Ekspres - nr 1

olotasak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Wega Atlas EVD 2,Brasilla R55, Hario V-60, Chemex, Kalita driper, Clever, Syfon, Aeropress..
Kontaktowanie:

Re: Ekspress - nr1

Postautor: olotasak » pn 09 sty 2012, 10:14

Antonio chyba jest większym fanem Atlasa Wegi;)

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Re: Ekspress - nr1

Postautor: Wit » pn 23 sty 2012, 19:56

Widzę, że dyskusja twórczo toczy się dalej.
Ja jestem mocno zauroczony Faemą Legend - espresso rzeczywiście wychodzi z niej jakieś inne, takie wręcz mistyczne (sorry za tą poezję - mam na myśli taki wybitnie "deserowy" jego charakter).
Ogólnie co do jakości espresso to chyba można zaufać większości maszyn z certyfikatem Espresso Italiano INEI, z tych kilku maszyn, z którymi miałem do czynienia, żadna pod tym względem nie zawodziła.
Dodam jeszcze, że koniecznie trzeba przetestować, jak zachowuje się dysza do spieniania mleka. Tu też Legend jest świetny, choć maszyn podobnie dobrych jest wiele.
Ogólnie nie podjąłbym żadnej decyzji o zakupie bez pobawienia się daną maszyną albo popatrzenia, jak bawi się nią ktoś, kto umie to robić - i popróbowania wyników.
Reszta, tak jak pisze się powyżej - jakość serwisu, deal ze sprzedawcą (odrzuciłbym bym oferty wiązane maszyna+ziarno)
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

wojtekolsztyn
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Faema Due + Mazzer Super Jolly
La Spaziale S5ek, Faema Enova
Kontaktowanie:

Re: Ekspres - nr 1

Postautor: wojtekolsztyn » czw 02 lut 2012, 11:54

Tak a propos tego co pisze Wit:

http://espressoitaliano.org/inei_soci_en.asp?lang=en

tu jest mała lista firm z certyfikatem INEI. Zawsze to jakaś wskazówka jak się szuka dobrego sprzętu

Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » czw 02 lut 2012, 13:03

Fajny temat i nie łatwy... bo ile wysokiej klasy ekspresów knajpowych można obsłużyć by powiedzieć coś nie ujmując nikomu i nikogo dobrego nie pomijając?? :)
Ja bym raczej skłaniał się bardziej do SUPER ZESTAW :)
Osobiście wrócił bym najpierw do 4 M i nie tylko- bo sam ekspres super kawy nie zrobi!! Więc lepiej zostawić część kasy i :
- kupować dobrą kawę
- zatrudnić baristę - fachowca i więcej jemu też płacić
- kupić dobry młynek
- nie wspomnę o temperze, nawet porządnej podkładce pod kolbę.. jeśli zależ nam na jakości
- odpowiedni filtr wody i ustalić terminy czyszczenia i konserwacji sprzętu..
- nie mówiąc o fajnym lokalu i klimacie.. :szampan:
A dopiero po tym wszystkim, to co zostanie z wyliczeń to myślałbym o lepszym sprzęcie
Mi osobiście najbardziej się podoba La Spaziale S 5 to już trochę wyższa półka i ludzie sobie ją chwalą... :) Coś w sobie ma..
Ale tak jak mówię to ja skłaniam się bardziej za całym zestawem, bo nikt z nas i w nartach Małysza turnieju nie wygra.. :)

wojtekolsztyn
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Faema Due + Mazzer Super Jolly
La Spaziale S5ek, Faema Enova
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekolsztyn » wt 04 gru 2012, 11:27

Nigdy nie widziałem na żywo i nie piłem z niego kawy - ale jeśli chodzi design to naprawdę wymiata

http://www.victoriaarduino.com/

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”