opinia o ekspresach Nivona

pakob
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

opinia o ekspresach Nivona

Postautor: pakob » pn 22 wrz 2014, 22:26

Witam Koleżanki i Kolegów z forum.Przymierzam się do kupna automatu do 2000-2500 zł i jestem kompletnie głupi co do wyboru :mrgreen: Jeden z doradców sklepowych zachwalał bardzo Nivone ze wskazaniem na model 646 lub wyższe.Jednak na forum jest mało opinii osób o ekspresach tej firmy.Preferuję raczej kawy z mlekiem,no czasami szybkie ekspresso.Jaka jest Wasza opinia o Nivonie?W sklepie "wszystko do kawy" sprzedają Nivone 646 za ok.1600 z 3-letnią gwarancją-warto?I jeszcze jedno-czy lepiej kupić model z spumartorre z węzykiem do mleka i samodzielnie je spieniać (Nivona 646) czy z pełnym automatem,gdzie gorąca piana mleczna wypływa z dysz bez naszego udziału(Nivona 757)? Poradźcie coś bo mętlik w głowie okrutny

Awatar użytkownika
pafcio0
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Re: opinia o ekspresach Nivona

Postautor: pafcio0 » wt 23 wrz 2014, 9:28

Na tym forum jest mnóstwo informacji nt. ekspresów tego przedziału, również sążniste dyskusje o Nivonach, poszukaj :)
Ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, iż z takiej maszynki nie wychodzi espresso, a już ZWŁASZCZA ekspresso!

pakob
zagląda od święta

Postautor: pakob » wt 23 wrz 2014, 12:57

literowka na końcu pytania w komiczny sposób zmieniła sens-ja jednak pytam o Nivone 646 lub 757,bo wyższe modele są po prostu za drogie dla mnie.Nie mam doświadczenia w używaniu ekspresu,stąd moje pytanie.Zależy mi raczej na automacie,bo co tu ukrywać,człowiek ciągle w biegu a ranna porcja kofeiny wypada pomiędzy goleniem a prysznicem i nie mam czasu na celebre z prawdziwym kolbowcem.Wiem,że są wątki na forum z ekspresami z tego przedziału cenowego,ale właśnie dlatego pytam o konkretny model,gdyż co post to inna opinia.Jedni chwalą automaty Saeco inni ich nie znoszą,Siemens piszą jedni-szajs z zawodną elektroniką inni.Zależy mi też na małym automacie z powodu braku miejsca w kuchni-ot taki problem.

Awatar użytkownika
mol33
zagląda od święta

Postautor: mol33 » wt 30 wrz 2014, 20:57

Pakub, od 6-7 lat używam Nivony 710. Codziennie robione 5-10 kaw przez całą rodzinkę, a może więcej , bo nie patrzę im na ręce:-))))....Kawa na tyle dobra, że wszyscy goscie nie proszą o herbatkę, czy drinka, a wyłącznie kawę. Główną przyczyną jest na pewno kawa kupowana wyłącznie u Antonia, ale widocznie ekspres jej nie psuje:-)))). Jak się zaświeci jedno czerwone oko: odkamieniam, jak drugie : czyszczę ( czyli odkamieniacz, lub pastylka ).... Maszyna totalnie bezawaryjna....Woda przefiltrowana przez dzbanek Brita + pyszne ziarna = satysfakcja dla całej rodziny. W tej chwili nie wyobrażam sobie zrezygnowania z ekspresu.

Sasia
zagląda od święta
Sprzęt: młynki: Tchibo i Porlex Mini
sprzęt: Aeropress/Phin/wazon a`la Chemax / FP/ Handpresso Wild Hybrid /Nivona CafeRomatica 767/ Tchibo espresso TCM 211951

Postautor: Sasia » pt 03 paź 2014, 9:05

Witam Koleżanki i Kolegów z forum.Przymierzam się do kupna automatu do 2000-2500 zł i jestem kompletnie głupi co do wyboru :mrgreen: Jeden z doradców sklepowych zachwalał bardzo Nivone ze wskazaniem na model 646 lub wyższe.Jednak na forum jest mało opinii osób o ekspresach tej firmy.Preferuję raczej kawy z mlekiem,no czasami szybkie ekspresso.Jaka jest Wasza opinia o Nivonie?W sklepie "wszystko do kawy" sprzedają Nivone 646 za ok.1600 z 3-letnią gwarancją-warto?I jeszcze jedno-czy lepiej kupić model z spumartorre z węzykiem do mleka i samodzielnie je spieniać (Nivona 646) czy z pełnym automatem,gdzie gorąca piana mleczna wypływa z dysz bez naszego udziału(Nivona 757)? Poradźcie coś bo mętlik w głowie okrutny
Swoja Nivone mam od kwietnia, to model 767, dziala doskonale, kawa wychodzi z niej pyszna, jednak .... gdybym miala jeszcze raz wybierac, pewnie bym kupila model 646.
Juz pisze dlaczego. Pijemy glownie kawe czarna, do tej pory mlecznych zrobilismy moze 4-5 sztuk ... teraz juz nie znajde, ale widzialam kiedys filmik jak ktos robil mleczna kawe z 646 i mleko "ubilo się" wspaniale, kawa wygladala jak z mojej Nivony.
Roznia się wizualnie, oczywiscie.
757/767 - maja panel automatyczny i 5 stopni mocy aromatu + 767, troszke inny model mlynka
646 - 3 stopniowa moc aromatu i zew. spieniacz mleka, ale to akurat, dla mnie wada nie jest.

