pomoc w kupnie

adami12
Sprzęt: Rowenta Adaggio,Krups

Re: pomoc w kupnie

Postautor: adami12 » pt 04 lis 2016, 14:36

Dziękuje bardzo Kolego.Juz poluje na nowe fanty.
Jeszcze przedemną duzo do przeczytania tu wiec narazie nie bede zawracał głowy.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Jura Z6 III gen ALU P.E.P.,G3
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pt 04 lis 2016, 19:04

Proszę się przenieść do działu "ekspresy kolbowe".

Tam koledzy forumowicze na pewno pomogą Panu wybrać może jakąś używkę z dobrych rąk. Być może któryś z forumowiczów ma na sprzedaż jakąś kolbę używaną ale markową wraz z młynkiem. W pakiecie razem - jest taniej.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

remus
Sprzęt: Petra Electric

Postautor: remus » wt 15 lis 2016, 17:58

Mój ekspres na saszetki senseo dokończył żywota i przymierzam się do zakupu nowego ekspresu automatycznego do domu - niestety wciąż brak widoków (czasu) na kolbę i wszystkie "ceremonie" towarzyszące...

Priorytety:
- szybkość i prostota obsługi (zwłaszcza czynności czyszcząco-konserwacyjnych);
- dobra jakość i bezawaryjność konstrukcji;
- możliwie dobra jakość uzyskiwanego napoju.
Oczywiście planuję używać świeżo palonych ziarenek z jakiejś rodzimej palarni.
Pijemy głównie kawy mleczne (latte, cappuccino) w ilości 2-4 szt. dziennie.

Budżet to 2000 zł (z możliwością dołożenia 100-200 zł).
Moje typy:
SAECO LIRIKA OTC - ONE TOUCH CAPPUCCINO (polecany ostatnio na forach kawowych jako niezawodny konstrukcyjnie, ale odnoszę wrażenie, że to marketing sprzedawców...)
MELITTA CAFFEO SOLO & PERFECT MILK (mało opinii o tym modelu, chociaż marka w moim przekonaniu dobra i cena zachęcająca...)

Bardzo proszę o praktyczne porady odnośnie tych modeli, czy może pobłądziłem i wskażecie mi inne propozycje?
Zasysanie mleka preferowane przez rurkę, chyba że znacie ekspres z pojemnikiem "przyjaznym dla użytkownika".
Nie potrzebuję tak dużych zbiorników na wodę i kawę jak w Lirice, przekonuje mnie jednak, że jest to ponoć model z serii profesjonalnej...
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

remus

Postautor: remus » śr 16 lis 2016, 17:37

Czy któryś z Szanownych Forumowiczów zechce podjąć temat?
Nie ukrywam, że mocno liczę na opinię i doradztwo Barnaby :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 17 lis 2016, 7:49

W przedziale 2tys zł nie ma szans zakupienia ekspresu który by spełniał napisane przez Pana warunki.
W tej cenie nie kupi Pan ani ekspresu trwałego, ani super smaku kawy nie będzie z niego,ani bezawaryjnego ani takiego który wykona Panu wszystkie rodzaje kaw za jednym przyciskiem,ani takiego który będzie miał wygodne dobrze wykonane zbiorniki,obudowę itd itd.Jedyne co będzie miał to wygląd - będzie ładnie wyglądał - a to tak.

na upartego:

Melitta,Nivona,

Delonghii owszem ale bez dzbanka spieniającego.

Proszę w internecie posiłkować się wypowiedziami raczej serwisantów (chociaż Ci rzadko wypowiadają się ze względu na brak czasu, nie chcą też udowadniać oczywistych oczywistości kłócąc się z osobami którym się tylko wydaje że coś wiedzą,stąd wypowiedzi fachowe w sieci to rzadkość)a nie przedstawicieli handlowych poszczególnych marek którzy nie mają pojęcia jak ekspres wygląda w środku.Proszę starać się wyławiać opinie rozsądne , mądre podparte fachową wiedzą i realnymi potwierdzeniami innych osób.Zawsze warto zaczerpnąć kilku opinii. W internecie każdy może napisać co tylko chce i jak chce.Wiele osób przejechało się na tym,czytając wypowiedzi różnych osób płacąc za urządzenie wiele tysięcy złotych funkcji których nie wykorzystuje nawet w 1/8 i...odwrotnie wydało za mało pieniędzy i potem żałowało zakupu.
Nawet sam Dr Google nie jest tak dobry jak prawdziwy lekarz w realu.Najważniejsze jest chłodne i mądre oko przy serfowaniu w sieci, czytanie między wierszami itd itd.Zakup ekspresu automatycznego to wyzwanie - jak kupno garnituru który musi pasować na miarę.Łatwiej kupić telewizor niż ekspres automatyczny do kawy który będzie spełniał nasze wymagania i z którego będziemy zadowoleni.
Wkrótce wkleję film opisujący zakup ekspresu automatycznego do kawy.Będzie w nim opisane,na co właściwie zwrócić uwagę przy zakupie i jakie mamy możliwości w przedziale poszczególnych kwot cenowych.
...życie jest piękne :) sprzedaż/serwis/dzierżawa/ekspresów JURA ...i reszta świata tel.501384480 http://www.primocaffe.pl

