Zelmer — pytania i problemy dotyczące Zelmerów

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Re: Zelmer — pytania i problemy dotyczące Zelmerów

Postautor: cyrus » ndz 28 kwie 2013, 10:34

Jak przedostaje się przez sitko?
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

pakoc
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: zelmer piano

Postautor: pakoc » ndz 28 kwie 2013, 11:00

Po prostu w filiżance są fusy, a przedostają się przez te otwory w sitku.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » ndz 28 kwie 2013, 11:03

A kawa wypływa jedynie przez wylewki, czy może bokiem kolby (po kolbie)?
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

pakoc
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: zelmer piano

Postautor: pakoc » ndz 28 kwie 2013, 11:20

Tylko przez wylewki. Bokiem na pewno nie leci.

bane
Sprzęt: zelmer supremo

Postautor: bane » śr 22 maja 2013, 19:40

:twisted: ostatnio pisałem na forum w ubiegłym roku a dzisiaj robię to żeby się wyżalić i ostrzec innych przed zakupem ekspresów Zelmera . Swój supremo kupiłem w 02.02.2013 r. i od tego czasu był już w naprawie cztery razy - dzisiaj padł po raz piąty.Pani z infolinii oczywiście przyjęła zgłoszenie i stwierdziła że to niemożliwe żeby się znowu popsuł - odkamieniam co 2 - 3 miesiące zaparza 1-2 kawy dziennie . Była wymieniana pompa , zbiornik , przekażnik , płyta sterująca , elektrozawór,wężyki od wody . Nigdy nie sądziłem że ekspres może być tak skąplikowanym urządzeniem porównywalnym do rakiet kosmicznych lecz o większej awaryjności. Pozdrawiam "fachowców " z serwisu Zelmera i radzę wszyskim omijać " niezawodny " sprzęt Zelmera bardzo szerokim łukiem .

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » śr 05 cze 2013, 6:51

Nie spotkałem się, rzeczywiście z taka ilością usterek przez 3 miesiące. Nie słyszałem też, żeby ekspres nie był wymieniony na nowy po tylu usterkach. Poza tym piszesz, ze odkamieniasz regularnie co 2-3 miesiące, a masz go 3 miesiące minus czas w serwisie... Poza tym na infolinii zgłasza się uszkodzenia a nie w seriwsie? <roll>
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

bane
Sprzęt: zelmer supremo

Postautor: bane » ndz 09 cze 2013, 7:38

Faktycznie, pomyłka z datą - ekspres kupiony w lutym ale 2012 r. Awarie zgłaszam przez infolinie - Remigiusz - podaj maila prześlę skan karty gwarancyjnej ekspresu z historią napraw .

J_H
Sprzęt: DeLonghi Caffe Treviso, młynek DeLongi

Postautor: J_H » sob 06 lip 2013, 21:23

Użytkuję ekspres Zelmera (Subito) od kilku dni; na razie jest chyba ok. Na tym ekspresie zobaczyłam dopiero, co to znaczy 'jogurcik' ze spienionego mleka :)
Trochę się wystraszyłam tych licznych usterek, o których piszecie. Mam nadzieję, że mój egzemplarz trochę posłuży, bo jak żyć bez kawy, kiedy ekspres będzie w serwisie?! :roll:
Dziwi mnie tylko, że w przepisowe 25 s mam około 60-70 ml naparu. Zbyt grubo zmielona kawa?

magic888
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Zelmer piano, Krups GV2, tygielek, caffettiera

Postautor: magic888 » pn 08 lip 2013, 9:19

Witam,

Mi niestety znów nie działa spienianie mleka w moim Zelmerze Piano. Zrobiłem tak jak ostatnio czyli odkręciłem dyszę przedmuchałem, wymoczyłem itp itd i nic :-( Inna sprawa, że jeszcze nigdy nie odkamieniałem tego ekspresu, a używam go jakieś 2 lata. :D

Pozdrawiam

witoldzik20007
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Zelmer CM2004M + Młynek turecki ręczny
French Press; Moka Pot

Postautor: witoldzik20007 » pn 08 lip 2013, 11:47

Hej :) Trzy dni temu kupiłem sobie Zelmera CM2004M. Z takimi pięcioma guziczkami ;D
Ma 15 bar; "profesjonalną" średnicę sitka - 58mm; specjalną uczelkę, która ma zwiększać ilość cremy... Moim problemem jest to, że z tą uszczelką, czy bez niej, cremy i tak nie ma! Jestem rozczarowany. Wychodzi zwykła mocna czarna kawa. Czasami jest odrobina pianki na bokach filiżanki! Próbowałem różnych kaw: Od sklepowych zwykłych, po dobre kawy, mielone bardzo drobno... Ekspres nie miał problemów z niczym, kawa leciała strumyczkiem i czas zaparzania trwał 25 sekund... ale cremy i tak nie było. Jestem rozczarowany, gdyż ekspres jest uroczy. Mleko spienia rewelacyjnie na jogurcik. Ekspres ciśnieniowy, na pierwszym miejscu ma robić dobre espresso, a ten tego nie robi. Będę reklamował, ale poczekam jeszcze na wasze wypowiedzi :)
Proszę bardzo o pomoc :( Nie mam pojęcia co robić...

gxpl
Sprzęt: Eureka Mignon, Zelmer Subito, kawiarka

Postautor: gxpl » sob 13 lip 2013, 17:40

Witam

Jestem użytkownikiem ekspresu CM2005M (Subito) i chciałbym dowiedzieć się od innych użytkowników tego modelu, czy niżej opisana sytuacja jest wynikiem usterki, czy też jest to "cecha" tego ekspresu (sytuacja ta występuje od momentu kupna).