Decyzja jednak nalezy do Ciebie :)

Wąski
zagląda od święta
Sprzęt: Nivona 767
w planach: profi młynek, kolba i coś do palenia

Postautor: Wąski » czw 10 mar 2016, 22:50

Pakub, od 6-7 lat używam Nivony 710. Codziennie robione 5-10 kaw przez całą rodzinkę, a może więcej , bo nie patrzę im na ręce:-))))
Jeśli 710 ma statystyki, czy mógłbyś podać stan liczników na dziś? Ile razy był w naprawie i ile kosztowały te naprawy?
Jeśli ktokolwiek mógłby umieścić swoje statystyki, też będę wdzięczny.
Dla wygody porównań, proponuję podawać tak: model - data zakupu - sumaryczna ilość kaw - ile napraw na gwarancji - ile po i przybliżony koszt - czy jeszcze działa.

Ja mam tak:
Nivona767 - 8.03.2016 - 54 - 0 - 0 - działa :mrgreen:
Kawa odchudza. Jak jestem głodny, robię sobie podwójną espresso... ;)

tomaszek71
zagląda od święta

Postautor: tomaszek71 » sob 12 mar 2016, 20:30

Moja Nivona 710 jest u nas od września 2007. Ma tak na oko około 10000 kaw ( codziennie 4 kawy ) i jeśli chodzi o bezawaryjność do tej pory jest ok. W zeszłym roku przeszła przegląd "mocno" pogwarancyjny ( odkamienianie, przegląd uszczelek, bloku zaparzającego ) i sprawuje się bez zarzutu. Wkurzające tylko blaszki z tyłu tacki delikatne i kapryśne jak humor teściowej.
Nivona 710

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 15 mar 2016, 8:23

Kilka przykładów wyjątkowo mocno obciążonych ekspresów u moich klientów w dzierżawach:

Jura Z7 Alu ,ekspres w dzierżawie od kilku lat. Po dwóch rozszerzonych przeglądach obecny przebieg 106000 kaw.Ekspres dwa razy odmówił posłuszeństwa - uszkodzeniu uległ moduł zaparzania a następnie multizawór.Ekspres obsługuje kilkadziesiąt osób 7 dni w tygodniu, 24h bez przerwy po za dniami świątecznymi.

Jura Z9 Alu, ekspres w dzierżawie u klienta od kilku lat. Jeden przegląd rozszerzony plus zwykłe przeglądy okresowe. Przebieg 88000 kaw. Ekspres ani razu nie odmówił posłuszeństwa. Wymiana dolnej części przystawki (zlazł chrom z niej przy przebiegu 65000 kaw - wymiana w ramach dzierżawy,wymiana ociekacza -również znaczne rysy od szklanek.
Stary oddałem do chromowania - koszt 190zł.Ekspres obsługuje jedna osoba dla kilkudziesięciu osób.

Jura F50 II gen. przebieg 42000 kaw. Przeglądy okresowe, jeden rozszerzony. Wymiana modułu zaparzania,dwa razy wymiana wytartego przycisku kawa,raz wymiana przystawki spieniającej PROFI.Wszyscy obsługują ekspres.

Jura GIGA 5. Przebieg obecny 71000 kaw. Jedna usterka - pęknięty termoblok pary.Przeglądy okresowe.Ekspres obsługuje 250 osób.

I na koniec Jura J90 2015r, przebieg tylko 800 kaw. Uszkodzeniu uległa zębatka łącząca moduł zaparzania.Przyczyna - niedokręcone w fabryce dwa niepozorne wkręty trzymające moduł zaparzania.Naprawa gwarancyjna w ramach reklamacji.Takie sytuacje też się zdarzają:)

Wszystkie ekspresy mają zainstalowane oryginalne filtry Jura, wężyki pobierające mleko wymieniam co około 6 miesięcy. Żółkną po czasie od mleka i temperatury.

