Ekspres kolbowy w granicach 3000 PLN

patek
zagląda od święta
Sprzęt: steel uno prof PID

RS, Dream, Steel uno prof czy też prof PID

Postautor: patek » pt 14 gru 2012, 19:47

Przeglądam forum już od ponad roku i cały czas mam dylemat. Nie mam pojęcia na który ekspres się zdecydować. Zdaję sobie sprawę że wymienione w temacie maszyny różnią się od siebie, ale zastanawiam się czy warto wydać więcej (cena=jakość otrzymanego espresso). Maszyna musi spełnić dwa warunki mojej Żony kawy z dodatkiem mleka i mój esencjonalna mała czarna. Nie zamykam drzwi do mojej kuchni innym producentom. Czekam na każdy wpis który przybliży mnie do decyzji.
Pozdrawiam.

patek
zagląda od święta
Sprzęt: steel uno prof PID

Re: RS, Dream, Steel uno prof czy też prof PID

Postautor: patek » wt 18 gru 2012, 19:10

Poradziłem sobie i już zamówiłem Steel uno prof PID

Awatar użytkownika
Wyspiarz
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Ekspres: Rocket Giotto EVO 2 2012
Młynek: Mazzer Mini Digital A

Re: RS, Dream, Steel uno prof czy też prof PID

Postautor: Wyspiarz » wt 18 gru 2012, 19:32

W sumie najlepiej wybrałeś :)

pzdr. Łukasz
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!

Patryk1985
Sprzęt: Nie mam

Ascaso i-Steel Uno Prof czy Quickmill Pegaso? Pomóżcie

Postautor: Patryk1985 » wt 29 sty 2013, 19:36

Witam!
Potrzebuję pomocy forumowiczów przy doborze ekspresu. Na wstępie zaznaczam, że forum przeczytałem kilkakrotnie przez co moja żona ma mnie już serdecznie dość :D Ach te zarwane wieczory… Sprawa jest dość prosta i w zasadzie potrzebuję opinii osób trzecich bardziej zorientowanych w podanych urządzeniach. Jestem zainteresowany zakupem ekspresu do domu. Ponieważ nasze nowe mieszkanko ma bardzo małą kuchnię i już dziś jest nam ciasno nie mogę sobie pozwolić na osobny zakup młynka i ekspresu. Jedyną słuszną opcją jest ekspres z wbudowanym młynkiem. Zdaję sobie sprawę ze wszystkich utrudnień i wad takiego rozwiązania jednak przekonałem się, że faktycznie w moim wypadku będzie to najlepsza opcja. Do tej pory korzystałem z ekspresu ISOMAC Zaffiro oraz młynka Macap MC4 z bardzo dobrym rezultatem. Był to ekspres w mieszkaniu rodziców gdzie przez ostatnie 2 lata sporo się nauczyłem. Nie ukrywam, że marzy mi się podobny sprzęt jednak przez najbliższe 10 lat mamy zamiar mieszkać w tym samym miejscu więc odkładam to na później, zaś w każdy weekend będę miał przyjemność z ponownego korzystania z tego urządzenia… Inna sprawa, że również koszt były trochę większy. Ogólnie pijemy wraz żoną około 4 espresso dziennie + około 4 kawy mleczne, czyli w sumie nie dużo. Wiadomo, że jak mamy gości trzeba zrobić 4 kawy jednocześnie, bardzo często mleczne. Żona chce w miarę szybko i bezproblemowo zrobić sobie poranną kawę mleczną, jednak mieć także możliwość popracowania nad pysznym espresso. Jak wiadomo, wybór ekspresów z wbudowanym młynkiem nie jest zbyt duży i w zasadzie początkowo brałem pod uwagę 4 modele:
- La Pavoni Domus Bar – odpadł ze względu na dość słaby młynek, jednak najniższa cena: 2400zł
- Isomac Brio / Mavercik Plus – mały bojler 0,22l. Inne wady?
- Ascaso i-Steel Uno Prof z wbudowanym młynkiem i-1
- QuickMill Pegaso – jedny z termoblokiem jednak wedle zapewnień wysokie jakości : http://www.kawoweinspiracje.pl/sklep/pe ... ,1,2,10,pr#

