Nivona 7xx z wężykiem do mleka - czy uzyskam gorącą kawę?

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Nivona 7xx z wężykiem do mleka - czy uzyskam gorącą kawę?

Postautor: edynka » pt 23 lut 2018, 13:03

Witam się po 8 latach przerwy.
Z kawiarki Bialetti przesiadam się na automat. Wiem, czego chcę, tylko jeszcze tego nie znalazłam 😉
Po przeczytaniu chyba wszystkiego na tym i na innych forach odnośnie automatów, po okresleniu swoich wymagań i możliwiści finansowych zostały mi do wyboru Delonghi (obstawiam polecanego tu ECAM 23.420) i Nivony ew. Melitty.
Moje wymagania:
cena do 3000 zł
stalowy młynek żarnowy
wężyk lub dysza parowa
możliwość zrobienia kawy do dosyć wysokiego kubka
zbiornik na wodę min 1,8 l
niedrogi serwis pogwarancyjny
GORĄCA - nie ciepła - kawa ze spienionym mlekiem (czy też, jak wolą puryści - napój mleczny)

Wiem, że Delonghi mi to wszystko oferuje, bo dyszą osiągnę gorące, spienione mleko. Jedyne co mnie martwi, to czy da się łatwo utrzymać w czystości dyszę. I dlatego pytam o Nivonę/Melittę z wężykiem, bo wężyk stosunkowo łatwo przepłukać zanurzając go w kubku z wodą zamiast mleka i uruchamiając parę.

Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc, z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 IIgen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Nivona 7xx z wężykiem do mleka - czy uzyskam gorącą kawę?

Postautor: Barnaba » pt 23 lut 2018, 13:36

Każdy ekspres z wymienionych przez panią jest godny polecenia.

niemniej mój ranking to:

1.Delonghii 23....lub też Dinamica bo to bliźniacze technicznie ekspresy.
2.Melitta
3.Nivona

Pozdrowionka
PrimoCaffe.pl
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » pt 23 lut 2018, 13:57

Bardzo dziękuję.
Minutę wcześniej, zanim zobaczyłam odpowiedź, wciąż czytając forum podjęłam decyzję, że jednak Delonghi ;)
Przyjrzę się modelowi Dinamica.
Pozdrawiam!

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » pt 23 lut 2018, 14:31

Obejrzalam, Dinamica podoba mi się nawet bardziej. Zastanawia mnie tylko dlaczego czarna ma inny wyswietlacz i generalnie panel, niż biała? Może któryś jest lepszy, trwalszy?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 23 lut 2018, 15:21

nieeee - w środku jest t samo:)) więc obojętnie który Pani sobie wybierze:))

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » pt 23 lut 2018, 15:30

No cudownie. Raz jeszcze dziękuję :)

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » pn 12 mar 2018, 17:12

Chcialabym jeszcze raz prosic o pomoc. Kupilam Dinamice, spelnia wszyxtkie nasze wymagania, kawa nam smakuje i jestesmy zadowoleni. Dziekuje za podpowiedz :)
Moje dzisiejsze pytanie dotyczy odkamieniania go: mam go od 16 dni i juz drugi raz od tego czasu żąda odkamienienia. To jest normalne w tych modelach? Wg paska testowego woda (mamy zamontowane filtry) byla miekka. No ale niechby nawet była sredniej twardosci - odkamienianie srednio raz na tydzien?? Wydaje mi się, ze to czesto, no ale się nie znam.
Chemia DeLonghi jest droga, czy musze uzywac oryginalnej? Wykupilam przedluzona gwarancje i nie chcialabym jej stracic przez uzywanie niewlasciwego odkamieniacza, no chyba, ze to bez roznicy.
Bede zobowiazana za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 13 mar 2018, 7:03

Tak - to normalne w Delonghi.

Ekspresy tej marki najczęściej wołają o odkamienianie z wszystkich dostępnych na rynku ekspresów.

Chemia nie musi być oryginalna. Można zakupić koncentrat do automatycznych ekspresów do kawy i zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi odkamieniać ekspres.

Lepiej użyć słabszej proporcji niż za mocnej.

