pomoc w kupnie

mhero

Re: pomoc w kupnie

Postautor: mhero » wt 12 wrz 2017, 19:49

Witam, nosze się z zamiarem kupna ekspresu ciśnieniowego automatycznego, myślę o wyborze jednego z ponizszych, prosilbym o pomoc w wyborze.
Krups One Touch Cappuccino EA8808
Nivona CafeRomatica 768 15 bar
Saeco PicoBaristo SM3061/10
Siemens EQ.6 TE603201RW
Bosch VeroAroma 500 TES60523RW

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura J6 PianoWhite P.E.P.
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 13 wrz 2017, 7:57

Witam, kolejność jest następująca:

1.Nivona 768
2.Siemens EQ6
3.Bosch VeroAroma
4.Saeco PicoBaristo
5.Krups EA8808

Pozdrowionka

PrimoCaffe.pl
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

mhero

Postautor: mhero » śr 13 wrz 2017, 21:56

Wybór padł na Nivona 768, jest w dobrej cenie w jednym ze sklepów, dziękuję i pozdrawiam

maczki
Sprzęt: nie mam

Postautor: maczki » czw 14 wrz 2017, 22:01

Chcę kupić ekspres ciśnieniowy automatyczny. W tym celu udałam się do sieciówki. I prawie kupiłam. Krupsa...
Prawie, bo zaczęłam czytać, szukać. I tak już czytam drugi tydzień. I nie zbliża mnie to do podjęcia decyzji. Wręcz oddala. Bo 2 tygodnie temu miałam wybrany model Krups, a teraz nawet nie wiem, w jaką firmę celować.
Czy ktoś mógłby mi pomóc, doradzić?
Jestem leniem. LENIEM. Chcę wcisnąć guzik, wypić kawę, umyć filiżankę i zapomnieć. Kawy pite to w 95% kawy mleczne. I właśnie... Sen z powiek spędza mi system spieniania mleka. Delonghi ma pojemniki, które ładnie wyglądają, ale dla leni chyba nie są odpowiednie...
Mój budżet to 1700 zł, choć mogę dołożyć 300 zl, jeśli naprawdę będzie warto.
Przeszukuję fora i pewnie powinnam wybrać Delonghi lub Siemens, tylko jaki model? Jest tego od groma.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 18 wrz 2017, 8:59

Klasyfikacja jakościowa jest taka:

1.Jura
2.WMF
3.Delonghii (trudny w utrzymaniu czystości system mleczny) dla cierpliwych.
4.Melitta
5.Nivona
6.Miele
7.Siemens
8.Bosch
9.Saeco
10.Philips
11.Krups
12.Zelmer
13.reszta...Severin/Blaupunkt/.....................

W przedziale do 1700zł ciężko kupić dobry,nowy ekspres który będzie trwały i wykona wszystkie rodzaje kaw. Zwyczajnie trzeba z góry założyć, że po upływie gwarancji zacnie się psuć, troszkę się jeszcze z nim powozimy po serwisach aż stwierdzimy ......że trzeba go wyrzucić.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

maczki
Sprzęt: nie mam

Postautor: maczki » pn 18 wrz 2017, 15:37

Barnabo, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
Szukałam cały weekend i kilka typów mam.
Najbardziej, ze względu na cenę i możliwość przygotowania cappuccino jednym przyciskiem, zwróciłam uwagę na Siemens, seria 3. Czytałam opinię, chyba nawet Twoją, niezbyt pochlebną, ale jeśli patrzeć na to, że ekpres jak wszystko trzeba wymieniać, my nie mamy wyrafinowanych podniebień, ten Siemens chyba w miarę szybko się czyści to jestem bardzo na tak. Tylko pytanie - może jednak lepiej sobie darować?
Wiem, że Siemens eq5 ma dobre opinie na forach. Ale cena, ponad 2 tys., to za dużo. Poniżej 2 tys. znalazłam eq5 z dyszą z boku, powyżej 2 z dyszką zawiniętą.
Ewentualnie Delonghi, ale tu się nie napiję cappuccino po wciśnięciu jednego guzika ;).: ECAM od najtańszego: 22.110, 23.123, 23.120, 23.420.
Czy mógłbyś, Barnabo, lub inny forumowicz wypowiedzieć się z własnego doświadczenia?

nozder
Sprzęt: kolba krups

Postautor: nozder » wt 19 wrz 2017, 13:25

Witam,
Obecnie używanego w domowym zaciszu kolbowego Krupsa chcę zamienić na ekspres automatyczny z młynkiem.