Wszystkie wymienione ekspresy nadal pracują.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Awatar użytkownika
Worasek1
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Postautor: Worasek1 » śr 24 sie 2016, 8:44

Witam
Co prawda miałem NIVONĘ ale 620, sprzęt bardzo sympatyczny, po 3 latach bezproblemowej pracy poszedł do siostry i nadal wykonuję swoją pracę. Niedogodności w Nivonie to:
1. Co 2 - 3 miesiące musiałem wyjmować zaparzacz i go myć oraz konserwować specjalnym smarem / oliwką.
2. Delikatna wylewka która nie chciała wrócić na swoje górne stanowisko [po przeczyszczeniu prowadnic poprawa].
3. Wycieranie się napisów na przyciskach, ale po 3 latach miało prawo.
Po zakupie Jury C70 skok technologiczny, lepsza obsługa i mniej czynności serwisowych.
Pozdrawiam
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

ghost41
zagląda od święta
Sprzęt: Brak

Postautor: ghost41 » czw 25 sie 2016, 13:29

[
Swoja Nivone mam od kwietnia, to model 767, dziala doskonale, kawa wychodzi z niej pyszna, jednak .... gdybym miala jeszcze raz wybierac, pewnie bym kupila model 646.
Juz pisze dlaczego. Pijemy glownie kawe czarna, do tej pory mlecznych zrobilismy moze 4-5 sztuk ... teraz juz nie znajde, ale widzialam kiedys filmik jak ktos robil mleczna kawe z 646 i mleko "ubilo się" wspaniale, kawa wygladala jak z mojej Nivony.
757/767 - maja panel automatyczny i 5 stopni mocy aromatu + 767, troszke inny model mlynka
646 - 3 stopniowa moc aromatu i zew. spieniacz mleka, ale to akurat, dla mnie wada nie jest.
uważasz że ręczne spieniacze lepiej przygotowują mleko niż automat ?

Sasia
zagląda od święta
sprzęt: Aeropress/Phin/wazon a`la Chemax / FP/ Handpresso Wild Hybrid /Nivona CafeRomatica 767/ Tchibo espresso TCM 211951

Postautor: Sasia » śr 11 kwie 2018, 7:34

[
uważasz że ręczne spieniacze lepiej przygotowują mleko niż automat ?
oj, dawno mnie nie było ...przepraszam, że po tak długim czasie odpowiadam, ale może przyda się komuś jeszcze ... nie chodzi o ręczne spienianie mleka, u nas zwyczajnie ta funkcja potrzebna nie jest, więc wystarczył by model niższy z zewnętrznym spieniaczem :)

jnemo99

Postautor: jnemo99 » sob 14 kwie 2018, 17:35

dla zainteresowanych ekspresami Nivona sprzedam fajnego newsa - w RTV EURO AGD są obecnie chyba wyprzedaże tych ekspresów. Dziś kupiłem bazowy 626 caferomatica za 979 zł (!). Cena bardzo przyjemna. I na tym nie koniec, do wszystkich ekspresów NIivona dają 5 kg kawy vaspiana cafe crema (czy jakoś tak) za 5 zł (trzeba wziąć 5, nie mniej). Normalnie ta kawa stoi po 50 zł. Fajna okazja.

kawo
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: katfeterka:)

Postautor: kawo » czw 19 kwie 2018, 20:14

Tak. a np. już wypasiony model 788 był za 2790. To spora przecena.

pawelira
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: NIVONA 710, Jura E8 i j6

Postautor: pawelira » czw 19 kwie 2018, 22:21

Moja Nivona 710 jest u nas od września 2007. Ma tak na oko około 10000 kaw ( codziennie 4 kawy ) i jeśli chodzi o bezawaryjność do tej pory jest ok. W zeszłym roku przeszła przegląd "mocno" pogwarancyjny ( odkamienianie, przegląd uszczelek, bloku zaparzającego ) i sprawuje się bez zarzutu. Wkurzające tylko blaszki z tyłu tacki delikatne i kapryśne jak humor teściowej.
Moja bezawaryjnie od 2009 i potem kumpel zabrał i dalej eksploatuje bezproblemowo. Byłem bardzo zadowolony.
Potem miałem E8 która kawę robiła lepszą ( bo nowsza :) ) ale gorzej pieniła mleko i wszystkie napoje były chłodniejsze niż w Nivonie. Jakość wykonania E8 też gorsza. Nie wiem jak w środku ale po 1.5 roku była z zewnątrz trochę porysowana, szczególnie tacka bardzo.
Z tymi blaszkami to fakt. Czasem dopadały mnie spazmy :D
NIVONA 710 od 04.2009

Sasia
zagląda od święta

Postautor: Sasia » wt 05 lut 2019, 16:02

Nivona 767 kupiona w kwietniu 2014 roku. Niestety, ale nie zaparza kawy :( Kawa jest mielona, ale cała, po zmieleniu, sucha trafia do zbiornika na fusy :( Czyli nie ma kompletnie kontaktu z wodą. Blok zaparzający wydaje dźwięki, jakby pompka chodziła, jednak w pewnym momencie jakby zacina się i nic więcej się nie dzieje. Nie ma żadnego błędu, nie pojawiają się komunikaty :( Ekspres był już kiedyś w serwisie, po wystąpieniu błędu nr8 ale okazało się, że zapycha się ta część za blokiem, więc powiedziano nam, aby czasem to rozkręcić i przedmuchać powietrzem, tak też robimy, jednak tym razem to pewnie coś jeszcze innego. Choć mąż chce przeczyścić i zobaczymy, może ruszy, a jak nie? .....serwis? Nie ma co samemu kombinować chyba :(

Wróć do „Ekspresy automatyczne”