remus

Postautor: remus » czw 17 lis 2016, 19:02

Witam Panie Barnabo i dziękuję za obszerną wypowiedź.
Zdaję sobie sprawę ze wszystkiego, o czym Pan napisał - od jakiegoś czasu przeglądam fora kawowe i opinie w internecie. Wskazane przeze mnie modele mieszczą się w budżecie (Saeco Litrika OTC w cenie ok. 2,1tys zł, Melitta Caffeo Solo Perfect Milk w przedziale 1,9-2,1tys zł w zależności od koloru) i jak mi się wydaje spełniają moje oczekiwania... nie musi to być stricte "one touch", przesunięcie kubka/filiżanki pod wylot spienionego mleka też nie stanowi problemu - ważne, żeby wszystko było w jednym urządzeniu.
Aczkolwiek w realu nie mam możliwości ich obejrzeć. Zresztą nawet gdybym miał, to przecież w sklepie do nowego nie zajrzę:) więc pozostaje - jak Pan mówi - ocenić po wyglądzie, ale przecież nie o to chodzi... Z tego względu pytam tutaj, zwłaszcza Pana, jako że serwisuje Pan ekspresy i ma Pan obszerną wiedzę praktyczną, którą dzieli się Pan na forum (za co zdecydowane wyrazy uznania).

Nie chcę zostać odsądzony od czci i wiary w to forum i powielać zadawane tu często pytania, ale o wskazanych modelach niewiele można znaleźć...
A przecież czas biegnie i kolejne modele ekspresów do kawy chyba też ewoluują konstrukcyjnie i użytkowo (nie tylko wyglądem zewnętrznym).
Dlaczego akurat te modele? Ponieważ nie znalazłem negatywnych opinii o nich, jednak te nieliczne znalezione są moim zdaniem wątpliwej wiarygodności.

Nie odnosi się Pan do moich wskazań ze względu na to, że nie miał Pan z nimi styczności, czy w ogóle nie warto zaprzątać sobie głowy tymi modelami?
Saeco Lirika jest zdaje się dosyć nowym modelem, ocenianym obecnie w samych superlatywach... ale w międzyczasie przekopałem trochę starszych wpisów tutaj na forum (ponad 2 lata) i konsternacja - znalazłem Pana wpis nie polecający modelu Saeco Aulika, a to zdaje się większy i starszy brat Liriki...?? Czy są one podobne konstrukcyjnie i mają jakieś poważne niedociągnięcia?
Wówczas pisał Pan również, że nie poleca Pan żadnych modeli ekspresów Nivona... Głośno było, że wytrzymują niewiele więcej niż okres gwarancji, czy w ostatnim czasie konstrukcje Nivony zostały poprawione i w których modelach?
Więc może jednak Melitta, może Pan coś powiedzieć na temat modelu Caffeo Solo Perfct Milk?

A może poleci Pan zupełnie inny ekspres w okolicach mojego budżetu?
Wygląd zewnętrzny i usytuowanie pojemników na kawę/ wodę / fusy odsuwamy na bok...

Będę niezmiernie wdzięczny za więcej informacji od Pana, bo jak widać powyżej mam niezły mentlik z wyborem...
Pozdrawiam serdecznie!

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » czw 17 lis 2016, 19:42

A ja z pełnym przekonaniem polecam (niepolecany przez Barnabę) DeLonghi z pojemnikiem na mleko. Dlaczego poczytaj tutaj:
viewtopic.php?f=29&t=15626
ekspres: De Longhi ECAM 23, Gaggia Baby Dose młynek: podrasowany MPM MMK-01

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » czw 17 lis 2016, 20:49

Bardzo się cieszę, że forumowicz pawell wkleił link podważając lub nie (nie mnie to oceniać) moje wypociny na temat Delonghii. Zawsze należy tak jak pisałem wyżej zaczerpnąć wielu wypowiedzi różnych forumowiczów i wyciągnąć z tego średnią.Forumowicz Pawell nie używa w tygodniu pojemnika na mleko gdyż jest z tym za dużo zachodu-sam to przyznał.Ja używam przystawki zewnętrznej Jury codziennie rano.Oto różnica pomiędzy tymi rozwiązaniami.W zasadzie to zamyka temat:)

Ale coś co moim zdaniem nie jest udane (Delonghii)- dla kogoś może być świetnym pomysłem.

