Która Jura?

woytecki
Sprzęt: Jeszcze szukam

Która Jura?

Postautor: woytecki » ndz 16 gru 2012, 12:21

Już prawie kupiłem F 50, ale żona znalazła takie coś: Impressa F7 One Touch
i mam zagwostkę, może ktoś pomóc, doradzić

Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Która Jura?

Postautor: Barnaba » pn 17 gru 2012, 9:05

Jura F7 - plusem jest to że nie trzeba przesuwać szklanki aby zrobić cappuccino, choć ta nazwa one touch jest trochę nazwijmy to na wyrost, po prostu przystawka do spieniania mleka umiejscowiona jest tuż przy wylewce, dlatego nie trzeba szklanki przesuwać. minusem jest to że przy spienianiu mleka ufajdana jest również wylewka od mleka i całość się średnio czyści mokrą szmatką.

Jura F50 jest lepiej wykonana od Jury F7 ale nie jest tzw "One touchem" tak jak modele S9 one touch,F9, Z5, Z7, Giga 5,X7,X9 Ena mikro9.

pozdrawiam
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

edek264
Sprzęt: tassimo

Postautor: edek264 » pn 17 gru 2012, 11:41

Ja Ci proponuje Jura F50 będziesz zadowolony.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 18 gru 2012, 7:10

z F7 też będzie zadowolony, a różnice są takie jak opisałem wyżej. Warto się wybrac do sklepu i organoleptycznie sprawdzić ekspresy. I wybrać ten który bardziej podpasuje. Kawa smakuje identycznie.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Żwiras
Sprzęt: Saeco Royal

Ekspres Jura który wybrać

Postautor: Żwiras » ndz 13 sty 2013, 12:50

Witam serdecznie
Bardzo proszę o poradę który ekspres Jura wybrać do domu. Zastanawiam się nad trzema modelami, nowe bo chcę fa vat.
1. Jura C5
2. Jura ENA 7
3. Jura F50 Platin
4. Jura Z5 używany ale z Fa Vat

Również proszę o podanie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy gdzie można kupić Jurę w dobrej cenie i z polską gwarancją bo czytałem że są z tym problemy. Czy sprzedawcy z allegro są ok.

ad 1.
jura C5 czytałem że ma bardzo dobre opinie, jest w niezłej cenie, szkoda że jest w czarnym kolorze - czy są srebrne (najtaniej znalazłem za 2250 PLN)

ad 2.
jura ena 7 nie znalazłem opini na temat tego ekspresu, cena ok 2500 PLN , fajny wygląd, jak z trwałością takiej konstrukcji

ad 3.
Jura F50 Platin fajny sprzęt cena jaką znalazłem to 3400 PLN czy jest sens dopłacać 1200 PLN do C5 na użytek domowy

ad 4.
Z5 klasa sama w sobie tylko gdzie kupić używkę z fa vat

Z góry dziękuję za informację

poranna_kawa
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Jura Impressa F50 II G

Postautor: poranna_kawa » pn 14 sty 2013, 11:04

Powodzenia kupować C5 za 2250 zł na allegro... Gwarancja sprzedawcy, czyli serwisy autoryzowane nie uznają takiej gwarancji. Prawdopodobnie jak wystąpi usterka ekspres będzie wysłany do Szwajcarii i zejdzie z kilkanaście tygodni.

F50 sam posiadam i polecam, jeżeli masz więcej miejsca to wybierz albo C5 albo F50 - większe zbiorniki na wodę i kawę. C5 nie ma wyświetlacza, dlatego F50 tyle więcej kosztuje. F50 Platin chyba już nie znajdziesz, teraz wyszedł model Classic cały czarny.

Z5 klasa duuużo wyższa... System One Touch do latte i cappuccino za jednym przyciskiem, więcej termobloków, bardzo wytrzymały. Barnaba potwierdzi. Koledzy posiadają i również polecają.

