La nuova era cuadra - awaria, jak (gdzie) naprawić?

Awatar użytkownika
hskprzemek
stale zagląda do filiżanki

Re: La nuova era cuadra - gdzie naprawić ? WARSZAWA

Postautor: hskprzemek » pn 05 mar 2012, 20:26

http://img15.imageshack.us/img15/7636/img7830e.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/1680/img7831g.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/8734/img7832w.jpg
http://img848.imageshack.us/img848/3241/img7833i.jpg

Jeśli chodzi o ten wyłącznik, to jest z nim pewna historia, on ma jakiś rok temu wysiadł, w sensie że ekspres cały czas był włączony, niezależnie od tego czy była w nim woda czy nie :) Więc może z nim być coś nie tak
Ostatnio zmieniony pn 05 mar 2012, 20:29 przez hskprzemek, łącznie zmieniany 1 raz.
La Nouva Era Cuadra,i jej kolega Magister

Awatar użytkownika
hskprzemek

Postautor: hskprzemek » pn 05 mar 2012, 20:28

ok, co prawda castoramy nie mam blisko, ale jest obi, mam nadzieję że bedą mieli, podjadę jutro. A te kably się zdejmuje tak po prostu (brute force), czy coś trzeba nacisnąć?
La Nouva Era Cuadra,i jej kolega Magister

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » pn 05 mar 2012, 20:34

Nic nie musisz naciskać, złap w palce wtyk i poruszając na boki powoli wysuń ze złączki.

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: nie mam

Postautor: maro » pn 05 mar 2012, 20:56

W Obi też będzie na 100%. Ale bez miernika to możesz te kabelki zdjąć i zawrzeć jeśli sprzęt zadziała to znaczy, że pstrzyczek był zepsuty :wink: Tylko uważaj żeby Cię prąd nie walnął.

Na tych fotkach nie widzę żadnego bezpiecznika termicznego od bojlera :?: Dziwne - prawie niemożliwe. Widać sondę wody z jednym niebieskim kabelkiem, presostat z dwoma kabelkami w czerwonej plecionej koszulce i kłębowisko kabli koło grzałki - dwa idą do kontrolki, dwa do wył. gł. i dwa powinny do grzałki ale niezbyt dobrze to widać na fotce. Czy jest coś jeszcze ?
Kupię ekspres dźwigniowy.

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Awaria LNE Cuadra

Postautor: kszmigie » wt 06 mar 2012, 11:47

Hej,

Niestety mój ekspres LNE Cuadra zaczyna szwankować. Po włączeniu próbuje dolać wody do bojlera (HX) ale normalnie czynił to bardzo rzadko i krotko (ok 5 sekund) a teraz prawie codziennie i leje bardzo długo, po 30 sekundach wyłączam ekspres żeby pompy nie przeciążyć. Po kilku takich cyklach przestaje dolewki i mogę używać ale widać ze sprawa jest przedagonalna. Czy myślicie ze to czujnik napełnienia bojlera się zakamienił? Nie wiem jak on jest skonstruowany. Przyznam że ostatnio nie używam filtra Brity i zacząłem widzieć kamień w czajniku wiec i w ekspresie pewnie się odkłada.

Inna sprawa to to że nie mam jak go odkamienić. Chciałem spróbować procedury wg Maro (http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.p ... &start=105) ale wylewka wrzątku od długiego czasu (już chyba 1-2 lat) mi nie działa - po prostu po odkręceniu zaworu nic nie leci. Prawdopodobnie zapiekł się grzybek w zaworze ale nie mam pojęcia jak to naprawić - czy ktoś ma jakiś pomysł?

Dzięki za pomoc!
Kuba
La Nuova Era Cuadra na warsztacie razem z + Mahlkoenig Vario Home + Espro clicker.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: La nuova era cuadra - awaria, jak (gdzie) naprawić?

Postautor: Jogi » wt 06 mar 2012, 11:55

[Nie będziemy ciągnąć dwóch równoległych wątków o naprawach Cuadry. Połączyłem i zmieniłem tytuł.]

