pomoc w kupnie

zico07
Sprzęt: nie mam

Re: pomoc w kupnie

Postautor: zico07 » pn 08 lut 2016, 8:41

właśnie dzisiaj zakupiłem nivonę 757 -z 3 letnią gwarancją producenta
W którym sklepie można kupić ten ekspres w dobrej cenie i z 3 letnią gwarancją producenta ?

krzysiekstilo
zagląda od święta
Sprzęt: kafetiera Baggini

Postautor: krzysiekstilo » pn 08 lut 2016, 20:14

Tak , nivonę z pełną 3 letnią gwarancją producenta można nabyć w stacjonarnych salonach zrzeszonych w Grupie wszystkodokawy.pl. Ja kupiłem za 2800- więc za ten dodatkowy rok gwarancji producenta warto podjechać ( zwłaszcza ze paliwo taniutkie :D ) , przy okazji mamy pełny instruktaż obsługi i konserwacji.

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » wt 09 lut 2016, 23:06

witam, jako uzytkownik od kilku dni ekspresu Nivona 757 chciałbym uzyskać od użytkowników oraz znawców sprzętu od strony technicznej ( tu kłaniam się Barnabie :) praktyczne porady odnośnie konserwacji ekspresu. Wszak prawdą jest iż "sprzęt taki masz jak o niego dbasz " Ekspres wykonuje dziennie 2 czarne i 2 białe kawy a okazjonalnie myślę że 3-4 razy w miesiącu po ok 7 kaw. Myslę że te dane będą istotne do czynności konserwacyjnych . O płukaniu po włączeniu ekspres sam się upomina a takżę przypomina o płukaniu spieniacza - to rozumiem. Ekspres również sam zasygnalizuje odkamienienie oraz czyszczenie systemu - ok, ale po jakim czasie lub jakiej ilości wykonanych kaw mogę się spodziewać tych czynności, Co jaki czas trzeba wyciągnąć i przepłukać jednostkę zaparzacza ?. Co jaki czas muszę włączyć proces czyszczenia spieniacza do mleka oraz czy muszę użyć do czyszczenia tylko specjalnego środka do czyszczenia spieniaczy czy też są jakieś inne uniwersalne środki. Kiedy należy zdemontować końcówki spieniacza oraz rurkę zasysającą mleko w celu wymycia .

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 10 lut 2016, 8:05

W zależności od modelu ,zarówno Melitta jak i Nivona (to takie same technicznie ekspresy) maja procesor który wylicza czas odkamieniania.
Ja zalecam odkamienianie tych ekspresów co 6 miesięcy.Moduł zaparzania myjemy raz na dwa miesiące ciepła wodą z dodatkiem detergentu, potem całość dobrze wypłukać.Można uszczelkę lekko przesmarować olejem jadalnym wacikiem do uszu.
Spieniacze spokojnie możemy myć uniwersalnym środkiem który zachodzi w reakcję z mlekiem.

Oryginalne środki stosujemy tylko wtedy, gdy odkamieniamy ekspres lub uruchamiamy procedurę czyszczenia modułu zaparzania.

Spieniacz musi być czysty. W przeciwnym razie zaczyna śmierdzieć od mleka i źle spienia. Systemy myjące które posiada ekspres nie zwalniają nas z mycia ręcznego co jakiś czas przystawek.

Zadbajmy o to aby ekspres miał miękką wodę. Jest to gwarancja bezproblemowej pracy ekspresu. Jeśli po miesiącu ścianki na zbiorniku wody są białe od nalotu - to wodę mamy do kitu.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

daarek87

Postautor: daarek87 » śr 10 lut 2016, 8:50

Witam,

To mój pierwszy post na forum i będę wdzięczny za pomoc.
Szukam ekspresu do kawy w granicach 3000 zł. To ma być prezent więc nie chciałbym kupić badziewia. Chciałbym się dowiedzieć drogi Barnabo co sądzisz o spieniaczach w DeLonghi bo czytałem bardzo złe opinie na ich temat .... Czy potwierdzasz to ? Ewentualnie jaki model DeLonghi lub Nivony byś polecał. Dodam jeszcze że zależy mi na funkcji cappucino.

Adam-12

Postautor: Adam-12 » śr 10 lut 2016, 13:42

Witam,
chce kupić dzisiaj ekspres do kawy ten:
http://www.komputronik.pl/product/29642 ... 27_09.html

lub

jakiś Jury?

użytek domowy.

Proszę o pomoc?

daarek87

Postautor: daarek87 » śr 10 lut 2016, 13:58

Żeby troche uściślić to obecnie moim faworytem jest Nivona 767, aczkolwiek uważam że jest brzydka i o wiele bardziej podobają mi się DeLonghi...... Czy polecalibyście coś z DeLonghi?? Moze jakas Primadonna S??

