Używany (i tani) ekspres automatyczny

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: krups2426 już jest Jura C5

Re: Używany (i tani) ekspres automatyczny

Postautor: hary1200 » pt 01 lut 2013, 15:33

To wszystko zależy kto sprzedaje,ja też kupiłem używany i na razie nie narzekam,mam na niego 6m gwarancji.Szwagier tez nie narzeka chodż on miał tylko gwarancje rozruchową,nie wiem czy tu można polecać sprzedawców bo jeśli tak to bym wrzucił jakieś namiary. Napewno warto kupić od ludzi z forum którzy są serwisantami ekspresów

zbichu
Sprzęt: ekspres automatyczny

Postautor: zbichu » sob 02 lut 2013, 22:02

W sklepie nowe najtańsze delonghi kosztują 1300zł, czyli 1/3 już masz. Nie da się dozbierać i kupić ekspres za jakiś czas?
"Dozbierałem" i kupiłem nowy. Wprawdzie nie delonghi, ale co za różnica w dolnym pułapie cenowym. W motoryzacji postępuję inaczej. Kupuję używane klasy premium w cenie nowych fiatów czy innych koreańców.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » ndz 03 lut 2013, 21:33

Odradzam zakup ekspresów używanych.

Dobrze zrobiłeś, że kupiłeś nowy. Różnica w cenie jest nie wielka pomiędzy nowym a używanym. Używkę można rozważać tylko wówczas gdy różnica w cenie jest 3tys zł a nie 500zł pomiędzy używką i nowym

Po drugie można rozważyć zakup używki gdy :
-sprzedający ma pełną historię serwisową i fakturę zakupu,
-ewentualnie od serwisu ale od uczciwego serwisu,tutaj pomogą komentarze i jakaś sensowna gwarancja obejmująca wszystkie elementy w tym również gumowe a nie tylko elektronikę hehe:))).
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

reeno
Sprzęt: nie mam

Jaki ekspres niedrogi używany

Postautor: reeno » ndz 10 lut 2013, 10:06

Witam

To jest mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość!:)

Bardzo chciałbym kupić ekspres ciśnieniowy niedrogi oczywiście używany, na allegro jest kilka modeli Jury w cenie jaką mógłbym wydać ok 600zł
Proszę o pomoc czy ekspresy Jura z serii e40, e55,e60 e75 .... są warte uwagi na pewno bardzo mi się podobają w stosunku do innych używanych w tej cenie??? Lub może z innej firmy np Saeco Royal professional co o tym sądzicie
Mogę wydać max 600zł na ekspres z uwagi na ograniczony niestety budżet domowy

Bardzo proszę o opinie

Dziękuję i pozdrawiam

Marcin

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » ndz 10 lut 2013, 18:40

Ekspresy z serii E 40,50,60,75 to stare ekspresy które mają już 13,15 lat. Więc muszą mieć wymieniony zespół zaparzania,żarna, wszystkie uszczelki, rozebrany i wyczyszczony bojler, zmieniona złączkę i uszczelkę górną w nim, wyczyszczony kanał dolotowy, odkamieniony cały układ, poprawione luty na elektronice głównej (ze względu na wiek - zimne luty) i tak przygotowany ekspres powinien trafić na sprzedaż. NIestety same koszty takiego przeglądu to 700-800zł. Na allegro jest jedna może dwie osoby które tak sumiennie podchodzą do sprzedaży ekspresów ale z oczywistych względów ekspres taki nie może i nie będzie kosztował 600 czy nawet 800zł.

Ale na szczęście i nieszczęście potencjalni kupujący nie wiedzą, że tak stary ekspres powinien być tak przeglądnięty. Chcą wierzyć, że ekspres który kupią to super zadbany egzemplarz który był używany przez jedną osobę raz na rok.

Efekt? Kupują ekspres zakamieniony, zagrzybiony, wyjechany, z nasmarowanym smarem samochodowym !?! zespołem zaparzania i ludzie taką wodę piją! I wszystko tylko dlatego że jest napis Jura. Cóż z tego.?

Nie da się kupić dobrej Jura za 600zł.Nie ma takiej możliwości. Ale Wy jak chcecie to wierzcie w takie cuda. Taki ekspres kosztuje na wystawce max 200zł a serwisu nie widział 10 lat. Ale co tam. Ważne że Jura, więc jak się może popsuć?!

Dobra Jura musi kosztować, a ludzi zwyczajnie na nią nie stać, więc kupują taki złom byleby tylko mieć Jurę ! 100 razy wolałbym mieć nowego zelmera niż starą zapyziałą Jurę popsikaną plakiem.

