Nuova Simonelli Musica

Awatar użytkownika
Quell
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: NS Musica Lux/Macap M4D
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Nuova Simonelli Musica

Postautor: Quell » pn 21 lis 2011, 19:54

Witam.
Od jakiegoś czasu mocno zastanawiałem się nad zmianą sprzętu,no jakby tu coś zmienić na blacie.Ponieważ od prawie dwóch lat bezawaryjnie używam Oscara,postanowiłem iść dalej w kierunku NS.Decyzja nie była łatwa,gdyż w tym przedziale cenowym można znaleźć dość sporo maszyn. Na początku w grę wchodziły: Rocket Giotto Evo, Alex duo,jednak rurki widoczne na zewnątrz jakoś nie przypadły mi do gustu, choć może jeszcze kiedyś ...
W chwili obecnej chciałem przetestować nowy model, czyli NS Musica Lux. Ekspres ten miał być następcą Oscara, choć z tego co wiem ten drugi jest dalej produkowany i według mnie to całkowicie inny przedział cenowy. Po przeanalizowaniu ofert zagranicznych sklepów, zakup wypadł u naszego dystrybutora, w firmie Polmarkus.
Musica to kawał maszyny,trzeba naprawdę wygospodarować dość sporo miejsca w kuchni, a w połączeniu z Macapem -to już armia :shock: .
Teraz mała specyfikacja:
-Ekspres w całości wykonany jest ze stali nierdzewnej .
-Jest to HX z pompą wibracyjną.
-Bojler wykonany z miedzi , całkowicie izolowany -pojemność 2 litry.
-Zbiornik wody o pojemności 3 litry( można kupić wersje z podłączeniem do sieci).
-Poziom wody w bojlerze oraz zbiorniku sterowany elektronicznie, system ostrzega o niskim poziomie wody, z automatycznym odcięciem pompy i grzałki.
-Panel przedni z przyciskami programatora ( programowanie przycisków na dowolną ilość kawy i gorącej wody).
-Wymiary 320x400x430/ Waga 23kg/ Moc 1200W

A tak zestaw prezentuje się w całości:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Wieczorem podświetlanie - bardzo ciekawe rozwiązanie.Zrobienie kawy przy tym oświetleniu ,nie stanowi problemu,
dodatkowo daje bardzo fajny efekt.

Obrazek

Oczywiście nie odmówiłem sobie przyjemności zajrzenia pod maskę :shock:
Po lewej stronie widać zawór dyszy pary, jest to rozwiązanie stosowane w maszynach gastronomicznych. Sterowanie za pomocą dźwigni jest dużo łatwiejsze niż w przypadku pokrętła. Spienianie mleka jest tu naprawdę proste, idealny jogurt wychodzi za pierwszym razem, bez większego wysiłku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wraz z ekspresem zakupiłem młyn,i tu cała zabawa zaczęła się od początku.Ustawienie przemiału i inne zabiegi nie sprawiły już tak wiele
kłopotu jak to było przy wcześniejszym zakupie-poprzednia lekcja nie poszła na marne(czyt. mniej kawy w zlewie). :dymek:

Jak znajdę trochę więcej czasu, postaram się uzupełnić informacje na temat młynka i efektów uzyskanych na tej maszynie.
Jak na razie sprzęt sprawuje się super i cieszy :D .
Ostatnio zmieniony ndz 27 lis 2011, 12:38 przez Quell, łącznie zmieniany 3 razy.
Kopamatakava .......
Bazzara Top 12/Agust NE/ KONA Extra Fancy

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: Nuova Simonelli Musica

Postautor: Jogi » wt 22 lis 2011, 9:51

To naprawdę jeden z najpiękniejszych ekspresów, jakie można mieć w tej cenie. No chyba, że ktoś nie lubi świecidełek. Co ciekawe, nie kojarzyłem tej firmy w ogóle z dystrybucją ekspresów. Nawet nie mają takiej informacji na swojej stronie. To jednen z niewielu ekspresów izolowanych fabrycznie armafleksem. Wnętrze czyste i przejrzyste. Pomyśleli od razu o osłonkach chlapiących zaworów, nie wszyscy to robią. Wielkość ma chyba bardzo zbliżoną do Epoki, tam jest bojler 4-litrowy, a tutaj chyba 2-litrowy?
Ja jednak, gdybym miał brać następny ekspres, a miałbym taką górę kasy :wink: , to wziąłbym jednak coś z rotacyjną. Chociaż, czy ja wiem, jakbym miał tyle miejsca w kuchni, żeby mi się Musica zmieściła, to by mi nawet buczenie nie przeszkadzało. :D
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » wt 22 lis 2011, 22:51

No to fajnie że Ci się podoba. Chciałem pokazać ekspres, który jak do tej pory nie był na forum przedstawiany, a o następnym w tej chwili nawet nie myślę.
Bojler 2 litrowy w warunkach domowych jest naprawdę wystarczający, a Musica przy Epoce to maluch.
Kopamatakava .......