Pamiętaj kup u dystrybutora jakiegoś, bo potem będziesz miał problemy z gwarancją... dopłać te kilka stów... warto.

dzebs
Sprzęt: siemens EQ.5 TE506209RW

Postautor: dzebs » pn 14 sty 2013, 11:28

Pamiętaj kup u dystrybutora jakiegoś, bo potem będziesz miał problemy z gwarancją... dopłać te kilka stów... warto.
Naprawdę warto?
Nigdy nie ma 100% gwarancji, ale tu mowa o sprzęcie firmy jura( i tych lepszych jej modelach?).
Ile średnio kosztuje naprawa ekspresów tej firmy w ciągu dwóch pierwszych lat (bo na tyle jest gwarancja, czy na dłużej?)? Dużo więcej niż "kilka stów"? Dodatkowo wtedy można podarować sobie ich oryginalne filtry i korzystać, np. z dzbanka brity.

Piszę tak, bo przez jakiś była możliwość kupna tv LG bez gwarancji (od 0-3000zł tańsze, różnie). Popyt był, bo ewentualna naprawa to koszt znacznie niższy, a osobiście nie znam nikogo komu by któryś nawalił. Wiem, TV to nie ekspres, ale czy faktycznie jest tak duże prawdopodobieństwo, że trafi się na wadliwy egzemplarz ekspresu topowej firmy?
Siemens EQ.5 macchiatoPlus użytkowany od 23.06.12, na liczniku ponad 8000 kaw, w tym czasie użyto tabletek czyszczących: ponad 30, tabletek odkamieniających(osmoza):2. Zepsuł się x 1. [aktualizacja:7/08/2016r.]

poranna_kawa

Postautor: poranna_kawa » pn 14 sty 2013, 12:36

W sumie masz rację. Wada fabryczna jednak się zdarza bardzo rzadko... Ale czy sprzedawca z Allegro jest w stanie zagwarantować taką samą obsługę jak dealer? Pomoc techniczna, instrukcja PL, zestaw startowy, spieniacz do mleka - często sprzedawane są ekspresy bez tego wszystkiego

gregory
zagląda od święta
Sprzęt: Jura Ena 9 OT

Postautor: gregory » pn 14 sty 2013, 23:06

Prawdopodobieństwo wady fabrycznej pewnie małe ale mi właśnie się zdarzyła w Ena 9 OT.
Po 3 tygodniach użytkowania do wymiany była płyta główna. Miałem pecha i tyle. Mam już tą maszynę prawie 1,5 roku i od tamtego czasu wszystko śmiga jak należy:)

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 15 sty 2013, 7:15

Wady fabryczne w modelu Ena9 OT zdarzają się bardzo często. Nie jest to przypadek wcale. Na szczęście tyczy się to tylko modeli Ena9 OT.

Awatar użytkownika
paimon
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: nie mam

Postautor: paimon » wt 15 sty 2013, 8:07

.
Dla mnie to trochę dziwne, z kupowaniem od dystrybutora. Dlaczego o takich praktykach nie słychać u np. Boscha ? Idę i kupuję w sklepie tam, gdzie mi cena odpowiada. Przecież rynek nie jest zapchany lewym (kradzionym) sprzętem. O podróbkach też nie słyszałem. Chyba że podobnie jak kultowe szwjcarskie czasomierze, ekspresy też mają rynek podróbek :wink: . To co się dzieje złego że ktoś sobie kupi na zachodzie, bo pracuje ? Lub np. akurat komuś w prezencie- mało zorientowany u pierwszego z brzegu, bo taniej ?
Mój szwajcarski zegareczek kupiłem za granicą, gdzie poinformowano, że nabywam prawo do międzynarodowej gwarancji. Mało tego w zestawie dostałem książeczkę z adresami licenc.sprzedawców. Mojego slepu nie było na liscie. Po powrocie udałem się do punktu napraw gwarancyjnych. Okazało się że nie ma problemu. Zegarek jest w 100% objęty gwarancją. Szwajcarzy stwierdzili, że dobro firmy pojmują poprzez dbanie o klienta, gdziekolwiek nabył zegarek. Podbita gwarancja = dbanie o klienta. Jest to interesie tej firmy która ma ponad półtorej wieku !
Pod tym względzie Jura troszkę postępuje nie fair. Gdzie prawo wolnego rynku ? Dlaczego jednych się faworyzuje pozwalając im sprzedawać, innym nie. Tzw.dystrybutor robi sobie cenę odpowiednio wyższą, za przyzwoleniem (czyt.DAJĄĆ GWARANCJĘ). Gołym okiem jakieś postkomunistyczny :!: układzik.
Jakby ludzie w narodzie się zbuntowali- nie kupujemy w Polsce i basta. Jestem ciekaw reakcji firmy.
Swoją drogą zawsze ceniłem Helwetów za neutral pod wieloma względami. Jednak słysząc o powyższych poczynanich mam małą rozerkę. No chyba że, ta chora dystrybucja, to wymysł żałosnego krajana z nad Wisły :oops:
Proszę o oświecenie :!: :!: :!:

