Electrolux EEA250 - pytania, problemy

zabawex

Electrolux EEA250 - pytania, problemy

Postautor: zabawex » sob 06 lis 2010, 16:26

Niedawno zakupiłam wyżej wymieniony ekspres. Wszystko fajnie pięknie, tylko mam pewien problem z dyszą do spieniania mleka. Pracuje ona strasznie głośno. Mój mąż mówi, że wydaje dźwięki jak zarzynana świnia i do tego nie ubija rewelacyjnie mleka. Nie mam porównania z innymi ekspresami, więc nie wiem czy tak ma być czy jest to jakieś zachowanie niepożądane i powinnam oddać ekspres do serwisu. Proszę o jakieś rady. Może ktoś też ma taki ekspres albo miał podobny problem u siebie? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie w tym temacie.

Awatar użytkownika
Maciej1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: R58|Fiorenzato F64 EVO

Postautor: Maciej1 » sob 06 lis 2010, 16:33

Rozumiem, że te dźwięki wydobywają się podczas spieniania. Jeżeli tak, to musisz jeszcze dużo ćwiczyć. Takie dźwięki pojawiają się gdy np. trzyma się dyszę zanurzoną zbyt płytko w mleku, zresztą polecam ci poczytać najpierw forum - napewno znajdziesz tam odpowiedzi na swój problem, bo jak mi się zdaje, to chyba nie wina samej dyszy. Spróbuj pościągać też wszystkie nakładki na dyszę - zwykle one utrudniają proces spieniania. Poczytaj też ciekawy artykuł na temat spieniania na stronie głównej caffeprego.

Pozdrawiam
_, w kolejce _

zabawex

Postautor: zabawex » pn 08 lis 2010, 15:44

Mistrzem parzenia kawy może nie jestem, ale głupia też nie.
Porozkręcałam cała dyszę, przeczyściłam elementy i przez jakiś czas chodziło cichutko i spieniało mleko w mgnień oka. Ale znowu jest to samo. Nie wiem czy mam teraz za każdym razem ja rozkręcać, czy oddać ekspres do naprawy gwarancyjnej?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 08 lis 2010, 15:52

Trochę uważniej czytaj odpowiedzi. Maciej1 znakomicie przedstawił Ci zaistniały problem, który nie leży w samej dyszy. Tak samo zachowuje się każda dysza, gdy w sposób nieodpowiedni się ją zanurzy. W sumie w niczym to nie przeszkadza, ale obejrzenie kilku filmików instruktażowych pozwoli Ci zorientować się, w czym problem. To czysta fizyka, wokół dyszy tworzy się tornado, które zasysa powietrze i przy tym strasznie hałasuje. Pomaga chwilowe wyjęcie dyszy i powtórne jej zanurzenie, spienianie bez końcówki i kombinowanie z głębokością zanurzenia. Więc to dotyczący ogólnie spieniania, a nie ekspresu i powinnaś go od razu dopisać do któregoś z wątków o spienianiu.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

zabawex

Postautor: zabawex » pn 08 lis 2010, 16:08

Ja na prawdę próbowałam zanurzać dyszę na różną głębokość, ustawiać pod rożnym kątem, wyciągać i wkładać, nawet nalewałam różną ilość mleka. A akurat przeczyszczenie dyszy pomogło, co prawda na krótko i tylko raz :) , ale pomogło.
Ale obejrzę te filmiki może mi to pomoże.
Maciej1 - przepraszam, nie chciałam być niemiła. Po prostu byłam już lekko tym sfrustrowana, a fakt, że dysza jest głośniejsza, kiedy jest zbyt płytko zanurzona wydawał mi się oczywisty. Wiem, że chciałeś pomóc. W ramach przeprosin :kwiat:

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » pn 08 lis 2010, 18:03

Wniosek nasuwa się jeden...!
Trzeba dbać o czystość dyszy. Jak trzeba, to po każdym spienianiu... :wink:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 09 lis 2010, 8:04

Spieniasz z tą plastikową nakładką? Spróbuj bez niej. Trudniej się spienia, ale efekt może być lepszy i łatwiej uniknąć świszczenia.
?

zabawex

Postautor: zabawex » wt 09 lis 2010, 8:15

Niestety przeczyszczenie dyszy pomogło tylko za pierwszym razem. Teraz już nie pomaga.
Mam metalową nakładkę. Myślicie, że lepiej byłoby ja zdjąć?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 09 lis 2010, 8:35

Warto spróbować, chociaż różnie to bywa z tymi nakładkami. Jeżeli bez niej będzie tylko gruba rurka, to ciężko będzie spieniać. A jeżeli na samej rurce są dysze spieniające, to efekt może być lepszy. Był to problem często omawiany przy Gaggii Classic.
?