Konfiguracja ekspresu: podwójne sitko, bez silikonowej wkładki, bez plastikowej wkładki w PF, ekspres wstępnie rozgrzany (przepuszczona przez niego dość spora ilość wody), porcja 14g świeżej kawy, mielona w Eurece, ubita tamperem "z wyczuciem".
Problem: nie jestem w stanie uzyskać 50ml kawy w ciągu 25-30 sekund; manipulując ustawieniami młynka, jestem w stanie zejść do sytuacji 90ml/25s - próba ustawienia minimalnie drobniejszego mielenia prowadzi do czegoś na kształt zatkania ekspresu - pompa wydaje pulsujące dźwięki, ekspres zaczyna pluć gorącą wodą z dyszy do spieniania mleka oraz wyrzucać spore ilości wody do tacki; jeśli w ogóle z wylewki zaczyna cieknąć kawa (a nie zawsze się to zdarza), to są to pojedyncze krople.

Czy jest to efekt usterki pompy bądź zaworu czy też ten model "tak ma"?

equall
zagląda od święta
Sprzęt: Zelmer Maestro 13z012 + GRAEF CM 800

Postautor: equall » czw 10 paź 2013, 9:03

Mam nowy ekspres i przy eksperymentach by dojść do 25/25 w trakcie ekstrakcji zaczęła się kolba odkręcać przy drobniejszym zmieleniu. Słychać to jako wystrzał a wszędzie dookoła bałagan... używam oryginalnego podwójnego sitka. Zmienić sitko czy oddawać na gwarancję?

equall
zagląda od święta
Sprzęt: Zelmer Maestro 13z012 + GRAEF CM 800

Postautor: equall » sob 12 paź 2013, 11:58

Doszedłem do wniosku, że problem jest z sitkiem które się zapycha. Zamiast je płukać muszę porządnie wyszorować i wtedy problem znika...

Edit: Okazuję się, że nie do końca bo dzisiaj 3 wystrzały pod rząd... nawet na pustym sitku :roll:

Rosomak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi Magnifica 3000

Postautor: Rosomak » pn 21 paź 2013, 15:23

Witajcie! :)

Daawno mnie tu nie było, ale w końcu muszę się wyżalić ;)

Mam Torrido (jak w stopce). Działał bez zarzutu przez ponad półtora roku - robił pyszną kawę, pięknie spieniał mleczko, itd., itp.
Potem zaczął szwankować, zdarzało się, że nie zaparzył kawy, nie rozgrzewał się, ale po włączeniu działał. Tuż przed końcem gwarancji odmówił całkiem posłuszeństwa.
Oddałem do naprawy w autoryzowanym serwisie w moim mieście. Po 2, czy trzech tygodniach odebrałem "naprawiony". Po kilku dniach niestety znów zaczął kaprysić.
Zadzwoniłem, a potem napisałem maila do Zelmera - był to już właściwie koniec gwarancji, ale nie został należycie naprawiony w serwisie.
Zwrotnie otrzymałem informację, że został zamówiony kurier, mam spakować ekspres i mu go dać. Tak zrobiłem. Po 2-3 dniach ekspres wrócił. I... działał :) Brawo dla serwisu w Rzeszowie.
Od tamtej chwili upłynął ponad rok. Od kilku miesięcy znów szwankuje: po włączeniu kółeczko na wyświetlaczu "kręci się", ekspres się nie rozgrzewa i z kawy nici.
Pomaga wyjęcie wtyczki, odczekanie ponowne włączenie... i jeśli po załączeniu taki wysuwający się element (prysznic?) cofnie się poprawnie - jest szansa na kawę, ale czasem się nie chowa i kawy nie ma.
A czasem się wsunie i... też nie ma kawy, a góra zimna. Do tego, po każdym włączeniu ekspresu wyświetlacz jest wygaszony, zapala się dopiero po ok. minucie.
Czasem uda się zrobić kilka kaw, również po wyłączeniu, a czasem przed każdą kawą trzeba "resetować" go poprzez wyjęcie wtyczki. (Choć czasem pomaga kilkukrotne włączenie/wyłączenie przyciskiem).
Ach dysza do spieniania mleka też już od jakiegoś czasu nie działa :(
Kaski na razie na nowy ekspres brak, więc męczę się z tym złomiszczem.
I... generalnie nie polecam.
Dopóki jest kawa, jest dobrze :)

Aconitum
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Aconitum » pt 25 paź 2013, 10:54

Kilka dni temu mój Torrido trafił do elektrośmieci. Gdybyś wcześniej napisał o problemach, to dałbym Ci go jako części zamienne. Objawy o których piszesz świadczą o uszkodzeniu elektroniki. Mój Torrido po wymianie elektroniki działał pół roku, a potem padła pompa.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”