Rowenta Adagio ES170 - pytania

Anonymous

Rowenta Adagio - uchwyt

Postautor: Anonymous » wt 16 lis 2004, 11:18

Gdzie można kupić części i akceoria do Rowenty adagio. Pękła rączka filtra.

Agni

Postautor: Agni » czw 02 gru 2004, 20:06

Witaj :D
Znalazłam taki adres:

http://www.agd.undo.pl

AGD Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe
Naprawa zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Sprzedaż wyrobów gotowych, akcesoriów i części zamiennych Autoryzacja, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny: BURG, DELONGHI, DIMPLEX, DURACRAFT, ETA, FALMEC, FLAMA, GISOWATT, GLEN, GORENJE, GRASS, HAIER, KRUPS, MESKO, MOULINEX, MORPHY RICHARDS, MpM, NARDI, NIEWIADÓW, OMAS, OPTIMUM-OPTI, PHILIPS, PRIMO, ROWENTA, SINTUR-FAREL, STING, TEFAL, TEKA, UFESA, VAX, WIREXIM, ZELMER. Serwis pogwarancyjny: ARISTON, BRAUN, CANDY, DAEWOO, DOMIX, FAREL, INDESIT, POLAR, WHIRLPOOL. Naprawa sprzętu RTV (bez telewizorów)

Niestety nie wiem na ile jest aktualny.

alicja32

rowenta

Postautor: alicja32 » czw 07 kwie 2005, 12:39

widzialam dzis na allegro jak wklepalam rowenta jakies sitko czy uchwyt nie pamietam ale może znajdziesz,pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Rowenta Adagio ES170 - pytania

Postautor: dopeman » czw 18 sie 2005, 9:13

Witam
przeszukalem strone ale informacji o tym modelu nie znalazlem. Byc moze bede mial okazje kupic uzywany w bardzo ladnym stanie, ale wpierw chcialem zasiegnac informacji.
Sklepowe Addagio sa nieco bardziej rozbudowane, maja np. takie male pokretlo ktore odpowiadac ma za moc naparu i byc moze maja jeszcze cos czego nie ma ES 170 - pomimo ze w wygladzie sa niemal identyczne. Czy ktos mial do czynienia z tym modelem? Tez ma na korpusie napis Addagio i byc moze to ten model o ktorym parokrotnie się tu wspominalo..? przypuszczam ze nie jest juz produkowany, nigdzie w polsce nie moglem go wygooglac. Bardzo pomocne beda wszelkie rady ile warto za niego dac (jeszcze nie rozpoczalem negocjacji :) ) i ew. na co zwrocic uwage oceniajac jego stan.

pozdrowienia!

klaus1971
zagląda od święta

rowenta adagio es 170 - pytania

Postautor: klaus1971 » ndz 09 kwie 2006, 23:07

witam,

mam dwa pytania do posiadaczy tego urządzenia:
1-czy tylko ja czy to może ogólny problem ale wydaje mi się że temperatura kawy z tego ekspresu jest za niska ( przeglądałem posty i dopeman coś pisał o fabrycznej wadzie tego sprzętu ). czy można coś temu zaradzić?
2-czy istnieje możliwość dokupienia przystawki do tego ekspresu do spieniania mleka? taki wynalazek można dokupić za 160zł do każdego expresu saeco.

pozdrawiam
k

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » pn 10 kwie 2006, 10:15

1) słyszałem raz że jest taki problem... Proponuje:
- odkamienić porządnie ekspres - zakamieniona grzałka nie grzeje tak jak trzeba.
- Włączyć rano czysty ekspres z zamontowaną pustą kolbą i pozwolić mu się grzać przez godzinkę zanim zaczniesz parzyć kawy.
- U mnie od rana do wieczora ekspres jest włączony i cały czas ładnie się grzeje.
- Parzyć kawę do rozgrzanych (np. gorącą wodą z czajnika) filiżanek.

Odkąd tak robię (dzięki radom julsa) wszystko wydaję się być ok. a moje kręcenie nosem wynika z tego że jest to poprostu sprzęt amatorski-marketowy. Więc problemy z utrzymaniem ciśnienia i temperatury w tej klasie sprzętu są na porządku dziennym. Aktualnie dobieram ilość kawy i ubicie aby jak najlepiej zaparzyć - da się zrobić z tego dobra kawę - to nie ulega wątpliwości, trzeba tylko chcieć.