poranna_kawa

Postautor: poranna_kawa » wt 15 sty 2013, 10:33

Po pierwsze dystrybutor pewnie kupuje ekspresy u importera, czyli kolejna firma pośrednicząca to się wiąże z wyższą ceną... Jura zadecydowała, że każdy kraj będzie reprezentowała firma - jedna firma - która importuje ekspresy. Co do gwarancji, z tego co się orientuję, to w Polsce można naprawiać tylko ekspresy zakupione w Polsce, czyli kupisz w DE i jest problem. Myślę, że takie rozwiązanie jest dobre, gdyż standard serwisowy przez to jest wyższy, a nie robią się problemy finansowe, że ekspres zakupiony np. w Czechach jest naprawiany u nas w Polsce i kto będzie za to płacił, skoro u nas jest inny importer i u nich jest inny. HQ Jury chyba nie ma wpływu na powiązania importerów co do finansów i napraw, dlatego to rozdzielono. Może to są moje osobiste wywody i może do końca nie są prawidłowe, ale uważam, że np. oddając ekspres do serwisu nie mam zamiaru czekać dłużej bo np. przede mną są ekspresy z zagranicy...

Awatar użytkownika
Oskar1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic, cà phê phin, młynek Iberital Challenge, Presso

Postautor: Oskar1 » wt 15 sty 2013, 13:11

Może to są moje osobiste wywody i może do końca nie są prawidłowe, ale uważam, że np. oddając ekspres do serwisu nie mam zamiaru czekać dłużej bo np. przede mną są ekspresy z zagranicy...
I tak będziesz czekał. Nie wiem jak z ekspresami, ale w innych urządzeniach jest 10 minut roboty, a potem czekanie kilka tygodni na dosłanie części.
A tak mógłbyś sobie wysłać ekspres do serwisu w Czechach bo taniej i szybciej.

Myślę że zegarki to inny biznes - i tak są sporo przepłacone więc walka cenowa jest mniejsza - kupujesz konkretny model bo się podoba i nie zrezygnujesz dla innego bo tańszy. W dodatku przepłacając firma dostaje spory zapas na serwis - mogą sobie pozwolić żeby był droższy.
W ekspresach cena już decyduje więc w każdym kraju różnice są większe i przepływy gotówki inne. Firmom więc zależy na zablokowaniu tego.

patarek
zagląda od święta
Sprzęt: Może Jura C5 lub F50

Postautor: patarek » wt 15 sty 2013, 17:51

No to Panowie i Panie która JURA? Ja tez cały czas czekam na dalsze argumenty. Czy Nowa C5 czy używana F50. Bo rozmowa schodzi na troszkę inny temat.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 15 sty 2013, 19:12

Nowa Kia Ceed, czy używane Audi A3?

Odpowiedź brzmi:
i jedno i drugie.

Z drugiej strony:
nowe to nowe, używane owszem ale zależy w jakim stanie. Biorąc pod uwagę graty z allegro które w większości nadają się do remontu to mój werdykt - Nowa C5.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”