Jura Impressa J9.2 a Nespresso

Wdały
Sprzęt: Jura Impressa J9.2 Piano White

Jura Impressa J9.2 a Nespresso

Postautor: Wdały » pn 15 wrz 2014, 13:04

Dzień dobry wszystkim,

Forum podczytuję od dawna, w celu oświecenia, ale zmiana okoliczności (nabycie nowego ekspresu) zmusiła mnie do poszukania tu pomocy.

Dotąd byłem użytkownikiem kapsułkowca Nespresso, z którego byłem naprawdę zadowolony - większość kaw (tych "średniej mocy") była w moim guście, urządzenie wspaniale spieniało mleko, było super wygodne w użytkowaniu, słowem, brak zastrzeżeń. Jasne, wrażenia smakowe nie dorównywały temu, czego czasami doświadczałem pijąc kawę w dobrej kawiarni, ale spokojnie dorównywały Starbucksowi i tym podobnym pijalniom.

Jednak lepsze wrogiem dobrego - zapragnąłem większej swobody w doborze kawy i uwolnienia się od zamawiania kapsułek przy zachowaniu zbliżonej wygody użytkowania, więc kupiłem automat - Jurę J9.2.

No i póki co, jestem niezadowolony. Kawa wychodzi gorsza niż z Nespresso, kwaśna, z marną (w porównaniu do kapsułki) cremą, mleko też spienione marniej:-( Wciąż mam nadzieję, że dam radę poustawiać coś, żeby było lepiej, a nie będę musiał wstawić pięknej białej Jury do biura, a samemu ładnie się ubrać, kupić kwiaty i pójść do Nespresso z przeprosinami.

Póki co, do ekspresu sypię Lavazzę (eksperymentowałem z Tchibo, ale szczerze, nie czuję różnicy), młynek na 1/3, nie bardzo wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby było lepiej (czyt. bardziej jak w Nespresso).

I bardzo proszę nie odbierać mojego postu jako ataku na firmę, albo na automaty w ogóle - serio potrzebuję dobrej rady. Dlatego też nie podpiąłem się pod poprzedni temat o smaku kawy z Jury, bo tam wynikła mała awanturka, czego tutaj chciałbym uniknąć.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Re: Jura Impressa J9.2 a Nespresso

Postautor: Barnaba » pn 15 wrz 2014, 15:57

hihi - a jaki będzie kolejny nowy temat? "kupiłem Jurę Z9" i kawa smakuje gorzej niż w ekspresie z biedronki:)))

A tak na poważnie to moja rada - sprzedać Jurę - pójdzie za dobre pieniążki i kupić za 200zł drugie nespresso. NIc innego doradzić nie mogę. A na przyszłość - zapraszam na degustację kawy do mnie- z kilku moich ekspresów - przed zakupem rzecz jasna.

Pozdrowionka
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Wdały

Postautor: Wdały » pn 15 wrz 2014, 20:37

Dobra, spodziewałem się, ale wobec tego poprzedniego wątku, nie biorę odpowiedzi personalnie.

Autentycznie potrzebuję jakiejś rady (innej niż "sprzedaj automat" bo tydzień temu dałem za niego prawie 7 tysięcy, więc nieśpieszno mi do sprzedawania). Jura ma doskonałą opinię, więc jeśli mi kawa nie smakuje, to zastanawiam się, co ja robię źle, nie żalę się, że Jura jest zła. Porównywałem do Nespresso, bo to jest kawa, która mi prawie zawsze smakuje (nie licząc lungo, bo jakakolwiek kapsułka zaparzona jako lungo jest paskudna, nie wiem dlaczego).

Nic to, na razie upatruję problemu w spieniarce (tzn. że nie spienia tak jak lubię). Przywiozę stary ekspres, spienię sobie w nim mleko i sprawdzę, jak smakuje espresso parzone w Jurze + mleko z kapsułkowego.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 16 wrz 2014, 7:30

Spieniacz w Jurze J9 musi być w 100% czysty. Grzybek znajdujący się na górze przystawki również musi być drożny. Jest w nim malutki otworek który jeżeli jest zapchany - to przystawka spieniająca nie będzie spieniać dobrze mleka lub nie będzie spieniać go w ogóle. Podobnie sprawa się ma z otworem pomiędzy górnym grzybkiem a wyciągniętym pokrętle od przystawki. Przystawki Jury są przystawkami zewnętrznymi co jest ich atutem, ale muszą być w 100% drożne i czyste. W przeciwnym wypadku nici z porządnej pianki. :(

pozdrawiam.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

Wdały

Postautor: Wdały » czw 18 wrz 2014, 14:13

Gwoli zamknięcia tematu:

Przyzwoitą piankę udało się osiągnąć z mleka 3,8% - sukces!

Zamiast Lavazzy zacząłem sypać ziarna nabyte w sklepie z kawą i smak espresso też się wyraźnie podniósł.

W sumie, cel osiągnięty, jestem zadowolony z ekspresu, ale muszę powiedzieć, że automat to delikatna bestia - z przeciętnych produktów dostaniemy co najwyżej byle co.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 19 wrz 2014, 7:18

Nie zgodzę się z tym, że kawy Lavazza to kawa z nich to byle co. Są to kawy włoskie z ogromną tradycją a ich właściciel jako pierwszy na Świecie zaczął sprzedawać mieszanki arabiki i robusty co pogłębiło smak kawy i rozreklamowało jego kawę na cały świat. Znam mnóstwo moich klientów którzy są rozczarowani zakupem kaw na wagę w sklepach. Wszystko zależy od gustu i kubków smakowych .Jedni lubią kawy kwaśne, inni gorzkie a jeszcze inni z nutą śmietankową czy orzechową i......... każdy ma racje.
Zgodzę się natomiast z tym iż automaty to jak Pan to ujął "delikatne bestie" - owszem do tego chimeryczne jeszcze. Nic nie zastąpi kolby, niezależnego młynka do kawy oraz spieniacza ręcznego. Ale automat jest jakimś tam kompromisem a na jego ułomności z tytułu tego że jest właśnie automatem musimy przymknąć oko w zamian za jakąś tam wygodę.

Misio1973
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Jura z7

Re: Odp: Jura Impressa J9.2 a Nespresso

Postautor: Misio1973 » pn 22 wrz 2014, 8:25

Ja mam 3 lata jure, robi zaje.... Kawę i świetnie spienia mleko lepiej ode mnie. Syp dobrą kawę czyść dysze pary i nie pij tej chemi z kapsułek, też miałem przez chwile krupsa i kapsułki w porównaniu do jury to paskudna trucizna niczym stare ziarna ze sklepu w porównaniu do świeżych prosto od antonia

mmorka
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Postautor: mmorka » pn 22 wrz 2014, 11:05

No też bym ci polecił ariadnę na spróbowanie.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”