Jura F8 - smak kawy

dzako
zagląda od święta
Sprzęt: nivona 855

Re: Jura F8 - smak kawy

Postautor: dzako » sob 13 wrz 2014, 22:39

no proszę pierwsze 10 tematów w tym 4 z problemami od szczęśliwych posiadaczy niezawodnego najwspanialszego oh ah ekspresu marki jura. co na to główny lobber tej firmy na forum wszechwiedzący barnaba. ostatnio trafiłem na jakiś temat gdzie ten Pan w opryskliwy sposób odnosząc się do innych użytkowników próbował im wcisnąć swoją rację odnośnie tego czy w nowym ekspresie w młynku mogą być resztki kawy. mimo że kilka osób pisało że spotkali się z taką sytuacją to Pan serwisant z uporem maniaka stał przy swoim. No to przy okazji wizyty w sieciowym sklepie agd spojrzałem do młynków wystawionych ekspresów no i okazuje się że w 4 na 6 resztki kawy się znajdowały. na ale Pan serwisant zaraz napisze że to ekspozycja i że pewnie obsługa korzysta po godzinach z tych urządzeń.....no i nawet była jedna jura i też drobinki kawy były w komorze młynka.
tak więc przechodząc do meritum nie można chyba jednak do końca wierzyć w to co piszą forumowi fachowcy....

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 15 wrz 2014, 15:39

WItam,

kolega dzako ma rację w 100% pisząc, że uporczywie twierdziłem iż w młynkach nie ma kawy jeżeli ekspres jest nowy. Sprzedając nowe Jury nigdy nie natrafiłem na ani odrobinę kawy w młynku - stąd błędnie wciskałem innym forumowiczom, że kawy nie ma w nim być! ALe wystarczyło przeczytać głupią kartkę dołączaną do każdego ekspresu czy to Jury czy innej marki na której wyraźnie pisze iż ekspresy testowane są przed sprzedażą i mogą w młynkach pozostać odrobiny kawy!!! Przyznałem się do mojego błędu kilka postów niżej. Jest to nauczka dla mnie i dla innych forumowiczów na przyszłość aby się trzy razy dobrze zastanowić zanim coś w necie napiszemy. :?

Co do niezawodności Jury to również potwierdzam, że nie ma ekspresów idealnych tyczy się to również Jury.

Nie mogę się natomiast zgodzić z rzekomym złym smakiem kawy z Jury F8 ponieważ jest to zwyczajnie bzdura do kwadratu.W tym wypadku rzekomy właściciel ekspresu ewidentnie albo nie wie jak wygląda w ogóle JUra, albo nasypał dziwnej kawy albo też wypisuje na forum bzdury na temat Jur gdyż te są dobrymi ekspresami a to w oczy kole co akurat rozumiem. W internecie wypisywać można wszystko i gdzie się tylko chce - nie ważne czy jest to szczera prawda czy też nie.
Kupujący napisał że kawy się nie da pić! Nigdy nie uwierzę. Technicznie F8 niczym nie odbiega od innych Jur.

A co do Jury jako samej marki to uważam że są to zbyt drogie ekspresy w stosunku do tego co sobą reprezentują. MOim zdaniem powinny być tańsze o jakieś30%. Jest niestety nie wiedzieć czemu inaczej. Dlatego też jest wiele innych konkurencyjnych ekspresów na rynku które parzą równie smaczną kawę - takie jak saeco ,delonghi,WMF czy solis. Jedne ekspresy są trwalsze inne mniej ale zasada działania wszystkich ekspresów jest podobna stąd i smak kawy będzie również podobny.

Reasumując - oczywiście że nie można kierować się wypowiedzią jednego jakiegoś tam Barnaby na forum CP ponieważ ile opinii tyle prawd o ekspresach do kawy...baaaa - sam doradzam zawsze moim klientom aby przed zakupem zaczerpnęli opinii u innych serwisantów czy to Jury czy Saeco, ponieważ każdy coś innego dopowie i naprowadzi bliżej na zakup odpowiedniej kawiarki. :)

Podrowionka
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

t_a_1
zagląda od święta
Sprzęt: Jura F8

Postautor: t_a_1 » śr 17 wrz 2014, 15:14

Tak jak wcześniej pisałem moja Jura F8 wylądowała na Puławskiej 366 w Warszawie w celu weryfikacji przez serwis autoryzowany. Po zakończeniu całej diagnozy dam znać co ustalił serwis.

Na zagranicznych forach można poczytać, iż problem gorzkiej kawy z Jury wbrew zaklęciom Barnaby jednak występuje.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 17 wrz 2014, 16:17

czekam z niecierpliwością - proszę napisać jak się sprawa zakończyła:))))) Jestem pewien, że ekspres jest sprawny.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

t_a_1
zagląda od święta

Postautor: t_a_1 » sob 27 wrz 2014, 19:12

Moja Jura F8 wróciła z serwisu autoryzowanego w Warszawie na ul. Puławskiej 366. Sprawę prowadził Pan Sławomir Cichecki.

Barnaba nie chcąc psuć Ci "rynku" napiszę tylko, że po tej wizycie moja F8 zaczęła parzyć kawę jak należy.
Wreszcie kawa straciła ten okropny gorzki posmak. Teraz smakuje naprawdę dobrze.