Poszukuję dobrej konstrukcji do parzenia w 99% kawy czarnej.
Z uwagi na małą ilość miejsca na blacie roboczym, zależy mi BARDZO na możliwie najmniejszych gabarytach urządzenia (głównie głębokość)

z góry dziękuje serdecznie za pomoc i pomysły.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 20 wrz 2017, 7:31

Z Siemensami jest tak, że im tańszy model - tym lepszy:))

Siemensy z racji swojej konstrukcji cierpią na trzy przypadłości: marnej jakości zawór upustowy,kłopoty z temperaturą i skrzypiącymi modułami zaparzania.
Z drugiej zaś strony nie ma ekspresów które nie psują się wcale. Każdy coś tam bardziej lub mniej za uszami ma:)

Jeszcze kilka lat temu zaproponowałbym Gaggię...teraz już niekoniecznie.

Na Pani miejscu kupiłbym tego Siemensa i cieszył się smaczną kawką:).

Pozdrowionka
Primocaffe.pl

kawo
zagląda od święta
Sprzęt: katfeterka:)

Postautor: kawo » pn 25 wrz 2017, 17:42

Dzień dobry,

Czy możecie mi coś doradzić?
Wydaje się, że Nivona 626 spełnia wymagania.

Gioanna
Sprzęt: Leciwy Saeco Incanto deLux w fazie schyłkowej, żadnego serwisu nie poznałam tak dobrze ;)

Postautor: Gioanna » pn 23 paź 2017, 21:18

Dzień dobry,
proszę o wsparcie przy zakupie ekspresu automatycznego dla dwóch osób pijących w 90% espresso. Kawy mleczne, bardzo, bardzo rzadko, głównie dla gości. Ilość kaw to 6-8 dziennie.
Zależy mi na relatywnie małym rozmiarze, cichym młynku. Budżet hmmm... myślę, że maksymalnie 4000.
Jura w związku z tym poza zasięgiem, a nic nie wiem o innych polecanych tu markach bo dotychczas rozglądałam się wśród niepolecanych i odradzanych. Przepraszam, że z tego powodu nie mam żadnych własnych typów.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 25 paź 2017, 14:57

Polecam w promocji Jurę A7 i Micro90. Te ekspresy spełnią Pani warunki.

Jeżeli ni Jura to proszę się rozglądnąć ewentualnie za Melittą, Delonghii, Nivoną.

Pozdrawiam
PrimoCaffe.pl
tel.501384480

Gioanna
Sprzęt: Leciwy Saeco Incanto deLux w fazie schyłkowej, żadnego serwisu nie poznałam tak dobrze ;)

Postautor: Gioanna » czw 26 paź 2017, 10:18

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze dwa pytania: czy u Pana kupię promocyjny A7 oraz czy jest sens rozważać któryś z ekspresów z PEP, a jeśli tak to który (najtańszy)?

Gioanna

Postautor: Gioanna » czw 26 paź 2017, 20:28

Przepraszam, doczytałam, że i Micro 90 i A7 są wyposażone w P.E.P, mam niewiele czasu na czytanie ze zrozumieniem i porównanie przy pomysłowym dwulatku.
Mąż oprotestował biały ekspres, że miał taki w firmie i był wiecznie brudny. Jak z czyszczeniem takiej obudowy?
Przeczytałam też, w którymś wątku, że Micro parzy kawę z mniejszej porcji, wydaje się że różnica w smaku musi być spora.

@Jura
zagląda od święta
Sprzęt: .

Postautor: @Jura » pt 27 paź 2017, 13:33

Gioanna biorąc pod uwagę kawy czarne i sporadycznie cappucino zerknij na model Jura E6.
Filmiki Barnaby mogą być pomocne w wyborze.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 27 paź 2017, 16:13

..jako ciekawostkę powiem, że panel który zastosowano w modelu A7 jest łatwy w utrzymaniu czystości.
Jest to taki paradoks mimo że jest biały. NIe rysuje się i w zasadzie nic się z nim nie dzieje i co najważniejsze nie żółknie...czego nie można powiedzieć o starszych wersjach niektórych Jur.

Pewnie , że kawę na białym panelu widać, ale bez problemu schodzi brud z niego ponadto wylewka nie chlapie. Osobiście mam w domu białą J6 i nie mam zastrzeżeń.
Więcej problemów miałem z utrzymaniem czystości Jury E60 i E80. Mimo iż byłą w domu gdzie mało kaw się pije to trudniej ją było utrzymać w czystości niż białą J6.

Najlepsze w utrzymaniu czystości zewnętrznych paneli są ekspresy w szczotkowanym aluminium takie jak np Jura Z6/Giga , drugim w kolejności jest Carbon J6/Z6/J9, potem metalowy lub lakierowany inox stosowany w niektórych modelach np SAECO.A potem pozostają plastiki i tutaj wszystko zależy od ich jakości.Czy są twarde,miękkie, połyskliwe, porowate itd itd. CIekawym rozwiązaniem jest lakierowany metal na dany kolor ale jeżeli przesadzi się z odkamieniaczem to dysza podczas odkamieniania chlapiąc - odbarwi panel i będą plamy nie do odratowania.:( Przykład - Saeco Incanto w wersji lakierowanej.

PrimoCaffe.pl

Wróć do „Ekspresy automatyczne”