Ekspres - praktyczny i b. dobre espresso do 1000 euro

MP
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Ekspres - praktyczny i b. dobre espresso do 1000 euro

Postautor: MP » śr 18 sie 2010, 15:08

Szukam nowego ekspresu domowego (4 espresso + 1 latte dziennie) ktory:
- szybko się nagrzewa (nie więcej niż 10-15 min) i umożliwia robienie dobrego espresso (stabilny temperaturowo itp.)
- po zrobieniu espresso na parę czeka się nie więcej niż 30 sek
- obudowa ze stali nierdzewnej, materiały i wykończenie wysokiej jakości
- Cena nie więcej niż 3500 PLN.

Poczatkowo myslalem o Rancilio Silvia ale kaprysny, dlugo się nagrzewa, elementy korodujace na sciankach bocznych (mialem problem z korodujaca aluminiowa tacka sciekowa Gaggi).

Później myślałem o E61 jednobojlerowych bez wymiennika ciepła - Vibiemme Domobar lub Isomac Zaffiro ale długo się nagrzewają nawet 40 min, na parę się czeka nawet 2-3 minuty. Są jednak bardzo ładne.

Na E61 z wymiennikiem ciepła lub E61 dwubojlerowy szkoda mi pieniędzy - to ponad 4000 PLN

Czy są jakieą inne rozwiązania technologiczne spełniające moje oczekiwania?
(Swoją drogą co jest lepsze: maszyna Isomac Zaffiro czy Vibiemme Domobar?)

Arti
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Arti » śr 18 sie 2010, 15:23

Cześć,
z mniej więcej podobnych powodów, powoli zaczynam myśleć nad Bezzerą BZ07.
Więcej poczytać możesz np tu:
http://www.stoll-espresso.de/product_in ... d-PID.html

Nie spełnia jedynie jednego Twojego oczekiwania - cena ~4 tys. PLN.

Pozdr.
Arti

Awatar użytkownika
buki
@dmin
@dmin
Sprzęt: Reneka LC + młynek La Cimbali Cadet
Kontaktowanie:

Postautor: buki » śr 18 sie 2010, 16:08

MP - proszę zapoznać się z Regulaminem. Szczególnie chodzi mi o pisanie po polsku... Popraw proszę swój post, a w każdym następnym używaj już polskich "ogonków".
kawa krzepi :)
W filiżance: Nie lubię poniedziałku!
caffegaleria.pl - sklep z kawą i herbatą - kawy włoskie oraz z: Mastro Antonio, Apro-Trade, Kelleran, Coffee Proficiency, Johan&Nystrom. Kafetierki, Aeropressy, drippery, młynki Hario i Tiamo.

Awatar użytkownika
palindrom
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Ascaso Arc Fun + NPF + Demoka M203

Postautor: palindrom » śr 18 sie 2010, 16:26

Piękne maszynki.
Będę miał zestaw spełniający w większości Twoje wymagania ale za 1000 PLN :)
(Ascaso ARC + PID). Właśnie wybieram kontroler.

Niestety decydując się na maszynę półprofesjonalną nabywamy ją z całym dobrodziejstwem inwentarza. Najczęściej jest to właśnie czas nagrzewania i/lub gotowości pary. To Cię zainteresuje:

http://coffeegeek.com/proreviews/detail ... omparisons

Gdybym miał miejsce, czas, pieniądze i zapał, pewnie wybrałbym Tea II.
Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość. ~~ Charles-Maurice de Talleyrand

MP
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: MP » śr 18 sie 2010, 17:29

Dziekuje za informacje o Bezzerze - ladnie wyglada. Sprawdze co ma w srodku. Faktycznie jest droga.
-------------
Ascaso ARC nie ma chyba nawet solenoidu? Nie wiem co z zaworem cisnieniowym i stabilnoscia temperatury.

Kupilem miesiac temu hiszpanski ekspres Demoka 783-M. Wygladala ladnie, ale espresso jest tak niesmaczne (palony kapec), ze nie uzywam ekspresu i przeszedlem na kawe "po turecku". Uwazam, ze moja poprzednia maszyna Gaggia Baby Class D byla nieporownywalnie lepsza, ale jakosc wykonania byla slaba. Teraz szukam jakiejs renomowanej wloskiej marki.
--------------
Do moderatora: Nie wiem jak w prosty sposob wpisac polska czcionke na moim komputerze.

MP
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: MP » śr 18 sie 2010, 17:40

To nie moderator zwraca mi uwage na polska czcionke - tylko uzytkownik Buki.