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » śr 10 lut 2016, 20:14

Co do spieniaczy to poczytaj ten wątek:
http://caffeprego.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=29&t=15626
zdania jak zwykle sa podzielone :)
ekspres: De Longhi ECAM 23, Gaggia Baby Dose młynek: podrasowany MPM MMK-01

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » pt 19 lut 2016, 10:57

witam , mam pytanie odnośnie ekspresu Nivona 757 lub/i innych z tej marki , tu zwracam się do użytkowników oraz znawców od strony technicznej. Na razie próbuje różnych ustawień , próbuje różnych kaw itp . Fabrycznie młynek ustawiony był na połowę skali , ja zmieniłem tak na 3/4 aby kawa była drobniej zmielona - subiektywnie kawka jakby mocniejsza , wyrazistsza wychodzi . Ustawienie temp wody dałem próbnie na max temp - kawka znacznie cieplejsza niz przy ustawieniu na temp wysoka . moje pytanie jak z waszych doświadczeń powinna być ustawiona temp ? Wyczytałem ze optymalna temp dla parzenia kawy to 89-93 st -czy ktoś wie jak wygląda temperatura przy poszczególnych ustawieniach w Nivonie i który nastaw jest najlepszy pod wzgl osiąganych efektów . Czy ta temp max w Nivonie przekracza sugerowaną temp. przez znawców tematu . Jakie nastawy młynka są najlepsze dla tego ekspresu .

marchewa1976

Postautor: marchewa1976 » pt 19 lut 2016, 14:17

Dzień dobry chce kupić ekspres w kwocie 2.000-2.500 zł. proszę o pomoc.Ekspres do użytku domowego około 40 kaw tygodniowo , głownie kawy mleczne capucino i latte , jestem laikiem jeżeli chodzi o kawy ma to być prezent dla zony proszę o podpowiedzi i dziękuje

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 19 lut 2016, 19:26

Nastawy młynka na środek, temperaturę kawy na normal, a przy espresso lub ristretto - max a górę na wysoką. Filiżaneczki o grubych ściankach - podgrzane,niesłodzone.

Generalnie należy unikać zbyt mocno zmielonej kawy, ponieważ będzie zbyt kwaśna.

Z kolei zbyt wysoka temperatura zabija aromat kawy.

Natomiast wszystko jest kwestią gustu.Jeden lubi kawę mleczną inny jeszcze inną i każdy ma rację :D
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

krzysiekstilo
zagląda od święta

Postautor: krzysiekstilo » pt 19 lut 2016, 20:17

o bardzo dziękuję za tak istotne informacje .

marcinhary
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: DELONGHI ECAM 22.320 SB

Postautor: marcinhary » sob 20 lut 2016, 19:08

witam to moze i mnie BARNABO pomozesz jakie sa optymalne ustawienia w ekspresie DELONGHI 22.320 chodzi mi o ustawienie temperatury i grubosc zmielenia kawy . a jakiej marki kawy pan poleca do ekspresu .Z gory dziekuje za ewentualna odpowiedz.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » sob 20 lut 2016, 20:48

Barnaba nie jest fachowcem od kaw tylko zwykłym serwisantem specjalizującym się w Jurach...więc na pewno wyrocznią w tym temacie nie jest.

Nastawy w Delonghii ze względu na większą odległość pomiędzy termoblokiem a wylewką kawy należy ustawiać na wysoką. Moc kawy ustawiamy na 3/4 największego stopnia zmielenia. Kawę zawsze na strong. Na nastawach normal jest zbyt słaba.

Unikać kaw smakowych, wówczas moduł zaparzania i cały system podawania kawy dłużej będzie służył.

Kawa Jura 4 rodzaje, Lavazza :mieszanka 50-50% crema e aroma, Top Class,gold selection (ciekawe kawy),,PienAroma (ale oryginalne pakowane we Włoszech a nie w Polsce)- brak języka polskiego na opakowaniach, Saquella espresso Crema, Ionia, polska Mk cafe, SegaFredo, Pellini.
Kawę trzymamy zawsze w suchym i ciemnym miejscu aby nie spleśniała.
Unikać kaw mielonych, bo często spotkamy w nich mielony groch, zboże...dlatego kawa mielona jest tańsza od ziarnistej. Kawy ziarnistej jako samej kawy nie da się oszukać...ale co niektórzy sprzedawcy lubią mieszać kawy dodając robustę bardzo kiepskiej jakości często z odpadu lub niedopalonej. Można by ją porównać do PepsiColi/CocaColi mieszanej z wodą w znanych fast foodach. :)
Jeśli nie chcemy chorować na Parkinsona, Alzheimera,raka trzustki czy wątroby - pijmy kawę ale bez cukru i mleka:)

marek84
zagląda od święta
Sprzęt: przelewowy

Postautor: marek84 » sob 20 lut 2016, 22:20

Witam,
Proszę o pomoc w wyborze (wskazaniu, który ekspres lepszy lub wadliwy, może coś lepszego w tej samej cenie):
De'Longhi ETAM 29.510 Autentica
De'Longhi ECAM 23.120

Czego potrzebuję:
Automatyczny ekspres do domu, głównie do wykorzystania w weekendy i dni wolne (po 4-6 kaw dziennie, połowa z mlekiem, czasem przyjdą goście to więcej), w tygodniu rzadziej (1-2 dziennie). Cena: do 2 tys PLN.

Po lekturze tego forum zdecydowaliśmy się na De Longhi (wygląda chyba najsensowniej w tym przedziale cenowym), pozostał dylemat: który z powyższych? Czy w ogóle są pomiędzy nimi istotne różnice, czy też jedynie kwestie wizualne?

Wróć do „Ekspresy automatyczne”