Jaki ekspres do małej kawiarni

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Re: Jaki ekspres do małej kawiarni

Postautor: wasyl » wt 29 sty 2013, 21:45

Dodam jeszcze tylko, że wciąż nie jestem mistrzem parzenia
Bierz przykład ze starszej Pani:
http://www.seattlecoffeegear.com/nuova- ... so-machine
Capu to jej średnio wyszło ale do espresso to bym się nie doczepił, biorąc pod uwagę sprzęt w okolicach 5 000 PLN :D
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » wt 29 sty 2013, 22:02

Hehe, zwróć proszę uwagę jak ona się cieszy z Rocketów :) ale fakt "latte art" nie jest jej mocną stroną :dymek:
>> klik 1 -> Giotto Evoluzione <<
>> klik 2 -> R58 <<
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Wajar
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: Wajar » wt 29 sty 2013, 22:31

Ojej, z mojego niedopatrzenia wyniknęło fatalne nieporozumienie. Oczywiście nie będę ćwiczył na klientach! Zamierzam pójść na kurs początkującego baristy, później popracować na urządzeniu i je poznać i dopiero serwować gotową kawę klientom. Jedyne czego nie chcę to zniszczyć urządzenie przy takiej nauce, stąd te pytania.

erick99
Sprzęt: Ekspress latino
Kontaktowanie:

Postautor: erick99 » wt 05 lut 2013, 22:47

La pavannoi jest nie opłacalny za bardzo :) zobacz na ebayu jest ciekawy wybór i przez pół.

zbyta

Postautor: zbyta » pn 18 lut 2013, 10:43

Witam wszystkich. W przywitaniu pisałam o planach otwarcia niewielkiej kawiarni. Zależy mi bardzo dobrej kawie.
Jestem w trakcie poszukiwań ekspresu 2-kolbowego nienapakowanego elektroniką do kawiarni na ok 20 miejsc. Będę szukać nowego sprzętu i dostawcy oferującego dobry serwis, choć bardziej zależy mi na dobrym modelu niż firmie.

Budżet pomiędzy 9 0000 - 10 000 w leasingu. Moją uwagę zwróciły: Zola II /Grimac, Ottima/Futurmac, Atlantic /FIAMMA. Proszę Was o radę w którym kierunku pójść i od czego zacząć

Szelest
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Dalla Corte Evolution, La Spazialle S5, Dalla Corte Super Mini

Postautor: Szelest » pn 18 lut 2013, 22:53

Jeżeli zależy Ci na dobrej kawie, to przede wszystkim skup się na umiejętnościach baristy i dobrych ziarnach, a ekspres jest tylko narzędziem w rękach człowieka :) Nawet najprostszy używany i w dobrym stanie, w rękach dobrego baristy, z dobrego ziarna pozwoli uzyskać satysfakcjonujące efekty.
Pozdrawiam, Szelest
Pasjocafe Kraków

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » ndz 03 mar 2013, 18:00

Potwierdzam w pełni!!
Reszta - o ile jest sprawna w pełni.. to 20-30% max
A 70% i więcej to barista a następnie ziarna.
Budżet pomiędzy 9 0000 - 10 000 w leasingu. Moją uwagę zwróciły: Zola II /Grimac, Ottima/Futurmac, Atlantic /FIAMMA. Proszę Was o radę w którym kierunku pójść i od czego zacząć
No i ja mogę z czystym sumieniem polecić Grimaca - bo znam - często pijam kawę z tego sprzętu.. dobry, prosty ale automatyczny i nie za drogi.. w pełni wystarcza do większości polskich knajpek... :)

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » ndz 03 mar 2013, 19:28

Szkoda, że nie Cuadre... :D

sebek9909

Postautor: sebek9909 » czw 07 mar 2013, 0:05

Witam wszystkich. Ja bym polecił electre ts 2grupową. Bardzo prosty ekspres w budowie i użytkowaniu a po dobrym ustawieniu robiący znakomitą kawę.

rezerwat

Postautor: rezerwat » wt 26 mar 2013, 20:52

Witajcie,

prześledziłam wątek ekspresu kolbowego w lewo i w prawo i mimo wielu podpowiedzi nie umiem się tak do końca odnaleźć w temacie dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Przygotowuję się do otwarcia niewielkiej kawiarni i stoję przed wyborem ekspresu i młynka do kawy. Myślę o kupnie ekspresu 2 grupowego, budżet ok 8-9, max 10 000 zł razem z młynkiem. Rozglądałam się za ekspresami Faema, La Pavoni, Futurmat, Saeco i Gaggia, który zestaw "ekspres + młynek" byście polecili?

Pozdrawiam serdecznie :)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 27 mar 2013, 6:20

Poleciłbym każdy automatyczny ekspres, tzn. z elektronicznym dozowaniem objętości wody w trakcie zaparzania. Co z Twojego rozglądania wynika? Odpuściłbym sobie Saeco, Gaggia, Futurmat, La Pavoni, ale to tylko kwestia gustu :).

rezerwat

Postautor: rezerwat » śr 27 mar 2013, 10:12

He, he, czyli zostaje Faema... Dostałam właśnie oferte Faema Enova A 2 z młynkiem i filtrami za 3990 euro co jednak znacznie przekracza moje założenie finansowe :D Widzicie jakąś alternatywę? :)

Antonio, dziękuję za opinię

skarbimirek

Postautor: skarbimirek » śr 27 mar 2013, 23:31

Zdecydowanie Faema;). a już myślałem że że trafiła się Tobie świetna promocja na kupno świetnego ekspresu..ale zapomniałaś dodać że cena jest w netto, brutto wyniosłoby Ciebie ponad 20 tys zł.
Ja nie jestem kompetentną osobą aby Tobie doradzać, mówię że Faema tylko dlatego że wydaje mi się sprawdzoną marką i wizualnie też fajnie się prezentuje. Niestety za najtańszy model Faemy ( dwugrupowy) musiałabyś zapłacić ok 15.000 zł.

katar
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Rancilio epoca
Hario v60
Woodneck
AP

Postautor: katar » pt 29 mar 2013, 12:42

Cześć wszystkim,

szukamy niewielkiego sprzętu do 5 tysięcy złotych do niedużej księgarni, w której średnia sprzedaż kaw wynosi max 50/dzień. Problemem jest niewielka ilość miejsca, w związku z czym jedyną maszyną jaka zmieści się za barem jest jednogrupowa. Dotychczas mieliśmy wątpliwą przyjemność korzystać z absolutnie dziadowskiej maszynki w leasingu, a ponieważ zależy nam na podniesieniu jakości szukamy czegoś, co pozwoli nam zrezygnować z usług aktualnego dostawcy kawy.

Póki co myśleliśmy o Rancillio Silvia bo sami posiadamy w drugim lokalu Epocę.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W
Kontaktowanie:

Postautor: ignacy » pt 29 mar 2013, 15:35

Silvia to raczej domowy sprzęt, nie wytrzyma 50 kaw dziennie. To musi być sprzęt z półki sprzętu profesjonalnego lub półprofesjonalnego, jeżeli zależy Wam na jakości. Nawet używany. Epoca to sprzęt już innej klasy. Jeżeli nie stać Was na drugą, to poszukajcie jakiejś Faemy Smart jednogrupowej albo podobnego sprzętu używanego.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”