I jeszcze jedno - nie da się odkamienić Jury serii E ze względu na bojler samym odkamieniaczem. Taki bojler bezwględnie trzeba rozebrać i wyczyścić mocnym koncentratem chemicznym. Ale serwisom się tego nie chce robić a wiecie dlaczego? Ponieważ śruby przy próbie odkręcenia urywają się i trzeba wymienić cały termoblok. A to się pseudo serwisom zwyczajnie nie opyla, bo nie zarobią wówczas ani złotówki.Ale tego nie widać gołym okiem. I potem jest ała, bo się ekspres zepsuł albo woda za zimna albo kamień w szklance itd itd.

powodzenia przy zakupie Jury za 600zł. Może się uda?
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » ndz 10 lut 2013, 20:42

No to dałeś do pieca :D żadnych złudzeń i nadzieji :lol: i każdemu pozostaje mała iskierka nadzieji ze jego ekspres będzie OK (też taką mam nadzieje) ale może tak lepiej, niż odpowiadac na dziesiątki takich pytań.Może lepiej byłoby podać paru sprawdzonych wystawiających wtedy by było łatwiej osobą kupującym

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » ndz 10 lut 2013, 21:21

Ja nikogo nie polecę, ponieważ pod nikim się nie podpiszę.

Co do zakupu takich ekspresów to jest tak samo jak z samochodami. Kupujemy taniej auta powypadkowe, z super niskim przebiegiem bo tanio i młody rocznik, nowy model. A po zakupie okazuje się że auto ma dwa razy taki przebieg, bite jest z wszystkich stron i może się coś nie urwie. Pół biedy jak serwis stwierdzi, że było bite ale jest rzetelnie zrobione ale trzeba sobie zdać sprawę że ekspres jest urządzeniem w pewnym sensie spożywczym, ponieważ pijemy z niego wodę i zmieloną kawę. A wierzcie mi - nie chcielibyście wiedzieć co znajduje się w środku bojlerów (1/4 szklanki brudu z przed 15lat i diabli wiedzą czego jeszcze) a reszta syfu znajduje się w układzie,pleśń w młynku bo ktoś nalał wody do młynka albo ekpsres stał gdzieś na dworze w deszczu na giełdzie.
Tylko uczciwy sprzedający wie co jest w środku układu bo Wy choćbyście nie wiem jak oglądali w koło ekspres nie jesteście w stanie sprawdzić czystości jego układu. Dlatego wszystko zależy od uczciwości sprzedającego albo łutu szczęścia.

Na koniec refleksja - "co jest tanie to jest drogie" zawsze powiadam i powiadał będę. Choć w Polsce to jeszcze nie działa z korzyścią dla pseudo handlarzy.

Ps. dla niedowiarków wkleję fotki (jak znajdę chwilę) tego co znajduje się w bojlerach i nie tylko w ekspresach zakupionych na giełdach, allegro przez klientów którzy oddali takie ekspresy do mnie na serwis - jako przestrogę.

Sam czasem bywam na giełdzie gdzie kupuję ekspresy jako dawcy niektórych części takich jak silniki, czujniki itp ale nigdy nie zakładam części które mają bezpośredni wpływ na smak kawy. Nie raz mnie korci bo przecież nikt nie zauważy, tylko ja będę o tym wiedział, ale zwyczajnie nie potrafię. Może dlatego nie jestem zamożną osobą hehe -cóż trudno:))))

Prawda jest gorzka.

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » ndz 10 lut 2013, 21:39

No szkoda ze mieszkasz na drugim krańcu Polski bo już jutro bym brał swój ekspres pod pachę i zasuwał do Ciebie do serwisu na jakiś przegląd :)

reeno

Postautor: reeno » pn 11 lut 2013, 12:28

Witam

Więc jeśli jura nie to może SAECO ROYAL??
A może sami polecicie jakiś warty uwagi ekspres ciśnieniowy w cenie ok 600-800???
Na allegro są jeszcze jury z symbolem 'S' np: S70, S95 i jest jeszcze jura c5 co o nich sądzicie , pytam głównie o jury bo na wielu forach piszą że kawa z jury smakuje najbardziej

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie, bo bardzo chce kupić jakiś ekspres lecz niestety z uwagi na czasy w jakich żyjemy niestety nie stać mnie na nowy :(

Pozdrawiam

Marcin

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 11 lut 2013, 14:10

Jury S70 i s90 to lata 90te. Termobloki są również w opłakanym stanie. Plusem jest ich inna konstrukcja przez co brudu w nich jest trochę mniej i tutaj odkamieniacz prędzej może pomóc. ALe wszystko zależy od stanu ekspresu. Te ekspresy często były używane w gastronomii. Moim zdaniem czas ich już minął. koszt wymiany termobloku nowego to około 650zł. (nie mylić z zespołem zaparzania)

