Co lepszego od Cuadra ?

Awatar użytkownika
dzesio
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dzesio » ndz 28 lut 2010, 10:41

widzę, że piovit swoim ogłoszeniem obniżył wartość DC SM na rynku polskim. te 4 tys. to była cena netto, a nie brutto :-) dla niektórych to MA znaczenie.
hardware: Mazzer SJ + Dalla Corte Super Mini - udana para, jakiś Bravilor, Bialetti i FP
software: agust oro

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » ndz 28 lut 2010, 11:23

I nie ma co liczyć na to, że się kiedyś jeszcze taka okazja powtórzy :)

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » ndz 28 lut 2010, 14:26

Nie przesadzaj, nie ty jeden sprzedajesz ekspresy :lol:

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » ndz 28 lut 2010, 15:05

Zbignes nie przesadzam, po prostu mówiłem o sobie. Jak jest u innych - nie wiem.
Ponieważ sprzedaż ekspresów to bardziej pochodna poszukiwań starych eksponatów do parzenia kawy, czy przyjemność z dłubania w maszynach, niż handel ekspresami jako cel sam w sobie, to nie mam tych ekspresów aż tak wiele. Ot przy okazji trafi się jakiś łakomy kąsek i pewnie prędko się nie powtórzy. A jak pokazały wpisy niektórych forumowiczów (zwykle tych, którzy nie mają zamaru kupić) nie warto tanio sprzedawać, bo zaraz bezpodstawnie podejrzewają felery i wady sprzętu, lub porównują kupujących do jeleni.
Ostatnio zmieniony ndz 28 lut 2010, 16:48 przez piovit, łącznie zmieniany 1 raz.

Szelest
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » ndz 28 lut 2010, 16:48

Należy pamiętać, że sprzedajacy może dowolnie ustalać cenę sprzedaży, ale w rzeczywistości urządzenie warte tylko tyle, ile kupujący zapłaci :)

U mnie, po bardzo trudnych konsultacjach-negocjacjach z drugą połową, granica cenowa za drugi ekspres została ustalona na ok. 4000 zł, no chyba, ze ktoś będzie chciał się pozbyć LM GS/3 za 4500 zł to podejmę kolejne negocjacje w domu :)

PS. Jezeli ktoś planuje się pozbyć Mazzera SJ, to też jestem zainteresowany.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere

Postautor: piovit » ndz 28 lut 2010, 16:58

...no chyba, ze ktoś będzie chciał się pozbyć LM GS/3 za 4500 zł ...
Raczej nierealne, no chyba że w euro,... ale gdyby jednak ktoś miał GS3 w tej cenie, to też się piszę na jedną :)

Awatar użytkownika
dzesio
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: dzesio » ndz 28 lut 2010, 21:26

LM GS3 pojawi się na rynku wtórnym dopiero gdy pojawi się jego następca. obecnym domowym espresso-maniakom trudno go wymienić na coś lepszego z oczywistej przyczyny.
hardware: Mazzer SJ + Dalla Corte Super Mini - udana para, jakiś Bravilor, Bialetti i FP
software: agust oro

Szelest
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » śr 30 cze 2010, 23:20

No i stało się - Cuadra stała osamotniona w kuchni, więc musiałem postarać się o towarzystwo dla samotnisi :)
Dostała kumpla Dalla Corte Super Mini oraz drugiego, większego przyjaciela La Spaziale S5 EK2.
Na początek zabrałem się za eksperymenty z DC, ponieważ La Spaziale nie miałem siły i czasu wytachać z samochodu :)

Wieczorkiem znalazłem troszkę czasu na podłączenie i uruchomienie DC ale niestety, moje końcówki w instalacji odwróconej osmozy nie pasują do instalacji wodnej DC, więc na pełne podłączenie wody i kanalizacji muszę kilka dni poczekać - tymczasowo pompa musi sobie ciągnąć wodę ze zbiorniczka Cuadry :)

Oczywiście postanowiłem od razu sprawdzić efekty kawowe, które mogłem porównać z efektami z Cuadra, przy wcześniej ustawionym młynku.

Bardzo się zdziwiłem pierwszą ekstrakcją, ale o tym napiszę w innym wątku po jutrzejszych dalszych próbach, które mam nadzieję, doprowadzą mnie do efektów jakie miałem z Cuadra dla testowanej kawy.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » czw 01 lip 2010, 1:10

No to zaszalałeś :) ekspresy z komisu? Napisz jutro jak wrażenia.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Re: Co lepszego od Cuadra ?

