Używany (i tani) ekspres automatyczny

Awatar użytkownika
MariuszH
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Brasilia America Plus

Postautor: MariuszH » sob 14 paź 2006, 20:34

hehe...rozumiem Mariusz, że po Brasili masz wiatr w żaglach :wink: ....pogadamy w Łodzi to zdradzisz mi trochę swoich technik negocjacyjnych....
Co ty, zero zdolności... :) Bylem tylko ciekaw, bo w zasadzie w takim ekspresie nie ma rzeczy, ktorych nie daloby się naprawic, żarna to zdaje się raptem jakies sto, czy stokilkadziesiat zl. Tak wiec, wszystko to kwestia ceny... :)
Pamietam, ze jednego Parosa ta pani sprzedala jakies pol roku temu, za bodajze 700zl. Gdyby tak kupic tego za jakies 300zl, to kto wie, moze nawet po naprawie, cena bylaby jeszcze calkiem znosna.

eNKa
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Gaggia PAROS + Pixsys ATR241 PID
Gaggia PAROS
Gaggia Baby
La Spaziale 3000 w częściach

Postautor: eNKa » ndz 15 paź 2006, 11:17

Nie jest możliwe, aby były takie tępe. Pewnie ktoś rozkręcił je, bo górna część daje przez konstrukcję wirtualne 5 obrotów regulacji.
Z zakupem żaren to już nieco inna sprawa, bo ja nie znalazłem za bardzo, ale i nie wykluczam, że szukałem w złych miejscach :-)
Ogólnie jednak z opisu spotkania wynika, że trzeba było sprowadzić panią na ziemię i uświadomić, że sprzedaje złom i od tej pory, gdy już wie, że szajs za wygórowaną cenę sprzedaje to nosi to znamiona wyłudzenia.

PS
Dobra jest :D
http://allegro.pl/item134027902_gaggia_ ... ikat_.html
"młynek, który mieli ziarna kawy bezpośrednio do sitka w ramieniu" albo "niespotykany u innych producentów system mielenia ziarna oparty na całkowicie metalowych żarnach" podczas gdy "NASZ PROFESJONALIZM TO GWARANCJA TWOJEJ SATYSFAKCJI!!!"
Z tego wniosek tłumaczący porażkę zamoya. Profesjonalizm=satysfakcja, brak profesjonalizmu a raczej dyletanctwo kompletne=brak satysfakcji.
Chyba do niej napiszę, bo "Jedyny w Polsce oryginalny legendarny włoski ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem"

Jeszcze to - MEGA ROTFL "uzda na kolbę umieszczona pod młynkiem"
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie – Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Chciałbym debila dodać do ignorowanych ale moda się ignorować nie da.

arelemm
zagląda od święta

Nowy czy używany?

Postautor: arelemm » pt 07 gru 2007, 12:47

Witam!

Teraz i ja stoję przed ciężkim wyborem zakupu ekspresu. To ma być prezent dla żony - ona uwielbia się delektować tym napojem:).

Po przeczytaniu wielu postów na tym forum biorę pod uwagę dwa:

1.Saeco Incanto
2. Nivona 610

Najważniejsze jednak pytanie to, czy kupić sprzęt nowy, czy używany?
Spójrzcie na różnice:
1. http://www.allegro.pl/item280637741_sae ... nowy_.html - tutaj nowy 1450 zł z gwarancją na 24 m-ce

http://www.allegro.pl/item278254885_sae ... ancja.html - a tutaj używany za 800zł z gwarancją na 6 miesięcy.

Ogromna rónica w cenie. Nie wiem, czy warto przepłacać.
Pomóżcie dokonać wyboru zarówno ekspresu jak i tego, czy kupić uzywany.
Pozdrawiam!!!

P.S. Nie mogę wydać więcej niż 1500zł

jm777
stale zagląda do filiżanki

Postautor: jm777 » pt 07 gru 2007, 13:37

Jeśli chodzi o wybór sprzęt, to w wątku co kupić do 1500zł znajdziesz rozważania na temat obu modeli (i jeszcze parę innych alternatyw).

Jeśli to ma być prezent, co więcej prezent dla żony, to ja chyba nie zaryzykowałbym używki.