Na plus firmie Jura trzeba przyznać, że bardzo szybko i poważnie podchodzą do zgłaszanych problemów oraz, że potrafią je skutecznie usunąć.
W przeciwieństwie do Ciebie Barnaba nie wieżą ślepo w "cudowność" swoich produktów :lol:

Pozdrawiam i życzę Wszystkim smacznej kawy :D

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » ndz 28 wrz 2014, 15:17

Może zamiast danych osobowych serwisanta podasz dane awarii? Chyba nie tylko mnie bardziej interesuje co było nie tak z ekspresem.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 29 wrz 2014, 10:10

Witam,

jestem świeżo po rozmowie z Panem Sławkiem z Jury w Warszawie . Ekspres rzeczywiście po kilkunastu mailach z Panią Agnieszką został w końcu zabrany przez kuriera od Pana na serwis. Po testach serwisowych,czyszceniu młynka i po zasypaniu kawy serwisowej oraz pomiarze temperatury nie stwierdzono żadnych usterek w Pana ekspresie Jura F8. Temperatura kawy wynosi w Pana ekspresie 85st a młynek oraz jego żarna pracują prawidłowo. Po testach ekspres został odesłany do klienta. Serwis Jura Warszawa nie stwierdził żadnej usterki w Pana ekspresie a powodem różnicy smaku była zasypana przez Pana kawa. Protokół serwisowy jest do wglądu. Otrzymał Pan również informację na mail o przebiegu przeglądu.

Zbyt długo pracuję przy Jurach aby uwierzyć w to co Pan napisał na forum. :)) Dziwię się natomiast,że dalej Pan brnie zamiast przyznać że ekspres jest ok.Przykre to jest.

Dla niedowiarków podaję nr telefonu do serwisu na ul.Puławską: 221234301

Pozdrawiam.

mmorka
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » pn 29 wrz 2014, 11:33

Kilka ostatnich postów tego tematu to naprawdę już żałość i dno - i nie mówię o postach barnaby. Upublicznianie danych serwisanta również uważam za żałosne.

[email protected]
zagląda od święta

Postautor: [email protected] » pn 13 paź 2014, 18:34

Witam, wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem ekspresu jura F8.
Zakupiłem kawę LAVAZZA CREMA e AROMA , zrobiłem jakieś 20 różnych kaw i niestety kawa jest lurowata smakuje jak gorąca woda o smaku kawy (pianka/crema jest ok) , nie jest to tylko moje odczucie ale i mojej rodziny..
Czy może być to wina kawy czy raczej ustawień ekspresu ? Z tego co się dowiedziałem to całkiem niezła kawa, niestety nie mam możliwości sprawdzenia tej kawy u kogoś innego kto ma ekspres automatyczny...
Jakie jest optymalne ustawienie młynka ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » wt 14 paź 2014, 0:20

Źle się dowiedziałeś. To nie jest niezła kawa. Do kiedy ma trwałość? Bo daty palenia pewnie nie ma na paczce? Pianka jest sztuczna jak to z automatu.

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » wt 14 paź 2014, 0:45

Kiedyś kupiłem Lavazzę (nie pamiętam już nawet którą) w niebieskiej paczce i, o dziwo, miała nadrukowaną datę palenia.

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere

Postautor: piomic » wt 14 paź 2014, 6:27

Może rzeczywiście się zagalopowałem z tą datą, nawet ta z Lidla miewa podaną.
[email protected], ile u Ciebie trwa ekstrakcja i jaką objętość w tym czasie ekspres produkuje?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 14 paź 2014, 7:17

Kawa Lavazza Crema e Aroma jest kawą delikatną o nucie "śmietankowej". Wymaga ustawienia mocniejszej dawki kawy. Proszę ustawić mocniejsze mielenie (na mniejszą kropkę) i zmienić moc kawy na mocniejszą - takie nastawy powinny pomóc w dalszej degustacji tej kawy. Jest to bardzo dobra kawa, delikatna. Tej kawy sprzedaję najwięcej, ponieważ jest ona uniwersalna, ani nie kwaśna, ani nie gorzka. Pierwsze kilka kaw po zakupie ekspresu będą miały niewłaściwą moc, ponieważ kawa musi dobrze dojść do młynka.\\Pozdrawiam:))

[email protected]
zagląda od święta

Postautor: [email protected] » wt 14 paź 2014, 18:29

Moja kawa ma datę przydatności do 30/05/2016, data palenia to chyba 08/11/2013, czas ekstrakcji to 55 sekund przy 190 ml filiżanki. jakby jest trochę lepiej z nowymi ustawieniami,,,,

[email protected]
zagląda od święta

Postautor: [email protected] » sob 18 paź 2014, 13:44

Więc tak, zrobiłem jakieś 70 kaw, doszedłem do tego że prawie wszystkie rodzaje kaw, typu macchiato, espresso, late macchiato zwyczajna kawa wychodzą moim zdaniem bardzo dobrze z ustawieniami fabrycznymi, kawa jest fajna gęsta, kremowa. W momencie kiedy zwiększam w ustawieniach pojemność filiżanki kawa wychodzi lurowata tak jak by zwiększona ilość wody nie powodowała zwiększenia ilości zmielenia ziaren, czy to normalne ?

Wróć do „Ekspresy automatyczne”