Awaria Brasyli Opus Sublima

Cafe Qbek
Sprzęt: Brasilia Opus Sublima

Awaria Brasyli Opus Sublima

Postautor: Cafe Qbek » czw 29 sie 2013, 23:43

Witam,
czy ktoś będzie wiedział jaka może być przyczyna wycia maszyny (brasilia opus sublima) podczas parzenia kawy? Piskliwe wycie rozpoczyna się po 5 sekundach
od momentu uruchomienia programu do parzenia espresso, w momencie uruchomienia pompy. Jest to ekspres 2-grupowy, wycie dotyczy pracy jednej z grup. Czy tego rodzaju awaria to zwykła sprawa po okresie 2 lat pracy urządzenia?
Za podpowiedzi z góry dziękuję.
CQ

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: awaria brasyli opus sublima

Postautor: antonio » pt 30 sie 2013, 6:54

Możecie mi to wysłać albo przywieźć do naprawy :).

Awatar użytkownika
Biff
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: nie mam

Re: Awaria Brasyli Opus Sublima

Postautor: Biff » pt 30 sie 2013, 22:02

Witam.
Jeśli jesteś laikiem w kwestii napraw ekspresów to spróbuj najpierw zamienić elektrozawory grup miejscami. Co prawda pisk bardziej wskazuje na problem z pompą, ale wtedy działoby się to raczej na obu grupach. Daj znać co zaobserowałeś po zamianie.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Re: Odp: Awaria Brasyli Opus Sublima

Postautor: antonio » sob 31 sie 2013, 15:42

Biff, a czy Ty jesteś nie-laikiem? Sublima ma bardzo specyficzną konstrukcję: stąd specyficzne problemy i awarie. W systemie hydraulicznym jest po parę zaworów na grupę.

Awatar użytkownika
Biff

Postautor: Biff » sob 31 sie 2013, 16:13

Wszystkie ekspresy kolbowe to dość proste konstrukcje - zarówno te z wymiennikiem ciepła jak i te z osobnym bojlerem kawowym. Przyznam szczerze, że nie spotkałem się nigdy z takim, który miałby więcej niż jeden zawór na grupę, więc sam chętnie się czegoś nauczę. Natomiast jeśli chodzi o mój poziom "nie-laictwa" to myślę, że mogę sobie pozwolić na udzielanie komuś bardziej pomocnych rad niż "przywieź do mnie". Bez urazy ;).

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 31 sie 2013, 17:20

No to pojedź tam i napraw sam ;). Sądzę, że jeśli właściciel sam zabierze się za dociekanie przyczyn awarii wg Twojego planu, to zajmie mu to za dużo czasu i do niczego nie doprowadzi, a przy tym uniemożliwi pracę w kawiarni. Natomiast ja generalnie nie mam ochoty na powtarzanie tutaj tego, co kiedyś już o tej maszynie napisałem. Zresztą można pisać do mnie via e-mail w sprawie konkretów...

Awatar użytkownika
Biff

Postautor: Biff » sob 31 sie 2013, 21:00

Sądzę, że jeśli ktoś posiada specyficzny ekspres to w jego interesie jest wiedzieć o nim jak najwięcej, by w razie potrzeby coś naprawić. Chociaż istnieje też duża szansa, że będzie jednak tak jak Ty mówisz ;). Ale generalnie większa wiedza techniczna baristów na pewno wiele rzeczy by im samym ułatwiła.
Obejrzałem właśnie filmik z tą maszyną w roli głównej i pierwsze co przychodzi na myśl to jakieś elektrozawory sprzężone z parą opv ustawionych na różną wartość. Ciepło? A skoro nie masz ochoty na dyskusję to mogłeś chociaż dać koledze CQ namiary na swoje wcześniejsze wypociny. Ja sobie poradzę jeśli kiedyś ten ekspres trafi na mój stół ;).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Blondas
Sprzęt: Ascaso Dream, Macap M2M, Quamar M80 E
Moka Bialetti Dama na 3 filiżanki i na 6 filiżanek, AeroPress, Phin

Postautor: Blondas » sob 31 sie 2013, 22:10

Tak Panowie, dzięki swoim przepychankom i złośliwościom przybliżyliście kolegę do rozwiązania. :?
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
Biff

Postautor: Biff » sob 31 sie 2013, 22:18

Jeśli masz jakiś pomysł to podziel się z nami. Ja zacząłbym od elektrozaworów, chociaż tu sprawa może być bardziej skomplikowana, a nie znam szczegółów technicznych budowy tego urządzenia. Może to też być jakiś zawór jednokierunkowy lub pompa. Jeśli kolega chce sam dłubać to takie wskazówki na początek chyba wystarczą.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 01 wrz 2013, 7:04

Tak, wystarczą.

Cafe Qbek
Sprzęt: Brasilia Opus Sublima

Postautor: Cafe Qbek » wt 03 wrz 2013, 14:04

Witam,
Wysłać to, tzn. co?
Zadałam pytanie, na które jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć może wziąć udział w dyskusji, inaczej szkoda miejsca na forum.
RG

Awatar użytkownika
Biff

Postautor: Biff » wt 03 wrz 2013, 18:23

To zapewne znaczy zapakować ekspres na paletę i wysłać kurierem na adres podany przez antonio ;). A skąd w ogóle jesteś jeśli można wiedzieć?

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”