La Cimbali M21 Junior S — pytania, problemy

gmadzia92
Sprzęt: Jura J6, Siemens EQ.7 TE706209RW, Saeco Nina

La Cimbali M21 Junior S — pytania, problemy

Postautor: gmadzia92 » sob 24 wrz 2011, 22:37

Witam!

Mam pytanie czy La Cimbali M21 Junior S na domowy użytek to dobry wybór? Około 10 kaw/ dzień głównie capu.
Chciałbym również wiedzieć jak sprawa wygląda z poborem prądu, np: przy tych 10 kawa/dzień. On ma bojler 2.5l

Dzięki,

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: La Cimbali M21 Junior S

Postautor: antonio » ndz 25 wrz 2011, 19:12

Czemu nie? To dobre maszynki...

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » wt 27 wrz 2011, 1:18

czy La Cimbali M21 Junior S na domowy użytek to dobry wybór? Około 10 kaw
Zapomnij i zacznij od czegoś w stylu RS. No chyba, że chcesz takie paskudztwo w swojej kuchni i do tego w takiej cenie :shock:
http://www.coffeeservice.pl/component/p ... 1&vmcchk=1
caffewasyl.pl już wkrótce

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 27 wrz 2011, 8:23

Rzeczywiście najpiękniejszy i najtańszy to on nie jest. Domyślam się, że masz na oku jakiś używany. Z tym może być problem, bo jeżeli był używany w gastronomii, to tam często zdarza się zaniedbywanie sprzętu. Ale jeżeli masz coś w dobrym stanie, w dobrej cenie, to warto wziąć. Zużycie prądu będzie maksymalnie takie, jaka jest moc grzałki, ale realne zużycie prądu na godzinę będzie o wiele mniejsze (około 1/3 pełnej mocy liczonej w kilowatogodzinach), bo po około 10 minutach grzałka będzie już tylko wyrównywać i utrzymywać temperaturę.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

gmadzia92

Postautor: gmadzia92 » śr 28 wrz 2011, 13:22

A ten model? http://allegro.pl/ekspres-la-cimbali-m3 ... 62288.html.
Pisze, że jest po generalnym remoncie. On musi być na stałe podłączony do wody?
Prosiłbym również o jakieś propozycję użytkowników innych modeli, nie koniecznie La Cimbali.
Na bieżąco przeglądam forum i szukam tematów dotyczących modeli dla domowych użytkowników, ale nie wszystko jest klarowne i zrozumiałe.
Dzięki,

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: wasyl » czw 29 wrz 2011, 3:16

Coś Ty się tak uparł na te cymbały :shock: ?? Serwisanta w rodzinie masz :lol: ?
To nie jest sprzęt do domu, wiesz mi. Jeśli chcesz wydać 6,000 PLN to naprawdę jest w czym wybierać.

gmadzia92

Postautor: gmadzia92 » czw 29 wrz 2011, 17:26

Nie koniecznie chodzi mi o ekspresy La Cimbali. Patrzyłem także na La Marzocco, Vibiemme, La Pavoni. Zastanawiam się nad jednogrupową maszyną, którą można by eksploatować w domu. Są jakieś osoby na forum, które użytkowały lub użytkują takie ekspresy. Bardzo proszę o jakieś propozycje.

ravaglia
zagląda od święta
Sprzęt: lacimbali m31bistro
franke flair
lacimbali magnum

Postautor: ravaglia » czw 29 wrz 2011, 21:10

Od kilku lat używam La Cimbali M31 bistro w domu...sztuka dla sztuki ale fajne espresso robi.
Taka maszyna w domu to fanaberia ale jak ktoś lubi to czemu nie?

Fajny ,profesjonalny ekspres,najlepiej niebanalny od strony technicznej i wizualnej ,do tego z czasów w których księgowi nie mieszali się do konstrukcji maszyn
to fajny gadżet.
Do tego jeśli jego stan techniczny pozwala na zrobienie czegoś co usatysfakcjonuje nasze kubki smakowe to już pełnia szczęścia
Dlatego rozglądam się za kolejnym :D
"Lubię zapach espresso o świcie...ten zapach...on...pachnie jak zwycięstwo"

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: wasyl » pt 30 wrz 2011, 1:33