Jury C5 są nowszymi ekspresami, które łatwiej przygotować pod sprzedaż. Termoblok jest nie duży i będzie to najlepsze rozwiązanie. Ale za C5 trzeba zapłacić minimum 1200zł wzwyż, więc kwota 600zł nie wchodzi raczej w rachubę. Jest jeszcze jeden sposób. Kupić ekspres ktory tam sobie ktoś z Was upatrzył, nawet jurę z serii E ale od razu wysłąć ją do serwisu i założyć koszt naprawy w kwocie 500zł. Przynajmniej będziecie mieli gwarancję że jest przeglądnięty i czysty w środku a co trzeba wymienione. Postaram się dzisiaj wieczorem wkleić kilka fotek termobloków z allegro (z dzisiejszej pracy), dzisiaj zrobione foty. Myślę że da Wam to trochę do myślenia i innym którzy na to forum zaglądną:)))

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 11 lut 2013, 19:59

Tak jak obiecałem wkleję kilka fotek zrobionych dzisiaj bojlerom z ekspresów Jura serii E 40,50,60,70 przed liftingiem.

Sorki za jakość zdjęć, ale zrobione na kolanie telefonem.

Tutaj fotka nr1 ekspresu kupionego na allegro przez klienta. Działał około dwa tygodnie i trafił do mnie na stół. Jura e60 kupiona za 550zł. Chyba nie wymaga komentarza.

Obrazek
Obrazek

Tutaj zdjęcie ekspresu kupionego za 800zł (jura e70)który wyglądał bardzo ładnie z zewnątrz i wewnątrz również dopóki nie rozebrałem termobloka. Parzył kiepską kawę. Na pierwszy rzut oka termoblok ok: dałem link abyście dokładnie oglądnęli fotkę termobloka: Oczywiście sprzedający zarzekał się że po serwisie :) Igiełka. Działał niecałe dwa miesiące. Kawa śmierdziała więc klient w końcu go wysłał do mnie, bo sprzedający już telefonu nie odbiera.

Obrazek

A w środku ?!?
Taadaaaaam...

Obrazek

Jak to mówią nie wszystko złoto co się świeci :)

I na koniec 4 letnia akurat Jura C5 po odkamienieniu kupiona na allegro za 1200zł. Oczywiście igiełka. Trafiła do mnie bo młynek nie mielił kawy. Kupiona pod koniec grudnia jak twierdzi kupujący miała być super. Sprzedający stwierdził, że to używany w końcu ekspres.

Osad który pozostał po odkamienieniu: Poniżej miniaturki i linki do dokładniejszej weryfikacji :))) Tego samego osadu.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.

Obrazek

Jak można sprzedawać takie ekspresy??? Jakieś pytania ? Chyba nie. I to tylko z dzisiejszego dnia.

Dlatego stare Jury odradzam, chyba że mamy pełne zaufanie do sprzedającego lub kupujemy ekspres z polecenia kogoś innego. Im nowszy ekspres tym ryzyko mniejsze. Tak jak napisałem wcześniej - wszystko zależy od uczciwości serwisu.

Awatar użytkownika
paimon
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: paimon » pn 11 lut 2013, 20:32

... wszystko zależy od uczciwości serwisu- ludzie pamiętajcie w Polsce zaufasz, zemści się to na tobie...
Barnaba-fajnie rozwiałeś co poniektórym wszelkie wątpliwości, co do tanich używek.

dzebs
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Postautor: dzebs » pn 11 lut 2013, 20:55

Dlaczego w 4 letnim ekspresie jest taki osad? Nie był odkamieniany lub nie stosowano filtrów?
Czy chodzi o to, że co jakiś czas ekspres musi odwiedzić serwis? Kto tu zawinił? Tylko sprzedawca twierdząc, że odkamienił ekspres czy również pierwszy użytkownik?
bo bardzo chce kupić jakiś ekspres lecz niestety z uwagi na czasy w jakich żyjemy niestety nie stać mnie na nowy :(
A inne opcje typu French press lub nowy kolbowy i dalsze zbieranie na nowa jurę nie wchodzą w grę?
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » pn 11 lut 2013, 22:05

Dzięki Barnaba teraz chyba wszyscy malusinscy zostali pozbawieni jakichkolwiek złudzeń (włącznie ze mną),czyli ekspresy te lepsze pozostają domeną tych bogatszych a dla nas maluckich pozostają kapsułkowce chyba ze ktoś będzie na tyle nierozsądny ze wezmie kredyt (czego nigdy bym nie zrobił).Dla tych bogatszych też nie będzie lekko jak ludziska przeczytają CP to tez nie będą chcieli kupować używek i będą musieli je wyrzucać na śmieci i tak to już poleci.Mając do wyboru jakiegoś krupsa co ciągle się psuje albo używke Jure co można garściami jakiś syf z nich wyciągac to napewno pozostałbym przy herbacie .

dzebs
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Postautor: dzebs » pn 11 lut 2013, 22:49

czyli ekspresy te lepsze pozostają domeną tych bogatszych
Gadanie, ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

Wróć do „Ekspresy automatyczne”