Najbezpieczniejsze są tabletki gdyż trudniej je przedawkować.

Pozdrawiam

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » wt 13 mar 2018, 12:36

O matko... 😂
No nic, dobra wiadomosc jest taka, ze srodki czyszczace nie musza byc ichniejszej marki. Pana pomoc jest nieoceniona, szczerze dziękuję.
Ostatnio zmieniony wt 13 mar 2018, 13:56 przez edynka, łącznie zmieniany 1 raz.

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » wt 13 mar 2018, 13:56

Tabletki moga byc jakiejkolwiek firmy, jakikolwiek sklad? Po prostu ma byc napisane, ze do odkamieniania ekspresow automatycznych?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 13 mar 2018, 19:30

Tak - do ekspresów automatycznych ......do użytku domowego.

Oryginały zalecam stosować do Jury oraz WMF.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 15 mar 2018, 8:32

pytanie:
Tabletki moga byc jakiejkolwiek firmy, jakikolwiek skład? Po prostu ma byc napisane, ze do odkamieniania ekspresow automatycznych?
odpowiedź:
Tak - do ekspresów automatycznych ......do użytku domowego.

??? chyba nie doczytałeś postu forumowiczki edynka o co pyta? Pani pyta o chemię do ekspresów automatycznych.

Nigdzie nie ma mowy o wodzie.

Skąd w Tobie tyle złości Pawelira ? Czytaj ze zrozumieniem a wszystko będzie oki.

Pozdrawiam

edynka
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: edynka » pt 16 mar 2018, 22:30

Nie bardzo wiem o co chodzi z ostatnim komentarzem, ale tak, pytalam o chemię do czyszczenia ekspresow automatycznych. I kolejny raz dziekuje Barnabo za pomocne odpowiedzi (to się juz staje nudne 😂)

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » sob 17 mar 2018, 9:54

Podsumowując ten wątek:

Jeżeli mamy drogi ekspres do kawy czyli wysoki model za kilka tysięcy złotych to moim zdaniem nie warto stosować chemii niewiadomego pochodzenia i filtrów zamiennych -chińskich.(wyjątek to własne filtry osmozy lub regenerowalne w domu/mieszkaniu)-są świetne.Nie ma sensu wówczas dublować jeszcze ich filtrami w ekspresach.
To się nam zwyczajnie nie opłaci i wcześniej czy później zemści,gdyż ewentualne naprawy drogich ekspresów są również droższe. Ekspresy które posiadają więcej możliwości czyli wykonywanie wszystkich kaw za jednym przyciskiem itp wymagają od technika większej wiedzy niż przy zwykłym ekspresie "mechanicznym" na pokrętła, który zamiast multizaworów i systemów wspierających użytkownika ma tylko plastikową dyszę do ręcznego spieniania mleka.Takie ekspresy są też droższe w serwisowaniu. Przysłowiowy podstawowy Zelmer ( nie obrażając oczywiście marki) tańszy będzie w serwisie jak np szwajcarska Jura-to oczywiste.

Przykładowo: Jura Z5 z dwoma termoblokami jest droższa w serwisie jak Jura E6. Audi A8 jest droższe w serwisie jak Audi A3.:)

Dlatego też nie warto oszczędzać na chemii mając ekspresy marki premium takie jak Jura,Wmf......albo droższe modele innych producentów czyli najwyższy model Saeco serii Xelsis, czy Delonghii ECAM650.85.

Pozdrawiam serdecznie
PrimoCaffe.pl

kawo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: katfeterka:)

Postautor: kawo » ndz 08 kwie 2018, 20:51

O matko... 😂
No nic, dobra wiadomosc jest taka, ze srodki czyszczace nie musza byc ichniejszej marki. Pana pomoc jest nieoceniona, szczerze dziękuję.
Mam nivonę o lipca 2017. Używana w domu, od jednej do kilku kaw dziennie. Żądał odkamieniania dopiero raz. dwa razy czyszczenie. Faktycznie często chce odkamieniania to DeLonghi. Już nawet nie chodzi o cenę chemii, ale czas i fatygę, żeby to zrobić.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”