Pozdrawiam
Obecnie w kubeczku Pellini Espresso Superiore

arelemm
zagląda od święta

Postautor: arelemm » pt 07 gru 2007, 17:41

Oczywiście post czytałem tak jak zaznaczyłem na początku. Ale jedyne co tam znalazłem o Incanto to, to żeby nie brać classica tylko de lux. Znowu na innym poście żeby nie brać de lux tylko sprawdzone incanto.
Szkoda, że różnica w cenie tak znaczna. Na e-bay.de znalazłem Incanto za 265 euro co daje ok. 950 zł :D - ale nie znam dobrze niemieckiego i nie wiem jak tam się kupuje i ile kosztuje międzynarodowa przesyłka - a różnica 600 zł za nowy sprzęt kusi :).

Pozdrawiam :)

jm777

Postautor: jm777 » pt 07 gru 2007, 18:34

Podrzuć linka do tego e-baya, może uda się coś pomóc.

arelemm
zagląda od święta

Postautor: arelemm » sob 08 gru 2007, 14:33

Chyba się pomyliłem to był amazon.

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B ... /ref=nosim

dokładnie 259 euro :)

Nie znam niemieckiego więc nie wiem, czy jest tam jakiś haczyk.
Pozdrawiam.

jm777

Postautor: jm777 » sob 08 gru 2007, 15:57

Niestety na stronie jest informacja, że wysyłka możliwa jest tylko do Niemiec i Austrii. :( Może dlatego, że koszt wysyłki jest już wliczony w cenę. Poza tym wszystko wyglada OK.
Spróbuj zapytać mailem, czy za dodatkową opłatą nie prześlą Ci go do Polski. Myślę, że możesz spokojnie zwrocić się do nich po angielsku, jeśli nie znasz niemieckiego.

Pozdrawiam

arelemm
zagląda od święta

Postautor: arelemm » ndz 09 gru 2007, 22:58

Witam ponownie.

Dzięki za radę. Uruchomiłem kilka kontaktów i okazało się, że siostra kolegi, który siedzi w Irlandii mieszka w Niemczech. On 17.12 będzie u niej a potem przyjeżdża do Polski - dokładnie na ulicę, na której mieszkam :). Ona zamówi na swój adres. On odbierze i przywiezie :).
Ostatnio mam szczęście...

denisso

Używany automat do 800 zł

Postautor: denisso » sob 27 lis 2010, 8:04

Witam serdecznie wszystkich

Przeglądam i czytam to forum już od jakiegoś czasu nosząc się z zamiarem zakupu ekspresu / niestety ze względu na żonę musi to być automat /, jednakże mam dość ograniczony budżet /700-800zł / także zdecydowałem się że będzie to używany sprzęt. Generalnie na oku mam już kilka modeli i po opisach wszystkie są super, ale może wy użytkownicy pomożecie podjąć mi decyzję na który z nich wydać pieniądze.

Po ostrej selekcji i samodzielnej eliminacji na polu bitwy pozostały:

- KRUPS ORCHESTRO
- KRUPS SIZILIANA
- BOSCH Benvenuto B20 TCA6001
- Siemens TK 60001 Surpresso S20
- JURA Impressa E40
- JURA S50

na JURY są tylko gwarancje rozruchowe 7 dni na resztą 30 dni, jak myślicie, który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem, ekspres będzie w domu, dziennie nie przewiduję więcej niż 4 kaw.

Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi :) i pomoc w wyborze.

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » sob 27 lis 2010, 10:00

Daj linki do sklepu/aukcji.

denisso

Postautor: denisso » sob 27 lis 2010, 14:28

To nie są konkretne aukcje - mam bardziej chodzi mi o modele - wszystkie są przeczyszczone i odkamienione po przeglądach - sprzedawcy sprawdzeni przez znajomych - nie znam tylko dat produkcji :( ale chyba z tych modeli to Jury są najstarsze, ale i skoleji najdroższe

A może nowy ale nie automat ARIETE ROMA DE LUXE 1329 ??

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » sob 27 lis 2010, 14:34

Pewnie znów ponaprawowe graty z Anglii.
Pełno tego.
Wiele osób już się nadziało.

denisso

Postautor: denisso » sob 27 lis 2010, 14:41

Przywiezione z Niemiec i pewnie masz rację ze ponaprawiane, jedynie Siemens S20 jest od osoby która go używa i pozbywa się bo chce coś nowszego - teraz pytanie czy warto 3 letni ekspres kupić czy też patrzeć na coś nie automatycznego - tylko co tu do 700/ 800 zł kupić

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 29 lis 2010, 9:01

W automacie jest tyle drogich elementów, które się mogą łatwo popsuć, że inwestycja 700 zł może się okazać szybko skarbonką bez dna.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Wróć do „Ekspresy automatyczne”