SanRemo Capri dwugrupowy - dość długo nieużywany

Awatar użytkownika
OLA
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

SanRemo Capri dwugrupowy - dość długo nieużywany

Postautor: OLA » sob 27 wrz 2014, 20:35

Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia czegoś z moim ekspresem do kawy (model jak w temacie). Stoi nieużywany już przeszło dwa lata i zastanawiam się jaki może być koszt przywrócenia go do życia. Jego historia pokrótce: ekspres został kupiony do małej kawiarni, pochodził przez 7-8 miesięcy i został zapomniany (leżakował przykryty kocykiem w pokoju u babci - serio). Na pewno nagromadził się kamień w środku i sparciały uszczelki. Co się może kryć poza tym - tego nie wiem. Sama od roku mieszkam za granicą i tęskni mi się do dobrego espresso, i tak zastanawiam się nad uleczeniem dawnej maszyny. Z drugiej strony jest to kawał ekspresu, z przeznaczeniem do gastronomii, a nie do domu... I kurcze nie wiem co zrobić - z jednej strony mam ekspres, który wystarczy odświeżyć, a z drugiej nie potrzebuję aż tak dużej maszyny, żeby robić 4-8 kaw dziennie. No i muszę wybrać między trzema opcjami:
1) naprawić i użytkować - tylko jaki to może być koszt
2) naprawić i sprzedać, a następnie kupić coś mniejszego
3) po prostu sprzedać - tylko teraz pytanie jaka jest szansa na sprzedanie takiego ekspresu i ile może być wart.

Nie ukrywam, że najbardziej odpowiadałaby mi trzecia opcja, bo jest dla mnie najłatwiejsza. Nie ma mnie na miejscu, zatem nie mam jak znaleźć odpowiedniego serwisanta. Jakieś porady? Może jest ktoś na forum, komu chce się przy nim pogrzebać i używać jeszcze latami, albo odsprzedać z zyskiem?
W razie zainteresowania mogę przesłać zdjęcia.
Największym zagrożeniem dla większości z nas nie jest to, że postawimy sobie za wysoki cel i nie osiągniemy go, ale że postawimy sobie za mały cel i go osiągniemy.
Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simon

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: SanRemo Capri dwugrupowy - dość długo nieużywany

Postautor: ded » ndz 28 wrz 2014, 8:26

Były takie tematy i cena takiej "zagadki" zwykle nie jest wysoka. Ja bym remontowal ale to może trochę kosztować. Najpierw spróbuj uruchomić i odkamienic.

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » pn 29 wrz 2014, 13:52

Zrób zdjęcia i wystaw do sprzedaży na forum może się zainteresowany trafi i starczy na jakąś porządną domową maszynę i młynek :D
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Awatar użytkownika
OLA
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: OLA » pn 29 wrz 2014, 21:35

No i w sumie na taką odpowiedź liczyłam :) Dzięki.
Największym zagrożeniem dla większości z nas nie jest to, że postawimy sobie za wysoki cel i nie osiągniemy go, ale że postawimy sobie za mały cel i go osiągniemy.
Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simon

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”