Niech sam przeczyta regulamin, bo tam nic o obowiazku uzywania polskiej czcionki nie ma, za to jest o pisaniu na temat i zasadach kulturalnej krytyki.

Awatar użytkownika
palindrom
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: palindrom » śr 18 sie 2010, 18:13

MP,
ja nie twierdzę że ARC jest lepszy niż Isomac, tylko że mi wystarcza jak na warunki domowe. Nie posiada on elektrozaworu ale poza tym jest porządny. Wyszedłem z założenia że robiąc 2-4 kawy dziennie wystarczy mi małe urządzenie z niewielkim bojlerem. Szybko się nagrzewa, para jest ok. w mniej niż minutę. Co innego gdybym robił ich 2/min. w kawiarni.

Chciałbym nieśmiało zauważyć że agresja w stosunku do administratora zwykle jest niewskazana - to Jego piaskownica :D
Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość. ~~ Charles-Maurice de Talleyrand

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 18 sie 2010, 18:39

Ale bywa zabawna :wink:

Awatar użytkownika
hskprzemek

Postautor: hskprzemek » śr 18 sie 2010, 18:51

Cuadra powinna zmieścić Ci się w budżecie
La Nouva Era Cuadra,i jej kolega Magister

Awatar użytkownika
palindrom
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: palindrom » śr 18 sie 2010, 18:57

Albo używana Pasquini Livia.

callhounnoah
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: callhounnoah » śr 18 sie 2010, 22:03

Wydawało mi się, że Ascaso Dream poza PIDem ma to co trzeba... I porządną obudowę... i zawór trójdrożny... A co do stabilności temperaturowej, to o tym na forum hoho:) i ja to szaleństwo rozumiem: gdzie umieścić czujniki temp żeby jak najszybciej bojler się uruchomił - w razie czego - i utrzymał temperaturę... Albo Ascaso Steel prof...

Awatar użytkownika
Jeżyk
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: garnek

Postautor: Jeżyk » czw 19 sie 2010, 8:10

MP, ja również witam Cię serdecznie na forum Caffe prego. Zakładam, że dobry młynek już masz i ta kwota jaką podałeś jest przeznaczona tylko na ekspres. Mam Ascaso Steel Duo Prof i powinien spełnić w zasadzie Twoje oczekiwania. Mleko spienia osobny termoblok niezależnie od zaparzania espresso. Nagrzewa się stosunkowo szybko, obudowa w całości ze stali nierdzewnej, posiada solenoid itp. W zasadzie ma wszystko poza PID-em ale cóż, czasem nie można mieć wszystkiego na raz. Tutaj: http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.p ... sc&start=0 masz subiektywne opinie o nim. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę firmę Lelit. Jest co nieco napisane na forum o tym.
Co do zwracania uwagi "użytkownikowi buki" to z pewną nieśmiałością zalecam Ci dokładne poczytanie regulaminu a zwłaszcza punktu Zalecenia edycyjne i językowe a w nim zakładki (do poczytania) Autorem regulaminu jest między innymi "użytkownik buki" więc sądzę, że wie co napisał i nie trzeba mu o tym przypominać.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 19 sie 2010, 8:37

To nie moderator zwraca mi uwage na polska czcionke - tylko uzytkownik Buki. Niech sam przeczyta regulamin, bo tam nic o obowiazku uzywania polskiej czcionki nie ma, za to jest o pisaniu na temat i zasadach kulturalnej krytyki.
W związku z tym, że będę teraz pilnował porządku na forum, chciałbym zapytać, czy Twoja wypowiedź mieści się w ramach kulturalnej krytyki? Taki sposób panoszenia się na forum nie będzie po prostu tolerowany.
Nie wiem jak w prosty sposob wpisac polska czcionke na moim komputerze.
Bez przesady, mamy XXI wiek, google itp. i to już nie jest żaden problem. Czasami zdarza się, że szybciej można coś napisać bez polskich znaków, korzystając np. z różnego rodzaju palmtopów, ale w komputerze nie ma sensownego wytłumaczenia. To po prostu szacunek dla czytających.
Poświęciłem się dla nauki i pozmieniałem błędy w pierwszym poście, ale kolejny krok należy do Ciebie.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

RAF77

Postautor: RAF77 » czw 19 sie 2010, 11:27

>>>
Ostatnio zmieniony pt 20 sie 2010, 23:11 przez RAF77, łącznie zmieniany 1 raz.

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » czw 19 sie 2010, 11:40

Buki miał wczoraj zły dzień :D
Najpierw ten ravw37 , potem tutaj...

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”