Z czasem ograniczyłem wybór do dwóch ostatnich czyli Ascaso oraz QuickMill. Cena w zasadzie podobna około 3400zł. Jeden i drugi kupiony byłby w jakieś tam promocji. Oba u polskiego dystrybutora, więc i z gwarancją nie będzie problemów. Interesuje mnie jak jest z niezawodnością obydwu urządzeń, jakością wykonania, szybkością nagrzewania się i co najważniejsze możliwościami wbudowanego młynka. Wydaje mi się, że Ascaso pod tym względem wygrywa jednak są to tylko moje przypuszczenia. Ciężko jest znaleźć parametry młynka w urządzeniu QuickMill. Z drugiej strony urządzenia QuickMill są bardzo chwalone i polecane.
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Patryk

stablo
zagląda od święta
Sprzęt: saeco talea ring

Ekspres 2000-2800 PLN help

Postautor: stablo » sob 02 lut 2013, 14:03

Witajcie pewnie już miliony razy padało podobne pytanie jaki? Gdzie ? Dlaczego ten a nie inny? Bardzo proszę o pomoc. Przy okazji remontu kuchni wymieniam osprzęt no i padł pomysł na nowy, porządny ekspres do kawy. Dotychczas all in one czyli Talea Ring Plus. Teraz jednak zależy mi na czymś porządnym. Kawa 4 filiżanki dziennie mocnego, czarnego napoju, chętnie w wersji espresso doppio. Urządzenie będzie stało w dość eksponowanym miejscu, mała wysepka na środku kuchni.
Padło na kolbowy choć nie wiem do końca, jestem chętny aby się bawić parzeniem kawy, degustować. Warunek to naprawdę gorący napój.
Proszę o poradę co kupić ( kolba? automat? w cenie ok 2500-2800 zł). Oczywiście też jeśli macie jakieś sugestie gdzie to też będę szczęśliwy.
[email protected]
Tomek

jojko999
Sprzęt: brak

Re: Ekspres kolbowy w granicach 3000 PLN

Postautor: jojko999 » sob 02 mar 2013, 12:31

Witam
Również szukam ekspresu kolbowego.
Miałem już Saeco - zepsuł się po miesiącu i zelmera - głośny, przeciekał i po roku padł

Wymagania: spieniacz do mleka, cichy i nie przeciekający !!
Widzę wątek trochę kuleje ale może ktoś się ulituje i pomoże?

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Re: Ekspres 2000-2800 PLN help

Postautor: Attibassi_fan » ndz 03 mar 2013, 18:49

jestem chętny aby się bawić parzeniem kawy, degustować. Warunek to naprawdę gorący napój.
Proszę o poradę co kupić w cenie ok 2500-2800 zł. Oczywiście też jeśli macie jakieś sugestie gdzie to też będę szczęśliwy.
[email protected]
Tomek
...Jeśli uda wam się zdobyć używany lub jakoś taniej - to polecam z czystym sumieniem Cuadrę!!
...Ale nówka niestety ponad 4 tys.
Zwłaszcza do espresso! to do 3 tys. raczej coś używanego, ale lepszego!
...Bo do mlecznych, to automat można przeżyć i taki za mniej niż 2 tys.

alexkry_djp
zagląda od święta
Sprzęt: Ekspresy domowe La Pavoni, Quick Mill.

Postautor: alexkry_djp » czw 27 cze 2013, 14:52

Pegaso ma to do siebie przede wszystkim, że ma system grzałki przepływowej, przez co szybko się nagrzewa i praca na nim jest płynna - nie trzeba czekać aż woda dogrzeje się do pary, a po spienianiu nie trzeba spuszczać wody grupą, by znów zaparzyć espresso. Wiadomo - o każdy sprzęt trzeba dbać i czy to będzie Ascaso czy Quick Mill, zaniedbany będzie się psuł i nie ma siły. Sprzedaliśmy sporo ekspresów Pegaso i naprawdę rzadko wracają do serwisu... chyba, że na wymianę uszczelek, ale to trzeba robić w każdym ekspresie.

