Nowe wersje w Ascaso

Awatar użytkownika
Jaculek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Zelmer CM2005M Subito, moka gb
mieli: Graef CM80

Re: Nowe wersje w Ascaso

Postautor: Jaculek » sob 10 mar 2012, 17:35

Wpadłem. Faktycznie wcześniej nie widziałem tego wątku. Odpowiadałem jedynie na te które wcześniej odwiedzałem. Nie doceniłem Waszej dociekliwości w temacie ASCASO. Rzeczywiście nie chciałem za wcześnie ujawniać nowinek. Z dwóch powodów. Po pierwsze chciałem najpierw wyprzedać to co mam jeszcze na magazynie. Po drugie wolałem się na temat tych nowinek wypowiedzieć dopiero po otrzymaniu z ASCASO pierwszych egzemplarzy i ich wypróbowaniu. Chciałem też dać najpierw oficjalną informację w Nowościach na stronie wejściowej. No i się nie udało. Wypaplaliście i muszę zabrać głos wcześniej.
Jak twórca wątku najmocniej przepraszam :|
Nie samą kawą pije człowiek: www.piwo.org

Awatar użytkownika
qla
Sprzęt: ASCASO Basic i i-mini

Postautor: qla » sob 10 mar 2012, 17:45

Janusz, czy wiadomo jaka będzie cena nowej wersji Basic'a?
Mieszanka Blue Republic z COFFEE REPUBLIC

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » sob 10 mar 2012, 18:30

Janusz, czy wiadomo jaka będzie cena nowej wersji Basic'a?
Ceny nowych wersji pozostają na tym samym poziomie co do tej pory. Chyba, że nastąpi jakieś trzęsienie ziemi z kursem EUR.
A jeśli chodzi o meritum to jeżeli jakość, trwałość i parametry będą na poziomie QuickMillowym przy Ascasowej cenie to nie mam nic przeciw.
Co do cen to napisałem już powyżej. Co do jakości, trwałości i parametrów to znając ASCASO myślę, że będą na bardzo dobrym poziomie. Jak będzie to się już wkrótce okaże.
Jeśli będzie gorzej to i tak nie dowiesz się tego od Janusza :mrgreen:
Freezer64, nikt tego nie będzie się musiał dowiadywać ode mnie. Użytkownicy sami to opiszą. A Ci którzy będą chcieli sprawdzić naocznie mam nadzieję że przyjadą do mnie do biura albo wpadną na Festiwal Kawy w Łodzi. W tym światku nic się nie ukryje. :?
@Janusz - robiliście już kawki na tym termobloku? Jak ze stabilnością temperaturową? Mimo wszystko odważny krok ze strony Ascaso, który wcale nie musi okazać się strzałem w kolano.
Jak napisałem powyżej - nie chciałem się wypowiadać zanim sam nie będę mógł ich wypróbować. A więc nie robiliśmy i oprócz tego co już napisałem na razie nic więcej nie wiem. A co do tego odważnego kroku to ASCASO co roku coś ciekawego pokazywało. A w tym roku obchodzi jubileusz - 50 lecie istnienia. Nie sądzę więc aby na jubileusz zrobili sobie strzał w kolano. Raczej wprost przeciwnie... :wink:

A dla tych co chcę zobaczyć jak ten nowy termoblok wygląda - zdjęcie:

Obrazek
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
anca
Sprzęt: ascaco basic,mukka bialetti easy timer. bałkańska dżezwa

Postautor: anca » ndz 11 mar 2012, 9:18

Zawsze sądziłam,że mosiądz to stop miedzi i cynku.Obecność niklu w moim basicu mocno mnie zaniepokoiła...Niestety należę do tych ,którzy są bardzo uczuleni na nikiel. Ot i mam problem....:(

....ale i tak jestem pod wrażeniem trosdkliwości unii o moją osobę:)

grzesiek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: grzesiek » ndz 11 mar 2012, 11:26

Zastanawiam się, że wyeliminowanie konieczności nagrzewania machiny wymusza chyba zastosowanie jakiegoś patentu na nagrzanie grupy i pf'a.
Nescafe — światowy lider produkcji słoików na tartą bułkę.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » ndz 11 mar 2012, 11:39

Jeśli UE zakazuje stosowania niklu, bo ten jest groźny dla osób nań uczulonych, to spieszmy się jeść truskawki i migdały...