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » wt 09 lis 2010, 9:24

Spróbuj odkamienić.
Mimo ,iż nowy, to może być przyczyną Twoich problemów.

wysoki-wawa

Electrolux Easypresso EEA 250

Postautor: wysoki-wawa » pn 15 lis 2010, 14:55

Ja mam ten model jakies 3 miesiace i jestem zadowolony. Jak się czysci ( ale tak wszystkie mają ) to bedzie działał zakladam.
Mleko w szklance jak jest 1 cm spienia ladnie do 5 cm:-) i nie są to bombelki a prawdziwa piana.
Testowałem już i droższe w domu modele ale... ten jest rewelacyjny

kapiatko

Re: Electrolux EEA250 - problem z dyszą

Postautor: kapiatko » czw 18 lis 2010, 21:03

Niedawno zakupiłam wyżej wymieniony ekspres. Wszystko fajnie pięknie, tylko mam pewien problem z dyszą do spieniania mleka. Pracuje ona strasznie głośno. Mój mąż mówi, że wydaje dźwięki jak zarzynana świnia i do tego nie ubija rewelacyjnie mleka. Nie mam porównania z innymi ekspresami, więc nie wiem czy tak ma być czy jest to jakieś zachowanie niepożądane i powinnam oddać ekspres do serwisu. Proszę o jakieś rady. Może ktoś też ma taki ekspres albo miał podobny problem u siebie? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie w tym temacie.
Mam identyczny problem.Electrolux EEA250. Przy spienianiu mleka wydaje bardzo głośny dźwięk (to porównanie do ubijanego zwierzaka jest trafne) i nijak spienić mleka się nie da. :( Mógłbym sądzić że brak mi doświadczenia (ekspres kupiłem dwa tygodnie temu i jest to mój pierwszy), lecz zaraz po kupnie ekspres wydawał całkiem inny dźwięk i mleko spieniał pięknie bez żadnych problemów. Niestety tak było tylko przez jakieś 5-6 latte. Próbowałem kombinować z ustawieniem dzbanka, rozkręcałem i czyściłem dyszę, odkamieniłem ekspres (chociaż po dwóch tygodniach to chyba przesada) i nic. W desperacji nawet próbowałem mleka od różnych producentów - nie pomogło. Koleżanko "zabawex" - czy znalazłaś rozwiązanie problemu? Czy taka sprawa nadaje się na naprawę gwarancyjną? (jak problem wytłumaczyć w serwisie, przecież parę produkuje). :D Szczerze liczę na odpowiedź "mądrych głów". Na razie spieniam mleko w dzbanku z sitkiem co, zważając na to że ekspres stoi obok, jest dla mnie wielce frustrujące.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » ndz 21 lis 2010, 2:31

JAk już wspominałem w kilku wątkach-sprzedaje tego typu domówki. Ten elektrolux po prostu nie potrafi dobrze spieniać mleka-dziurka zasysająca powietrze jest w nieodpowiednim miejscu-tak mi się wydaje... Na razie, o ile wiem, klienci chwalą go gdy sami coś pokombinują z dyszą albo w ogóle jej nie używają :P myślę,że 7 na 10 osób używających tego elektroluxa spienia bateryjnym świderkiem ciepłe mleko ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

kapiatko

Postautor: kapiatko » pn 22 lis 2010, 20:12

Dziękuję za odpowiedź. Ja jednak ciągle wierzę że electrolux też pianę zrobi. Już chyba znam przyczynę mojego kłopotu. To właśnie dziurka zasysająca powietrze w nakładce była zatkana. Ten model ma tylko jedną dziurkę i zdaje się że trzeba na jej drożność bardzo uważać. Po odetkaniu jestem w stanie spokojnie zrobić pianę do warstwowego latte itp. Nie udało mi się na razie spienić mleka tak by coś nim narysować, ale myślę że to kwestia wprawy. Na razie ćwiczę głównie na wodzie z kropelką detergentu, i daje to całkiem niezłe rezultaty (patent podglądnięty gdzieś na youtubie)- szkoda krów :D

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » wt 23 lis 2010, 0:19

I tak dysza przemyślana do końca nie jest ;)
Elektro jest relatywnie bardziej awaryjny-ale jednak zdarzają się solidne sztuki, które potrafią zrobić lepsze esp niż niejeden droższy sprzęt :)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”