pomoc w kupnie

krzysiekstilo
zagląda od święta
Sprzęt: kafetiera Baggini

Re: pomoc w kupnie

Postautor: krzysiekstilo » czw 28 sty 2016, 23:29

witam, właśnie dzisiaj rozmawiałem z koleżanką żony, która jest przedstawicielem handlowym od kaw min Lavazzy i potwierdziła że Jura jak mercedes a właśnie Nivona odpowiednik do użytku domowego. Widzę że w pieniądzach 1700-1800 to właśnie nivona 646 ( a czym się różni nivona 656 - srebrnym frontem ? ) ewentualnie pasujący mi wzrokowo philips 8844/09 - oba są z tymi rurkami na mleko i to mi się podoba ale nie wiem jak w tych modelach jest z ich czyszczeniem. Natomiast w kwocie większej o 2 stówy w sklepach polecają mi delonghi 23. 420 z dyszą spieniającą ( a i są głosy że ich młynki palą kawę- jaka jest prawda ? przy założeniu robienia max 5 kaw na raz ) . Jak jest z młynkami w ww nivonie pod wzgl ewent palenia kawy przy mieleniu ? Są opinie ze jak nivona to tylko od serii 7xx. dlaczego ?. Na tą serię po prostu mnie nie stać. co przemawia za Nivoną 646 a co ewentualnie dyskwalifikuje ww delonghi i philipsa. Jestem otwarty na każdą sugestię i z niecierpliwością czekam na opinie. Krzysztof K.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 29 sty 2016, 8:08

delonghii nie palą kawy. Bzdura.
Ekspresy palą kawę wówczas gdy kawa jest wilgotna i zaklei dół górnego żarna -jego nacięcia. Wówczas powstaje efekt palenia kawy, ponieważ wytwarza się za wysoka temperatura pomiędzy żarnami w trakcie mielenia.Nalezy wyczyścić żarna oraz kanał dolotowy.
Zarówno model 23.420 jak i Nivona to ekspresy których trwałość jest adekwatna do ceny.Zarówno delponghii jak i nivona spełni Pana oczekiwania.

A Jura to obecnie najlepsze domowe automatyczne ekspresy ciśnieniowe do kawy do użytku domowego na świecie i nie ma co ich porównywać do Nivony czy Delonghii, bo to inna liga ale i cena niestety również , wiec coś za coś.

Ja skłaniałbym się ku Nivonie ze względu na przystawkę zewnętrzną. 646/656 oprócz koloru - niczym się od siebie nie różnią.

Philips? Owszem - telewizor albo słuchawki ale nie ekspres do kawy.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

pauwol
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: pauwol » pt 29 sty 2016, 9:08

Ja w koncu zdecydowalam się na Nivone 757. Przyjdzie do mnie w sobote, pierwsza kawa pewnie wieczorem :)
Powiedzcie mi prosze w co jeszcze, poza kawa i ladna filizanka powinnam się zaopatrzyc?

hanias
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Jura Z6 (2016) i Siemens TK76209RW (2009)

Postautor: hanias » pt 29 sty 2016, 10:28

Prąd, woda i ewentualnie mleko :-)

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » pt 29 sty 2016, 21:06

delonghii nie palą kawy. Bzdura.
Ekspresy palą kawę wówczas gdy kawa jest wilgotna i zaklei dół górnego żarna -jego nacięcia. Wówczas powstaje efekt palenia kawy, ponieważ wytwarza się za wysoka temperatura pomiędzy żarnami w trakcie mielenia.Nalezy wyczyścić żarna oraz kanał dolotowy.
Zarówno model 23.420 jak i Nivona to ekspresy których trwałość jest adekwatna do ceny.Zarówno delponghii jak i nivona spełni Pana oczekiwania.

A Jura to obecnie najlepsze domowe automatyczne ekspresy ciśnieniowe do kawy do użytku domowego na świecie i nie ma co ich porównywać do Nivony czy Delonghii, bo to inna liga ale i cena niestety również , wiec coś za coś.

Ja skłaniałbym się ku Nivonie ze względu na przystawkę zewnętrzną. 646/656 oprócz koloru - niczym się od siebie nie różnią.