Pozdrawiam,
Ola DJP

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » wt 02 lip 2013, 21:22

Attibassi_fan, tak do espresso jak i do mlecznych można śmiało znaleźć dobry i nowy sprzęt w tej cenie. Nie potrzeba ryzykować i ładować się w używany, nie wiadomo w jakim stanie. Właśnie mam na serwisie ISOMAC kupiony "okazyjnie". Okazało się, że jest zakamieniony. Po odkamienianiu espresso można robić ale zawór pary jest do wymiany. Niestety ze względu na usytuowanie i mało miejsca nie możemy dobrać jakiegoś zaworu zamiennego. Albo trzeba będzie ściągnąć z Włoch albo klient będzie robił tylko espresso. Póki co para jest zaślepiona a ekspres już drugi tydzień czeka na odbiór.
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » wt 02 lip 2013, 22:31

Zwłaszcza do espresso! to do 3 tys. raczej coś używanego, ale lepszego!
...Bo do mlecznych, to automat można przeżyć i taki za mniej niż 2 tys.
O to Cię nie podejrzewałem. Automat :shock: ??
@Stablo czy rzuciłeś okiem na ofertę sprzedawców którzy jak zwał tak zwał ale jednak utrzymują to forum przy życiu?
Janusz, Cafe Silesia, Roger, Delizia..
Mają w swojej ofercie świetne maszyny, możesz mocno się targować tylko musisz trochę tu poczytać :D
Od 3 miesięcy katuję maleństwo poniżej (7-8 kg mies.) i o dziwo dostałem cenę która jest w Twoim zasięgu:
http://www.delizia.pl/c-13/p-127/nuova-simonelli-oscar
Warto rozmawiać.. :szampan:
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 04 lip 2013, 23:04

Wasyl, stablo od lutego 2013 roku katuje ekspres STEEL UNO PROF z młynkiem i-2 steel . Faktycznie warto rozmawiać.... :wink:

Tyle tylko, że to temat odświeżony i co niektórzy już są dawno po zakupie i....zamilkli. :?
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » pt 05 lip 2013, 20:28

Upst :szczerzy:
caffewasyl.pl już wkrótce

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » sob 06 lip 2013, 3:20

Attibassi_fan, tak do espresso jak i do mlecznych można śmiało znaleźć dobry i nowy sprzęt w tej cenie. Nie potrzeba ryzykować i ładować się w używany, nie wiadomo w jakim stanie. Właśnie mam na serwisie ISOMAC kupiony "okazyjnie". Okazało się, że jest zakamieniony. Po odkamienianiu espresso można robić ale zawór pary jest do wymiany. Niestety ze względu na usytuowanie i mało miejsca nie możemy dobrać jakiegoś zaworu zamiennego. Albo trzeba będzie ściągnąć z Włoch albo klient będzie robił tylko espresso. Póki co para jest zaślepiona a ekspres już drugi tydzień czeka na odbiór.
Zaiste, urzekająca to historia...

geronimo76
Sprzęt: nie mam

Ekspress do 2500 zl

Postautor: geronimo76 » wt 20 sie 2013, 21:36

Witam

Jestem w trakcie wyboru kupna ekspresu (do 2500 zł), po wstępnych analizach i informacja zamieszonych na forum mam kilka propozycji tj.:
1.RANCILIO SILVIA
2.BEZZERA HOBBY
3.ISOMAC MAVERICK
4.La Pavoni Puccino PCL

Czy wyżej wymienione ekspresy są na tyle dobre że każdy wybór będzie dobry? Czy jednak jest coś co je dyskwalifikuje.

Pozdrawiam

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » śr 21 sie 2013, 22:54

Silvia będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Największy bojler, porządny zawór trójdrożny, porządny zawór pary, bardzo dobra dysza, obudowa w całości stalowa, na sztywnej ramie.
Minusy: mała pojemność tacki ociekowej, plastikowy kołnierz grupy i cena - dość wysoka, ale nic lepszego za tę kwotę nie kupisz.

Bezzera - mniejszy bojler, brak zaworu trójdrożnego, pannarello, kiepski zawór pary, mocno przesadzona cena
La Pavoni - mniejszy bojler, pannarello, kiepski zawór pary, przesadzona cena, plastikowe elementy obudowy
Isomac - mniejszy bojler, brak zaworu trójdrożnego, kiepski zawór pary, przesadzona cena

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”