Rowenta Adagio ES170 - pytania

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » czw 29 lip 2010, 21:44

Mielona Lavazza za mocno ubita?
Chyba mało prawdopodobne.
Przez coś takiego woda powinna przelecieć w kilka sekund.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 29 lip 2010, 21:52

Ma on /ten sprzęt/, jakiś system regulacji docisku poprzez mocniejsze zapięcie PFa - >klik<.
Te potencjalne przyczyny, to tylko takie luźne gdybanie... :wink:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

robalek
zagląda od święta

Postautor: robalek » czw 29 lip 2010, 22:16

ok teraz tak: a czy np jest opcja zeby zapchac pompe w jakis sposob? Bo nawet jak wlaczam ekspres bez tego czegos gdzie się wsypuje kawe to i tak woda nie chce leciec wiec to nie jest wina tego:). Mi się wydaje ze tam się cos zapchalo... ale to moje lozne gdybanie jak by mi kto spowiedzial jakie sa opcje np na przeczyszczenie ekspresu? to byl bym wdzieczny:)

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 29 lip 2010, 22:32

Na początku piszesz
...za pierwszym razem przepuscilem sama wode do filizanki wszystko ok(zapomnialem wlozyc kawy)...
Jeżeli już przestała lecieć, może to być spowodowane tym, czym podejrzewasz... :roll:
Można spróbować tak ->klik<, można też kupić gotowe środki do odkamieniania. Pompa pracuje, ale czy ciągnie wodę...kwestia zapowietrzenia.?
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

bosslub

Rowenta Adagio E170 - problem z pokrętłem

Postautor: bosslub » sob 10 gru 2011, 13:28

Posiadam ekspres cięnieniowy Rowenta Adagio E170 od 10 lat, Wszystko działa sprawnie, ale wielokrotnie wymieniałem w nim czarne plastikowe pokrętło (plastik ABS) z metalowym oringiem w panelu czołowym. Czy ktoś z użytkowników posiada informację czym ewentualnie można takie pokrętło zastąpić, ponieważ w ciagu roku osobiście wymieniam owe pokrętło od 2 do nawet 4 razy a koszt jednego pokrętełka waha się w okolicach 30 PLN. Łatwo policzyć, że kilka wymian przekracza znacznie wartość całego ekspresu. Może jest jakies inne aternatywne pokretełko np metalowe z innego całkiem modelu?

Z góry dziękuję za pomoc

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”