Poszukiwania ekspresu na gaz

BajaCondijos
Sprzęt: nie mam

swieży jak ogórek z Hiszpani

Postautor: BajaCondijos » pn 30 maja 2011, 17:52

Witam wszystkich.Jestem tu całkiem świeży. Mam zamiar założyć kawiarnię na kółkach.Dokładnie w samochodzie .Poradźcie jaki sprzęt kupić? Jakiej firmy. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie koszty.Chciałbym mieć wszystko w jednym za możliwie niewysoką cenę.Czytając wasze posty wiem ,że takowe są. Zakładam sprzedaż ponad 100 kaw dziennie a więc interesuje mnie sprzęt dwukolbowy, zasilany LPG. Znawcy wiedzą o co mi chodzi. Dobrze by było aby pobór wody był z butli. Nie będę miał możliwości dostępu do sieci elektrycznej. Pozdrawiam wszystkich, którzy udziela mi cennych rad.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: swieży jak ogórek z Hiszpani

Postautor: antonio » pn 30 maja 2011, 18:40

O zasilaniu z butli wiele razy już pisaliśmy. Większości maszyn nie sprawia to kłopotu. Moim zdaniem lepiej jest, gdy maszyna ma swoją pompę na zewnątrz, i gdy można ją umieścić poniżej butli. Daj jakiś kontakt (e-mail, telefon). Zasilanie LPG nie jest prostą sprawą ze względu na bezpieczeństwo. Instalacją takiego systemu powinien się zająć ktoś z odpowiednim doświadczeniem. Zależy Ci na niskiej cenie... Na allegro stoi hiszpański ekspres dźwigniowy opalany gazem, dosyć tani. Nowe maszyny kosztują zwykle powyżej 10 tys. zł netto. LPG też wniesie swój wkład.

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » wt 31 maja 2011, 12:18

Istnieje już taki przybytek na kółkach. Skontaktuj się z kolegą od Evelin Cafe. Może gdzieś go namierzysz ;)
http://www.facebook.com/pages/Mobilna-k ... 66?sk=info
Znam to auto, jest nieźle zrobione. Ma ekspres ode mnie, LC M22.
Problem z zasilaniem w wodę z butli jest problemem, że tak powiem mało znaczącym w porównaniu do innych. Pompę lepiej mieć w ekspresie, a nie poza nim! Bo i tak konieczna jest dodatkowa pompka zęzowa, taka do kamperów, by mieć też wodę w umywalce czy tam zlewaku, bo taki niestety wymóg Sanepidu. Na koszty wpływa właśnie fakt, że takie przedsięwzięcie podlega odbiorowi przez Sanepid, a znając strach Pań z tej instytucji przed odbiorami przedsiewzięć mało standardowych, musisz się liczyć z tym, że wszystkie elementy będą musiały posiadać dopuszczenia do kontaktu z żywnością, na papierze ! :) Chyba że to jakoś sobie tam obejdziesz ;) Gaz pod bojlerem w maszynie = podziurawienie auta, bo trzeba robić wentylację :) Z resztą do agregatu prądotwórczego też wylot spalin trza robić, tyle że jeden mniej. Wszytsko ponadto musi być zmontowane na sztywno, poprzykręcane na stałe, bo interes się przemieszcza i nic nie powinno latać :) Co do maszyny, musi mieć centralnie umieszczony czujnik poziomu wody, to najważniejsze, bo nigdy nie ustawisz się z autem prosto i łatwo bojler przepełnić. Wodowskaz też jest wskazany. Z resztą i tak musisz sobie zrobić najazdy do poziomowania. Ponadto maszyna ma się trzymać kupy tzn np tacka ociekowa na zatrzask i im głębsza tym lepsza.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 31 maja 2011, 12:38

Bardzo fajne to auto. Loock, chyba się do Ciebie kiedyś zgłoszę z prośbą o przygotowanie podobnego projektu... na rowerze, tzn. chciałbym mieć mobilny bar, ale w formie rikszy ;).

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » wt 31 maja 2011, 15:50

Lepsze Piaggio trzykołowe, takie ze stylowo otwieraną budką z tyłu ;) A zabudować to nawet taczki się da :D

Awatar użytkownika
wok
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: AeroPress, Porlex, młynek Tchibo

Postautor: wok » wt 31 maja 2011, 17:27

Piaggio do kawy http://www.pojazdyhandlowe.pl/zabudowy.php
A tu rower kawowy http://www.hotdogbike.eu/ - na stronie pokazują głównie przystosowane do hotdogów, ale można i pewnie do sprzedaży kawy zamówić.

