Jaki ekspres do małej kawiarni

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Re: Jaki ekspres do małej kawiarni

Postautor: cyrus » wt 16 lip 2013, 21:27

No właśnie w tym sęk. Zależy na co stawiasz. Czy koniecznie na espresso i opartych na nim kawach mlecznych, czy kawa będzie tylko dodatkiem, na który Twoi klienci nie zwrócą większej uwagi. Moim skromnym zdaniem, jeśli kawa ma być tylko dodatkiem do czegoś "większego", a klientom będzie bez znaczenia, czy wypiją espresso, czy kawę z dripa lub Aeropressa, to po co ładować kasę w ekspres i młynek za 4 tys.?
Jeśli zdobędziesz dobry młynek i dobre ziarna kawy, to uwierz mi — nawet kawiarką oczarujesz swoich klientów. A jeśli biznes się rozkręci... zawsze możesz dokupić ekspres.

Ze swojej strony przepraszam i Ciebie, amylee, i współrozmówców, bo rozpieprzyłem temat i popłynąłem w złym kierunku.
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: Jaki ekspres do małej kawiarni

Postautor: antonio » wt 16 lip 2013, 21:34

Myślę, że można z gustem i fajnie urządzić tzw. Brew bar. Bez ekspresu, ale profesjonalnie. Alternatywne metody zaparzania są coraz bardziej widoczne, cenione, ważne dla młodych ludzi... Od tego można zacząć. Zajrzyj do google z hasłem "brew bar". Z czasem może się trafi okazja na zakup niedrogiego ale dobrego ekspresu...

amylee
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: amylee » śr 17 lip 2013, 8:26

Dzięki Wam za podpowiedzi, zaraz będę googlować brew bar i inne rzeczy ograniczające koszty, a pozwalające podać jednak dobrą kawę.
Gdybym mogła jeszcze prosić o propozycję jakiegoś dobrego młynka, byłabym wdzięczna. Coś naprawdę taniego, ale zachowującego walory kawy. Rozglądam się na allegro (w którymś z wcześniejszych postów podałam link do dziwnego urządzenia, chyba marki Clatronic czy coś w podobie), ale jakoś kiepsko mi idzie - młynki w sklepach opisane są w samych superlatywach. Ja do tej pory pracowałam na tradycyjnym ekspresie i profesjonalnym młynku i ciężko mi się odnaleźć w tych marketowych dziwadłach.

EDIT: Z drugiej strony rozmawiałam z człowiekiem, który sprzedaje ekspresy gastronomiczne i stwierdził, że jeśli mam tak okrojony budżet, to poleca mi kupić automat, który zawsze będzie miał świeżo zmieloną kawę, i, cytuję "to jednak ekspres, a nie kawiarka". Ponoć lepsze rozwiązanie, prawda to?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » śr 17 lip 2013, 9:32

Tylko kawa będzie mniej smaczna, awaryjność wieksza a serwis droższy. Jest tez bardziej wrażliwy na zaniedbanie czyszczenia.

mareksul
Sprzęt: kawiarka - szukam czegoś małego do restauracyjki

Postautor: mareksul » czw 01 maja 2014, 18:31

Witam.
Czy kupno takiego sprzętu się opłaca, drogie są ewentualne koszty serwisu? http://olx.pl/oferta/profesjonalny-eksp ... 33f2dbdeac
Ekspres nie będzie mocno eksploatowany, jak sprzedam 15 - 20 kaw dziennie to będzie dobrze, ale chcę robić dobrą tą kawę.

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » pn 05 maja 2014, 14:40

Przy takich ilościach kaw wolałbym kupić coś nowego i jednogrupowego, sam jakiś czas temu kupowałem Rocket-a i jestem zadowolony z jego pracy a też mniej więcej tyle kaw dziennie serwuję. Używany ekspres to zawsze ryzyko natomiast młynek kupowałbym używany, sam niedawno trafiłem Compak-a K6 w cenie 850zł w super stanie nawet żaren nie musiałem wymieniać.
Pozdr
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

bartoromero
@mod
@mod
Sprzęt: ???

Postautor: bartoromero » pn 05 maja 2014, 16:02

jeśli tak mało kaw, to polecam swój ekspres! :)
http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=13&t=14756

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » pn 05 maja 2014, 19:52

młynek kupowałbym używany
W tym przypadku chwilkę bym się zastanowił. Pamiętajmy, że nie znamy przeszłości tego zestawu a był on bardzo popularny u jednego z największych dystrybutorów na tzw. dzierżawę i swoje potrafił przeorać :D
Zarówno ekspres jak i młynek to bezsensowne ryzyko- jak nie masz szpeca do tego to serwis Cię zabije. Nie lepiej kupić coś nowego? Na 20 kaw dziennie nie potrzebujesz takiej lochy :roll:

P.S. @Daniels obawiam się, że chyba więcej dałeś za Rocketa i młyn niż 3 tyś..
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » wt 06 maja 2014, 10:45

Nie pisałem o zakupie podanego w ogłoszeniu młynka, bardziej chodziło mi zakup jakiegoś fajnego młynka używanego, bo można znaleźć perełki. Ja za swój używany Compak K6 dałem 850zł, wcześniej kupiłem Macapa M4 i Mazzera Super Joly i po paru latach doświadczenia młynka szukałbym zawsze używanego. Jeżeli chodzi o ten zestaw z ogłoszenia to zgadzam się, że to wielkie ryzyko no i dwugupowy ekspres w tym przypadku to za dużo.
Z Rocketem i Compak-iem zestaw wyniósłby mnie 6 tyś więc trochę więcej ale nowy ekspres to nie ryzyko więc warto a w młynku coż może się popsuć, żarna łatwo wymienić.
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”