Widzę, że po trzech latach bestie wysiadają. Uff, to jeszcze mam 2 lata spokoju. Ale może to tylko Cuadry takie cienkie... :wink:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere

Postautor: maro » wt 06 mar 2012, 12:31

W zaworze to się nie ma co zepsuć trzeba go rozkręcić, wyczyścić, wymienić gumę i skręcić. Pewnie guma jest sklejona a reszta zapieczona. Ja bym zaczął od odkamienienia. Sondę można łatwo wykręcić z bojlera i w ten sposób zyskasz otwór przez który możesz odkamienić. Można też wykręcić grzałkę i dodatkowo zobaczysz co jest w bojlerze... Sporo jest możliwości.

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kszmigie » wt 06 mar 2012, 14:30

Ja bym zaczął od odkamienienia. Sondę można łatwo wykręcić z bojlera i w ten sposób zyskasz otwór przez który możesz odkamienić. Można też wykręcić grzałkę i dodatkowo zobaczysz co jest w bojlerze... Sporo jest możliwości.
No wolałbym nie ruszać sondy bo boje się ze rozszczelni mi się bojler na rożnych złączach i będzie zabawa w skręcanie, już widzę po śladach i nalocie ze lekko kapało przy pressostacie (ale samo się zapchało widocznie). Ok, spróbuje odkamienić poprzez rurki pary i wrzątku. Dzieki!
Kuba
La Nuova Era Cuadra na warsztacie razem z + Mahlkoenig Vario Home + Espro clicker.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » wt 06 mar 2012, 15:03

W ten sposób odkamienisz tylko bojler z wypustami wody i pary. Jest jeszcze HX, grupa, elektrozawory i cała reszta. Ja u siebie przepuszczam roztwór kwasku przez cały ekspres z przewodu zasilającego.

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kszmigie » wt 06 mar 2012, 22:23

HILFE! help! pomocy! Odkręciłem czujnik poziomu i byl bardzo zakamieniony (mea culpa :oops: :bat: ), odkamienilem go w odkamieniaczu az blyszczal. Wkręciłem z powrotem do bojlera i po włączeniu.... ekspres nalał wody i wszytsko super. Dla testu spuściłem trochę wody z wylewki wrzatku i znowu zaczął dopełniać boiler...tym razem nie przestał dolewać wody i musiałem wyłączyć ekspres... po włączeniu to samo. Co ciekawe sprawdziłem i na czujniku jest 5V pomiędzy boilerem a sensorem jakby nie stykał się z woda...po ręcznym zwarciu czujnika z obudową przestaje nalewać wodę ale po rozłączeniu "krótkiego zwarcia" niestety znow zaczyna nalewać... więc tak jakby sterownik dobrze działał ale sensor nie stykał się z woda albo nie mial elektrycznego kontaktu z nia (jakby natychmiast w 1 minute się zakamienil?) co się dzieje, wiecie? PLEAASE! :cry::kwiat:

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » wt 06 mar 2012, 23:46

Odkamień też bojler, może być tam tyle osadu, że od środka sonda nie ma kontaktu elektrycznego ze ściankami.

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere

Postautor: maro » śr 07 mar 2012, 9:14

Jeśli w tym małym bojlerku jest tak dużo kamienia to się od razu przygotuj (psychicznie i sprzętowo) na to, że po odkamienieniu pojawią się nieszczelności... Oj będzie ciekło i syczało na potęgę.

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kszmigie » śr 07 mar 2012, 9:50

Zagadka rozwiazana, pompa dzialala nonstop bo wody nie przybywalo i sensor nie mial styku z woda. Zatkany kamieniem byl takze waz z woda poza boilerem co nie bylo latwe do diagnozy bez odkrecenia. Wstepnie oczyscilem sensor i waz z woda, teraz czas na pelne odkamienienie. Az się boje, jak bedzie cieklo to czym uszczelniac?
Dzieki!
Kuba

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 07 mar 2012, 9:57

Po odkamienieniu znajdź ewentualne nieszczelności i dopiero wtedy będziesz szukał uszczelek, taśmy teflonowej itp.

Awatar użytkownika
maro
Consigliere
Consigliere

Postautor: maro » śr 07 mar 2012, 10:24

Coś Ty wlewał do tego ekspresu, że dopływ się zakamienił :shock: Śrubunki jeśli ciekną to trzeba rozkręcić wyczyścić i tyle. Grzałkę taśmą teflonową a te najmniejsze połączenia 1/4 i 1/8" to "Loctite 243" lub podobny - szukaj na allegro.

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”