Używany (i tani) ekspres automatyczny

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: krups2426 już jest Jura C5

Re: Używany (i tani) ekspres automatyczny

Postautor: hary1200 » pn 11 lut 2013, 23:01

Jak dla mnie posiadanie ekspresu nie jest moim najwyższym priorytetem,to co robiłem z ekspresem to był prezent dla moich pań ,ja mam zupełnie inne hobby dostarczające napewno o wiele wieksze cisnienie niż kawa

dzebs
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Postautor: dzebs » wt 12 lut 2013, 1:16

Zgoda, i tym bardziej wg mnie nie ma sensu pisać co jest dla kogo, bo najczęściej to jednak kwestia priorytetów. Tym bardziej, że rozmawiamy o ekspresach a nie drogich autach :)
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 12 lut 2013, 7:18

dzebs,

jeżeli chodzi o Jurę C5, to ja nie znam jej historii, ale na pewno filtra wody nie widziała na oczy, zapewne tylko filtr startowy. Potem pierwsi właściciele filtrów już nie stosowali. Wodę mieli bardzo zakamienioną, ponieważ przy standardowej wymianie uszczelki pod zbiornikiem wody, spód gniazda był tak zakamieniony, że ciężko było je rozebrać. Ale ekspres ogólnie z wyglądu zadbany. Nie mógł być odkamieniany, ponieważ przy normalnej obsłudze w życiu nie byłoby tyle kamienia w układzie.

Kto tutaj zawinił? Myślę, że najbardziej kupujący ,który dopiero jak się ekspres zepsuł oddał go na serwis, a przez cały ten czas pił kawę z brudną wodą.

Sprzedający to sprzedający - są kupcy ?- są ekspresy.

Dlatego, jeżeli już decydujemy się na zakup używki nie z serwisu to owszem, ale załóżmy od razu, że trzeba go oddać na przegląd, który nie zawsze musi się wiązać z wysokimi wydatkami. Ale dzięki temu kupujemy sobie spokój.

co do zakamienionych termobloków, to nie lubią być odkamieniane i czyszczone:))) od razu się wściekają i zaczynaja "toczyć pianę " a wygląda to tak:

Obrazek

Pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » wt 12 lut 2013, 7:28

I tak pewnie zrobie,ale znajdz tu teraz solidnego serwisanta,do Barnaby wysyłać kawał drogi i czasu może ktoś z was zna w Trójmieście jakiegoś solidnego.W mojej C5 nic się nie dzieje ale jak zobaczyłem ten syf na fotach Barnaby to strach kawę pić :twisted:

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 12 lut 2013, 8:35

Nie no spokojnie, jeżeli stosujesz filtry wody to stresu nie powinno być. Poszukaj po prostu serwisu autoryzowanego, lub nieautoryzowanego ale takiego który specjalizuje się w Jurach i tyle:)))) Zrobią co trzeba i będzie git.

Na otarcie łez powiem, że przed feriami dostałem ekspres Jurę E85 na standardowy przegląd która została zakupiona na ebayu niemieckim, z przebiegiem 27tys kaw za 140 euro. Była ponoć serwisowana i właściciel zarzekał się, że musi być w idealnym stanie, trochę kręciłem nosem ale - zobaczymy:))).
Po przeglądzie stwierdziłem, że jej stan jest lepszy niż mojej Jury w domu :)))))))) Wymieniłem profilaktycznie uszczeleczki na wężykach,oring pod zbiornikiem wody, młyneczek czyściutki żadnych błędów.Uruchomiłem procedurę odkamieniania - czysto. Zainkasowałem 35zł i stwierdziłem, że nie ma co robić przy tym ekspresie.

Tak więc nie ma reguły.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » wt 12 lut 2013, 8:50

Widzisz takich mechaników jak Ty to ze swiecą szukać,inny wymieniłby cały zespół zaparzania.Mam takiego mechanika ale od samochodów,musze poszukać kogoś na spokojnie

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 12 lut 2013, 8:56

No jeżelli akurat chodzi o moduł zaparzania, to jak się wiesza to też zawsze wymieniam na nowiutki. Nie ma smarowania, wymieniania samych uszczelek. WIęc tutaj klient nie zaoszczędzi. Ale w wypadku bojlera czy termobloka wystarczy porządne odkamienienie profesjonalną chemią. Jeżeli nie ma innych przesłanego oczywiście aby termoblok czy bojler wymienić.

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » wt 12 lut 2013, 20:23

Zle mnie zrozumiałeś Ty wymieniłeś parę uzczelek i skasowałeś 35 zł a inny mechanik dodatkowo wymieniłby zespół zaparzacza czy bojler aby kwota byłaby opłacalna,przerabiałem to na innych sprzętach (może dlatego jesteś biedny )

wojo664
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: nie mam

Postautor: wojo664 » wt 12 lut 2013, 22:29

Jeżeli dobrze robi, i w dodatku nie zdziera, to klienci walą drzwiami i oknami;-) Ostatnie zdanie jest IMHO troche nie na miejscu.

hary1200
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: hary1200 » śr 13 lut 2013, 8:21

Sam czasem bywam na giełdzie gdzie kupuję ekspresy jako dawcy niektórych części takich jak silniki, czujniki itp ale nigdy nie zakładam części które mają bezpośredni wpływ na smak kawy. Nie raz mnie korci bo przecież nikt nie zauważy, tylko ja będę o tym wiedział, ale zwyczajnie nie potrafię. Może dlatego nie jestem zamożną osobą hehe -cóż trudno:))))

Prawda jest gorzka.
Zaraz zaraz ja tylko cytowałem słowa Barnaby :oops:

poranna_kawa
Sprzęt: Jura Impressa F50 II G

Postautor: poranna_kawa » śr 13 lut 2013, 9:21

Barnaba nie bądź taki skromny :) W końcu posiadasz Gigę 5 :)

wojo664
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: nie mam

Postautor: wojo664 » śr 13 lut 2013, 11:50

Zaraz zaraz ja tylko cytowałem słowa Barnaby
W takim razie oki :)

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 13 lut 2013, 15:19

Nie jakiś tam ekspres do kawy świadczy o zamożności danego człowieka:))))

Ponadto w domu testuję przeróżne ekspresy aby mieć potem jakiekolwiek pojęcie o nich zanim wprowadzę dany model do sprzedaży (wady i zalety). Dane na papierze to jedno a ekspres w praktyce to drugie :)))

mad-dam
Sprzęt: brak

Jura Z5 one touch alu, używana, warto kupić?

Postautor: mad-dam » ndz 21 lip 2013, 1:25

Witajcie, czytam to forum od dalszego czasu doszkalając się w temacie ekspresów do kawy (głównie tych automatycznych), byłem już w sumie bliski zakupy Jura F50, gdy znalazłem na niemieckim ebay'u kilka ogłoszeń używanych jura Z5 (http://www.ebay.pl/itm/Sehr-gepflegte-J ... 903wt_1271), jak w temacie, z gwarancją 24 m-ce. Co sądzicie o tym sprzęcie, warto kupić? Cena wydaje się atrakcyjna, przynajmniej porównując z nowym sprzętem, a i model wyższy, niż F50. Będę wdzięczny za pomoc.:smile:

EDIT:
Powyższe jest już jakby nieaktualny - czekając na akceptację mojego wpisu, wywiedziałem się innymi kanałami o sprzęcie (głównie Barnaba, jeszcze raz dzięki) i zaryzykowałem kupując. Jak sprawdzę, podzielę się wrażeniami.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”