Gaggia Classic nowy czy używany

fusionman
zagląda od święta

Gaggia Classic nowy czy używany

Postautor: fusionman » śr 14 wrz 2011, 18:03

Chce kupić classica, nie wiem tylko czy nowy czy używany. Nówkę z Wloch moge kupić za około 900 zł, używany myślę że do 500. Pytanie czy te 400 zł to wystarczająca kwota na ewentualne przyszłe naprawy. Mam dośc złe doświadczenia z moim obecnycm ekpresem w kwestii awaryjności, ale classic to podobno trwała rzecz. Co lubi "paść" w classicu i jak wygląda serwisowanie? Moje kolejne pytanie to, czy nie należy się obawiać starych egzemplarzy - 10, 15 letnich?

Zyniek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bezzera Unica ; Mazzer SJ ; Aeropress

Re: Gaggia Classic nowy czy używany

Postautor: Zyniek » śr 14 wrz 2011, 20:32

Kupisz nowy masz pewność, że wszystko działa jak należy... A tak nie masz pewności czy np. pompa działa na 100% swoich możliwości.

Co do awaryjności to jeszcze nie wiem...

Pozdrawiam.
Niech moc będzie z kawą...

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » śr 14 wrz 2011, 21:55

nie masz pewności czy np. pompa działa na 100% swoich możliwości.
Pompa w takim Classicu [jak i w większości maszyn do espresso) nigdy nie działa na 100% swoich możliwości, przepisowe 9 bar do zrobienia espresso to dużo niżej od deklarowanych fabrycznie 15 (?) bar, więc nawet jeśli straci 30% swojej sprawności, to nadal powinna zaparzać poprawnie.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
romisio
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: romisio » śr 14 wrz 2011, 21:56

A może kup używany tyle tylko, że z pewnego źródła.
Ja tak zrobiłem i zakupiłem swój od jednego z forumowiczów. Do tej pory spisuje się bardzo dobrze i pracuje bezawaryjnie.
Z tym, że ja traktowałem ten zakup jako maszynę do eksperymentów (nauki) i preludium do czegoś poważniejszego.
Pewnie gdybym miał go kupować jako maszynę docelową to wziąłbym nówkę.

Pozdrawiam,
MR
Bezzera BZ10 & Demoka M-207
Mukka i ręczny kręcioł

W młynie... ZIARENKA

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » śr 14 wrz 2011, 23:14

Za kwotę 400zł, w Classicu możemy wymienić,np:boiler 180 zł,cewka zaworu trójdrożnego 80 zł,pompa wody 60-80 zł,i zostanie jeszcze na parę drobiazgów, jak uszczelki ,termostaty.
Przy założeniu że naprawę wykonamy sami.
W serwisie za wymianę włącznika głównego ,zażyczyli sobie 250-350 zł .A w innym nie byli w stanie sprowadzić zaworu trójdrożnego.
Nie wiem co to był za serwis.
Przy kupnie używanego ekspresu,jest to mała loteria.
Bo może się zdarzyć,ze w ekspresie dwuletnim, gorzej wyglądają podzespoły ,jak w kilkunastoletnim.
Ale na to ma wpływ wielu czynników.
Począwszy od intensywności eksplanacji,po przeprowadzanie okresowo odwapniania.

Zyniek"]Kupisz nowy masz pewność, że wszystko działa jak należy... A tak nie masz pewności czy np. pompa działa na 100% swoich możliwości.'

Po naprawie ekspresu ,nie wymianie pompy,po ok. dwóch miesiącach zepsuła się pompa.
Kupiona nowa pompa ,po zamontowaniu też się zepsuła.
Dopiero następna pompa ,pracowała bez problemów i pracuje do dzisiaj ,po przeszło dwóch latach,
Tak że nie ma zasady i reguły,ze nowy sprzęt będzie chodził bez problemów.
Osobiście polecam Classica ,jest to solidny sprzęt,a ze nieraz zdarzają się egzemplarze które ulegają awarii.
Mercedesy nowe tez się psują ,a nie jeden o takim marzy.
Napisałem to z punktu widzenia człowieka który w Cassikach naprawiał dosłownie wszystko ,jedyna rzecz która pozostała,to malowanie zewnętrznej obudowy ekspresu w starszych modelach,ale jak by była taka potrzeba,to bym się podjął.
I na koniec,boiler w Classiku nie jest aluminiowy ,w składzie tego stopu jest aluminium a co dalej?
Podpowiedz 4514 ,jak będę miał dobry dzień, to może za parę lat, podam więcej szczegółów.

Zyniek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bezzera Unica ; Mazzer SJ ; Aeropress

Postautor: Zyniek » czw 15 wrz 2011, 11:26

Zgadzam się z tym co piszesz ale jak kupisz nowy sprzęt i coś padnie to masz gwarancję. Poza straconym czasem na serwis nie ponosisz kosztów...
Niech moc będzie z kawą...

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”