LaCimbali - Co to za model - Czujnik poziomu wody, bojlera

tig2
Sprzęt: Przelew

LaCimbali - Co to za model - Czujnik poziomu wody, bojlera

Postautor: tig2 » pt 22 sty 2016, 8:36

Witam

dotarł do mnie ekspres firmy La Cimbali, który naprawiany był chyba przez kowala,
część elementów była dorabiana/zastępowana za pomocą drutów i śrub np odpowietrznik wodowskazu, zabezpieczenie termiczne bojlera zmostkowane !!!
ogólnie ekspres wrócił do stanu pierwotnego, części zamówiłem na podstawie ogólnego katalogu części do ekspresów La Cimbali,
ale nie wiem jak w tym modelu jest (lub był - może ktoś stwierdził że jest to zbędne) realizowana kontrola poziomu wody w bojlerze, nigdzie nie widzę sondy ani miejsca na nią, przy wodowskazie też nic nie ma, może ktoś ma doświadczenie i wie coś na ten temat ?
obecnie nie mam możliwości dołączenia zdjęć, ale możliwie szybko wrzucę
jest to wersja dwu grupowa, z dozownikiem mleka i wyświetlaczem LCD w dolnej części, niestety tabliczka znamionowa jest już nieczytelna
pzdr

Tome_k
Sprzęt: Saeco incanto de luxe

Re: LaCimbali - Co to za model - Czujnik poziomu wody, bojle

Postautor: Tome_k » pn 25 sty 2016, 14:54

Witam w M31 Dosatron za poziom wody odpowiada pływak z magnesem w kotle a na zewnątrz kontaktron, zamontowane są nad grzałką

tig2

Postautor: tig2 » wt 26 sty 2016, 9:19

Kontaktron przy zbyt niskim poziomie jest zwarty czy rozwarty ?
Nad grzalka jesli dobrze pamietam, jest tylko "element dozujacy mleko z elektrozaworem" ,
Brak jakichkolwiek przewodow elektrycznych , sa coprawda wiszczace luzno
Pzdr

Tome_k
Sprzęt: Saeco incanto de luxe

Postautor: Tome_k » wt 26 sty 2016, 22:24

Jak opada poziom wody magnes się zbliża do konaktronu i go zwiera, a zamontowany jest na "dekielku" nad grzałką o takim samym kształcie jak grzalka. Z tego co pamiętam sam kontaktron był na blaszce przykreconej dwiema srubkami do tego dekla.

tig2

Postautor: tig2 » śr 27 sty 2016, 13:10

Dziekuje bardzo znalazlem miejsce jego mocowania (tyle po nim zostalo),
Tylko mimo ze czujnika brak to ekspres grzal wode w bojlerze (skonczyla się jedna grzalka, po jej wyjeciu okazalo się ze w bojledze bylo tylko troche wody),
Czyli albo kontaktron przy zbyt niskim poziomie wody jednak jest zwarty i rozwiera się dopiero po jego osiagnieciu, albo gdzies wczesniej obwod jest zmostkowany, bo wsowki wisza luzno,
Okazalo się ze ekspres prawdopodobnie przyjechal z Niemiec i byl po naprawie i przegladzie, dobre.
Dziekuje za wskazowki, do tej pory trafialy się ekspresy z rezystancyjnymi czujnikami.

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”