Witam, z Philipsem to prawda , dziś miałem możliwość oglądnięcia te ekspresy i jestem mocno rozczarowany co do ich jakości materiałów i wykonania , moim subiektywnym zdaniem wyglądają dość tandetnie , plastikowo więc tej firmie dziękuję . Podzielam także pana zdanie odnośnie systemu spieniania w nivonie 646 , uważam to za bardzo praktyczny sposób spieniania . Prosiłbym o krótką informację w jaki sposób czyści się tą przystawkę spieniającą. Z tego co wyczytałem nivona ma filtr do wody - jeśli w domu używam dzbanka filtrującego Brita to czy nivona wymaga stosowania w ekspresie dedykowanego filtra , czy też w takim przypadku jest to zbędne ? Jak dotychczas na żywo w sklepie nie udało mi się zobaczyć żadnej Nivony więc proszę o opinię o jakości wykonania i użytych materiałów w tym ekspresie ( wiem że najważniejsze to co w środku a tu z kolei wiem z Pana wypowiedzi że to również Pana najważniejsze kryterium w ocenie sprzętu, ale człowiek tez jest wzrokowcem i tandetne wykonanie mnie zraża do sprzętu ). Moim zdaniem delonghi przewyższa wykonaniem te philipsy=saeco. Choć bardziej skłaniam się ku ww nivonie to proszę jeszcze o informacje który z ekspresów nivona czy delonghi jest prostszy i bardziej intuicyjny w obsłudze . Z tego co zauważyłem oba modele już kilka dobrych lat są na rynku więc to sprawdzone modele ? pozdrawiam Krzysztof K.

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » pt 29 sty 2016, 23:07

W elektronice prawdziwy Philips też już nie istnieje. To już tylko marka pod którą występuje kiepska chińszczyzna.
ekspres: De Longhi ECAM 23, Gaggia Baby Dose młynek: podrasowany MPM MMK-01

hanias
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Jura Z6 (2016) i Siemens TK76209RW (2009)

Postautor: hanias » sob 30 sty 2016, 12:47

Jak używasz filtrowania wody np. poprzez dzbanek Brita to nie musisz używać filtrów w ekspresie.
Zrobiliśmy test twardości wody w domu.
Kupiliśmy sobie kropelkowy tester wody, by dokładnie sprawdzić twardość wody.
Woda z kranu ma twardość 17-18 °dH. Przepuszczona przez filtr ma 2-3 °dH - wg niemieckiej skali.

W Siemensie od 10.2009 r. używaliśmy tylko przefiltrowanej wody przez Brita Maxtra lub zamienniki Rubin z Rossmanna i nigdy nie było problemów z zakamienieniem ekspresu. Do ekspresu Jura również używamy filtrowanej wody w dzbanku.

Pozdrawiam
Hania

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » ndz 31 sty 2016, 0:33

witam Pana Barnabo i na wstępie chciałbym Pana przeprosić że w swoich ostatnich postach zadawałem pytania na które odpowiedzi były w instrukcjach obsługi- uswiadomiłem to sobie wczoraj jak znalazłem czas na lekturę instrukcji obsługi interesujacych mnie ekspresów . po lekturze instrukcji modelu Nivona 757 bardzo spodobało mi się programowanie 2 przciskami oraz pełna automatyka kaw a co najważniejsze możliwość przygotowania gorącego mleka i kakao dla moich dzieciaków . Bardzo poważnie rozważam odczekanie 2-3 miesiecy i zakup właśnie tego modelu . Mam świadomość że dobry produkt musi kosztować a różnica w możliwościach między 646 a 757 jest oczywista. prosiłbym Pana o ocenę modelu 757 pod wzgledem technicznym , ewentualnych niedogodności których ja mogę nie dostrzzegać. . czy model ten jest lepiej wykonany i z lepszych materiałów nić 646( nieraz przekonałem się że produkty modelowo najniższe są wykonane z gorszych materiałów , zastosowane starsze technologie ale jak to jest w przypadku ekspresów nivona ? ) . Czy w budżecie ok 2700zł nivona 757 byłaby dla mnie najlepszym wyborem ( biore pod uwage tylko system spieniania mleka rurką z "kartonu- butelki ". Jesli mogę prosić to proszę również o rozwianie moich wątpliwości z zapytań w poprzednich 2 postach .

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » ndz 31 sty 2016, 11:30

technicznie te ekspresy są identyczne po za funkcją one touch do cappuccino.