Awatar użytkownika
qla
Sprzęt: ASCASO Basic i i-mini

Postautor: qla » wt 29 lis 2011, 10:15

Bardzo podoba mi się Twój nowy zakup.
Proszę o info ile trzeba zapłacić za taką Muzykę :wink: .
Może masz już nowe spostrzeżenia co do ekspresu.
Mieszanka Blue Republic z COFFEE REPUBLIC

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » sob 03 gru 2011, 10:41

Dobra muzyka jest bezcenna, :D no ale taka co to kawę robi ,to co innego. Najlepsze oferty oczywiście we włoskich sklepach, najniższa cena 1400 euro.
U nas troszkę więcej, no ale jak ktoś ma smykałkę do negocjacji to...., wiadomo.
Dziś mogę powiedzieć że konstrukcja tej maszyny jest bardzo dobra, przy zaciąganiu pfa brak jakichkolwiek ruchów grupy i obudowy, a to dla mnie bardzo ważne. Zauważyłem również , iż słabsze ubijanie kawy daje lepsze rezultaty,dopracowanie jakości przemiału w Macapie wymaga naprawdę dużej cierpliwości.
Niedługo wrzucę jakieś filmiki.
Kopamatakava .......

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Poszukuję.

Postautor: maro » sob 03 gru 2011, 11:17

Fajny sprzęt a gdyby jeszcze miał pompę rotacyjną to by była rewelacja. Jeszcze niedawno się nad nim zastanawiałem ale wpadła mi w ręce Faema no i ten obecny kurs euro... :?
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » sob 03 gru 2011, 20:46

Marku, Faema to klasa sama w sobie, dla mnie Emblema to nr 1!, gdyby była w wersji 1 grupowej to.... :dymek:

NS nie montuje w Musice pomp rotacyjnych, po to aby utrzymać ekspres na pewnym poziomie cenowym- ma to być sprzęt do małej gastronomii jak i do domu.
Choć według mnie powinna być druga wersja , czyli przyłącze do sieci +rotacyjna, jak kto woli.
Kopamatakava .......

borni

Postautor: borni » czw 15 gru 2011, 14:24

Quell, jak tam nowa Nuova się sprawuje ? Czy masz już może jakieś głębsze wnioski? Zastanawiam się nad tą maszynką a niezbyt wiele osób ją posiada? Piszesz że przyciski są programowalne a czy długość preinfuzji jest również programowalna ?
Znalazłem na tej stronie http://www.elektros.it/en/coffe_machine.html Musica'e za 1390 EUR z wysyłką.
Ascaso Basic+i-mini

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » czw 15 gru 2011, 19:40

borni , jak do tej pory NS sprawuje się znakomicie i nie miałem żadnych problemów. Zastanawiałem się trochę nad obniżeniem ciśnienia , chociaż przy 2 litrowym bojlerze i elektronicznej preinfuzji, te 1.3 może być w sam raz- choć nie wiem . Z tego co gdzieś czytałem w instrukcji wynika, że można programować i wyłączyć preinfuzje, ustawiona jest na około 3 sek. W sklepie o którym piszesz kupowałem Oscara, polecam , jednak droższy sprzęt wolę kupić na miejscu, no gwarancja itp. :)
Kopamatakava .......

