeli piłeś to regularnie razem z kawą to nic dziwnego, że masz jakieś problemy ze skórą.
_, w kolejce _

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » ndz 27 sty 2013, 22:47

Wygląda jak złuszczony nikiel.

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pn 28 sty 2013, 14:46

Jak na 1.5 litra wody to sporo... to ze zdemontowanym sitkiem prysznica? Bez kolby? Ja u siebie na szczęście nic nie zauważyłem.
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

Awatar użytkownika
Pilot353
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ascaso Steel Prof PID
Mazzer SJ

Postautor: Pilot353 » pn 28 sty 2013, 18:24

I kolega milczy? Dziwnie te opiłki wyglądają w tej czystej, przejrzystej wodzie.

peteraq

Postautor: peteraq » pn 28 sty 2013, 19:37

Tak, płukałem ze zdemontowanym sitkiem prysznica. Dziasiaj płukanie powtórzyłem. Jest tego mniej ale jednak jest. Pierwszy raz zacząłem analizować budowę ekspresu. Bojler osadzony jest na chromowanej grupie z której prawdopodnie schodzi ta powłoka. Najgorsze że jest to dość duża powierzchnia i raczej nie mogę liczyć że się to samo oczyści

bambus
zagląda od święta

Postautor: bambus » wt 29 sty 2013, 15:37

Wygląda to na opiłki po wierceniu. Jeżeli przyciąga je magnes, to są stalowe i nie jest to łuszcząca się warstwa chromu. Nie sądzę żeby koledze zaszkodziły, stal nie jest szkodliwa, poza tym zatrzymało je sitko prysznica. Wypłukać kilkakrotnie ekspres i używać :-)

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » wt 29 sty 2013, 17:07

Nie no słuchajcie ekspres za 3 tysiące i opiłki metalu w kawie, za takie coś mógłbyś w sądzie wywalczyć sowite odszkodowanie od producenta, bo kto wie ile już tego wcześniej wypiłeś. A z całą pewnością jest to podstawa do skorzystania z rękojmi lub gwarancji i wymiany na nowy ekspres.

peteraq

Postautor: peteraq » wt 29 sty 2013, 18:12

Opiłki odkryłem przy założonym sitku.... Wczoraj przepuściłem około 4 litrów wody i opiłki wciąż były. Opiłki to może złe określenie, jeden miał około 3 mm i moge z całą pewnością powiedzieć że jest to skrawek metalicznej powłoki. Magnes również przciąga chrom i jest na pewno rakotwórczy i dla niektórych również silnym alergenem. Sprawa aktualnie jest już zgłoszona do przedstawiciela ....

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » śr 30 sty 2013, 14:41

Czym go wcześniej płukałeś? Proszkiem z Ascaso? Powłoka to chyba tylko w grupie jest?
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

peteraq

Postautor: peteraq » śr 30 sty 2013, 16:49

Proszkiem Ascaso, ale parę miesięcy wcześniej.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » śr 30 sty 2013, 17:24

Witam i odpowiadam przywołany do tablicy. Na temat samego tego objawu nie napiszę nic póki ekspres u nas się nie pojawi i nie poznamy przyczyny. Zgłoszenie tej reklamacji dostałem dnia 28.01.2013 o godzinie 14,42 a odpowiedziałem na nie o godzinie 15,02. Ekspres miał być wysłany do mnie i spodziewałem się go mieć na serwisie najpóźniej dziś. Ale nie przyjechał.
Póki co mogę więc jedynie przytoczyć odpowiedź jaką wysłałem mailem na to zgłoszenie reklamacji.
Cytuję:
"Witam,
Najpierw proszę wykręcić sitko prysznica. Jeśli się okaże zanieczyszczone to wyczyścić. Następnie puścić wodę przez grupę kawową przy wykręconym sitku i
sprawdzić czy nadal będą zanieczyszczenia.
Zakup był dokonany 7.11.2011. Przy zakupie ekspresu nie został kupiony proszek czyszczący Coffee Washer ani detergent do czyszczenia grup kawowych.
Także w roku 2012 nie dokonywał Pan żadnych zakupów środków czystości. W związku z tym zachodzi uzasadnione podejrzenie, że przez cały ten okres
tj. od 7.11.2011 r do chwili obecnej czyścił Pan ekspres tylko raz załączoną do ekspresu gratisową saszetką z proszkiem czyszczącym. Ani razu nie była
czyszczona grupa kawowa detergentem przez zawór trójdrożny. Zawsze przy zakupie w przesyłanym wykazie akcesoriów i środków czyszczących sugeruję
zakup najbardziej potrzebnych środków. Nie skorzystał Pan z tego. Zaznaczam, że brak należytej konserwacji ekspresu uniemożliwia skorzystanie z gwarancji
(zgodnie z pkt. 2 Gwarancji)."
Tyle na chwilę obecną mogę na ten temat powiedzieć. Ciąg dalszy zapewne nastąpi jak ekspres się pojawi na serwisie. Na pewno też po takim okresie eksploatacji powinny już być dawno wymienione uszczelki w grupie. Kolega gumową uszczelkę przełożył na drugą stronę - nie tędy droga :!: Na razie wstrzymuję się od wszelkich innych dywagacji na ten temat. Jeśli stwierdzimy jakiekolwiek odpryski to na pewno wymienimy część za to odpowiedzialną. Mam nadzieję, że na gwarancji. Co nie znaczy, że nie należy ekspresu odpowiednio czyścić i konserwować.
Fakt jest, że po raz pierwszy się spotykam z tego typu sprawą i jak na ilość sprzedanych modeli STEEL PROF jest to absolutny wyjątek.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » śr 30 sty 2013, 18:51

...Przy zakupie ekspresu nie został kupiony proszek czyszczący Coffee Washer ani detergent do czyszczenia grup kawowych....nie dokonywał Pan żadnych zakupów środków czystości...czyścił Pan ekspres tylko raz załączoną do ekspresu gratisową saszetką z proszkiem czyszczącym....nie była
czyszczona grupa kawowa detergentem przez zawór trójdrożny...
Janusz napiszę Ci, że zbaraniałem - nie spodziewałem się takiej odpowiedzi od Ciebie :( A może klient ma inne środki czystości? Czy jak ktoś nie kupuje środków u dostawcy ekspresu jest zły? O tym gratisie to już mega... :mrgreen:
Zawsze przy zakupie w przesyłanym wykazie akcesoriów i środków czyszczących sugeruję zakup najbardziej potrzebnych środków. Nie skorzystał Pan z tego. Zaznaczam, że brak należytej konserwacji ekspresu uniemożliwia skorzystanie z gwarancji (zgodnie z pkt. 2 Gwarancji)...
Czyli nie jest to obowiązkiem wynikającym z karty gwarancyjnej? Proszę Was wyjaśnijcie te sprawy po ludzku, nie wypłukujcie takich brudów poprzez forum.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”