Sorry za offtop ale nie mogłem.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » ndz 11 mar 2012, 12:24

Truskawki oczywiście te z ołowiem, zbierane przy drodze... :roll:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » ndz 11 mar 2012, 12:39

Nie, truskawki jako gatunek stworzony [zmutowany] sztucznie przez człowieka są bardzo silnim alergenem.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » ndz 11 mar 2012, 12:47

Serio? Nie znam nikogo, kto byłby na nie uczulony ;-)
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
sosna
Sprzęt: Ascaso ARC Black & Inox
Ascaso i-2 mini Black Alu

Postautor: sosna » ndz 11 mar 2012, 13:52

Taaa, to teraz namieszali z termoblokami. Ale myślę, że mosiężne bojlerki jednak górą ;-)
Life's good :-)

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » ndz 11 mar 2012, 14:22

Troskliwości??!! WOW
To jest powrót do komunizmu!

Zobaczymy co z tego ASCASO wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Mr. Bean
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ...

Postautor: Mr. Bean » ndz 11 mar 2012, 15:19

Taaa, to teraz namieszali z termoblokami. Ale myślę, że mosiężne bojlerki jednak górą ;-)
Mam taką nadzieję. Okazuję się że jakbym wstrzymał się 3-4 miesiące z zakupem Arca, to za tę samą cenę dostałbym całkiem inną maszynę. Właśnie... ciekawe czy lepszą, czy gorszą...
Ostatnio zmieniony ndz 11 mar 2012, 19:31 przez Mr. Bean, łącznie zmieniany 1 raz.
I am colorblind. Coffee black and egg white.

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » ndz 11 mar 2012, 16:37

Troskliwości??!! WOW
To jest powrót do komunizmu!
Bredzisz i tyle. Fakt, nie wszystkie regulacje i ograniczenia unijne są w porządku, ale te, które mają na celu wyeliminowanie substancji potencjalnie szkodliwych, to i owszem. Jaki UE mogłaby mieć w tym wypadku interes? Ewentualnie można dyskutować nad sposobem rozwiązania tej sprawy - np. jeśli nikiel "nie jest taki zły" to wystarczyłoby zmusić producentów do podawania informacji nt. użytego stopu, żeby tacy jak anca byli świadomi do kupują.

@trickykid
Twoje porównanie jest bez sensu. Truskawki są silnym alergenem, tyle, że do jedzenia truskawek nikt cię nie zmusza. Natomiast większość uczulonych na nikiel pewnie nie miała pojęcia, że ten metal występuje w stopie bojlera.

Poza tym, jak wspomniał Janusz, Ascaso w modelu STEEL PROF będzie dalej używać bojler mosiężny, ale o innym stopie. Czyli dało się, a producent najprawdopodobniej sprytnie wykorzystał sytuację, do poczynienia oszczędności w taki sposób, żeby wyszło, że to UE jest winne.

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » ndz 11 mar 2012, 17:56

Po pierwsze zmuszanie kogokolwiek do czegoś jest właśnie cofaniem się do komunizmu i tylko kolejne derektywy to potwierdzają...
informowanie o składie jak najbardziej, ale nie znuszanie...
To tak jak by zabronić budować wysokich budynków - wszak można wyskoczyć z 8 piętra i zrobić sobię krzywdę, a to przecież nie jest dobre dla naszego zdrowia.

Poza tym dla jednego potencjalną szkodliwą substancją będzie mleko, a dla innego nikiel...

Awatar użytkownika
sosna
Sprzęt: Ascaso ARC Black & Inox
Ascaso i-2 mini Black Alu

Postautor: sosna » ndz 11 mar 2012, 19:24

Mam taką nadzieję. Okazuję się że jak bym wstrzymał się 3-4 miesiące z zakupem Arca, to za tę samą cenę dostał bym całkiem inną maszynę. Właśnie... ciekawe czy lepszą, czy gorszą...
Stoję właśnie przed dylematem, czy kupić nowego "starego" ARC'a, który przyjechał by do mnie nowiutki za około 850zł wraz z transportem z UK.
Cena bardzo atrakcyjna, sądzę że pozbywają się ostaniach sztuk, nie będzie jednak gwarancji w PL. No ale sprzęt nowiusieńki, nie śmigany.
Za praktycznie dwa razy tyle, do wyboru Nowy ARC z solenoidem i nowym termoblokiem...
Life's good :-)

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”