Awatar użytkownika
dirter
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Codziennie coś nowego
Kontaktowanie:

Postautor: dirter » sob 18 cze 2011, 17:29

Hmmm...a ja myślałem, że mój pomysł z barem na kółkach będzie oryginalny i odkrywczy, a tu nawet firmy oferują gotowe pojazdy. No cóż, w takim razie mam -10 do innowacyjności gospodarczej ;)

anyone

Postautor: anyone » pn 29 sie 2011, 9:42

Witam,
chciałbym odświeżyć rozmowę o mobilnych kafejkach;
otóż wróciłem właśnie z Kijowa, na którego ulicach pełno jest furgonetek zabudowanych kompletnymi urządzeniami do przygotowania i dystrybucji kawy,
póki co, podają lepszą kawę niż w wielu znanych mi kawiarniach, widocznie jeszcze nie oszczędzają na klientach, z rozmów z baristami wynika, że to nowy biznes, ale jest już kilka sieci, w zależności od zasobów sprzęt wbudowany jest w auta od starej Tawrii, po nowe VW.
Przez tydzień wędrówek po Kijowie tak mi się ta forma picia kawy spodobała, że zatrzymywałem się przy takich autach w pamięci licząc ile już kaw mam tego dnia na koncie i czy mogę pozwolić sobie na jeszcze jedną.
Otóż pozwalam sobie na zabranie głosu z prostej przyczyny-interesuje mnie taki biznesik, bo łączy moje upodobanie do picia kawy z wolnym czasem mojej żony, która suszy mi głowę, bym wymyślił jej jakieś zajęcie.
Jestem zdecydowany kupić taką mobilną kawiarnię, proszę więc, jeśli można, o rady i namiary.
pozdrawiam z Lublina
Jędrek

ceokiusz
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Poszukiwania ekspresu na gaz

Postautor: ceokiusz » wt 20 mar 2012, 14:23

Witam wszystkich forumowiczów :szampan: Jestem w trakcie poszukiwań ekspresu do małej gastronomi, który pobierał by możliwie najmniej prądu. Wpadłem gdzieś na informacje, że są ekspresy opalane gazem. Więc uszczęśliwiony, że ktoś wymyślił coś idealnie na moje potrzeby rozpocząłem poszukiwania po różnych aukcjach stronach itd. No i jestem w ślepej uliczce chyba bo znalazłem jeden taki firmy Fracino. I na tym koniec. Czy znacie może jakieś linki do innych ekspresów podgrzewających wodę w ten sposób? Bo ja albo jestem za głupi albo nie znam się na internecie i opcji szukaj :shock:

Wcześniej istniał już wątek na ten sam/podobny temat. Skleiłem je razem. // cyrus

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Re: Poszukiwania ekspresu na gaz

Postautor: zbignes » wt 20 mar 2012, 14:31

Obserwuj włoski Ebay, tam pare razy widziałem oferty ekspresów na gaz.

ceokiusz
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: ceokiusz » wt 20 mar 2012, 14:42

Gdybym chociaż wiedział jak po włosku wpisać ekspres zasilany gazem :) Śledzę Ebay-a od dłuższego czasu i jeszcze nic nie wyśledziłem. Szukam pod hasłami gas, lpg itp. Może to się fachowo jakoś inaczej nazywa?

Awatar użytkownika
ranGo
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: e61

Postautor: ranGo » wt 20 mar 2012, 15:58

Szukaj ekspresy dzwigniowe. Tu masz aukcję na niemieckim ebay-u jako przykladową. Sam bym kupił tą Gagie ale nie mam czasu na renowację teraz :/

http://www.ebay.de/itm/SIEBTRAGER-ESPRE ... 3cc3d9ec82
Załączniki
es.JPG
gaggia.JPG

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 20 mar 2012, 16:17

Gazem opalane mogą być także ekspresy niedźwigniowe. Najwięcej energii zużywa się na ogrzewanie kotła. Pompę można pewnie zasilać z akumulatora...

Soyale
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ;>

Postautor: Soyale » wt 20 mar 2012, 17:15

Z tego co pamiętam to maszyny Promac mają możliwość ogrzewania kotła gazem. Sterowanie (elektronika) z akumulatora ->tak jak pisze Antonio.

zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » wt 20 mar 2012, 17:17

Szukaj ekspresy dzwigniowe. Tu masz aukcję na niemieckim ebay-u jako przykladową. Sam bym kupił tą Gagie ale nie mam czasu na renowację teraz :/

http://www.ebay.de/itm/SIEBTRAGER-ESPRE ... ushaltsger
Do obejrzenia, wypróbowania w ELSASS IN F 67250 SOULTZ, w de TUV nie daje pozwolenia na eksploatację kawowych ekspresów na gaz.

Wróć do „Ekspresy kolbowe gastronomiczne”