La Cimbali M21 Junior S — pytania, problemy

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Re: La Cimbali M21 Junior S

Postautor: Jogi » czw 19 sty 2012, 10:04

Najprawdopodobniej presostat.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
andrew
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: La Cimbali
Jura Impressa
Kontaktowanie:

Re: La Cimbali M21 Junior S

Postautor: andrew » czw 19 sty 2012, 20:00

1 - Tak jak Jogi , presostat
2 - sklejone styki presostatu
3 - zakamieniona rurka miedziana do prasostau, ciśnienie pary nie dochodzi do sprężyny preso i go nie wyłącza.

OneLove
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Dużo tego

Wycena ekspresu La Cimbali Junior

Postautor: OneLove » wt 10 wrz 2013, 21:12

Witam.
Mam prośbę do forumowiczów o wycenienie ekspresu La Cimbali Junior S/1. Jest to manualny sprzęt, bez dodatkowej elektroniki. Do ekspresu dwa portafiltry z pojedyncza i podwójna wylewką.
Ekspres w dobrym stanie, odwapniony i odkamieniony, wymienione uszczelki... Wszystko jak ma być, bez wad.

Bez wnikania w szczegóły, za jaka cenę mógłbym sprzedać owy sprzęt? Byłaby możliwość osiągniecia ok. 2000zl?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Wycena ekspresu La Cimbali Junior

Postautor: ded » śr 11 wrz 2013, 7:07

Patrząc po forum nie jest łatwo sprzedać taki ekspres za satysfakcjonującą kwotę. O ile się nie mylę to będzie 2,5l bojler z hx więc sprzęt całkiem fajny na domowe warunki lub do małej gastronomii. Niestety Twoj model to IMO straszny brzydal. Na forum wisi La Scala- dużo ładniejsza. Mnie interesowałaby przeszłość ekspresu- wolę sprzęt, który byłe eksploatowany w domu na kilka kaw dziennie niż taki, który pracował po 16h. Ja swój kupiłem właśnie za 2 tyś, jest ładniejszy i używany w domu. Myślę, że za swój weźmiesz nieco mniej- kluczowa jest tu cierpliwość- jak Ci się nie spieszy, to gwiazdka za pasem- wtedy się dobrze sprzedają :)

bartoromero

Re: Wycena ekspresu La Cimbali Junior

Postautor: bartoromero » śr 11 wrz 2013, 8:20

Moim zdaniem cena 2000 jest bardzo przyzwoita - jeśli sprzęt jest sprawny - okazyjna wręcz.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Re: La Cimbali M21 Junior S — pytania, problemy

Postautor: ded » śr 11 wrz 2013, 23:24

Wiesz, hx + e61 z bojlerem ok 2l to zawsze jest fajny sprzęt. Ale np jak kupowałem swój, to wisiał na forum 2 miesiące. Teraz wisi wspomiana LaScala- równie fajny sprzęt. Sprzęt jest może i wart więcej, pytanie kiedy znajdzie się klient? Jak by nie patrzeć to 2 tys za używany ekspres do kawy to sporo. Nie kupi Ci go przeciętny Kowalski (który ma już mniejsze opory na automat w tej cenie), tylko ktoś, kto zmienia swój dobry sprzęt na wyższą półkę. Jak już ktoś ma świadomość i kasę to natknie się na kolejne dylematy:
-za duży
-po co grzać 2l wody na jedno espresso?
-żona uważa, że brzydki
-ewentualne podłączenia dopływu i odpływu to wada a nie zaleta
-może jednak lepiej coś nowego z gwarancją
-kto mi to naprawi jak się zepsuje?

Z tego co obserwuję, to takie ekspresy czekają na nabywcę kilka miesięcy i schodzenie z ceny nie jest tu konieczne- po prostu jest małe zainteresowanie i tyle.

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » czw 12 wrz 2013, 8:44

Przy wycenie ekspresu warto znać rok jego produkcji.

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Re: Odp: La Cimbali M21 Junior S — pytania, problemy

Postautor: RAF77 » czw 12 wrz 2013, 13:50

Myślę że cena rozsądna.
Musisz czekać na kupca, jak przedmówcy wspomnieli.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

bartoromero

Postautor: bartoromero » pt 13 wrz 2013, 8:50

ded napisał właściwie wszystko w temacie...
Nie ma specjalnie rynku na taki sprzęt - do domu troszkę za duży i grzanie takiej ilości wody też specjalnie ekonomicznie nieuzasadnione...
Ale jeśli ktoś ma jakiś mały pensjonacik/hotelik/kawiarnę z niedużą ilością klientów...
Problem w tym, że tego typu lokale wolą "związać" się z firmą dostarczającą kawę - która wstawi "za darmo" sprzęt, a w zamian trzeba zamówić 10kg kawy miesięcznie ;) I to pewnie ogranicza obrót ekspresami takiego typu... :)

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » pt 13 wrz 2013, 20:57

Firmy chcą fakturę, gwarancję i szybko reagujący serwis. Do tego świadomość szefa i pracowników w większości miejsc jest trochę za mała na takiego kolbowca. Tym raczej zainteresuje się osoba prywatna, która już zęby zjadła na swojej Gaggi i w budżecie 2 tys mieści się tylko coś trochę lepszego, w sumie z metalową obudową ale dalej małym bojlerkiem albo właśnie taki "kloc". Ja po przesiadce na sprzęt podobnej klasy ciężko miałbym wrócić teraz do małego bojlera, czekania na parę która za chwilę traci wyraźnie moc itp. No i najzwyczajniej w świecie 2 tysie za używaną kolbę to dużo a patrząc przez pryzmat jej wad- bardzo dużo. Gaggia/Basic z dobrym młynkiem trzyma cenę i szybko się sprzeda- taki ekspres trzyma wartość ale nie cenę :P

Awatar użytkownika
RAF77
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

Re: Odp: La Cimbali M21 Junior S — pytania, problemy

Postautor: RAF77 » sob 14 wrz 2013, 9:50

I temperature trzyma.
Ja tam swojego 2 litrowego hx bym na nic mniejszego nie zamienił.
Ani żona by na to nie pozwoliła, a ile było gadania przy zakupie:-).
Nawet wystrój kuchni dobiera pod ekspres a nie odwrotnie, tak się ta maszynka jej spodobała.
Sama ją obsługuje jak musi, bo kawę ciągle ja robię lepszą, podobno.
rancilio epoca + fiorenzato f64 evo

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 14 wrz 2013, 10:14

Moim zdaniem taki właśnie profesjonalny ekspres HX z bojlerem 1,5-3 l, a nawet i 5l jest jedynym sensownym narzędziem do uzyskania espresso :). Jeden z naszych forumowych znajomych (APG) dawno temu już miał takiego Juniora w domu i bardzo był z niego zadowolony.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » sob 14 wrz 2013, 12:43

Potwierdzam, bojler 4,9l/HX :D(zakup w bardzo atrakcyjnej cenie - taniej niż nowa gaggia classic).

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”