Różnice polegają na zmienionym menu oraz grafiki wyświetlacza,wyższym umiejscowieniem spieniacza do OneTouch, funkcją one touch do cappuccino oraz funkcją automatycznego a nie ręcznego mycia przystawki tak jak 646.

Więc jeśli nacisk jest na kawy mleczne to warto kupić wyższą 757, jeśli na kawy czarne to 646.

Jakościowo i technicznie - bez zmian.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » pn 01 lut 2016, 0:15

witam, po dokładnej lekturze mozliwości i sposobu obsługi zapadł wybór - Nivona 757 a to z racji prostego a zarazem eleganckiego wyglądu ( dotyczy się w ogóle Nivony ) , obsługi menu tylko 2 pokrętłami , z racji wykorzystania pół na pół: kawa czarna / mleczna i mleko/kakao dla dzieci (fajna rzecz ) wybieram właśnie ten model ( choć będzie trzeba ze wzgl finansowych poczekać miesiąc ) , Domyślam się ze w stosunku do modelu 6xx ten ma trochę zaawansowanej elektroniki i mam do Barnaby zapytanie czy nie muszę obawiać się właśnie o tą elektronikę , jak się sprawuje , czy znane są Ci przypadki jakichś usterek . Czy w tym modelu jest menu w j polskim. ? Nie mogę doczytać w instrukcjach co jaki czas/ ilość kaw będzie czyszczenie układu, odkamienianie ( jest lapidarne stwierdzenie - urządzenie zasygnalizuje )- tak orientacyjnie aby przy zakupie ekspresu zaopatrzyć się od razu w te srodki i czy sugeruje Pan tylko te dedykowane oryginalne czy jakieś inne. Czy dobrze doczytałem że 757 ma funkcje płukania dysz tylko przed wyłączeniem . Widzialem ekspres który płukał po włączeniu i przed wyłączeniem.

morsowanie

Postautor: morsowanie » pn 01 lut 2016, 15:48

Nivone 757
Miałem kiedyś i powiem szczerze nie polecam. Bardzo szybko mi się popsuł.

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » pn 01 lut 2016, 22:14

Serio? 757? A co w nim się stało?

Jeśli dobrze pamietam to można ustawić płukanie przed i po ...
Model 757 to naprawdę udany, uniwersalny ekspres. Trochę ich sprzedaliśmy i jeszcze nikt nie narzekał.
Środki chemiczne możesz stosować według uznania jest na rynku spory wybór :)
Menu jest w języku polskim.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » wt 02 lut 2016, 7:55

..co znaczy kiedyś miałem?

Model 757 jest w ofercie dopiero od stycznia 2013r.

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » czw 04 lut 2016, 21:33

właśnie dzisiaj zakupiłem nivonę 757 -z 3 letnią gwarancją producenta , Powiem tak, ekspres prezentuje się o niebo lepiej niż na zdjęciach , wysoka jakość wykonania , stosunkowo cichy, zaczynam uczyć się obsługi.
Dziękuje wszystkim za poświęcony dla mnie czas .

jack811

Postautor: jack811 » pt 05 lut 2016, 16:42

Serdeczności dla wszystkich forumowiczów!
Dziś się zarejestrowałem i proszę o wyrozumiałość :)
Chciałbym prosić o pomoc w zakupie automatu, który posiada funkcje robienia kaw mlecznych za pomocą jednego przycisku.
Budżet niestety okrojony i w grę wchodzą razej ekspresy używane... Zastanawiałem się nad Siemensem z serii eq7, ale zbyt pochlebnych opinii nie znajduję...
Na allegro jest całkiem sporo ofert sprzedaży- wszystkie oczywiście "igiełki" po serwisie itp...
Mój budżet to max 1500 pln. Wiem, że to niewiele, ale na taką kwotę mogę sobie obecnie pozwolić.
Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? Czy te allegro-we oferty są godne uwagi?
I czy serwisy, które zajmują się również sprzedażą używanych, naprawianych ekspresów, sprzedają również na raty?
Pytam o to, bo jeśli nie znajdę nic godnego uwagi za max 1500 pln, to może mógłbym coś dorzucić w ratach...
Mam nadzieję, że mnie nie wyśmiejecie i pomożecie w zakupie :)
Z góry dziękuję i czekam na info :)

Wróć do „Ekspresy automatyczne”