2) adagio nie spieni mleka bo ma za małą wydajność, przypuszczam że żaden sprzęt w tej cenie nie zrobi tego tak jak trzeba. Daj spokój z przystawkami! Kup sobie za 5zł w markecie "sprężynkę" na dwie baterie AA do spieniania - w parę sekund rośnie taka piana że cappuccino będzie jak się patrzy
:)
Obrazek
doppio napoletano lungo?

klaus1971
zagląda od święta

Postautor: klaus1971 » śr 12 kwie 2006, 23:09

co do przystawki do spieniania mleka to okazuje się że Saeco robi tą przystawkę jako uniwersalną do dowolnego ekspresu z dyszą pary o średnicy 0,6mm.
kosztuje 169zł w MediaMarkt. czy ktoś korzysta z tego wynalazku i może potwierdzić że działa?

@dopeman taka przystawka w zasadzie to co robi to spienia(i grzeje) mleko, pewnie nie aż tak super co jest potrzebne do dobrego cappucino, ale zawsze jest smaczniejsze niż dolewka zwykłego mleka. czy ręczne podgrzewanie i "trzepanie".

k

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » czw 13 kwie 2006, 9:41

sam ES170 mnie kosztował 170 zł :lol: W "moc" tej przystawki śmiem wątpić, tymbardziej że wszelkie artykuły apropos prawidłowego spieniania mleka każa zdejmować wszelkie naadki z dyszy parowej. Ale nie miałem, więc z całą pewnością nic nie stwierdze.

a jeszcze apropos podgrzewania i ręcznego "trzepania" - poszukaj w archiwum, koledzy dzięki takiemu własnie działaniu osiągali dobre wyniki w latte-art a to już o czymś świadczy.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

klaus1971
zagląda od święta

Postautor: klaus1971 » czw 13 kwie 2006, 14:42

ok. masz rację. ale o ile jestem w stanie się pogodzić że kawy nie mam pod guzikiem (jak w automatach za 2-3 tys zł), bo nawet lubię nabrać kawy i odpalić express, to mleko chciałbym mieć pod guzikiem.

ta nakładka nazywa się chyba "Saeco Panarello Cappucinatore" i pewnie to co robi to zaciąga mleko rurką i trochę je podpompowuje parą by było ciepłe i trochę spienione. dla mnie to by było ok tylko zastanawiam się czy to będzie działać akurat na moim expresie.

robalek
zagląda od święta

problem z rowenta adiago.

Postautor: robalek » czw 29 lip 2010, 21:17

wiec przyszedl mi dzis wyczekiwany ekspres uzywany rowenta adiago.
I problem jest taki:)za pierwszym razem przepuscilem sama wode do filizanki wszystko ok(zapomnialem wlozyc kawy) Za drugim razem wzialem zmielona oryginaalnie lavazze pociagnalem do prawej az do oporu i wlaczylem. Od tego momentu ekspres tylko brzeczy pobiera wode z bojlera a potem ja tam zwraca. A spienianie to takie jak by wlaczenie i wylaczanie pompy ktore nic nie daje.
HELP ME!!

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 29 lip 2010, 21:30

Powodów może być kilka...
Jeśli to używany ekspres, to czy był odkamieniany?
Może kawa za mocno ubita, może sitko w PFie zanieczyszczone, może prysznic w grupie nie za bardzo drożny....
Trzeba by co nieco może porozkręcać i przeczyścić... :roll:
...pociagnalem do prawej az do oporu i wlaczylem...
...co pociągnąłeś ? :shock:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » czw 29 lip 2010, 21:34

To ma OPV?
Wygląda jakby źle działał.

robalek
zagląda od święta

Postautor: robalek » czw 29 lip 2010, 21:38

hmm pociagnalem to w co wklada się kawe (kolba? grupa?) Wiec ta kawa mogla byc mocno ubita. ALe zeby tak odrazu się popsul:) Wydaje mis ie ze Rowenta Adiago nie ma OPV

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 29 lip 2010, 21:42

OPV to chyba po tuningu... :wink:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
WEGier
stale zagląda do filiżanki