Staram się testować w domu różne marki ekspresów. Mam taką możliwość szukając cały czas ideału na rynku. Na razie nie znalazłem. Ogólnie tendencja we wszystkich ekspresach jest taka, że coraz więcej oszczędza się na materiałach kosztem trwałości.

Prawdą jest też,że jestem wyjątkowym leniuchem i wymagam aby ekspres do kawy sam się mył, parzył wszystkie kawy, sam sobie dolewał wody, sam nasypywał kawy wyjmując ją z szafki, sam wyrzucał za mnie fusy, pracował bezawaryjnie 100lat a najlepiej więcej. NIe wiem dlaczego, ale na razie nie znalazłem takiego ekspresu:)

Więc nabieram pokory i szukam czegoś co by mnie po prostu zadowalało. Automaty to niewdzięczne twory. Dużo przy nich biegania, ale z drugiej strony dają wiele frajdy z kawami:)) Delonghii to dobre ekspresy - niedrogie w naprawach i proste w serwisie.Są przyjazne serwisantom.A że moim zdaniem pojemniki na mleko mi nie podpasowały a dwa razy podchodziłem do nich w domu - nie wypaliło. Ale przecież mnóstwo ludzi je użytkuje i być może codziennie piją latte i chce im się myć te pojemniki -nie wiem. ja jestem leniem - więc ...... trzeba posłuchać bardziej wytrwałych w czyszczeniu ich:)))

radoslawh
Sprzęt: nie mam

Postautor: radoslawh » ndz 27 lis 2016, 11:30

Witam!

Chciałbym się podpiąć pod pytanie Remusa i tez skierować do Barnaby i pozostałych forumowiczów. Potrzebujemy ekspress do kaw głównie mleczny. Mam w pracy już kolejny ekspres, obecnie Nivona 757. Kolega ma EQ5. W Nivonie denerwuje mnie mycie pojemnika na zlewki, bo przy wylewaniu do zlewu brudnej wody cześć wylewa się poza zlew. Kratka metalowa jest po pół roku nie do domycia. W EQ5 narzekają, ze brakuje funkcji moja kawa ale myślę, ze można się przyzwyczaić. EQ7,EQ8 i budżet musiałbym zdublować. Wygodna konserwacja i niezawodność najważniejsza. Chciałem przeznaczyć podobny budżet jak Remus ale skoro Barnaba pisze, ze to za mało to ile przeznaczyć i na co. Widząc w odpowiedziach na pytania dodatkowe pytania uściślające, na wszelki wypadek napisze, ze nie wiem ale się zastanowię lub skonsultuje z Żoną. Oczywiście Niech mieli kawę i działa.
Zależy mi, żeby kupić i używać licząc, ze za niedługo Barnaba napisze, ze znalazł ekspress idealny wtedy zdecyduje czy chce zmienić.

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » pn 28 lis 2016, 9:29

Proponuję Delonghii serii 23... . Ekspres posiada budowany dzbanek na mleko. Nie jest to dobre rozwiązane według mnie...zresztą pisałem o tym często i zdanie swoje podtrzymuję. Ale nic ciekawszego w tym przedziale cenowym Pan nie kupi.

Pozdrawiam

fizykman
Sprzęt: DeLonghi PrimaDonnaS

Postautor: fizykman » pn 28 lis 2016, 23:05

a seria 25 np. 25.462?

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 30 lis 2016, 7:14

Nie ma znaczenia .

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » śr 30 lis 2016, 13:20

Proponuję Delonghii serii 23... . Ekspres posiada budowany dzbanek na mleko.....Ale nic ciekawszego w tym przedziale cenowym Pan nie kupi.

Pozdrawiam
Zgadzam się z Barnabą - w tej cenie nic lepszego niż ECAM23 się nie kupi.
Drobna korekta wpisu Barnaby - dzbanek na mleko nie jest wbudowany, podłącza się go do ekspresu (do wylotu pary).
ekspres: De Longhi ECAM 23, Gaggia Baby Dose młynek: podrasowany MPM MMK-01

teska
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: DeLonghi Ecam 23.450

Postautor: teska » śr 30 lis 2016, 17:05

Ja miałam Ecam 23,450 S i polecam.

Pojemnik na mleko jest ok - ale wiadomo jak o wszystko trzeba dbać..

Awatar użytkownika
Barnaba
Consigliere
Consigliere
www.primocaffe.pl

Postautor: Barnaba » śr 30 lis 2016, 19:07

tak - jest zatrzaskiwany na przednim panelu ekspresu.

Wróć do „Ekspresy automatyczne”