Postautor: Attibassi_fan » sob 31 gru 2011, 15:36

Porównując ekspresy w kilku knajpkach z brzegu.. /w tych co mogłem sobie pozwolić na zabawę ekspresami / to jak dla mnie Cuadra nie rożni się jakością espresso czy jakością spieniania mleka. Prędzej bym, się zastanowił na umiejętnością spieniania.. Bo większe - często spotykane ze zbiornikami 4 - 5 litrów, jedna czy dwie grupy.. parę dają podobną.. A nad drobiazgami co do idealnych ustawień temperatury.. ( 1 - 2 stopnie..) to ręczę, że może w jednej na tysiąc knajp ktoś pomyśli.. w niektórych nie potrafią ustawić młynka.. :) ..i nie wiedzą po co jest manometr.. wiec.. Dla mniej wniosek jest jeden z Cuadry można wyciągnąć sporo i że dobrze zrobiona kawa będzie lepsza niż w większości kawiarni.. (gdzie sprzęt stoi sobie, bo tak wypada.. a o umiejętności często nikt nie dba..)

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » pt 26 paź 2012, 10:17

Od kilku miesięcy zaczyna nachodzic mnie zmiana ekspresu. Na razie niezbyt nachalnie. Oglądam, czytam, ekscytuję się i... załamuję. Trzy i pół roku temu za Cuadrę dałem 3000 zł brutto (ok 650 euro). W zamian otrzymałem naprawdę świetną maszynę. Ma oczywiście swoje wady wynikające z takiej a nie innej technologii. Ostatnio zaczęły mnie one jakby nieco bardziej razić. Pomyślałem "A może by coś zmienić?". Chciałbym mieć coś, w czym będę miał kontrolę nad temperaturą, co się szybko nagrzeje i będzie stabilne temperaturowo, będzie miało sporo pary, nie będę musial wylewać litrów wody miesięcznie a przy tym niezawodne. Poczytałem forum, obejrzałem oferty sklepów z neta i powiem Wam że tragedia. Doszedłem do wniosku, że za nieco lepszy ekspres muszę dać również 3000 ale tym razem euro. Hmmm... Chyba nie ma to sensu.
Gdyby różnica wynosiła w granicach 1 kPLN pewnie podjąłbym działania mające na celu wygospodarowanie dodatkowej gotówki ale wizja potrojenia ceny zwala mnie z nóg. Kiepska sprawa.
GeneCafe -> Mazzer Mestre -> La Nuova Era Cuadra -> filiżanka

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Rancilio Sylvia V3 II, Cunill Full Metal

Postautor: Twolipan » sob 27 paź 2012, 12:03

Spinka a możesz napisać o czym konkretnie myślisz za 12 tys zł do domu?
Rozumiem, że jakieś marne R58 nawet nie bierzesz pod uwagę? Z tego co wiem to Roger ma teraz najlepszą cenę w Europie (poniżej 2000 euro)
Chociaż może i się mylę ale ja się na taki złom zamachnąłem zanim nie uznałem, że jednak za mało umiem i trzeba się szkolić na RS-ie http://www.baresta.com/MODELL_UeBERSICH ... 00021.html. Może i więcej niż 1000 zł trzeba dołożyć, ale nie widzę nic ciekawszego za 6,5 PLN.
Podłączenie do sieci powinno zmniejszyć ci te hektolitry wody.

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » sob 27 paź 2012, 17:51

Np Dalla Corte Super Mini albo Nuova Simonelli Apia.
Dlaczego próbujesz być złośliwy? Czy gdziekolwiek skrytykowałem R58? Wcale nie uważam go za złom, podobnie jak Cuadre. Napisałem tylko że przejście na półkę wyższą to praktycznie potrojenie kosztów które poniosłem na Cuadrę. Wymienione na początku tego postu ekspresy to dla mnie właśnie ta "półka wyżej" w mojej subiektywnej ocenie.
A podłączenie do instalacji wodociągowej nic nie da bo flush to specyfika HX-a.

Awatar użytkownika
Twolipan
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Rancilio Sylvia V3 II, Cunill Full Metal

Postautor: Twolipan » ndz 28 paź 2012, 19:13

Rzeczywiście DC jest wyjątkowo dobry jakościowo i zarazem PR tajemniczy. Ale wygląda na to, ze przeskakuje niektóre o wiele droższe maszyny, stąd zaczynam łapać na ją półkę chcesz się przesiąść, bo porównują go do GS/3.
A czy niechęć do inwestowania znacznych funduszy nie skłania cię do przyjrzenia się używanym maszynkom gastro?.
Nie znam się na tym segmencie, ale z wypowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników wnoszę, że można znaleźć perełki za niewielkie pieniądze które zaspokoją twoje potrzeby.

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » pn 29 paź 2012, 6:54

Tak naprawdę nie mam aż takiego parcia, to raczej "chcenie" bo "marzenie" to za dużo powiedziane, ale ceny są powalające i nie zachęcają do działań finalizujących zakup. A maszyny gastro... no cóż w większosci są spore (naprawdę duże), mają specyficzny design, który akurat mi się niespecjalnie podoba (przynajmniej takie, jakie można wyhaczyć za przyzwoite pieniądze). Nie lubię czyhać na okazje i nie działam impulsowo - raczej wyszukuję cos co mnie interesuje a potem mozolnie zbieram fundusze. Taka natura.
No cóż, na razie zakup trzeba będzie odłożyć na "za kilka lat", a w najbliższym czasie kupię aeropressa.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”