Powiedz mi proszę @Ravaglia czy ze spokojnym sumieniem polecasz ten sprzęt do kuchni osobie
która aktualnie operuje na automacie :shock: ?
Zastanawiam się nad jednogrupową maszyną, którą można by eksploatować w domu.
Myślałeś o Bezzerze?
http://www.stoll-espresso.de/product_in ... d-PID.html
Jeśli chwilę zaczekasz to za ok. 10 dni będziesz mógł kupić jakąś maszynę z tej stajni w renomowanym forumowym sklepie :D

A może Rocket?
http://www.espressocoffeeshop.com/store/product781.html
Niesamowita maszyna :D , wiem bo miałem przyjemność z nią obcować.
Do tego masz jeszcze kilka innych renomowanych marek. Poczytaj, podzwoń i nie spiesz się :D

gmadzia92

Postautor: gmadzia92 » pt 30 wrz 2011, 15:08

Na Siemensie (automacie) robię kawę tylko w pracy, bo tam on jest. W domu na Saeco. Nie jest to maszyna w porównaniu z tym czego szukam, ale potrafię "manualnie" przygotować espresso - znam zasady, m.in dlatego szukam czegoś poważniejszego. Nie jest to sprawa na wczoraj, mam dość sporo czasu, tylko postanowiłem się wcześniej zainteresować.
Taka maszyna w domu to fanaberia ale jak ktoś lubi to czemu nie?
Co to konkretnie znaczy??

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 30 wrz 2011, 17:15

Małe gastronomiczne ekspresy mają też sporo zalet i grono zadowolonych użytkowników. Stałe zasilanie w wodę, bezpośrednie połączenie do kanalizacji. Mając techniczne uzdolnienia prawie wszystko można zrobić w własnym zakresie a ponadto także tuningować. Bojler 2,5l jest relatywnie małym a o zużyciu prądu decyduje głównie sposób eksploatacji, im więcej wylewanej gorącej wody tym zużycie(prądu) większe. Dla mnie decydującym aspektem była bardzo niska cena zakupu, czasami trafiają się okazje(na Ebay także) i w zestawie z młynem kosztował mnie mniej niż nowa Gaggia Classik i bonus - wycieczka do Passau.

ravaglia
zagląda od święta
Sprzęt: lacimbali m31bistro
franke flair
lacimbali magnum

Postautor: ravaglia » pt 30 wrz 2011, 18:36

W sumie jedyna cecha której w domu nie wykorzystamy a która jest kluczowa w tego rodzaju maszynach to wydajnośc.
Z reszty przymiotów jakie powinny miec profi urządzenia typu jakośc , trwałośc czy przede wszystkim wysoka klasa naparu możemy się już tylko cieszyc.
Wątek ekonomiczny przemilczmy bo ktoś kto świadomie stawia gastronomiczny sprzęt na blacie w domowej kuchni chyba wie co robi....,zresztą nie przesadzajmy :)
Ostatnio zmieniony wt 04 paź 2011, 8:19 przez ravaglia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Lubię zapach espresso o świcie...ten zapach...on...pachnie jak zwycięstwo"

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » pt 30 wrz 2011, 23:55

Wątek ekonomiczny przemilczmy bo nikt kto świadomie stawia gastronomiczny sprzęt na blacie w domowej kuchni chyba wie co robi....,zresztą nie przesadzajmy :)
Można jaśniej albo akapit do poprawki? :wink:
Odpowiem porównaniem, samochodem można jeździć ekonomicznie ale również używając ołowianej stopy/sportowo/z gazem na stałe wciśniętym w podłogę. :)

PS
Coby niepotrzebnie OT, Jogi spróbuj skłonic właściciela hummera do przesiadki na fiuta seicento :wink:
Ostatnio zmieniony pn 03 paź 2011, 13:43 przez zbignes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 03 paź 2011, 9:18

Jazda taka hummerem i fiatem seicento ma jednak bardzo różne konsekwencje ekonomiczne na stacji benzynowej (i nie tylko). :wink:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

bartoromero

Postautor: bartoromero » czw 19 sty 2012, 9:45

Mam pytanie - czy temperatura w Juniorze kontrolowana jest przez jakiś termostat, czy jakoś inaczej? Znajomy ma taki ekspres - grzeje się bez "stopu" - temperatura nie zatrzymuje się na "oczekiwanej". Jakieś podpowiedzi - co mogło się popsuć, że grzałka nie jest odłączana i woda grzeje się cały czas?

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”