Faema Stylema 2

dewesp
zagląda od święta
Sprzęt: Nie mam

Faema Stylema 2

Postautor: dewesp » śr 18 wrz 2013, 8:34

Witam serdecznie ekspertów , koneserów kawy !

Przeczytałam już duuuuzo z tego forum- wiem nadal nie wiele ;)
Jest zamiar i chęć otwarcia kawiarni z na prawdę dobrą kawą, nic takiego w okolicy nie ma.
Czasu jest jeszcze trochę, ale właśnie ratafia się okazja kupienia kilku sprzętów, używek, m.in. właśnie wspomniana Faema Stylema dwie grupy..do tego mlynek Mahlkonig k30. Użytkowane wg. sprzedającego rok i 4m.

Tylko jak teraz sprawdzić (będąc jeszcze laikiem w temacie), czy sprzęty są ok? I jaka cena byłaby rozsądną?

Poradzi mi ktoś?
Z góry dziękuję.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Faema Stylema 2

Postautor: antonio » śr 18 wrz 2013, 10:19

Sprzęty te są ok, jeśli są sprawne. Faemy są bardzo żywotne, niezniszczalne ;). Mahlkonig to też najlepsze młynki.

dewesp
zagląda od święta

Re: Faema Stylema 2

Postautor: dewesp » śr 18 wrz 2013, 10:30

O dziekuję bardzo za odpowiedź Antonio , (miałam przyjemność kosztować Twej kawki ;) i liczę na współpracę jak już ruszymy...
Pytanie teraz za ile to kupić żeby się opłacało, sądząc po sprzętach jakie sprzedający jeszcze oferuje, można wnioskować, że kupił to wszytko od jednej znanej tu firmy :) mogę się oczywiście mylić bo moja wiedza to tylko ta z tego forum :)
Zakładam też, że wszystko było serwisowanie i robione jakieś przeglądy (robi się takowe w ogóle?).

dewesp
zagląda od święta

Postautor: dewesp » śr 18 wrz 2013, 10:45

Sprzedający ma też filtr do wody Everpur Claris z głowicą.
A tak poza tematem to wygląda na to, że zamykana jest kolejna kawiarnia....:( ciekawe dlaczego.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Re: Odp: Faema Stylema 2

Postautor: antonio » śr 18 wrz 2013, 10:54

Kawiarnie będą się zamykać, bo nie jest to łatwa działalność. Często o sukcesie decyduje nie nasza praca lecz zbieg okoliczności, dobra lokalizacja...

Po roku pracy te sprzęty są prawdopodobnie jak nowe. Trzeba tylko wymienić uszczelki grup, sprawdzić tylko czy wszystko jest ok.

Ile to powinno kosztować? Młynek jakieś 3 tyś, ekspres ok. 10 tyś. netto. Niższe ceny będą super okazją...

dewesp
zagląda od święta

Postautor: dewesp » śr 18 wrz 2013, 12:45

Mam ceny takie - brutto:
- 4 tyś młynek
- 12 tys ekspres
Mogę jeszcze mieć , blender Hamilton, czekoladziarkę, zmywarkę.
Sprzedający sam kompletował z używek, ekspres miał być przed nim użytkowany pół roku....wymienione uszczelki, odkamieniony.
Kurcze już sama nie wiem, czy to nie zbyt ryzykowne jak się jeszcze na tym nie znam ?z drugiej strony micha mi się cieszy na myśl ze mogłabym u siebie na blacie mieć Faeme do ćwiczeń :)
Co robić?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » śr 18 wrz 2013, 13:02

A doświadczenie jako barista albo w gastronomii masz? Prowadziłaś już działalność gospodarczą? Kupno sprzętu to nie wszystko...

dewesp
zagląda od święta

Postautor: dewesp » śr 18 wrz 2013, 13:17

Doświadczenia nie mam...tylko chęci i marzenia :)
Wiem, że sprzęt to nie wszystko dlatego najpierw chciałam isć na jakieś szkolenie z zakresu parzenia kawy i obsługi takich sprzętów, z drugiej strony czy wszyscy wszystko wiedzieli i umieli jak otwierali swoje biznesy.czasem trzeba zaryzykować, wiem, że czeka mnie duuuuuużo pracy.
Lokal dopiero się buduje więc czasu jeszcze jest i nie myślałam jeszcze o kupowanih sprzętu ale trafia się okazja....dlatego zwróciłam się tutaj o poradę. Może jeszcze się trafić taka okazja a może i nie -trudno zgadnąć.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 18 wrz 2013, 13:45

Moim zdaniem to jest okazja, bo są to fajne i solidne urządzenia. Jeśli uda Ci się jeszcze potargować na temat cen... :)

dewesp
zagląda od święta

Postautor: dewesp » śr 18 wrz 2013, 13:57

Po lekturze forum miałam zakodowane takie hasła jak HX iE61 i kilka nazw firm ;)
A co oznacza, że to jest faema stylema automatic ? Na czym polega jego automatyka ?
Czarna (jak kawa) magia....
Nie zasnę dzisiaj ;)

D4rK89
zagląda od święta
Sprzęt: Bezzera Bz07 PID, Mazzer Super Jolly

Postautor: D4rK89 » śr 18 wrz 2013, 14:02

Na Tablicy pojawił się w ofercie Mahlkonig k30, 8 miesięczny za 2500 zł z Katowic. Można rozważyć.

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”