Awatar użytkownika
natala345
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic+Graef CM 80

Postautor: natala345 » wt 20 gru 2011, 21:52

Quell, czy możesz powiedzieć, jakie są różnice między Musicą i Oscarem? Pomijam wygląd zewnętrzny, bo to oczywiste. Bardziej interesuje mnie raczej wnętrze i jak to się przekłada na jakość espresso i pianki do cappu. Czy jako użytkownik obu ekspresów uważasz, że warto dopłacić do Musici? będę wdzięczna za odpowiedź :-)
Tazza d'oro Regina Blue Mountain

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » wt 20 gru 2011, 23:20

natala, Musica i Oscar bazują na tych samych podzespołach czyli : taki sam bojler, presostat , pompa. Jednak układ wszystkich rurek i pompy jest troszkę inaczej rozwiązany , co przekłada się na cichszą pracę ekspresu. Musica posiada dodatkowo zawór odpowietrzający, czego nie ma w Oscarze, choć dla mnie nie stanowiło to problemu. Kolejnym nowym rozwiązaniem jest możliwość regulacji presostatu bez odkręcania obudowy, dojście znajduje się bezpośrednio za tacką, wystarczy tylko odchylić klapkę. Panel z programowaniem przycisków oraz system preinfuzji był dla mnie zdecydowanym atutem, i jak do tej pory nie żałuję :)
Musica ma większą stabilność temperatury , co jest odczuwalne w smaku , natomiast jeśli chodzi o spienianie mleka, to Oscar (choć uchodzi za faworyta) jest daleko w tyle.
Cieszy mnie to, jak firmy wprowadzają jakieś nowe modele, jest wtedy możliwość wymiany sprzętu ,choć czasami nie zawsze człowiekowi wychodzi to na dobre.
No, ale wybór tutaj należy wyłącznie do Ciebie :D
Kopamatakava .......

misiek
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: misiek » sob 12 gru 2015, 18:00

Pojawił się nowy model NS Oscar II. Całkiem ładny. Czy ktoś z Was może go porównać z Musicą? Różnica w cenie spora a parametry wydają się bardzo zbliżone. Szczerze mówiąc za 3 tys. chyba nie ma na rynku maszyny z HX i 2l bojlerem? Wszystkie inne tego typu np. Musica, Rocket itd kosztują około 6 tys. Boję się jednak, że na czymś musieli zaoszczędzić. Napiszcie, czy warto?

Awatar użytkownika
Quell
La Marzocco Linea Mini
Jura J9 Carbon
Saeco Inc.de lux

Postautor: Quell » ndz 13 gru 2015, 11:26

Z tego co widzę, to tylko nowy design Oscara, jedyna różnica to to iż Oscar2 posiada zawór - nie trzeba odpowietrzać przy uruchamianiu. Programowalne przyciski to też duży plus . Minus to dalej brak zegara i dyszy gorącej wody , no ale za 800 euro to chyba warto :kwiat:
Kopamatakava .......

chrobry
Sprzęt: brak

Postautor: chrobry » pt 05 lut 2016, 9:54

Myślę na zakupem ekspresu do kaw mlecznych i tak trafiłem na tego simonelli OSCAR II. Powiedzcie mi jak działa ten ekspres, bo nigdy nie miałem do czynienia z tego typu maszynami. Obecnie mam kolbowca z marketu z termoblokiem. Ile potrzebuje czasu na pełną gotowość do pracy czyli nagrzanie się. Czy w czasie spoczynku boiler jest cały czas dogrzewany i czy wiąże się to z dużym zużyciem energii ? Pije kawę rano i późnym popołudniem, w weekendy częściej.

Awatar użytkownika
buttle
Sprzęt: ns oscar, napoletana, phin, v60..
Kontaktowanie:

Postautor: buttle » pn 15 lut 2016, 0:48

@misiek
— bez iluminacji
— bez dystrybucji wrzątku – tę możesz łatwo dorobić. Mnie kosztowało to odpowiednio:
kranik chromowany ca 25,-
kolanko 1/4" 12,-
trójnik 1/2" 7,-
przedłużka 1cm 1/2" 2,-
2 redukcje 1/2" - 1/4" 5,-
2 kontry (nakrętki) 1/2" 6,-
Loctite 222 10ml 25,- (pakuły i pasta to tańsza alternatywa)
uszczelaka 1/2" (żeby sam kranik łatwo odkręcać podczas zdejmowania obudowy) 0.50-
WP_20160214_15_11_03_Pro (2)-1-kopia.jpg
Dystrybucja wrzątku
@chrobry
zależy jakie ciśnienie trafi Ci się w bojlerze. Mój miał spore i zużywał średnio ca 200W w stanie gotowości
po otuleniu matą ceramiczną (wywaliłem oryginalną otulinę) i lekkim obniżeniu ciśnienia, ca 90W

— Кипяток у вас есть?
— Есть, только холодный.

––
Witek Tarchalski

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”