Faema Due jednogrupowa

bazant52
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ECM Giotto +Rocky
Deloghni 3000b

Faema Due jednogrupowa

Postautor: bazant52 » pt 14 mar 2014, 20:57

Witam. Znajomy znajomego ma na sprzedaż jednogrupową Faemę Due podobna do tej: http://www.youtube.com/watch?v=iupsA-5JbxU tyle że w gorszym stanie.
Ekspres stoi nieużywany od ponad 3 lat, przywiózł go kiedyś z Włoch z innymi gratami i tak sobie leżał. Niestety dzisiaj nie miałem możliwości go odpalić. Wydaje się być kompletny, tyle że trochę, hymm... zapyziały. Udało mi się spisać nr seryjny : 94120588222. Wychodzi więc że jest z 94r. Model ten posiadał jakieś typowe bolączki na które warto zwrócić uwagę?
Zapomniałbym, jeżeli ekspres okażę się być sprawny( przekonam się w przyszłym tyg) Sprzedający prosił o podanie ceny jaką mogę zaoferować. Ile według Was powinienem zaproponować?
Dziękuję
Jarek

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Faema Due jednogrupowa

Postautor: ded » śr 19 mar 2014, 11:24

Rozumiem że chcesz to do domu. Za okolice 2 tys kupisz HX z e61 w ładnej błyszczącej obudowie, który był używany w domu i nie sfatygowany (także wizualnie). Do tego mniejsze gabaryty są IMO zaletą. Zobacz też jak duży jest bojler- ja mam 2l i nie do końca widzę sens grzać tyle wody dla 2 cappu... Licz się z tym, że taka maszyna na pewno lekkiego życia we Włoszech nie miała- kilkanaście godzin dziennie pracował. Jak przez te 3 lata nikt z niego wody nie spuścił to pewnie trzeba wszystko rozebrać i odkamienić, do tego pewnie uszczelki itp. Jak czujesz się na siłach w to bawić to spoko ale na domowe potrzeby to nie dałbym za to więcej niż wspomniane 2 tyś (razem z kosztem potrzebnych części). Nie twierdzę, że nie jest to warte więcej, po prostu do domu bym więcej za taką maszynę nie dał. Antonio chyba coś więcej będzie mógł powiedzieć.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » czw 27 mar 2014, 15:01

Jeżeli nie potrafisz tego sam rozkręcić i naprawić to nie zawracaj sobie głowy. Chyba, że odda Ci to za naprawdę symboliczną kwotę. Na 100% będzie trzeba pozbyć się osadów z bojlera, sprawdzić wszystkie uszczelki. Do tego nie jestem pewien, ale nawet 1grupowe były podłączane do siły.

Faema to świetne maszyny z naprawdę solidnych materiałów, ale jeżeli maszyna stała 3 lata to koszty profesjonalnego serwisy i remontu wraz z kosztem ekspresu przekroczą granice zdrowego rozsądku.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

bazant52
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Deloghni 3000b

Postautor: bazant52 » pt 28 mar 2014, 14:16

Prowadzę restaurację więc sprzęt po remoncie docelowo miał tam wylądować. Aktualnie pracuje tam ECM Giotto. Tak jak zauważył Ignacy faema jest "na siłę". Sprzedający zażyczył sobie 2 400zł. Zbliża się sezon w branży gastronomicznej, aktualnie nie będę miał czasu na grzebanie przy faemie. Do tematu powrócę "po sezonie" może Sprzedający do tego czasu trochę zmięknie :)

Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pt 28 mar 2014, 17:11

2400 zł za kota w worku to IMO całkiem sporo...
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

bazant52
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Deloghni 3000b

Postautor: bazant52 » pt 04 kwie 2014, 12:59

Miał ktoś z Forumowiczów styczność z ekspresem marki Azkoyen, konkretnie z jednogrupowym modelem AZ04? Ekspres na żywo wydaje się być solidnie wykonany. Nie wiem natomiast nic na temat konstrukcji oraz ewentualnej dostępności części zamiennych...

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » sob 05 kwie 2014, 1:50

Hehehe Azkoyen solidnie wykonany...dobre sobie, Solidnie co najwyżej to na obrazku wygląda ;) Większość części jest standardowa i dostępna bez problemu.

k8y
Sprzęt: Faema DUE (w trakcie naprawy)

Postautor: k8y » ndz 08 lut 2015, 18:02

Mam problem z takim samym ekspresem : https://www.youtube.com/watch?v=vg9vMIfWSxA
W czym może tkwić problem?

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » ndz 08 lut 2015, 20:25

Droga wody od przyłącza do prysznica jest złożona... Są tam jakieś zawory, ograniczniki. Trzeba to chyba sprawdzić. Sama grupa jest dość sporym labiryntem ;).

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”